Outdoor Voices Toddler Boys Fleece
Shipping

Highlights
- Soft fleece for added comfort
- Classic casual fit for versatile wear
- Premium 420 GSM Sherpa for durability
- Ideal for layering through changing temperatures and seasons
- Cozy brushed interior for a soft feel
- Woven chest panel for secure storage and added durability
- Full zip with zipper guard for easy layering and chin protection
- Elastic binding at cuffs, hem, and zip to retain warmth and maintain shape


Top products
Pure Life Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk., $5.48, $0.01/foz
Sponsored$548current price $5.48$0.01/fozPure Life Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk.
197604.7977 out of 5 Stars. 19760 reviews4.7977 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryApple AirPods 4, $89.00
$8900current price $89.00Apple AirPods 4
60304.0957 out of 5 Stars. 6030 reviews4.0957 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingBeats Solo 4, $199.95
$19995current price $199.95Beats Solo 4
4814.3929 out of 5 Stars. 481 reviews4.3929 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingBananas, 3 lbs., $1.47, $0.49/lb
$147current price $1.47$0.49/lbBananas, 3 lbs.
527924.6059 out of 5 Stars. 52792 reviews4.6059 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark 27 Gallon Heavy-Duty Black and Yellow Storage Tote, 20.6" D x 30.6" W x 14.3" H, $6.98, Was $7.98
Instant Savings
Now$698current price Now $6.98, Was $7.98$7.98$1 offEnds Oct 01Member's Mark 27 Gallon Heavy-Duty Black and Yellow Storage Tote, 20.6" D x 30.6" W x 14.3" H
88354.8367 out of 5 Stars. 8835 reviews4.8367 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll, $24.76, $0.02/sft
$2476current price $24.76$0.02/sftMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll
1938544.8417 out of 5 Stars. 193854 reviews4.8417 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Select & Tear 2-Ply Paper Towel 15 rolls, 150 sheets/roll, $20.93, $0.02/sft
$2093current price $20.93$0.02/sftMember's Mark Select & Tear 2-Ply Paper Towel 15 rolls, 150 sheets/roll
1545234.8588 out of 5 Stars. 154523 reviews4.8588 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk., $4.28, $0.01/foz
$428current price $4.28$0.01/fozMember's Mark Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk.
627394.8197 out of 5 Stars. 62739 reviews4.8197 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark 16" Hot Baked Cafe Pizza, $8.98, $1.12/ea
$898current price $8.98$1.12/eaMember's Mark 16" Hot Baked Cafe Pizza
15743.8685 out of 5 Stars. 1574 reviews3.8685 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryStrawberries, 2 lbs., $6.52, $3.26/lb
$652current price $6.52$3.26/lbStrawberries, 2 lbs.
397084.4155 out of 5 Stars. 39708 reviews4.4155 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryFairlife Nutrition Plan 30g Protein Shake, Chocolate, 11.5 fl. oz., 12 pk., $26.78, $0.19/foz
$2678current price $26.78$0.19/fozFairlife Nutrition Plan 30g Protein Shake, Chocolate, 11.5 fl. oz., 12 pk.
303344.8384 out of 5 Stars. 30334 reviews4.8384 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingFisher-Price Little People Disney Princess Parade Figure & Vehicle Set, $59.98
$5998current price $59.98Fisher-Price Little People Disney Princess Parade Figure & Vehicle Set
343.9412 out of 5 Stars. 34 reviews3.9412 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Seasoned Rotisserie Chicken, $4.98
$498current price $4.98Member's Mark Seasoned Rotisserie Chicken
742884.6653 out of 5 Stars. 74288 reviews4.6653 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryShark Clean & Empty Cordless Stick Vacuum with Auto-Empty System
Members-only price$211.19 offShark Clean & Empty Cordless Stick Vacuum with Auto-Empty System
2054.0341 out of 5 Stars. 205 reviews4.0341 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember’s Mark Cage Free Grade AA Large White Eggs, 2 dozen, $4.82, $2.41/dz
$482current price $4.82$2.41/dzMember’s Mark Cage Free Grade AA Large White Eggs, 2 dozen
222184.7304 out of 5 Stars. 22218 reviews4.7304 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDelivery
About this item
Product details
Cozy Warmth for Active Toddlers
The Outdoor Voices Toddler Sherpa Jacket is the perfect companion for cool mornings and playground adventures. Crafted from heavyweight 420 GSM sherpa made from 100% recycled material, this jacket offers plush warmth without feeling too heavy. The brushed interior adds an extra layer of softness, ensuring comfort whether worn over a tee or layered for changing temperatures.Thoughtful Design for Everyday Wear
Designed with little ones in mind, this jacket features a full front zip with a zipper guard for easy on-and-off. Contrast elastic binding at the cuffs and hem helps retain warmth while ensuring a secure, comfortable fit. A woven chest panel adds durability to high-wear areas and introduces a playful, color-blocked design.Practical Features for On-the-Go Kids
Roomy hand pockets provide a cozy spot for little hands, while the breathable construction helps regulate temperature during transitional seasons. Whether it's outdoor play or everyday routines, this jacket is built to keep up with active toddlers.Playful Colors and Versatile Style
Available in a fun color-blocked combination and Red Mahogany, the Outdoor Voices Toddler Sherpa Jacket brings energy and versatility to your child’s wardrobe. Easy to wear, easy to layer, and designed for all-day comfort, it’s ready for wherever the day takes them.Specifications
Fit: Classic casual fit
Sleeve Style: Mock collar stand for a clean elevated finish
Pockets: 2 pockets
Closure: Zip closure
Material: 100% Recycled Polyester
Care Instructions: Machine wash cold. Wash dark colors separately. Delicate cycle. Do not bleach. Tumble dry low, remove promptly. Low iron on reverse if needed. Not intended for sleepwear.
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 24 reviews
Quality toddler fleece
Love this toddler, fleece jacket! It’s lightweight and and quality material that is very warm. it feels very durable and the zipper is nice no fighting to zip it up or down and easy to get on and off. Definitely a great cold weather layer for any adventure.
Sporty Zip-up Sweater
This zip up little kids sweater is perfect for the cool fall days coming. The design gives plenty of room under the arms and gives a sporty look. My grandson enjoyed the cozy pockets and was able to play without constriction. Playing hard is his game, and this little sweater held up and washed well.
Soft and stylish toddler jacket!
This toddler fleece jacket is SO cute and incredibly soft! It's a Sherpa texture on the outside and an ultra soft, smooth fleece on the inside. I like that there is a small but piece of fabric at the neck to cover the zipper and prevent irritation. Theres also two little pockets on the outside and a name tag inside. It's warm but not bulky or heavy and will be perfect to wear out and about as the weather gets cool! The maroon with navy accents is perfect for fall and will go with so many of his clothes.
Top sellers
Russet Potatoes, 10 lbs., $5.62, $0.56/lb
$562current price $5.62$0.56/lbRusset Potatoes, 10 lbs.
120794.5634 out of 5 Stars. 12079 reviews4.5634 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Vitamin D Whole Milk,1 gal., $3.62, $0.03/foz
$362current price $3.62$0.03/fozMember's Mark Vitamin D Whole Milk,1 gal.
98074.6891 out of 5 Stars. 9807 reviews4.6891 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryIce Mountain 100% Natural Spring Water 16.9 fl. oz. 40 pk., $6.98, $0.01/foz
$698current price $6.98$0.01/fozIce Mountain 100% Natural Spring Water 16.9 fl. oz. 40 pk.
64894.8485 out of 5 Stars. 6489 reviews4.8485 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryKing's Hawaiian Original Dinner Rolls 32 ct., $6.68, $0.21/oz
$668current price $6.68$0.21/ozKing's Hawaiian Original Dinner Rolls 32 ct.
120004.8319 out of 5 Stars. 12000 reviews4.8319 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark 93/7 Ground Beef, priced per pound, $19.74, $6.17/lb
$1974current price $19.74avg. price$6.17/lbFinal cost by weightMember's Mark 93/7 Ground Beef, priced per pound
58404.7461 out of 5 Stars. 5840 reviews4.7461 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Organic Cage Free Grade A Large Brown Eggs, 2 dozen, $8.22, $4.11/dz
$822current price $8.22$4.11/dzMember's Mark Organic Cage Free Grade A Large Brown Eggs, 2 dozen
69484.711 out of 5 Stars. 6948 reviews4.711 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryDiet Coke Soda Soft Drink, 12 fl. oz., 35 pk., $18.48, $0.04/foz
$1848current price $18.48$0.04/fozDiet Coke Soda Soft Drink, 12 fl. oz., 35 pk.
113694.6277 out of 5 Stars. 11369 reviews4.6277 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryCapri Sun Variety Pack 6 fl. oz. pouches, 40 pk., $10.48, $0.04/foz
$1048current price $10.48$0.04/fozCapri Sun Variety Pack 6 fl. oz. pouches, 40 pk.
56764.8178 out of 5 Stars. 5676 reviews4.8178 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingLarge Cantaloupe, 1 ct., $2.97
$297current price $2.97Large Cantaloupe, 1 ct.
93774.0127 out of 5 Stars. 9377 reviews4.0127 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryAquafina Purified Drinking Water 16.9 oz., 32 pk., $5.78
$578current price $5.78Aquafina Purified Drinking Water 16.9 oz., 32 pk.
130864.6562 out of 5 Stars. 13086 reviews4.6562 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryGatorade Sports Drinks Variety Pack, 20 fl. oz., 24 pk., $17.98
$1798current price $17.98Gatorade Sports Drinks Variety Pack, 20 fl. oz., 24 pk.
10714.7274 out of 5 Stars. 1071 reviews4.7274 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Mexican Style Finely Shredded Cheese 2 pk., $5.97, $0.19/oz
$597current price $5.97$0.19/ozMember's Mark Mexican Style Finely Shredded Cheese 2 pk.
78824.8032 out of 5 Stars. 7882 reviews4.8032 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliverySprite Lemon Lime Soda Soft Drinks, 12 fl oz., 35 pk., $18.48, $0.04/foz
$1848current price $18.48$0.04/fozSprite Lemon Lime Soda Soft Drinks, 12 fl oz., 35 pk.
128924.7744 out of 5 Stars. 12892 reviews4.7744 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Boneless and Skinless Chicken Breast, priced per pound, $16.39, $2.88/lb
$1639current price $16.39avg. price$2.88/lbFinal cost by weightMember's Mark Boneless and Skinless Chicken Breast, priced per pound
59274.4783 out of 5 Stars. 5927 reviews4.4783 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Ultra Lunch Paper Plates, 8.5", 300 ct., $20.98, $0.07/ea
$2098current price $20.98$0.07/eaMember's Mark Ultra Lunch Paper Plates, 8.5", 300 ct.
278334.8294 out of 5 Stars. 27833 reviews4.8294 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShipping