Member’s Mark Vitamin B12 Quick Dissolve Tablets, 5000 mcg, Cherry, 300 ct.
Shipping

Highlights
- One 300 count bottle of Vitamin B12 Quick Dissolve Tablets
- Designed to support energy, heart, and nervous system health*
- Each tablet contains 5000 mcg of the ingredient Vitamin B12
Gruns Adult Organic Superfood Greens Multivitamin Gummies, 25 ct.

Gruns Adult Organic Superfood Greens Multivitamin Gummies, 25 ct.
Members also considered
Gruns Adult Organic Superfood Greens Multivitamin Gummies, 25 ct.
SponsoredMembers-only priceGruns Adult Organic Superfood Greens Multivitamin Gummies, 25 ct.
421304.7068 out of 5 Stars. 42130 reviews4.7068 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Omeprazole Delayed Release Tablets, 20 mg, 42 ct. $9.98 $0.24/ea
$998current price $9.98$0.24/eaMember's Mark Omeprazole Delayed Release Tablets, 20 mg, 42 ct.
23104.8524 out of 5 Stars. 2310 reviews4.8524 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember’s Mark Allergy Relief Cetirizine Hydrochloride Tablets 10 mg, 400 ct. $14.78 Was $14.98 $0.04/ea
Now$1478current price Now $14.78, Was $14.98$14.98$0.04/ea$0.2 offMember’s Mark Allergy Relief Cetirizine Hydrochloride Tablets 10 mg, 400 ct.
19284.8283 out of 5 Stars. 1928 reviews4.8283 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingVital Proteins Collagen Peptides Powder, Unflavored, 1.5 lbs.
SponsoredMembers-only priceVital Proteins Collagen Peptides Powder, Unflavored, 1.5 lbs.
216774.6453 out of 5 Stars. 21677 reviews4.6453 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Nitrile Exam Gloves, Choose your Size, 200 ct. $10.98 $0.05/ea
$1098current price $10.98$0.05/eaMember's Mark Nitrile Exam Gloves, Choose your Size, 200 ct.
7614.7556 out of 5 Stars. 761 reviews4.7556 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark 91% Isopropyl Alcohol, 32 fl. oz., 2 pk. $6.98 $0.11/foz
$698current price $6.98$0.11/fozMember's Mark 91% Isopropyl Alcohol, 32 fl. oz., 2 pk.
18974.8445 out of 5 Stars. 1897 reviews4.8445 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark ClearLAX Polyethylene Glycol 3350 Powder, 17.9 oz., 3 pk. $21.12 $0.39/oz
$2112current price $21.12$0.39/ozFrom $21.12Member's Mark ClearLAX Polyethylene Glycol 3350 Powder, 17.9 oz., 3 pk.
49884.8695 out of 5 Stars. 4988 reviews4.8695 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark 50mcg Allergy Relief, Fluticasone Propionate Nasal Spray (0.62 fl. oz., 6 ct.) $24.46 $4.08/ea
$2446current price $24.46$4.08/eaFrom $24.46Member's Mark 50mcg Allergy Relief, Fluticasone Propionate Nasal Spray (0.62 fl. oz., 6 ct.)
13814.8421 out of 5 Stars. 1381 reviews4.8421 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember’s Mark Acid-Pep Acid Reducer Tablets, 20 mg Famotidine, 100 ct./pk., 2 pk. $9.16 $0.05/ea
$916current price $9.16$0.05/eaFrom $9.16Member’s Mark Acid-Pep Acid Reducer Tablets, 20 mg Famotidine, 100 ct./pk., 2 pk.
24044.8211 out of 5 Stars. 2404 reviews4.8211 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingBAND-AID Adhesive Bandages, Variety Pack, 163 ct. $12.98 $0.08/ea
$1298current price $12.98$0.08/eaBAND-AID Adhesive Bandages, Variety Pack, 163 ct.
11634.7825 out of 5 Stars. 1163 reviews4.7825 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark 10 Strain Probiotic Capsules, 84 ct. $15.67 $0.19/ea
$1567current price $15.67$0.19/eaMember's Mark 10 Strain Probiotic Capsules, 84 ct.
51214.8 out of 5 Stars. 5121 reviews4.8 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingVitafusion Fiber Well Sugar Free Gummy Vitamin Supplement, 220 ct. $17.98 $0.08/ea
$1798current price $17.98$0.08/eaVitafusion Fiber Well Sugar Free Gummy Vitamin Supplement, 220 ct.
32644.7331 out of 5 Stars. 3264 reviews4.7331 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingZyrtec Antihistamine Allergy Tablets, 10 mg. 120 ct. $39.98 $0.33/ea
$3998current price $39.98$0.33/eaZyrtec Antihistamine Allergy Tablets, 10 mg. 120 ct.
41784.7958 out of 5 Stars. 4178 reviews4.7958 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember’s Mark Allergy Relief Loratadine Tablets 10 mg, 400 ct. $12.47 $0.03/ea
$1247current price $12.47$0.03/eaFrom $12.47Member’s Mark Allergy Relief Loratadine Tablets 10 mg, 400 ct.
10824.7616 out of 5 Stars. 1082 reviews4.7616 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Ibuprofen Softgels, 200 mg, 400 ct. $13.86 $0.03/ea
$1386current price $13.86$0.03/eaMember's Mark Ibuprofen Softgels, 200 mg, 400 ct.
17434.8749 out of 5 Stars. 1743 reviews4.8749 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShipping
About this item
Product details
Member’s Mark™ Vitamin B12 Quick Dissolve Tablets deliver the essential support for energy, heart, and nervous system health.* Each delicious cherry-flavored tablet provides 5000 micrograms of B12, which makes it an easy and enjoyable way to meet your daily needs.
Benefits of Vitamin B12
Vitamin B12, also known as cobalamin, is a water-soluble micronutrient exclusively found in foods of animal origin such as meat, milk, egg, and fish. The methylcobalamin used in this formula is the metabolically active form of Vitamin B12. It is known for its superior absorption compared to other forms like cyanocobalamin, making it an effective choice for supplementation.* Methylcobalamin may help support the nervous system and cardiovascular health, and may also provide cellular energy support.*
Designed with You in Mind
Our Member’s Mark™ Vitamin B12 Quick-Dissolve Tablets are free from synthetic dyes, gluten, artificial flavors, and lactose. Adults should take one tablet daily as a dietary supplement by dissolving it under the tongue for 30 seconds before swallowing.
This product is USP verified, which means it meets the official standards for dietary supplements set by United States Pharmacopeia (USP). USP has tested and verifie¬d ingredients, potency, and manufacturing process to ensure you receive a high-quality supplement.
*These statements have not been evaluated by the Food and Drug Administration. This product is not intended to diagnose, treat, cure, or prevent any disease.
Specifications
- Use Instructions: Adults - as a dietary supplement, dissolve one tablet daily under tongue for 30 seconds, then swallow
- Purchase Includes: 300 quick dissolve tablets
- Shelf Life: N/A
- FSA/HSA Eligible: No
- Allergen Warnings: Keep out of the reach of children. Pregnant or nursing women, individuals taking medication(s) or persons who have a health condition should consult their physician before using this product
- Ingredients: Mannitol, Microcrystalline Cellulose, Crospovidone, Stearic Acid, Magnesium Stearate, Methylcobalamin, Natural Cherry Flavor, Red Beet Root (color), Silica, Sucralose
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 672 reviews
Verified Purchase
Works great
I like to take one of these every morning. They help me feel more awake and energized. The flavor is good and I like that they’re dissolvable
Verified Purchase
B12 supplement
My husband needs B12 to supplement his restless leg symptoms. This is by far the best one he has used.
Verified Purchase
I know when missed in the morning
I depend on these in the morning. I like that the taste is not overpowering, but good. They dissolve easily. Hope Sam’s doesn’t stop carrying them.
Items you may like
ZzzQuil Nighttime Sleep-Aid Liquid, Berry, 12 fl. oz., 3 pk. $18.48 $0.51/foz
Sam's Cash Offer
Sponsored$1848current price $18.48$0.51/fozEarn $15 Sam's Cashwhen you spend $100 on select P&G brands*. Terms apply.Ends Oct 27ZzzQuil Nighttime Sleep-Aid Liquid, Berry, 12 fl. oz., 3 pk.
19114.6 out of 5 Stars. 1911 reviews4.6 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingCulturelle Digestive Daily Probiotics Capsules, 80 ct. $29.98 $0.37/ea
$2998current price $29.98$0.37/eaCulturelle Digestive Daily Probiotics Capsules, 80 ct.
23064.7706 out of 5 Stars. 2306 reviews4.7706 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingPhysician's Choice 60 Billion CFU Probiotic Capsules, 84 ct.
Members-only pricePhysician's Choice 60 Billion CFU Probiotic Capsules, 84 ct.
11054.7584 out of 5 Stars. 1105 reviews4.7584 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingSports Research Triple Strength Omega-3 Fish Oil, 120 Softgels $23.98 $0.20/ea
Sponsored$2398current price $23.98$0.20/eaSports Research Triple Strength Omega-3 Fish Oil, 120 Softgels
19154.7097 out of 5 Stars. 1915 reviews4.7097 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingGNC Mega Men Performance and Vitality Vitapak Program, 30 ct.
Members-only priceGNC Mega Men Performance and Vitality Vitapak Program, 30 ct.
8734.6621 out of 5 Stars. 873 reviews4.6621 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingBananas, 3 lbs. $1.47 $0.49/lb
$147current price $1.47$0.49/lbBananas, 3 lbs.
528624.606 out of 5 Stars. 52862 reviews4.606 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Seasoned Rotisserie Chicken $4.98
$498current price $4.98Member's Mark Seasoned Rotisserie Chicken
744324.6654 out of 5 Stars. 74432 reviews4.6654 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryStrawberries, 2 lbs. $6.52 $3.26/lb
$652current price $6.52$3.26/lbStrawberries, 2 lbs.
397404.4153 out of 5 Stars. 39740 reviews4.4153 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Ultra Dinner Paper Plates, 10", 204 ct. $18.98 $0.09/ea
$1898current price $18.98$0.09/eaMember's Mark Ultra Dinner Paper Plates, 10", 204 ct.
424004.8563 out of 5 Stars. 42400 reviews4.8563 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Power Flex 13-Gallon Tall Kitchen Trash Bags, Fresh Scent, 200 ct. $19.98 Was $20.98 $0.10/ea
Now$1998current price Now $19.98, Was $20.98$20.98$0.10/ea$1 offMember's Mark Power Flex 13-Gallon Tall Kitchen Trash Bags, Fresh Scent, 200 ct.
173904.8553 out of 5 Stars. 17390 reviews4.8553 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingOLLY Adult Probiotic + Prebiotic Digestive Support Gummy, Peach, 70 ct. $19.88 $0.28/ea
$1988current price $19.88$0.28/eaOLLY Adult Probiotic + Prebiotic Digestive Support Gummy, Peach, 70 ct.
8084.6027 out of 5 Stars. 808 reviews4.6027 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingQunol Ultra CoQ10 Softgels, 100 mg 150 ct. $34.98 $0.23/ea
$3498current price $34.98$0.23/eaQunol Ultra CoQ10 Softgels, 100 mg 150 ct.
336564.8362 out of 5 Stars. 33656 reviews4.8362 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingGNC Mega Men Energy and Metabolism Multivitamin Caplets, 180 ct.
Members-only priceGNC Mega Men Energy and Metabolism Multivitamin Caplets, 180 ct.
7734.6636 out of 5 Stars. 773 reviews4.6636 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingOsteo Bi-Flex Triple Strength + Turmeric 220 ct. $30.98 $0.14/ea
$3098current price $30.98$0.14/eaOsteo Bi-Flex Triple Strength + Turmeric 220 ct.
13904.7338 out of 5 Stars. 1390 reviews4.7338 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Extra Strength Glucosamine HCl and Chondroitin Sulfate Sodium Tablets, 340 ct. $26.98 $0.08/ea
$2698current price $26.98$0.08/eaMember's Mark Extra Strength Glucosamine HCl and Chondroitin Sulfate Sodium Tablets, 340 ct.
18134.7882 out of 5 Stars. 1813 reviews4.7882 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShipping