Pampers, Complete Clean Baby Wipes, Baby Fresh Scent, 15 pk., 1200 Wipes
Shipping

Highlights
- 15 Packs x 80 wipes each, 1200 wipes total
- Save up to $8 per box
- Alcohol-free formula and hypoallergenic
- Complete Clean, Baby Fresh Scent
- Dermatologist tested
Goodnites Nighttime Bedwetting Underwear for Girls, Sizes Extra Small - Extra Extra Large

Goodnites Nighttime Bedwetting Underwear for Girls, Sizes Extra Small - Extra Extra Large


Members also considered
Pedialyte AdvancedCare Plus Electrolyte Solution Berry Frost, 33.8 fl. oz., 3 pk. $13.98 $0.14/foz
Sponsored$1398current price $13.98$0.14/fozPedialyte AdvancedCare Plus Electrolyte Solution Berry Frost, 33.8 fl. oz., 3 pk.
4784.7448 out of 5 Stars. 478 reviews4.7448 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingDreft Baby Liquid Laundry Detergent, 125 loads, 170 fl. oz. $24.48 $0.14/foz
$2448current price $24.48$0.14/fozDreft Baby Liquid Laundry Detergent, 125 loads, 170 fl. oz.
33584.5188 out of 5 Stars. 3358 reviews4.5188 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingPediaSure Grow and Gain Nutrition Shake for Kids, Vanilla 8 fl. oz., 24 pk.
Instant Savings
Members-only price$9 offEnds Oct 18PediaSure Grow and Gain Nutrition Shake for Kids, Vanilla 8 fl. oz., 24 pk.
19364.7107 out of 5 Stars. 1936 reviews4.7107 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingNestle NIDO 1+ Toddler Milk Beverage, 4.85 lb. $24.98 $0.32/oz
Sponsored$2498current price $24.98$0.32/ozNestle NIDO 1+ Toddler Milk Beverage, 4.85 lb.
17084.829 out of 5 Stars. 1708 reviews4.829 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingPull-Ups Training Pants for Boys, Sizes 2T-6T
Members-only pricePull-Ups Training Pants for Boys, Sizes 2T-6T
59194.6499 out of 5 Stars. 5919 reviews4.6499 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingPediaSure Grow and Gain Nutrition Shake for Kids, Chocolate, 8 fl. oz., 24 pk.
Instant Savings
Members-only price$9 offEnds Oct 18PediaSure Grow and Gain Nutrition Shake for Kids, Chocolate, 8 fl. oz., 24 pk.
29434.6874 out of 5 Stars. 2943 reviews4.6874 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingAmara Organic Strawberry Banana Smoothie Melts, 12 pk. $14.98 $1.25/ea
$1498current price $14.98$1.25/eaAmara Organic Strawberry Banana Smoothie Melts, 12 pk.
2534.668 out of 5 Stars. 253 reviews4.668 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingPull-Ups Training Pants for Girls, Sizes 2T-6T
Members-only pricePull-Ups Training Pants for Girls, Sizes 2T-6T
47124.6893 out of 5 Stars. 4712 reviews4.6893 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingGoodnites Nighttime Bedwetting Underwear for Boys, Sizes Extra Small - Extra Extra Large
Members-only priceGoodnites Nighttime Bedwetting Underwear for Boys, Sizes Extra Small - Extra Extra Large
24924.5361 out of 5 Stars. 2492 reviews4.5361 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingJohnson's Head-To-Toe Wash & Shampoo, 33.8 fl. oz.
Members-only priceJohnson's Head-To-Toe Wash & Shampoo, 33.8 fl. oz.
7124.5492 out of 5 Stars. 712 reviews4.5492 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingSimilac 360 Total Care Infant Formula, 40 oz. $53.98 $1.35/oz
$5398current price $53.98$1.35/ozSimilac 360 Total Care Infant Formula, 40 oz.
7164.8408 out of 5 Stars. 716 reviews4.8408 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingDesitin Maximum Strength Diaper Rash Paste, 4.8 oz., 3 pk. $18.48 $1.28/oz
$1848current price $18.48$1.28/ozDesitin Maximum Strength Diaper Rash Paste, 4.8 oz., 3 pk.
49564.7799 out of 5 Stars. 4956 reviews4.7799 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingBeech-Nut Veggies and Fruities Stage 2 Baby Food Pouch, Variety Pack, 3.5 oz., 18 ct. $18.48 $0.29/oz
$1848current price $18.48$0.29/ozBeech-Nut Veggies and Fruities Stage 2 Baby Food Pouch, Variety Pack, 3.5 oz., 18 ct.
1394.8273 out of 5 Stars. 139 reviews4.8273 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingGoodnites Nighttime Bedwetting Underwear for Girls, Sizes Extra Small - Extra Extra Large
Members-only priceGoodnites Nighttime Bedwetting Underwear for Girls, Sizes Extra Small - Extra Extra Large
17274.6908 out of 5 Stars. 1727 reviews4.6908 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingPampers Easy Ups Ultra Training Pants Underwear, Sizes 2T-7T
Members-only pricePampers Easy Ups Ultra Training Pants Underwear, Sizes 2T-7T
54734.6289 out of 5 Stars. 5473 reviews4.6289 out of 5 starsAvailable for ShippingShipping
About this item
Product details
When your little one makes a mess, look no further than Pampers Complete Clean Wipes, now with a new look! Packaging may vary. These hard-working wipes clean up messes of all sizes.
Strong and Gentle Cleaning
Pampers Complete Clean Baby Fresh scented wipes are 4X stronger vs. the leading US sub-brand for a durable, yet gentle clean. A soft touch makes these versatile wipes tough enough to tackle messy hands and diaper changes, yet gentle enough to care for your baby's precious, delicate skin. Don’t fear the baby mess again!
Refreshing Scent and Safe Ingredients
With a clean and refreshing scent that makes changing time more enjoyable, Pampers Complete Clean Baby Fresh scented wipes are also clinically proven gentle, dermatologically tested, hypoallergenic, and they do not contain parabens, phenoxyethanol, alcohol, dyes, or latex (no natural rubber).
Convenient Packaging
The Pop-Top Pack design prevents wipes from drying out and makes them easy to grab on the go for diaper changes or cleaning hands and faces. Pampers Complete Clean Baby Fresh scented wipes are not only great for diaper changes. Their gentle formulation is great for hands, feet and face, as well.
Recommended by Pediatricians
From Pampers, the #1 pediatrician recommended brand. To keep baby’s skin clean and dry, use Pampers Complete Clean Baby Fresh scented wipes together with Pampers diapers (sold separately). *No rubbing alcohol and no natural rubber latex."
Specifications
| Key Specifications | |
| Product Description: | 15 pop-top packs of 80 Pampers Complete Clean Baby Wipes, 1200 wipes total |
| Ingredients: | Water, Citric Acid, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Sodium Citrate, Sodium Benzoate, Sorbitan Caprylate, Disodium EDTA, Xanthan Gum, Fragrance |
| Scent: | Baby Fresh Scent |
| Hypoallergenic: | Yes |
| Storage Instructions: | Keep containers tightly closed to help prevent drying out. |
| Disposal Instructions: | Do not flush. |
| Wipe Dimensions: | approx. 6.7" x 7" |
| Disclaimers: | " *Based on cost per wipe; Pampers Complete Clean 1200 ct SRP vs. 864 ct avg non-promo price in Nielson. Actual pricing is at the the sole discretion of the retailer. **vs leading US sub-brand WARNING: TO AVOID DANGER OF SUFFOCATION, KEEP OUTER WRAPPER AND PLASTIC BAGS AWAY FROM BABIES AND CHILDREN. DO NOT PLACE IN CRIBS, BEDS, CARRIAGES OR PLAYPENS. DISPOSE OF OUTER WRAPPER IMMEDIATELY., CAUTION: THIS IS NOT A TOY. DO NOT ALLOW CHILDREN TO PUSH FINGERS OR HAND THROUGH OPENING." |
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 486 reviews
Verified Purchase
Price
The difference in price here compared to the smaller one at the other stores can’t be beat.
My favs
My favorite wipes next to the aqua pure! Love the baby powder scent and best bang fr your buck with the Sam’s Club box being only 1$ more than the Walmart box with 300 more wipes!
Verified Purchase
New formula, wrong scent
I have a 2.5 yr old and stocked up on these wipes 3 years ago - recently ran out and had to buy more. So disappointed that the Pampers formula has changed. New scent is awful, too floral not at all close to the original 'baby fresh' scent, but these wipes are better quality than other brands so I'll use them. Geez, please fix it!!!
Items you may like
Nurri Kids 10g Protein Ultra-Filtered Milk Shake, Chocolate, 8 fl. oz. 12 pk. $17.98 $0.19/foz
Sponsored$1798current price $17.98$0.19/fozNurri Kids 10g Protein Ultra-Filtered Milk Shake, Chocolate, 8 fl. oz. 12 pk.
1114.0901 out of 5 Stars. 111 reviews4.0901 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingHuggies Extra Large Baby Wipes, 18 Flip-Top Packs, 756 ct.
Members-only priceHuggies Extra Large Baby Wipes, 18 Flip-Top Packs, 756 ct.
Available for ShippingShippingSealy Soybean Comfort 3-Sided Contoured Diaper Changing Pad, White
Members-only priceSealy Soybean Comfort 3-Sided Contoured Diaper Changing Pad, White
344.7941 out of 5 Stars. 34 reviews4.7941 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingOLLY Kids Multivitamin + Probiotic Gummy, Berry, 160 ct. $17.98 Was $19.88 $0.11/ea
SponsoredNow$1798current price Now $17.98, Was $19.88$19.88$0.11/ea$1.9 offOLLY Kids Multivitamin + Probiotic Gummy, Berry, 160 ct.
8574.5858 out of 5 Stars. 857 reviews4.5858 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingBananas, 3 lbs. $1.47 $0.49/lb
$147current price $1.47$0.49/lbBananas, 3 lbs.
528074.6059 out of 5 Stars. 52807 reviews4.6059 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryStrawberries, 2 lbs. $6.52 $3.26/lb
$652current price $6.52$3.26/lbStrawberries, 2 lbs.
397144.4155 out of 5 Stars. 39714 reviews4.4155 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Power Flex 13-Gallon Tall Kitchen Trash Bags, Fresh Scent, 200 ct. $19.98 Was $20.98 $0.10/ea
Now$1998current price Now $19.98, Was $20.98$20.98$0.10/ea$1 offMember's Mark Power Flex 13-Gallon Tall Kitchen Trash Bags, Fresh Scent, 200 ct.
173724.8552 out of 5 Stars. 17372 reviews4.8552 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Ultra Dinner Paper Plates, 10", 204 ct. $18.98 $0.09/ea
$1898current price $18.98$0.09/eaMember's Mark Ultra Dinner Paper Plates, 10", 204 ct.
423814.8563 out of 5 Stars. 42381 reviews4.8563 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Seasoned Rotisserie Chicken $4.98
$498current price $4.98Member's Mark Seasoned Rotisserie Chicken
743174.6652 out of 5 Stars. 74317 reviews4.6652 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Baby 4-Pack Bodysuits $4.81 Was $11.98
Now$481current price Now $4.81, Was $11.98$11.98$7.17 offMember's Mark Baby 4-Pack Bodysuits
1794.8603 out of 5 Stars. 179 reviews4.8603 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark Plush Pet Carrier Backpack $29.98
$2998current price $29.98Member's Mark Plush Pet Carrier Backpack
215 out of 5 Stars. 21 reviews5 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Baby 3-Pack Sleep & Play $12.81 Was $14.98
Now$1281current price Now $12.81, Was $14.98$14.98$2.17 offMember's Mark Baby 3-Pack Sleep & Play
2454.5143 out of 5 Stars. 245 reviews4.5143 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingNutri-Grain Breakfast Bars Variety Pack, 1.3 oz., 36 pk. $9.98 $0.28/ea
$998current price $9.98$0.28/eaNutri-Grain Breakfast Bars Variety Pack, 1.3 oz., 36 pk.
58674.6971 out of 5 Stars. 5867 reviews4.6971 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingGoGo SqueeZ Applesauce Pouches, Variety Pack, 3.2 oz., 32 ct. $16.32 $0.51/ea
$1632current price $16.32$0.51/eaFrom $16.32GoGo SqueeZ Applesauce Pouches, Variety Pack, 3.2 oz., 32 ct.
24024.8185 out of 5 Stars. 2402 reviews4.8185 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingGoGo SqueeZ Applesauce Pouches, Apple Apple, 3.2 oz., 32 ct. $16.32 $0.51/ea
$1632current price $16.32$0.51/eaFrom $16.32GoGo SqueeZ Applesauce Pouches, Apple Apple, 3.2 oz., 32 ct.
33484.8342 out of 5 Stars. 3348 reviews4.8342 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShipping