Pedigree Choice Cuts in Gravy Chicken and Beef Variety Adult Wet Dog Food, 3.5 oz., 54 ct.

Highlights
- Includes 18 Chicken Casserole, 18 Grilled Chicken, and 18 Beef Noodles 3.5 oz. pouches
- Balanced recipe made with real chicken or beef in facilities committed to zero landfill waste
- Contains no added sugar, no high fructose corn syrup, and no artificial flavors
- 100% complete and balanced food for adult dogs
- Can be served as a topper, mixed with dry dog food, or as a complete meal
Waggin Train Chicken Jerky Dog Treats, 36 oz., $24.98, $0.69/oz

Waggin Train Chicken Jerky Dog Treats, 36 oz.


Members also considered
Pedigree Chopped Ground Dinner, Variety Pack, 13.2 oz., 36 ct., $45.98, $0.10/oz
$4598current price $45.98$0.10/ozPedigree Chopped Ground Dinner, Variety Pack, 13.2 oz., 36 ct.
14374.6987 out of 5 Stars. 1437 reviews4.6987 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingPurina Moist & Meaty Burger with Cheddar Cheese Flavor, Adult Dog Food, 6 oz., 60 ct., $24.67, Was $26.44, $0.07/oz
Now$2467current price Now $24.67, Was $26.44$26.44$0.07/oz$1.77 offPurina Moist & Meaty Burger with Cheddar Cheese Flavor, Adult Dog Food, 6 oz., 60 ct.
68854.7513 out of 5 Stars. 6885 reviews4.7513 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingBlue Buffalo Homestyle Recipes Variety Pack, Adult Wet Dog Food, 12 ct., 12.5 oz.
Members-only priceBlue Buffalo Homestyle Recipes Variety Pack, Adult Wet Dog Food, 12 ct., 12.5 oz.
6954.5281 out of 5 Stars. 695 reviews4.5281 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingPurina ONE SmartBlend Natural Lamb and Rice, Adult Dry Dog Food, 44 lbs., $54.98, Was $57.98, $1.25/lb
Now$5498current price Now $54.98, Was $57.98$57.98$1.25/lb$3 offPurina ONE SmartBlend Natural Lamb and Rice, Adult Dry Dog Food, 44 lbs.
77604.7807 out of 5 Stars. 7760 reviews4.7807 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Pasture Raised Lamb and Brown Rice Recipe, Dry Dog Food, 35 lbs., $37.98, $1.09/lb
$3798current price $37.98$1.09/lbMember's Mark Pasture Raised Lamb and Brown Rice Recipe, Dry Dog Food, 35 lbs.
27144.4952 out of 5 Stars. 2714 reviews4.4952 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingBlue Life Protection Formula Chicken and Brown Rice, Adult Natural Dry Dog Food, 38 lbs.
Members-only priceBlue Life Protection Formula Chicken and Brown Rice, Adult Natural Dry Dog Food, 38 lbs.
58704.7552 out of 5 Stars. 5870 reviews4.7552 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingIAMS Proactive Health Minichunks Chicken Recipe Adult Dry Dog Food, Multi-sizes, $52.98, $1.20/lb
$5298current price $52.98$1.20/lbIAMS Proactive Health Minichunks Chicken Recipe Adult Dry Dog Food, Multi-sizes
37874.6979 out of 5 Stars. 3787 reviews4.6979 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingPurina ONE SmartBlend True Instinct Real Turkey & Venison, Adult Dry Dog Food, 40 lbs., $61.98, $1.55/lb
$6198current price $61.98$1.55/lbPurina ONE SmartBlend True Instinct Real Turkey & Venison, Adult Dry Dog Food, 40 lbs.
37254.7901 out of 5 Stars. 3725 reviews4.7901 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Grain Free Chicken and Vegetable Recipe, High Protein Dry Dog Food, 28 lbs., $36.98, $1.32/lb
$3698current price $36.98$1.32/lbMember's Mark Grain Free Chicken and Vegetable Recipe, High Protein Dry Dog Food, 28 lbs.
10814.3682 out of 5 Stars. 1081 reviews4.3682 out of 5 starsAvailable for ShippingShipping
About this item
Product details
Delicious Variety for Your Dog's Mealtime
Pedigree Choice Cuts In Gravy Adult Soft Wet Dog Food Pouches offer two mouthwatering flavors: Country Stew and Chicken & Rice. These recipes are slow-cooked with real beef or chicken, delivering a filling and familiar taste your dog will love. Serve them as a topper, mix with dry food, or enjoy as a complete meal, perfect for adult dogs.
100% Complete and Balanced Nutrition
Each pouch is crafted to provide 100% complete and balanced nutrition for adult dogs. Packed with 36 essential vitamins, minerals, and amino acids, these recipes help support your dog's everyday health, including healthy digestion and lean muscle development.
Convenient and Mess-Free Packaging
The easy-to-open pouches ensure hassle-free serving with no messy leftovers. Whether you're treating your dog to a standalone meal or enhancing their dry food, Pedigree Choice Cuts In Gravy makes mealtime simple and enjoyable.
Supporting Dogs and Pet Parents
For over 15 years, Pedigree has been committed to supporting dog adoptions and providing quality recipes for pet parents. Show your dog you care with Pedigree Choice Cuts In Gravy Adult Soft Wet Dog Food Pouches, a delicious way to bring out the good in them.
Specifications
| Key Specifications | |
| Product Description | 54 count 3.5 oz pouches of Pedigree Choice Cuts in Gravy Wet Dog Food Variety Pack, including eighteen (18) pouches of Chicken Casserole, eighteen (18) pouches of Grilled Chicken, and eighteen (18) pouches of Beef, Noodles, & Vegetables |
| Key Features | n/a |
| Life Stage | All Lifestages |
| Breed Size | All Breed Sizes |
| Free From | No added sugars, No artificial flavors, No high fructose corn syrup |
| Ingrediant List | CHICKEN CASSEROLE: Sufficient Water For Processing, Chicken, Animal Liver, Meat By-Products, Poultry By-Products, Wheat Flour, Wheat Gluten, Enriched Egg Noodles (Semolina, Eggs, Niacin, Ferrous Sulfate, Thiamine Mononitrate, Riboflavin, Folic Acid), Dried Carrots, Dried Peas, Dried Plain Beet Pulp, Corn Gluten Meal, Corn Starch, Animal Plasma, Soybean Oil, Calcium Carbonate, Sodium Tripolyphosphate, Salt, Choline Chloride, Potassium Chloride, Xanthan Gum, Added Color, Ascorbic Acid (Preservative), Minerals (Magnesium Oxide, Zinc Oxide, Copper Sulfate, Calcium Iodate), Vitamins (Vitamin E Supplement, Thiamine Mononitrate [Vitamin B1], Pyridoxine [Vitamin B6], Vitamin D3 Supplement, Folic Acid). -- BEEF & NOODLES: Sufficient Water For Processing, Meat By-Products, Animal Liver, Chicken, Wheat Flour, Beef, Enriched Egg Noodles (Semolina, Eggs, Niacin, Ferrous Sulfate, Thiamine Mononitrate, Riboflavin, Folic Acid), Wheat Gluten, Spray Dried Animal Blood Cells, Dried Carrots, Dried Peas, Soybean Oil, Dried Plain Beet Pulp, Corn Gluten Meal, Corn Starch, Calcium Carbonate, Sodium Tripolyphosphate, Salt, Added Color, Choline Chloride, Potassium Chloride, Xanthan Gum, Ascorbic Acid (Preservative), Minerals (Magnesium Oxide, Zinc Oxide, Copper Sulfate, Calcium Iodate), Vitamins (Vitamin E Supplement, Thiamine Mononitrate [Vitamin B1], Pyridoxine [Vitamin B6], Vitamin D3 Supplement, Folic Acid). -- GRILLED CHICKEN: Sufficient Water For Processing, Chicken, Animal Liver, Meat By-Products, Poultry By-Products, Wheat Flour, Wheat Gluten, Dried Plain Beet Pulp, Corn Gluten Meal, Corn Starch, Animal Plasma, Soybean Oil, Calcium Carbonate, Sodium Tripolyphosphate, Salt, Natural Grilled Chicken Flavor, Choline Chloride, Potassium Chloride, Xanthan Gum, Added Color, Ascorbic Acid (Preservative), Minerals (Magnesium Oxide, Zinc Oxide, Copper Sulfate, Calcium Iodate), Vitamins (Vitamin E Supplement, Thiamine Mononitrate [Vitamin B1], Pyridoxine [Vitamin B6], Vitamin D3 Supplement, Folic Acid). |
| Guranteed Analysis | ALL GUARANTEED ANALYSIS: Crude Protein (MIN:) 8.0%; Crude Fat (MIN): 3.0%; Crude Fiber (MAX): 1.5%; Moisture (MAX): 82.0%. |
| Feeding Instructions | Daily feeding guide*: Feed 3 pouches daily per 10 lbs. of adult dog. *An individual dog's needs may differ. MIX IT UP - add in dry: Replace 1/2 cup of PEDIGREE® Adult Complete Nutrition with 1 pouch (1 pouch = 3.5 oz., 1 cup = 8 oz. measuring cup). Refrigerate after opening (up to 3 days). Serve at room temperature. |
| Product Weight | 11.9 lbs. |
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 179 reviews
Verified Purchase
Great for Senior Dog!
Why I choose this food is because for one it’s a well known brand and two the food is cut up in bite size chunks. You see I have a senior dog who has dog dementia, the food is cut up in small chunks so it helps him from getting choked. I will continue buying this food as long as I have my sweet boy, so thank you Sams Club for having this in stock.
Verified Purchase
Sassy is HAPPY!
My adult small breed dog is EXTREMELY happy with this chunky wet food with veggies!
Verified Purchase
My little pocket puppy loves this!
Great value
Other popular items in Dogs
Waggin Train Chicken Jerky Dog Treats, 36 oz., $24.98, $0.69/oz
Sponsored$2498current price $24.98$0.69/ozWaggin Train Chicken Jerky Dog Treats, 36 oz.
76294.7945 out of 5 Stars. 7629 reviews4.7945 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingPurina Beggin' Strips Dog Treats, Bacon & Bacon and Cheese Flavors, 32 oz., 2 pk., $19.98, Was $21.48, $0.31/oz
Now$1998current price Now $19.98, Was $21.48$21.48$0.31/oz$1.5 offPurina Beggin' Strips Dog Treats, Bacon & Bacon and Cheese Flavors, 32 oz., 2 pk.
7654.8314 out of 5 Stars. 765 reviews4.8314 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingPurina Busy with Beggin’ Twist’d Adult Dog Chew Bone Treats - 18 ct. Pouch, $19.98, $1.11/ea
$1998current price $19.98$1.11/eaPurina Busy with Beggin’ Twist’d Adult Dog Chew Bone Treats - 18 ct. Pouch
31974.7022 out of 5 Stars. 3197 reviews4.7022 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingNutramax Cosequin Joint Health Supplement for Cats, 55 capsules
SponsoredMembers-only priceNutramax Cosequin Joint Health Supplement for Cats, 55 capsules
2814.6726 out of 5 Stars. 281 reviews4.6726 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingIAMS Proactive Health Large Breed Chicken Recipe Adult Dry Dog Food, Multi-sizes, $52.98, $1.20/lb
$5298current price $52.98$1.20/lbIAMS Proactive Health Large Breed Chicken Recipe Adult Dry Dog Food, Multi-sizes
20344.6529 out of 5 Stars. 2034 reviews4.6529 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingPurina Beneful Healthy Weight Chicken Recipe Dry Dog Food, 48 lbs., $42.98, $0.90/lb
$4298current price $42.98$0.90/lbPurina Beneful Healthy Weight Chicken Recipe Dry Dog Food, 48 lbs.
19064.7413 out of 5 Stars. 1906 reviews4.7413 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryBananas, 3 lbs., $1.47, $0.49/lb
$147current price $1.47$0.49/lbBananas, 3 lbs.
527924.6059 out of 5 Stars. 52792 reviews4.6059 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryStrawberries, 2 lbs., $6.52, $3.26/lb
$652current price $6.52$3.26/lbStrawberries, 2 lbs.
397084.4155 out of 5 Stars. 39708 reviews4.4155 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember’s Mark Cage Free Grade AA Large White Eggs, 2 dozen, $4.82, $2.41/dz
$482current price $4.82$2.41/dzMember’s Mark Cage Free Grade AA Large White Eggs, 2 dozen
222184.7304 out of 5 Stars. 22218 reviews4.7304 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryGreen Seedless Grapes, 3 lbs., $6.97, $2.32/lb
$697current price $6.97$2.32/lbGreen Seedless Grapes, 3 lbs.
314354.4705 out of 5 Stars. 31435 reviews4.4705 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Ultra Dinner Paper Plates, 10", 204 ct., $18.98, $0.09/ea
$1898current price $18.98$0.09/eaMember's Mark Ultra Dinner Paper Plates, 10", 204 ct.
423494.8562 out of 5 Stars. 42349 reviews4.8562 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Chicken Jerky Recipe Dog Treats, 48 oz., $24.98, $0.52/oz
$2498current price $24.98$0.52/ozMember's Mark Chicken Jerky Recipe Dog Treats, 48 oz.
69484.7073 out of 5 Stars. 6948 reviews4.7073 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Dental Chew Treats for Dogs, 30 ct., $17.48, $0.58/ea
$1748current price $17.48$0.58/eaMember's Mark Dental Chew Treats for Dogs, 30 ct.
58274.701 out of 5 Stars. 5827 reviews4.701 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMilk-Bone Original Flavor Large Crunchy Dog Biscuits, 15 lbs., $17.98, $1.20/lb
$1798current price $17.98$1.20/lbMilk-Bone Original Flavor Large Crunchy Dog Biscuits, 15 lbs.
95894.8302 out of 5 Stars. 9589 reviews4.8302 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMilk-Bone Soft & Chewy Beef and Filet Mignon Dog Treats, 37 oz., $14.98, $0.40/oz
$1498current price $14.98$0.40/ozMilk-Bone Soft & Chewy Beef and Filet Mignon Dog Treats, 37 oz.
67064.8469 out of 5 Stars. 6706 reviews4.8469 out of 5 starsAvailable for ShippingShipping