NIGHT Silk Care Set with Pillowcase & Eyemask
Shipping

Highlights
Includes (1) Silk Care Pillowcase and (1) Oversized Silk Sleep Mask
- Dual-sided pillowcase design: silk for dry skin and eucalyptus for oily skin
- Oversized sleep mask blocks light to promote deeper, more restful sleep
- Helps reduce bed head, sleep lines, and overnight hair friction
- Perfect for travel, gifting, and everyday beauty sleep
- Machine washable for easy care
London Fog 6-Piece Ultra-Soft Microfiber Sheet Set, Assorted Sizes, $25.98

London Fog 6-Piece Ultra-Soft Microfiber Sheet Set, Assorted Sizes


Members also considered
GhostBed 2-Pack Shredded Memory Foam Pillow, Assorted Sizes, $49.98
Sponsored$4998current price $49.98More options from $45.98GhostBed 2-Pack Shredded Memory Foam Pillow, Assorted Sizes
54694.4864 out of 5 Stars. 5469 reviews4.4864 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingSerta 2-Pack Cooling Gel Memory Foam Bed Pillow, $12.98
$1298current price $12.98Serta 2-Pack Cooling Gel Memory Foam Bed Pillow
80523.9939 out of 5 Stars. 8052 reviews3.9939 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark 2-Pack Hotel Premier Collection Bed Pillows, Assorted Sizes, $17.98
$1798current price $17.98Options from $17.98 – $19.98Member's Mark 2-Pack Hotel Premier Collection Bed Pillows, Assorted Sizes
72124.2862 out of 5 Stars. 7212 reviews4.2862 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Halloween Lounge Throw, 60" x 70", $10.88
$1088current price $10.88Member's Mark Halloween Lounge Throw, 60" x 70"
854.7529 out of 5 Stars. 85 reviews4.7529 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark Hotel Premier Luxury Bath Towel, $6.98
$698current price $6.98Member's Mark Hotel Premier Luxury Bath Towel
66004.753 out of 5 Stars. 6600 reviews4.753 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark 2-Pack Hotel Premier Luxury Washcloth, $4.98
$498current price $4.98Member's Mark 2-Pack Hotel Premier Luxury Washcloth
29664.8021 out of 5 Stars. 2966 reviews4.8021 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Hotel Premier Luxury Hand Towel, $4.98
$498current price $4.98Member's Mark Hotel Premier Luxury Hand Towel
28784.8 out of 5 Stars. 2878 reviews4.8 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Cooling Body Pillow, 20"x54", $14.98
$1498current price $14.98Member's Mark Cooling Body Pillow, 20"x54"
2664.3571 out of 5 Stars. 266 reviews4.3571 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark Faux Fur Bubble Throw Blanket, 60" x 70", $24.94
$2494current price $24.94Member's Mark Faux Fur Bubble Throw Blanket, 60" x 70"
214.8095 out of 5 Stars. 21 reviews4.8095 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember’s Mark Hotel Premier Collection Premium Cooling Gel Memory Foam Pillow, Assorted Sizes, $19.98
$1998current price $19.98Options from $19.98 – $29.98Member’s Mark Hotel Premier Collection Premium Cooling Gel Memory Foam Pillow, Assorted Sizes
15384.1404 out of 5 Stars. 1538 reviews4.1404 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Fall Lounge Throw, 60"x70", $10.88
$1088current price $10.88Member's Mark Fall Lounge Throw, 60"x70"
1394.9065 out of 5 Stars. 139 reviews4.9065 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliverySerta Cool Relief Gel Memory Foam King Pillow, $24.98
$2498current price $24.98Serta Cool Relief Gel Memory Foam King Pillow
1014.3069 out of 5 Stars. 101 reviews4.3069 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Hotel Premier 6-Piece Towel Set, $29.98
$2998current price $29.98Member's Mark Hotel Premier 6-Piece Towel Set
18894.7221 out of 5 Stars. 1889 reviews4.7221 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark Seasonal Lounge Throw, 60"x70", $10.88
$1088current price $10.88Member's Mark Seasonal Lounge Throw, 60"x70"
4254.8259 out of 5 Stars. 425 reviews4.8259 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingTempur-Pedic TEMPUR-Cloud Pillow
Members-only priceTempur-Pedic TEMPUR-Cloud Pillow
64604.3533 out of 5 Stars. 6460 reviews4.3533 out of 5 starsAvailable for ShippingShipping
About this item
Product details
Transform Your Sleep with the NIGHT Silk Care Set
Experience the ultimate beauty sleep with the NIGHT Silk Care Set, featuring two essentials designed to enhance your nightly routine. This luxurious set includes a reversible Silk Care Pillowcase and an Oversized Silk Sleep Mask, offering a spa-inspired sleep experience whether at home or on the go.
Reversible Pillowcase for Customized Comfort
The innovative pillowcase offers two specialized sleep surfaces in one design. One side is crafted from 100% silk to help reduce friction, supporting smoother-looking skin and hair—perfect for dry skin. The opposite side features breathable 100% lyocell eucalyptus fabric, designed to feel cooler and help reduce excess oil buildup, making it ideal for oily skin. Simply flip the pillowcase to suit your overnight beauty needs.
Oversized Silk Sleep Mask for Total Blackout Comfort
Designed for deeper, more restful sleep, the oversized silk sleep mask provides total blackout comfort. Its soft, friction-reducing silk material gently rests against your skin, lashes, and hair, minimizing tugging and creasing overnight. The wide, comfortable band ensures the mask stays securely in place without feeling restrictive.
Perfect for Gifting and Everyday Luxury
The NIGHT Silk Care Set is an ideal gift for beauty enthusiasts, frequent travelers, and anyone seeking a touch of everyday luxury. Available in Standard/Queen (20" x 28") and King (20" x 36") sizes, the pillowcase is machine washable for easy care, making it a practical yet indulgent addition to your self-care routine.
Specifications
Size: Queen: 20" x 28", King: 20" x 36", Eyemask: One Size
Pillowcase Closure: Traditional envelope closure
Sleep Mask Strap: Adjustable
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 182 reviews
The best pillow case
It has been over 2 weeks and I felt the difference after the first night. Even my toddler naps better with the cool silky fabric. Great to have both options, just flip to the side you prefer. Easy to wash and keeps its fabric; I recommend delicate cycle and low heat dry settings. I kept the box to remember which side is for which hair and skin condition.
Beautiful indeed.
Purchased for a curly haired friend. Her hair is holding moisture better, not as dry in the morning. The pillow case is comfortable, easy to care for. Feels good on the skin. It has held up well after several washings. She doesn't put pillow cases in the dryer, line dry. Happy with purchase.
The beauty pillowcase keeps its promise
I get very dry skin and bad bed head in the winter when we start using our heating system. So the benefits promised by this pillow case ( no bed head, and less dry skin) were appealing. They are indeed true so I am very satisfied with this purchase. Also, it's easy to wash and dries very quickly.
Other popular items in Facial Treatments
Laneige Water Sleeping Mask_EX, 2.3 fl. oz., $24.98
$2498current price $24.98Laneige Water Sleeping Mask_EX, 2.3 fl. oz.
25 out of 5 Stars. 2 reviews5 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingTatcha The Silk Peony Line-Smoothing Eye Cream, 0.3 oz., $52.44, $174.80/oz
$5244current price $52.44$174.80/ozTatcha The Silk Peony Line-Smoothing Eye Cream, 0.3 oz.
15 out of 5 Stars. 1 reviews5 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingDrunk Elephant B-Hydra Intensive Hydration Serum, 1.69 fl. oz., $36.98
$3698current price $36.98Drunk Elephant B-Hydra Intensive Hydration Serum, 1.69 fl. oz.
Available for ShippingShippingDrunk Elephant C-Firma Fresh Day Serum Set, $59.98
$5998current price $59.98Drunk Elephant C-Firma Fresh Day Serum Set
154.4 out of 5 Stars. 15 reviews4.4 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingDr. Dennis Gross DermInfusions Blur + Repair Cream, 1.7 fl. oz., $47.98, $28.22/foz
$4798current price $47.98$28.22/fozDr. Dennis Gross DermInfusions Blur + Repair Cream, 1.7 fl. oz.
Available for ShippingShippingKate Somerville DermalQuench Liquid Lift +Retinol Advanced Resurfacing Treatment, 2.5 oz., $82.98, $33.19/oz
$8298current price $82.98$33.19/ozKate Somerville DermalQuench Liquid Lift +Retinol Advanced Resurfacing Treatment, 2.5 oz.
25 out of 5 Stars. 2 reviews5 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingTatcha The Essence, 5 fl. oz., $82.58, $16.52/foz
$8258current price $82.58$16.52/fozTatcha The Essence, 5 fl. oz.
Available for ShippingShippingDrunk Elephant Bronzi Anti-Pollution Sunshine Drops, 1 fl. oz., $31.98
$3198current price $31.98Drunk Elephant Bronzi Anti-Pollution Sunshine Drops, 1 fl. oz.
143.8571 out of 5 Stars. 14 reviews3.8571 out of 5 starsAvailable for ShippingShipping7Elements Dead Sea Facial Mud Mask, 6.88 oz., 2 pk., $19.98
$1998current price $19.987Elements Dead Sea Facial Mud Mask, 6.88 oz., 2 pk.
134.6923 out of 5 Stars. 13 reviews4.6923 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingRoC Retinol Correxion Line Smoothing Triple Serum Duo, 1 fl. oz., 2 pk., $39.88
$3988current price $39.88RoC Retinol Correxion Line Smoothing Triple Serum Duo, 1 fl. oz., 2 pk.
Available for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingDrunk Elephant O-Bloos Rosi Drops, 1 fl. oz., $29.98
$2998current price $29.98Drunk Elephant O-Bloos Rosi Drops, 1 fl. oz.
Available for ShippingShippingKylie Skin Hyaluronic Acid Serum, $21.98
$2198current price $21.98Kylie Skin Hyaluronic Acid Serum
21.5 out of 5 Stars. 2 reviews1.5 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingFresh Black Tea Firming Overnight Mask, 3.3 fl. oz., $73.98, $22.42/foz
$7398current price $73.98$22.42/fozFresh Black Tea Firming Overnight Mask, 3.3 fl. oz.
23 out of 5 Stars. 2 reviews3 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingNatureWell Hydrating Cleanser & Serum Kit, $19.96, $2.38/foz
$1996current price $19.96$2.38/fozNatureWell Hydrating Cleanser & Serum Kit
393.7692 out of 5 Stars. 39 reviews3.7692 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingBananas, 3 lbs., $1.47, $0.49/lb
$147current price $1.47$0.49/lbBananas, 3 lbs.
527604.6057 out of 5 Stars. 52760 reviews4.6057 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDelivery