Nature's Way Sambucus Elderberry Immune Gummies, 120 ct.
Shipping

Highlights
Beekeepers Naturals Propolis Immune Spray with Vitamin C, $15.98

Beekeepers Naturals Propolis Immune Spray with Vitamin C


Members also considered
Member's Mark Elderberry Immune Health Gummies, 150 ct., $14.98, $0.10/ea
$1498current price $14.98$0.10/eaMember's Mark Elderberry Immune Health Gummies, 150 ct.
5794.4819 out of 5 Stars. 579 reviews4.4819 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingAirborne Vitamin C Immune Support Gummies, 750 mg, 75 ct., $16.98, $0.23/ea
$1698current price $16.98$0.23/eaAirborne Vitamin C Immune Support Gummies, 750 mg, 75 ct.
13724.6727 out of 5 Stars. 1372 reviews4.6727 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingEmergen-C Vitamin C 1000mg Powder with Antioxidants Fizzy Drink Mix, 90 ct.
Members-only price$0.8 offEmergen-C Vitamin C 1000mg Powder with Antioxidants Fizzy Drink Mix, 90 ct.
18414.8267 out of 5 Stars. 1841 reviews4.8267 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingEmergen-C Immune+ Triple Action Vitamin C Powder, 1000mg, 90 ct.
Members-only priceEmergen-C Immune+ Triple Action Vitamin C Powder, 1000mg, 90 ct.
5554.7477 out of 5 Stars. 555 reviews4.7477 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingEmergen-C Vitamin C 1000 mg Powder 250th Anniversary Edition with Antioxidants Fizzy Drink Mix, 90 Packets, $22.48, $0.25/ea
$2248current price $22.48$0.25/eaEmergen-C Vitamin C 1000 mg Powder 250th Anniversary Edition with Antioxidants Fizzy Drink Mix, 90 Packets
15234.6691 out of 5 Stars. 1523 reviews4.6691 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShipping
About this item
Product details
Support Immune Health with Nature's Way Sambucus Elderberry Immune Gummies*
Support your family's immune health with Nature's Way Sambucus Elderberry Immune Gummies.* Formulated with a blend of high potency vitamins C and D3, plus an excellent source of zinc per 2-gummy serving, these gummies are designed to support immune health.* Each 2-gummy serving boasts a highly concentrated elderberry extract, made from 3,200 mg of premium elderberries per 2-gummy serving. Handpicked at their peak from select European locations, these elderberries guarantee top-notch quality.
Antioxidant Support from Elderberry Anthocyanins*
Elderberries have naturally occurring anthocyanins, which provide superfood antioxidant support.* These plant-based antioxidants help neutralize free radicals.* Sweetened with organic tapioca syrup and cane sugar, and made with pectin instead of gelatin, these gummies offer a delightful taste the whole family will love.
Perfect Addition to Your Daily Routine
Nature's Way Sambucus Immune Gummies are a perfect fit for any lifestyle routine and are made for adults and children ages 4+. They are gluten free with no wheat, dairy, egg, soy, peanuts, or artificial colors. Whether you're looking to support immune health or simply need a daily supplement, these gummies are a great choice.*
Nature's Way: Inspired by the Power of Nature
With over 50 years of experience, Nature's Way believes that nature is the ultimate problem solver. Their range of quality vitamins and supplements are formulated with this philosophy in mind, helping you find your way to wellness.
*These statements have not been evaluated by the Food and Drug Administration. This product is not intended to diagnose, treat, cure or prevent any disease.
Specifications
- Use Instructions: For adults and children 4 years of age and older, chew 2 gummies daily. Instruct child to chew gummies thoroughly before swallowing.
- Pa:ck Size 120 gummies
- Shelf Life: N/A
- FSA/HSA Eligible: No
- Allergens + Warnings: Free from gluten, dairy, wheat, egg, peanut, gelatin, and artificial colors. Not formulated for children under 4 years of age. Do not exceed recommended daily dose.
- Ingredients: organic tapioca syrup, cane sugar, purified water, pectin, natural flavors, sodium citrate, citric acid, coconut oil, beeswax.
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 1,326 reviews
Verified Purchase
Elderberry immune booster gummies
Love these for the taste. These elderberry gummies truly help to prevent colds and strengthen your immune system. I'd highly recommend and I've been giving one gummy to my 4 year old to help boost her immune system.
SO good and SO good FOR you‼️
Yummyy!! These taste absolutely amazing!! (Don’t judge me! Lol!) No, seriously, although they are indeed yummilicious, it’s not ideal for you to indulge in these and just pop them as if they’re candy, no matter how much you may want to! Instead, these are designed to help fight and colds, especially during times like these and especially now since it’s flu season. I buy these for my entire family, because I love them more than life itself and being a mother, there’s nothing worse than seeing your child sick and there’s nothing in your power that you can do to take their pain away. I use to hate that feeling! Now, mind you, that was (mumble, mumble) years ago, but I still remember that feeling of helplessness like it was just yesterday! It sucks! So, even though my kids are all grown up (sans my 16 year old), I buy these for my kids because these gummies provide an adequate amount of vitamin C and zinc and antioxidants to ward off colds and flus, and even if it does rear it’s ugly head, the gummies will help fight it before it gets the best of you. Like, I can not stress how incredibly beneficial these are! Why, out of my family, my immune system is the weakest because I am like a hermit (I would like to think that we all are hermits nowadays with COVID-19 still in existence) and am like the queen of OCD, yet these gummies even keep me from getting sick! I wished a million times over I had these gummies when my kids were growing up as they would have helped tremendously when they got the cooties from those other snooty-nosed kids at school. I’m going to even go out on a limb and say, they likely would have even prevented me from getting wrote up when I worked for corporate America when I refused to send my daughter to school with a 103 degree fever, so I called in instead. I’m willing to wager, had we been taking these then, that mommy-guilt that I used to get when I couldn’t suck the illnesses out of my kids’ bodies and right into mine, would not have happened as much, IF AT ALL!! Ladies and/or gentlemen, I SO believe in these and you should too! Try them! They’re SO good and SO good FOR you!! (….you’re welcome!) Oh, one more thing — I buy these from Sam’s because you get more for your money there. You get 120 in a bottle for about 20 bucks. I challenge you to price how much the 60 count bottles are. (…you’re welcome, again!)
Verified Purchase
Keeps us healthy during cold & flu season
Wonderful product that I am convinced saves me from catching many of the viruses we are exposed to regularly.
Other popular items in Over-the-Counter Medication
Tylenol Sinus Severe Daytime Caplets, 24 ct., 3pk., $16.98, $0.24/ea
Sponsored$1698current price $16.98$0.24/eaTylenol Sinus Severe Daytime Caplets, 24 ct., 3pk.
2774.7148 out of 5 Stars. 277 reviews4.7148 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingTylenol Extra Strength Rapid Release Gelcaps, 500 mg. Acetaminophen, 290 ct., $21.48, $0.07/ea
$2148current price $21.48$0.07/eaTylenol Extra Strength Rapid Release Gelcaps, 500 mg. Acetaminophen, 290 ct.
60784.7991 out of 5 Stars. 6078 reviews4.7991 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingOne A Day Men's 50+ Healthy Advantage Multivitamin Tablets, 300 ct., $19.98, $0.07/ea
$1998current price $19.98$0.07/eaOne A Day Men's 50+ Healthy Advantage Multivitamin Tablets, 300 ct.
14604.7233 out of 5 Stars. 1460 reviews4.7233 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingClorox Disinfecting Cleaning Wipes, Bleach Free, Fresh Scent and Crisp Lemon, 5 pk., 425 Wipes Total, $18.78, $0.04/ea
Sponsored$1878current price $18.78$0.04/eaFrom $18.78Clorox Disinfecting Cleaning Wipes, Bleach Free, Fresh Scent and Crisp Lemon, 5 pk., 425 Wipes Total
434404.8217 out of 5 Stars. 43440 reviews4.8217 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember’s Mark Nicotine Mini Lozenge, Choose your flavor, 216 ct., $34.98, $0.16/ea
$3498current price $34.98$0.16/eaMember’s Mark Nicotine Mini Lozenge, Choose your flavor, 216 ct.
10554.4626 out of 5 Stars. 1055 reviews4.4626 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingBenadryl Allergy Ultratabs Tablets, 48 ct. Bottle, 3 pk., $17.48
$1748current price $17.48Benadryl Allergy Ultratabs Tablets, 48 ct. Bottle, 3 pk.
5274.7002 out of 5 Stars. 527 reviews4.7002 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingVicks VapoInhaler, Portable Nasal Inhaler, Menthol Scent, 4 pk., $14.98, $3.75/ea
$1498current price $14.98$3.75/eaVicks VapoInhaler, Portable Nasal Inhaler, Menthol Scent, 4 pk.
1234.7317 out of 5 Stars. 123 reviews4.7317 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingChildren's Motrin Pain Reliever/Fever Reducer NSAID, 100 mg Ibuprofen, Original Berry 4 oz., 3 pk., $12.98, $1.08/foz
$1298current price $12.98$1.08/fozChildren's Motrin Pain Reliever/Fever Reducer NSAID, 100 mg Ibuprofen, Original Berry 4 oz., 3 pk.
9854.8112 out of 5 Stars. 985 reviews4.8112 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingAfrin No-Drip Severe Congestion Nasal Spray 20 ml./pk., 3 pk., $15.98, Was $16.48, $5.33/ea
Now$1598current price Now $15.98, Was $16.48$16.48$5.33/ea$0.5 offAfrin No-Drip Severe Congestion Nasal Spray 20 ml./pk., 3 pk.
8624.7575 out of 5 Stars. 862 reviews4.7575 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingRicola No Sugar Added Lemon Menthol Cough Drops, 210 ct., $17.98, $0.09/ea
$1798current price $17.98$0.09/eaRicola No Sugar Added Lemon Menthol Cough Drops, 210 ct.
8184.7995 out of 5 Stars. 818 reviews4.7995 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingVicks DayQuil & NyQuil Severe Cough, Cold & Flu Relief LiquiCaps, 72 ct., $24.98, $0.35/ea
$2498current price $24.98$0.35/eaVicks DayQuil & NyQuil Severe Cough, Cold & Flu Relief LiquiCaps, 72 ct.
7884.783 out of 5 Stars. 788 reviews4.783 out of 5 starsAvailable for Pickup or ShippingPickupShippingMember's Mark Ultra Dinner Paper Plates, 10", 204 ct., $18.98, $0.09/ea
$1898current price $18.98$0.09/eaMember's Mark Ultra Dinner Paper Plates, 10", 204 ct.
423554.8562 out of 5 Stars. 42355 reviews4.8562 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingStrawberries, 2 lbs., $6.97, $3.48/lb
$697current price $6.97$3.48/lbStrawberries, 2 lbs.
396804.416 out of 5 Stars. 39680 reviews4.416 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryBananas, 3 lbs., $1.47, $0.49/lb
$147current price $1.47$0.49/lbBananas, 3 lbs.
527604.6057 out of 5 Stars. 52760 reviews4.6057 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk., $4.28, $0.01/foz
$428current price $4.28$0.01/fozMember's Mark Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk.
626394.8197 out of 5 Stars. 62639 reviews4.8197 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDelivery