Member's Mark Wild Caught Boneless Marinated Alaskan Salmon, Frozen, 5-7 ct., 2.25 lbs.
Curbside Pickup

Highlights
- Wild caught pre-seasoned (with paprika, black pepper, basil, parsley and oregano)
- Boneless and skin-on individually wrapped portions
- Antibiotic free and no artificial flavors
- 28g protein per serving
- Add a side of fresh vegetables, baked potato or side salad
Real Good Foods Lightly Breaded Chicken Breast Chunks, Frozen, 3 lbs. $16.98 $5.66/lb

Real Good Foods Lightly Breaded Chicken Breast Chunks, Frozen, 3 lbs.
Members also considered
Member's Mark Skinless and Boneless Atlantic Salmon Fillet Portions, Frozen, 2.5 lbs. $24.94 $9.98/lb
$2494current price $24.94$9.98/lbMember's Mark Skinless and Boneless Atlantic Salmon Fillet Portions, Frozen, 2.5 lbs.
163234.7707 out of 5 Stars. 16323 reviews4.7707 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Wild Caught Boneless Alaskan Sockeye Salmon, Frozen, 2 lbs. $28.94 $14.47/lb
$2894current price $28.94$14.47/lbMember's Mark Wild Caught Boneless Alaskan Sockeye Salmon, Frozen, 2 lbs.
43314.4777 out of 5 Stars. 4331 reviews4.4777 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Wild Caught Skinless and Boneless Beer Battered Cod Fillets, Frozen, 11-15 ct., 2 lbs. $18.96 $9.48/lb
$1896current price $18.96$9.48/lbMember's Mark Wild Caught Skinless and Boneless Beer Battered Cod Fillets, Frozen, 11-15 ct., 2 lbs.
93614.4661 out of 5 Stars. 9361 reviews4.4661 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Wild Caught Skinless and Boneless Ahi Tuna Steaks, Frozen, 2 lbs. $16.94 $8.47/lb
$1694current price $16.94$8.47/lbMember's Mark Wild Caught Skinless and Boneless Ahi Tuna Steaks, Frozen, 2 lbs.
18814.7528 out of 5 Stars. 1881 reviews4.7528 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Farm Raised Skinless and Boneless Tilapia Fillet Portions, Frozen, 3 lbs. $12.64 Was $14.64 $4.21/lb
Now$1264current price Now $12.64, Was $14.64$14.64$4.21/lb$2 offMember's Mark Farm Raised Skinless and Boneless Tilapia Fillet Portions, Frozen, 3 lbs.
43074.6127 out of 5 Stars. 4307 reviews4.6127 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Wild Caught Skin-On Sockeye Salmon Fillet, priced per pound $36.55 $14.62/lb
$3655current price $36.55avg. price$14.62/lbFinal cost by weightMember's Mark Wild Caught Skin-On Sockeye Salmon Fillet, priced per pound
20524.4176 out of 5 Stars. 2052 reviews4.4176 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Farm Raised Jumbo Raw Shrimp, Frozen, 21-25 ct. per pound, 2 lbs. $16.97 $8.48/lb
$1697current price $16.97$8.48/lbMember's Mark Farm Raised Jumbo Raw Shrimp, Frozen, 21-25 ct. per pound, 2 lbs.
51354.7133 out of 5 Stars. 5135 reviews4.7133 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Wild Caught Handmade Crab Cakes, Frozen, 6 ct. $17.98 $3.00/ea
$1798current price $17.98$3.00/eaMember's Mark Wild Caught Handmade Crab Cakes, Frozen, 6 ct.
49744.264 out of 5 Stars. 4974 reviews4.264 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDelivery
About this item
Product details
Our fishermen have been busy! Miles off the coast of Alaska, they've been catching some of the freshest, most flavorful salmon you're ever load fork on. And now, it's packaged up and ready to make your meal. We added a dash of garlic, a sprig of parsley, a little onion and a pinch of paprika to take this fillet to gourmet. And the best part? It's ready in minutes. Simply thaw and bake in a lined pan. Add a side of fresh vegetables, baked potato or side salad and make your simple meal even more delicious.
Our Sustainability Commitment
We know that seafood is an important source of nutrition and income for people all over the world. That's why we work with partners all along the supply chain to deliver affordable products in a way that is sustainable for both people and the planet. It is our commitment to create a transparent supply chain for our members, as well as to uphold high standards for sustainability so that we can do our part to help protect and preserve ocean ecosystems for future generations.
The Member’s Mark Brand
The Member’s Mark brand is a division of Sam’s Club and is made up of a team of trained chefs, food experts, package engineers and more. Customers can find a wide array of items that are kosher, organic, fair trade and wrapped with eco-friendly packaging. The line is constantly evolving to fit the needs of today’s consumer and what they want.
Member’s Mark Made Without Commitment™
This item meets our Member’s Mark Made Without Commitment™: Our Member’s Mark Made Without Commitment makes it easier to know what is not in our products, so members can feel better about what is. We simplify the choice for our members by setting a high brand standard for the products they bring into their homes. This isn’t list a list of ingredients, it’s our commitment to simpler ingredients that reflect our members' values. And we deliver this without compromising taste, performance, or value. This means that this item doesn’t contain the 40+ ingredients on our Made Without Commitment list like High Fructose Corn Syrup, Phthalates, Talc, Certified Synthetic Colors/ FD&C Colors, and Formaldehyde. See the full list of ingredients here: https://www.samsclub.com/cp/members-mark-goals/30001929.
Member’s Mark Made Without Commitment™
This item meets our Member’s Mark Made Without Commitment™: Our Member’s Mark Made Without Commitment makes it easier to know what is not in our products, so members can feel better about what is. We simplify the choice for our members by setting a high brand standard for the products they bring into their homes. This isn’t list a list of ingredients, it’s our commitment to simpler ingredients that reflect our members' values. And we deliver this without compromising taste, performance, or value. This means that this item doesn’t contain the 40+ ingredients on our Made Without Commitment list like High Fructose Corn Syrup, Phthalates, Talc, Certified Synthetic Colors/ FD&C Colors, and Formaldehyde. See the full list of ingredients here: https://www.samsclub.com/cp/members-mark-goals/30001929.
Specifications
- Keep Frozen
- Quantity: 5-7 ct.
Net Weight: 2.25 lbs.
Ingredients: Keta Salmon (Oncorhynchus Keta), Canola Oil, Water, Paprika, Spices, Dehydrated Garlic, Sea Salt, Dehydrated Onion, Dehydrated Red Bell Pepper, Yeast Extract, Dehydrated Parsley, Citric Acid, Gum Arabic, Maltodextrin, Natural Flavor, Grill Flavor (From Sunflower Oil), Natural Smoke Flavor.
Contains: Salmon.
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 1,582 reviews
Verified Purchase
Great salmon
Delicious! First time getting them and they will be on my list from now on. The marinade is great and not spicy. My teen loves these also.
Verified Purchase
Seasoned Well !
I prefer to prepare fresh salmon instead of frozen however, we decided to try out this frozen Atlantic salmon and we were pleasantly surprised. It's seasoned very well. It doesn't take long to thaw in it's individually wrapped packages. My husband and daughter both enjoyed it.
Verified Purchase
Delightful marinated salmon!
I enjoy salmon even just lightly seasoned but the marinade takes it to another level. Nice portions vacuum packed, perfectly cooked following instructions every time.
Items you may like
Member's Mark Farm Raised Large Raw Shrimp, Frozen, 31-40 ct. per pound, 3 lbs. $20.97 $6.99/lb
$2097current price $20.97$6.99/lbMember's Mark Farm Raised Large Raw Shrimp, Frozen, 31-40 ct. per pound, 3 lbs.
25874.6846 out of 5 Stars. 2587 reviews4.6846 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryGorton’s Super Crunchy Fish Sticks, Frozen, 64 ct. $12.86 Was $13.86 $3.38/lb
Instant Savings
Now$1286current price Now $12.86, Was $13.86$13.86$3.38/lb$1 offEnds Oct 15Gorton’s Super Crunchy Fish Sticks, Frozen, 64 ct.
49174.6909 out of 5 Stars. 4917 reviews4.6909 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Farm Raised Jumbo Raw EZ Peel Shrimp, Frozen, 21-30 ct. per pound, 3 lbs. $17.97 $5.99/lb
$1797current price $17.97$5.99/lbMember's Mark Farm Raised Jumbo Raw EZ Peel Shrimp, Frozen, 21-30 ct. per pound, 3 lbs.
42284.6514 out of 5 Stars. 4228 reviews4.6514 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Farm Raised Medium Cooked Shrimp, Frozen, 50-70 ct. per pound, 2 lbs. $16.47 $8.23/lb
$1647current price $16.47$8.23/lbMember's Mark Farm Raised Medium Cooked Shrimp, Frozen, 50-70 ct. per pound, 2 lbs.
34844.6185 out of 5 Stars. 3484 reviews4.6185 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryBananas, 3 lbs. $1.47 $0.49/lb
$147current price $1.47$0.49/lbBananas, 3 lbs.
528454.606 out of 5 Stars. 52845 reviews4.606 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryStrawberries, 2 lbs. $6.52 $3.26/lb
$652current price $6.52$3.26/lbStrawberries, 2 lbs.
397404.4153 out of 5 Stars. 39740 reviews4.4153 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember’s Mark Cage Free Grade AA Large White Eggs, 2 dozen $4.82 $2.41/dz
$482current price $4.82$2.41/dzMember’s Mark Cage Free Grade AA Large White Eggs, 2 dozen
222534.7306 out of 5 Stars. 22253 reviews4.7306 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryGreen Seedless Grapes, 3 lbs. $6.97 $2.32/lb
$697current price $6.97$2.32/lbGreen Seedless Grapes, 3 lbs.
314724.4708 out of 5 Stars. 31472 reviews4.4708 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryWhole Seedless Watermelon $6.97 $6.97/ea
$697current price $6.97$6.97/eaWhole Seedless Watermelon
242843.8123 out of 5 Stars. 24284 reviews3.8123 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Wild Caught Caribbean Warm Water Lobster Tails, Frozen, 4 ct., priced per pound $43.84 $26.98/lb
$4384current price $43.84avg. price$26.98/lbFinal cost by weightMember's Mark Wild Caught Caribbean Warm Water Lobster Tails, Frozen, 4 ct., priced per pound
7144.3501 out of 5 Stars. 714 reviews4.3501 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryHot pocket High Protein Chicken Bacon Ranch, Frozen, 6.75 oz., 8 ct. $13.77 $1.72/ea
$1377current price $13.77$1.72/eaHot pocket High Protein Chicken Bacon Ranch, Frozen, 6.75 oz., 8 ct.
1814.2099 out of 5 Stars. 181 reviews4.2099 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryFairlife Nutrition Plan 30g Protein Shake, Chocolate, 11.5 fl. oz., 12 pk. $26.78 $0.19/foz
$2678current price $26.78$0.19/fozFairlife Nutrition Plan 30g Protein Shake, Chocolate, 11.5 fl. oz., 12 pk.
304484.8387 out of 5 Stars. 30448 reviews4.8387 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Ultra Dinner Paper Plates, 10", 204 ct. $18.98 $0.09/ea
$1898current price $18.98$0.09/eaMember's Mark Ultra Dinner Paper Plates, 10", 204 ct.
423984.8563 out of 5 Stars. 42398 reviews4.8563 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Power Flex 13-Gallon Tall Kitchen Trash Bags, Fresh Scent, 200 ct. $19.98 Was $20.98 $0.10/ea
Now$1998current price Now $19.98, Was $20.98$20.98$0.10/ea$1 offMember's Mark Power Flex 13-Gallon Tall Kitchen Trash Bags, Fresh Scent, 200 ct.
173884.8553 out of 5 Stars. 17388 reviews4.8553 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingDiet Coke Soda Soft Drink, 12 fl. oz., 35 pk. $18.48 $0.04/foz
$1848current price $18.48$0.04/fozDiet Coke Soda Soft Drink, 12 fl. oz., 35 pk.
113794.6276 out of 5 Stars. 11379 reviews4.6276 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDelivery