Pampers Swaddlers Diapers, Sizes Newborn-8

Highlights
- Additional sizes available here
- Keep your baby 3x drier* with an absorbent liner that locks away wetness, available in sizes Newborn-8
- Switch and save up to $850*
- Superior skin protection* against the main causes of diaper rash by keeping skin drier, reducing friction, balancing pH & pulling mess away
- Feature designs with adorable animal characters, Shiloh the Elephant and Freddy the Duck
- Hypoallergenic & Dermatologically accredited by the Skin Health Alliance
Huggies Little Movers Plus Baby Diapers, Size 3-7

Huggies Little Movers Plus Baby Diapers, Size 3-7


Members also considered
Pedialyte AdvancedCare Plus Electrolyte Solution Berry Frost, 33.8 fl. oz., 3 pk. $13.98 $0.14/foz
Sponsored$1398current price $13.98$0.14/fozPedialyte AdvancedCare Plus Electrolyte Solution Berry Frost, 33.8 fl. oz., 3 pk.
4784.7448 out of 5 Stars. 478 reviews4.7448 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingHuggies Natural Care Baby Wipes, Cucumber and Green Tea, 17 pk., 1088 Wipes
Members-only priceHuggies Natural Care Baby Wipes, Cucumber and Green Tea, 17 pk., 1088 Wipes
42724.7872 out of 5 Stars. 4272 reviews4.7872 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingPediaSure Grow and Gain Nutrition Shake for Kids, Vanilla 8 fl. oz., 24 pk.
Instant Savings
Members-only price$9 offEnds Oct 18PediaSure Grow and Gain Nutrition Shake for Kids, Vanilla 8 fl. oz., 24 pk.
19364.7107 out of 5 Stars. 1936 reviews4.7107 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingNestle NIDO 1+ Toddler Milk Beverage, 4.85 lb. $24.98 $0.32/oz
Sponsored$2498current price $24.98$0.32/ozNestle NIDO 1+ Toddler Milk Beverage, 4.85 lb.
17094.8291 out of 5 Stars. 1709 reviews4.8291 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingPull-Ups Training Pants for Boys, Sizes 2T-6T
Members-only pricePull-Ups Training Pants for Boys, Sizes 2T-6T
59234.6503 out of 5 Stars. 5923 reviews4.6503 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingPediaSure Grow and Gain Nutrition Shake for Kids, Chocolate, 8 fl. oz., 24 pk.
Instant Savings
Members-only price$9 offEnds Oct 18PediaSure Grow and Gain Nutrition Shake for Kids, Chocolate, 8 fl. oz., 24 pk.
29444.6875 out of 5 Stars. 2944 reviews4.6875 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingAmara Organic Strawberry Banana Smoothie Melts, 12 pk. $14.98 $1.25/ea
$1498current price $14.98$1.25/eaAmara Organic Strawberry Banana Smoothie Melts, 12 pk.
2534.668 out of 5 Stars. 253 reviews4.668 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingPull-Ups Training Pants for Girls, Sizes 2T-6T
Members-only pricePull-Ups Training Pants for Girls, Sizes 2T-6T
52504.6537 out of 5 Stars. 5250 reviews4.6537 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingGoodnites Nighttime Bedwetting Underwear for Boys, Sizes Extra Small - Extra Extra Large
Members-only priceGoodnites Nighttime Bedwetting Underwear for Boys, Sizes Extra Small - Extra Extra Large
24964.5361 out of 5 Stars. 2496 reviews4.5361 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingJohnson's Head-To-Toe Wash & Shampoo, 33.8 fl. oz.
Members-only priceJohnson's Head-To-Toe Wash & Shampoo, 33.8 fl. oz.
7124.5492 out of 5 Stars. 712 reviews4.5492 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingSimilac 360 Total Care Infant Formula, 40 oz. $53.98 $1.35/oz
$5398current price $53.98$1.35/ozSimilac 360 Total Care Infant Formula, 40 oz.
7164.8408 out of 5 Stars. 716 reviews4.8408 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingGoodnites Nighttime Bedwetting Underwear for Girls, Sizes Extra Small - Extra Extra Large
Members-only priceGoodnites Nighttime Bedwetting Underwear for Girls, Sizes Extra Small - Extra Extra Large
17294.6917 out of 5 Stars. 1729 reviews4.6917 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingDesitin Maximum Strength Diaper Rash Paste, 4.8 oz., 3 pk. $18.48 $1.28/oz
$1848current price $18.48$1.28/ozDesitin Maximum Strength Diaper Rash Paste, 4.8 oz., 3 pk.
49564.7799 out of 5 Stars. 4956 reviews4.7799 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingBeech-Nut Veggies and Fruities Stage 2 Baby Food Pouch, Variety Pack, 3.5 oz., 18 ct. $18.48 $0.29/oz
$1848current price $18.48$0.29/ozBeech-Nut Veggies and Fruities Stage 2 Baby Food Pouch, Variety Pack, 3.5 oz., 18 ct.
1394.8273 out of 5 Stars. 139 reviews4.8273 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingSimilac 360 Total Care Infant Sensitive Powder Formula, 40 oz. $53.98 $1.35/oz
$5398current price $53.98$1.35/ozSimilac 360 Total Care Infant Sensitive Powder Formula, 40 oz.
4314.7657 out of 5 Stars. 431 reviews4.7657 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShipping
About this item
Product details
Pampers Swaddlers Provide All Night Comfort and Dryness
Keep your baby comfortably dry all night long with Pampers Swaddlers. These baby diapers feature an absorbent liner that locks away wetness and helps keep your baby 3X drier* for all night comfort.
Pampers Swaddlers are hypoallergenic, dermatologist-approved by the Skin Health Alliance, and free of elemental chlorine, parabens, and latex (no natural rubber).
Specialized Features for a Perfect Fit
Pampers Swaddlers newborn diapers feature an umbilical cord notch, a wide wetness indicator, and gentle protection at the legs to stop leaks. Additionally, these disposable diapers feature stretchy sides for a comfortable fit. Pampers Swaddlers are available in sizes newborne through size 8. Don’t forget to pair Pampers Diapers with Pampers Sensitive Baby Wipes for clinically proven protection.
#1 Pediatrician Recommended Brand*
Pampers is the #1 Pediatrician Recommended Brand* and the #1 choice of parents.—they’ve been named one of Babylist’s top 30 most registered products for 2025 and recognized by Newsweek Brandspark Most Trusted by American Shoppers 2024. Download the Pampers Rewards App today and earn Pampers Cash! Redeem your Pampers Cash for exclusive Pampers coupon savings and rewards.
How to Find Your Baby’s Best Fit
Measure by weight and reference our baby diaper sizes. Pampers Swaddlers diapers come in the following sizes: preemie diapers (up to 6 lbs), newborn diapers (up to 10 lbs), size 1 diapers (8–14 lbs), size 2 diapers (12–18 lbs.), size 3 diapers (16–28 lbs), size 4 diapers (22–37 lbs), size 5 diapers (27+ lbs), size 6 diapers (35+ lbs), size 7 diapers (41+ lbs), and size 8 diapers (46+ lbs)
Specifications
| Size | Weight | Count |
| Size Newborn | Less than 10 lbs. | 174 ct. |
| Size 1 | 8-14 lbs. | 210 ct. |
| Size 2 | 12-18 lbs. | 180 ct. |
| Size 3 | 16-28 lbs. | 180 ct. |
| Size 4 | 22-37 lbs. | 164 ct. |
| Size 5 | 27+ lbs. | 144 ct. |
| Size 6 | 35+ lbs. | 124 ct. |
| Size 7 | 41+ lbs. | 100 ct. |
| Size 8 | 46+ lbs. | 86 ct. |
| Key Specifications | |
| Diaper Type: | Day & Night |
| Key Features: | (Newborn): BreatheFree Liner, Umbilical cord notch, Wetness IndicatorFeatures(Sizes 1-7): Dual Leak-Guard Barrier Technology, Blowout Barrier, LockAway Channels, Wetness Indicator |
| Free From: | Parabens & Latex |
| Gender: | All |
| Design: | Featuring animal characters Shiloh the Elephant and Freddy the Duck |
| Hypoallergenic: | Yes |
| Allergens: | Free of elemental chlorine, parabens, and latex (no natural rubber) |
| Use & Disposal Instructions: | Do not flush |
| Disclaimers: | *Based on lifetime diaper usage, Super Economy Pack MSRP vs. leading national brand Jumbo Pack MSRP (Sizes 3-8). Super Economy Pack MSRP vs leading national brand Super Pack MSRP (Size 7). Actual pricing is at the discretion of the retailer. **Shipped product may differ from PDP Images and in-club packaging |
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 58,950 reviews
Verified Purchase
Newborn Essentials
These were for a baby shower. This is the only place I go for my Pampers. The new mother was grateful! Sam's has the best prices and quality for what I need.
Verified Purchase
Pampers is the best
I get the size 4 for the twins and have no issues with leakage. Pampers is the only kind I will put on them
Verified Purchase
Pampers swaddlers
For me, these are the best Pampers I have bought for my baby. They are comfortable and durable. I recommend them to everyone.
Popular products in this category
Nurri Kids 10g Protein Ultra-Filtered Milk Shake, Chocolate, 8 fl. oz. 12 pk. $17.98 $0.19/foz
Sponsored$1798current price $17.98$0.19/fozNurri Kids 10g Protein Ultra-Filtered Milk Shake, Chocolate, 8 fl. oz. 12 pk.
1114.0901 out of 5 Stars. 111 reviews4.0901 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingNutri-Grain Breakfast Bars Variety Pack, 1.3 oz., 36 pk. $9.98 $0.28/ea
$998current price $9.98$0.28/eaNutri-Grain Breakfast Bars Variety Pack, 1.3 oz., 36 pk.
58744.6961 out of 5 Stars. 5874 reviews4.6961 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingGoGo SqueeZ Applesauce Pouches, Variety Pack, 3.2 oz., 32 ct. $16.32 $0.51/ea
$1632current price $16.32$0.51/eaFrom $16.32GoGo SqueeZ Applesauce Pouches, Variety Pack, 3.2 oz., 32 ct.
24034.8186 out of 5 Stars. 2403 reviews4.8186 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingCottonelle Freshcare Flushable Wipes, 12 ct., 504 wipes $14.28 $0.11/sft
Sponsored$1428current price $14.28$0.11/sftCottonelle Freshcare Flushable Wipes, 12 ct., 504 wipes
126684.5109 out of 5 Stars. 12668 reviews4.5109 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingGoGo SqueeZ Applesauce Pouches, Apple Apple, 3.2 oz., 32 ct. $16.32 $0.51/ea
$1632current price $16.32$0.51/eaFrom $16.32GoGo SqueeZ Applesauce Pouches, Apple Apple, 3.2 oz., 32 ct.
33524.8344 out of 5 Stars. 3352 reviews4.8344 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingOLLY Kids Multivitamin + Probiotic Gummy, Berry, 160 ct. $17.98 Was $19.88 $0.11/ea
Now$1798current price Now $17.98, Was $19.88$19.88$0.11/ea$1.9 offOLLY Kids Multivitamin + Probiotic Gummy, Berry, 160 ct.
8574.5858 out of 5 Stars. 857 reviews4.5858 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingChildren's Motrin Pain Reliever/Fever Reducer NSAID, 100 mg Ibuprofen, Original Berry 4 oz., 3 pk. $12.98 $1.08/foz
$1298current price $12.98$1.08/fozChildren's Motrin Pain Reliever/Fever Reducer NSAID, 100 mg Ibuprofen, Original Berry 4 oz., 3 pk.
9854.8112 out of 5 Stars. 985 reviews4.8112 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Children's Multivitamin Gummies, Assorted Fruit Flavors, 300 ct. $10.78 $0.04/ea
$1078current price $10.78$0.04/eaMember's Mark Children's Multivitamin Gummies, Assorted Fruit Flavors, 300 ct.
3814.6745 out of 5 Stars. 381 reviews4.6745 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingOrgain Kids 8g Protein Organic Nutritional Shake, Chocolate, 8 fl. oz., 18 pk.
Members-only priceOrgain Kids 8g Protein Organic Nutritional Shake, Chocolate, 8 fl. oz., 18 pk.
864.686 out of 5 Stars. 86 reviews4.686 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingChildren's Tylenol Oral Suspension, Dye Free, Cherry, 4 oz., 3 pk. $12.98 $1.08/foz
$1298current price $12.98$1.08/fozChildren's Tylenol Oral Suspension, Dye Free, Cherry, 4 oz., 3 pk.
15954.8144 out of 5 Stars. 1595 reviews4.8144 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark 2-in-1 Deluxe Baby Doll Stroller $29.98
$2998current price $29.98Member's Mark 2-in-1 Deluxe Baby Doll Stroller
Available for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingGruns Kids Organic Superfood Greens Multivitamin Gummies, 25 ct.
Members-only priceGruns Kids Organic Superfood Greens Multivitamin Gummies, 25 ct.
24644.4777 out of 5 Stars. 2464 reviews4.4777 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Kids Craft Cart $36.98
$3698current price $36.98Member's Mark Kids Craft Cart
144.9286 out of 5 Stars. 14 reviews4.9286 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingBe Smart Get Prepared First Aid Kit OSHA/ANSI, 351 ct. $28.52
$2852current price $28.52Be Smart Get Prepared First Aid Kit OSHA/ANSI, 351 ct.
5504.6964 out of 5 Stars. 550 reviews4.6964 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingOrgain Kids 8g Protein Organic Nutritional Shake, Vanilla, 8 fl. oz., 18 pk.
Members-only priceOrgain Kids 8g Protein Organic Nutritional Shake, Vanilla, 8 fl. oz., 18 pk.
45 out of 5 Stars. 4 reviews5 out of 5 starsAvailable for ShippingShipping