NuTrail Vanilla Almond Protein Granola, 20 oz.
Shipping

Highlights
- 20 ounce resealable bag
- Perfect crunchy smoothie topper, with milk for breakfast, or by the handful
- Each serving of this delicious crunchy granola provides 17g of protein for a snack that gives you the energy you need
- Protein nut granola with no artificial flavors, dyes, or sweeteners
- Certified Gluten Free
Kashi Blueberry Almond Granola, 27 oz. $12.98 $0.48/oz

Kashi Blueberry Almond Granola, 27 oz.


Members also considered
Nate's Honey 100% Organic Pure Raw and Unfiltered Honey, 40 oz.
SponsoredMembers-only priceNate's Honey 100% Organic Pure Raw and Unfiltered Honey, 40 oz.
67194.6997 out of 5 Stars. 6719 reviews4.6997 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingJif Creamy Peanut Butter, 48 oz., 2 pk. $11.98 $0.12/oz
$1198current price $11.98$0.12/ozJif Creamy Peanut Butter, 48 oz., 2 pk.
257694.8584 out of 5 Stars. 25769 reviews4.8584 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingNutri-Grain Breakfast Bars Variety Pack, 1.3 oz., 36 pk. $9.98 $0.28/ea
$998current price $9.98$0.28/eaNutri-Grain Breakfast Bars Variety Pack, 1.3 oz., 36 pk.
58674.6971 out of 5 Stars. 5867 reviews4.6971 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingCinnamon Toast Crunch Cereal, 49.5 oz. $7.98 $0.16/oz
Sponsored$798current price $7.98$0.16/ozCinnamon Toast Crunch Cereal, 49.5 oz.
83144.8252 out of 5 Stars. 8314 reviews4.8252 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingRice Krispies Treats Original Snack Bars, 25 ct. $9.48 $0.38/ea
$948current price $9.48$0.38/eaRice Krispies Treats Original Snack Bars, 25 ct.
59764.8104 out of 5 Stars. 5976 reviews4.8104 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingNature's Bakery Fig Bars, Variety Pack, 2 oz., 32 ct. $16.48 $0.52/ea
$1648current price $16.48$0.52/eaNature's Bakery Fig Bars, Variety Pack, 2 oz., 32 ct.
75214.8101 out of 5 Stars. 7521 reviews4.8101 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember’s Mark Wildflower Pure Premium Honey, 48 oz. $8.78 $0.18/oz
$878current price $8.78$0.18/ozMember’s Mark Wildflower Pure Premium Honey, 48 oz.
73084.7674 out of 5 Stars. 7308 reviews4.7674 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingZbar Soft Baked Organic Granola Snack Bars, Variety Pack, 36 pk. $22.68
$2268current price $22.68Zbar Soft Baked Organic Granola Snack Bars, Variety Pack, 36 pk.
19114.6447 out of 5 Stars. 1911 reviews4.6447 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingBUILT Bar Puff & Chunk Protein Bars, Variety Pack, 13 ct. $19.94 $1.53/ea
$1994current price $19.94$1.53/eaBUILT Bar Puff & Chunk Protein Bars, Variety Pack, 13 ct.
31664.475 out of 5 Stars. 3166 reviews4.475 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingFruity Pebbles Cereal, 38 oz. $6.48 $0.17/oz
$648current price $6.48$0.17/ozFruity Pebbles Cereal, 38 oz.
25154.7738 out of 5 Stars. 2515 reviews4.7738 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingFroot Loops Breakfast Cereal, 43.6 oz. $8.58 $0.20/oz
$858current price $8.58$0.20/ozFroot Loops Breakfast Cereal, 43.6 oz.
29544.782 out of 5 Stars. 2954 reviews4.782 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingHoney Bunches of Oats with Crispy Almonds, 48 oz. $7.68 $0.16/oz
$768current price $7.68$0.16/ozHoney Bunches of Oats with Crispy Almonds, 48 oz.
74504.7499 out of 5 Stars. 7450 reviews4.7499 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingWelch's Concord Grape Jelly, 30 oz., 2 pk. $4.98 $0.08/oz
$498current price $4.98$0.08/ozWelch's Concord Grape Jelly, 30 oz., 2 pk.
58404.7836 out of 5 Stars. 5840 reviews4.7836 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingPearl Milling Company Original Syrup, 64 oz. $6.78 $0.11/oz
$678current price $6.78$0.11/ozPearl Milling Company Original Syrup, 64 oz.
27154.7249 out of 5 Stars. 2715 reviews4.7249 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingCheerios Cereal, 40.7 oz. $6.88 $0.17/oz
$688current price $6.88$0.17/ozCheerios Cereal, 40.7 oz.
75624.8727 out of 5 Stars. 7562 reviews4.8727 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShipping
About this item
Product details
Boost Your Day with Protein-Packed Granola
Introducing the Vanilla Nut Protein Granola - No Sugar Added, a delightful blend of essential protein crisps and nut granola. This granola is not just a treat to your taste buds, but also a powerhouse of nutrition. With a whopping 15g of protein and just 1g of sugar per serving, it offers the perfect balance of flavor, crunch, and lasting energy to keep you going throughout the day.
Versatile and Convenient
Whether you're on the move or relaxing at home, this granola is your perfect companion. It's conveniently packed in a 20-oz bag, making it easy to carry along for a quick energy boost between meals. Enjoy it as a hearty breakfast with your favorite milk, or use it to add a crunchy twist to your desserts. It's a versatile choice for any time of the day.
Quality You Can Trust
At NuTrail, we believe in delivering high-quality, low-sugar experiences. Our Vanilla Nut Protein Granola is meticulously crafted to ensure you get the best in every bite. It's a nourishing treat that you truly deserve. Plus, it's free from artificial flavors, dyes, and sweeteners, so you can enjoy it without any guilt.
Protein-Rich Snack
Each serving of this delicious crunchy granola provides 17g of protein. It's a snack that not only satisfies your cravings but also fuels your body with the energy it needs. Indulge in the goodness of our Vanilla Nut Protein Granola - a wholesome snack that's as nutritious as it is delicious.
Specifications
Net Weight: 20 ounces
Ingredients: sunflower seeds, pumpkin seeds, erythritol, whey protein crisps (whey protein concentrate, tapioca starch), almonds, pecans, butter (pasteurized cream, natural flavor), whey protein concentrate, vanilla extract, salt, monk fruit extract. Contains milk, tree nuts (almond, pecan) processed in a facility that handles soy, milk, wheat, tree nuts, and sesame seeds.
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 56 reviews
Verified Purchase
Crunch Good
Excellent cereal. Crunchy good and does not become soggy. I'm starting my third bag since I found it.
Verified Purchase
Nutrail Great Product
It was great finding this in the store. Delicious taste. Added to my yogurt.Hopefully it will be a regular stock item.
Verified Purchase
So Ono!!!
Pleasantly surprised. I’ve tried a lot of different granola but I think this is the only bag that I ate it all the way to the end.
Popular products in this category
Bisquick Original Pancake and Baking Mix, 96 oz. $7.28 $0.08/oz
Sponsored$728current price $7.28$0.08/ozBisquick Original Pancake and Baking Mix, 96 oz.
32044.775 out of 5 Stars. 3204 reviews4.775 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingPBfit Classic Peanut Butter 8g Powdered Peanut Butter Spread, 1.87 lbs.
See price in cartPBfit Classic Peanut Butter 8g Powdered Peanut Butter Spread, 1.87 lbs.
18894.8571 out of 5 Stars. 1889 reviews4.8571 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingQuaker Instant Oatmeal Express Cup Variety Pack, 12 pk. $10.98 $0.92/ea
$1098current price $10.98$0.92/eaQuaker Instant Oatmeal Express Cup Variety Pack, 12 pk.
5704.7421 out of 5 Stars. 570 reviews4.7421 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingNutella & GO! Hazelnut and Cocoa Spread + Breadsticks, 1.8 oz., 16 pk. $15.98 $0.55/oz
Sponsored$1598current price $15.98$0.55/ozNutella & GO! Hazelnut and Cocoa Spread + Breadsticks, 1.8 oz., 16 pk.
18614.8372 out of 5 Stars. 1861 reviews4.8372 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingSmucker's Assorted Jam & Jelly Cups, 0.5 oz., 200 ct. $16.98 $0.08/ea
$1698current price $16.98$0.08/eaSmucker's Assorted Jam & Jelly Cups, 0.5 oz., 200 ct.
4794.6994 out of 5 Stars. 479 reviews4.6994 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingBob's Red Mill Steel Cut Oats, 54 oz. $5.98 $0.11/oz
$598current price $5.98$0.11/ozBob's Red Mill Steel Cut Oats, 54 oz.
264.7308 out of 5 Stars. 26 reviews4.7308 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingBob's Red Mill Old Country Style Muesli, 40 oz. $7.88 $0.20/oz
$788current price $7.88$0.20/ozBob's Red Mill Old Country Style Muesli, 40 oz.
1154.8348 out of 5 Stars. 115 reviews4.8348 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingApple AirPods 4 $89.00
$8900current price $89.00Apple AirPods 4
60354.0944 out of 5 Stars. 6035 reviews4.0944 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingBananas, 3 lbs. $1.47 $0.49/lb
$147current price $1.47$0.49/lbBananas, 3 lbs.
528134.6059 out of 5 Stars. 52813 reviews4.6059 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryStrawberries, 2 lbs. $6.52 $3.26/lb
$652current price $6.52$3.26/lbStrawberries, 2 lbs.
397144.4155 out of 5 Stars. 39714 reviews4.4155 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryBeats Solo 4 $199.95
$19995current price $199.95Beats Solo 4
4814.3929 out of 5 Stars. 481 reviews4.3929 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll $24.76 $0.02/sft
$2476current price $24.76$0.02/sftMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll
1939634.8417 out of 5 Stars. 193963 reviews4.8417 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark 27 Gallon Heavy-Duty Black and Yellow Storage Tote, 20.6" D x 30.6" W x 14.3" H $7.98
$798current price $7.98Member's Mark 27 Gallon Heavy-Duty Black and Yellow Storage Tote, 20.6" D x 30.6" W x 14.3" H
88394.8366 out of 5 Stars. 8839 reviews4.8366 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Select & Tear 2-Ply Paper Towel 15 rolls, 150 sheets/roll $20.93 $0.02/sft
$2093current price $20.93$0.02/sftMember's Mark Select & Tear 2-Ply Paper Towel 15 rolls, 150 sheets/roll
1545434.8588 out of 5 Stars. 154543 reviews4.8588 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk. $4.28 $0.01/foz
$428current price $4.28$0.01/fozMember's Mark Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk.
627574.8196 out of 5 Stars. 62757 reviews4.8196 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDelivery