Member's Mark Tulips, 50 stems
Shipping

Highlights
- 50 stems of tulips available in a variety of colors
- Colors: Assorted, White, Pink, Purple, Orange, Red or Yellow
- Great for bouquets, centerpieces, or as stand-alone flowers
- •Suggested delivery to be 2 days prior to event
Member's Mark XL Premium Vase Arrangement, 40 stems, $59.57, $1.49/ea

Member's Mark XL Premium Vase Arrangement, 40 stems


Members also considered
Bananas, 3 lbs., $1.47, $0.49/lb
$147current price $1.47$0.49/lbBananas, 3 lbs.
527614.6059 out of 5 Stars. 52761 reviews4.6059 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryStrawberries, 2 lbs., $6.52, $3.26/lb
$652current price $6.52$3.26/lbStrawberries, 2 lbs.
396904.416 out of 5 Stars. 39690 reviews4.416 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryGreen Seedless Grapes, 3 lbs., $6.97, $2.32/lb
$697current price $6.97$2.32/lbGreen Seedless Grapes, 3 lbs.
314234.4705 out of 5 Stars. 31423 reviews4.4705 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryWhole Seedless Watermelon, $6.97, $6.97/ea
$697current price $6.97$6.97/eaWhole Seedless Watermelon
242423.8114 out of 5 Stars. 24242 reviews3.8114 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryRusset Potatoes, 10 lbs., $5.62, $0.56/lb
$562current price $5.62$0.56/lbRusset Potatoes, 10 lbs.
120694.5633 out of 5 Stars. 12069 reviews4.5633 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryOrganic Sweet Petite Baby Carrots, 3 lbs., $4.72, $1.57/lb
$472current price $4.72$1.57/lbOrganic Sweet Petite Baby Carrots, 3 lbs.
35354.6413 out of 5 Stars. 3535 reviews4.6413 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryLarge Cantaloupe, 1 ct., $2.97
$297current price $2.97Large Cantaloupe, 1 ct.
93734.0127 out of 5 Stars. 9373 reviews4.0127 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Fresh Squeezed Orange Juice, 59 fl. oz., $10.83, $0.18/foz
$1083current price $10.83$0.18/fozMember's Mark Fresh Squeezed Orange Juice, 59 fl. oz.
103074.7608 out of 5 Stars. 10307 reviews4.7608 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryTaylor Farms Brussels Sprouts 2 lbs., $4.92, $2.46/lb
$492current price $4.92$2.46/lbTaylor Farms Brussels Sprouts 2 lbs.
33794.5463 out of 5 Stars. 3379 reviews4.5463 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryWhole White Mushrooms 24 oz., $4.36, $0.18/oz
$436current price $4.36$0.18/ozWhole White Mushrooms 24 oz.
55144.7543 out of 5 Stars. 5514 reviews4.7543 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliverySpice World Fresh and Peeled Garlic, 3 lbs., $11.47, $3.82/lb
$1147current price $11.47$3.82/lbSpice World Fresh and Peeled Garlic, 3 lbs.
24454.38 out of 5 Stars. 2445 reviews4.38 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Silver Dollar Eucalyptus 40 stems, $44.48, $1.11/ea
$4448current price $44.48$1.11/eaMember's Mark Silver Dollar Eucalyptus 40 stems
4374.5789 out of 5 Stars. 437 reviews4.5789 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark Gypsophila and Leatherleaf 10 bunches, $128.67, $12.87/ea
$12867current price $128.67$12.87/eaMember's Mark Gypsophila and Leatherleaf 10 bunches
2244.4643 out of 5 Stars. 224 reviews4.4643 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark Western Greens Mix 5 bunches, $58.88, $19.63/ea
$5888current price $58.88$19.63/eaMember's Mark Western Greens Mix 5 bunches
1014.396 out of 5 Stars. 101 reviews4.396 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark Wedding Collection Bridesmaid Bouquets, choose color and quantity, $152.24, $76.12/ea
$15224current price $152.24$76.12/eaMore options from $150.58Member's Mark Wedding Collection Bridesmaid Bouquets, choose color and quantity
144.7143 out of 5 Stars. 14 reviews4.7143 out of 5 starsAvailable for ShippingShipping
About this item
Product details
Illuminate Your Celebrations with Vibrant Tulips
Introduce charm and elegance to your floral arrangements with our vibrant Tulips. These flowers are the perfect addition to bring a fresh, cheerful touch to any event or home decor. Renowned for their graceful petals and striking colors, Tulips can effortlessly elevate the atmosphere at weddings, baby showers, parties, or even casual spaces with their timeless beauty.
Why Tulips are the Perfect Choice
Tulips offer versatile beauty, making them perfect for bouquets, centerpieces, or even as stand-alone flowers. They add a pop of color and sophistication to any setting, making them a seasonal elegance. Their multi-purpose appeal makes them ideal for DIY floral designs, professional arrangements, or everyday decor. You can choose from assorted colors like White, Pink, Purple, Orange, Red, or Yellow to match your theme or style. Customize your order by selecting from a variety of colors with 50 stems per box. Each stem is meticulously handpicked to ensure exceptional freshness and quality, promising long-lasting blooms for your special moments.
Caring for Your Tulips for Prolonged Beauty
To ensure your Tulips maintain their beauty for a longer duration, trim the stems at an angle and store them in a cool place. Refresh their water daily and keep them away from direct sunlight.
Sustainably Grown, Premium Quality Tulips
Our Tulips are sustainably grown and chosen for their premium quality, making them the ideal choice for garden-inspired arrangements, rustic displays, or modern decor. Order today and let the vibrant, natural beauty of Tulips transform your event or brighten your home. Experience fresh, eco-friendly flowers delivered straight to your door!
Specifications
- Quantity: 50 stems
Due to differences in monitor resolution, color intensity may vary from actual items. Slight shade variations from actual picture may occur, as these are products of mother nature.
For additional questions or concerns regarding this product, please contact the Floral Customer Service Department at 1-888-746-7726.
Important Delivery Information
Sam's Club uses FedEx or UPS for priority overnight delivery service.
- One day before your requested delivery date, you will receive an email letting you know your order has shipped. You will receive a tracking number, which you can use to track your package online at www.FedEx.com or www.UPS.com. You can also obtain your tracking number by signing into your SamsClub.com account.
- It's recommended to have someone available to receive your order on the delivery date. This will ensure that your order is not left at the doorstep or sent back for next day delivery.
- For metropolitan areas deliveries arrive between 8am and 12pm. For Suburban or rural areas deliveries arrive between 8am to 4:30pm.
- Shipments may be delayed by weather or other unforeseen circumstances such as US Custom Holds or weather which could result in shipping and/or delivery dates being modified. Please check your tracking number and contact FedEx or UPS for delivery holds or pick up options concerning weather delays.
- Although your order will be shipped overnight, please allow a minimum of 7 days for the handling and shipping process.
- No deliveries can be made on Monday, Saturday or Sunday. Holiday schedules may differ from regular shipping schedules i.e. Christmas Day, Thanksgiving, etc.
- Delivery is not available to Alaska, Hawaii or Puerto Rico.
Substitution Policy
To ensure optimum freshness, different varieties may be substituted based on availability. In making substitutions, we take great care to ensure that we exceed your expectations, and that you will be satisfied with the flower quality and performance.
Order Cancellation Information
We understand things happen and you might need to change or cancel your order. If you need to cancel your order, call 1-888-746-7726, and ask for floral.
- Cancellations must be received 7 business days before your scheduled delivery date.
- Please verify the requested delivery date and shipping address before completing your order.
- Refunds will not be given if the incorrect information chosen.
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 36 reviews
Fresh Tulips To My Door!
The blooms are fresh, vibrant, and last beautifully. With a little care like keeping the water clean and giving the stems a fresh cut, they stayed gorgeous for a week. They arrived with long, sturdy stems making the perfect for my home arrangement. A quick tip... some tulips might look a little bit droopy after their journey with Fedex but don't worry! Simply trim the stems and place them in water overnight and they will perk right up. Definitely a must buy for any tulip lover!
Excellent flowers and experience
I ordered five boxes for an event. They arrived on time and were packaged well. The blooms were still tight and they looked small when I opened the box, but they did not disappoint! I cut and arranged the day before the event. The flowers looked absolutely beautiful for the event and lasted an entire week. Out of 250 flower stems, I only had to discard 3 of them. I ordered red, pink, and white. The white seemed more fragile. I would absolutely order these again. The whole experience was wonderful and the flowers couldn't have been better. Thank you!
Beautiful and Excellent Choice!
The tulips are beautiful and carefully packed. I originally order some for my Sister's BD. They were so nice, I ordered a set for me. I wanted to send an order to my daughter for Easter, but I was so excited about them, I just sent he an order because I just wanted to make her day. SHE LOVED them as well! Excellent price for so many!
Other popular items in Fresh Flowers
Member's Mark Fresh Rose Petals, 3000 ct., Choose color variety, $78.94
$7894current price $78.94Member's Mark Fresh Rose Petals, 3000 ct., Choose color variety
2634.6768 out of 5 Stars. 263 reviews4.6768 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark Happy Birthday Vase Arrangement, $39.57
$3957current price $39.57Member's Mark Happy Birthday Vase Arrangement
1944.2577 out of 5 Stars. 194 reviews4.2577 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark Moonlight Party Vase Arrangement, $39.57
$3957current price $39.57Member's Mark Moonlight Party Vase Arrangement
1883.9149 out of 5 Stars. 188 reviews3.9149 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingUtz Halloween Mini Cheese Balls, 56 ct., $6.98, $0.50/oz
$698current price $6.98$0.50/ozUtz Halloween Mini Cheese Balls, 56 ct.
10584.5482 out of 5 Stars. 1058 reviews4.5482 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or ShippingPickupShippingHERSHEY'S NUGGETS Assorted Chocolate Candy, 145 pcs., $19.98, $0.14/ea
$1998current price $19.98$0.14/eaHERSHEY'S NUGGETS Assorted Chocolate Candy, 145 pcs.
37104.8032 out of 5 Stars. 3710 reviews4.8032 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Milk Chocolate Sea Salt Caramels, 36 oz., $13.48, $0.37/oz
$1348current price $13.48$0.37/ozMember's Mark Milk Chocolate Sea Salt Caramels, 36 oz.
67814.8373 out of 5 Stars. 6781 reviews4.8373 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Milk Chocolate Pecan Caramel Clusters, 30.2 oz., $15.28, $0.51/oz
$1528current price $15.28$0.51/ozMember's Mark Milk Chocolate Pecan Caramel Clusters, 30.2 oz.
128114.7767 out of 5 Stars. 12811 reviews4.7767 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliverybrittle-brittle Gourmet Peanut Brittle, 36 oz., $12.98
$1298current price $12.98brittle-brittle Gourmet Peanut Brittle, 36 oz.
40844.7929 out of 5 Stars. 4084 reviews4.7929 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingJacobsens Original Premium Danish Butter Cookie Tin, 3.5 lbs., $16.76, $0.26/oz
$1676current price $16.76$0.26/ozJacobsens Original Premium Danish Butter Cookie Tin, 3.5 lbs.
32954.8 out of 5 Stars. 3295 reviews4.8 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or ShippingPickupShippingJimmy Choo I Want Choo Eau de Parfum, 2.0 fl oz, $74.84
$7484current price $74.84Jimmy Choo I Want Choo Eau de Parfum, 2.0 fl oz
284.6071 out of 5 Stars. 28 reviews4.6071 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingEros for Men by Versace Eau de Toilette, $64.98
$6498current price $64.98More options from $44.98Eros for Men by Versace Eau de Toilette
2734.7289 out of 5 Stars. 273 reviews4.7289 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingDisney $75 Gift Card Multi-Pack, 3 x $25
Members-only priceDisney $75 Gift Card Multi-Pack, 3 x $25
3074.1466 out of 5 Stars. 307 reviews4.1466 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingVersace Bright Crystal Eau de Toilette, $64.98
$6498current price $64.98Versace Bright Crystal Eau de Toilette
4774.673 out of 5 Stars. 477 reviews4.673 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Luxury Cozy Knit Throw, 60"x70", $24.98
$2498current price $24.98Member's Mark Luxury Cozy Knit Throw, 60"x70"
8104.8 out of 5 Stars. 810 reviews4.8 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingBurberry Touch for Men Eau De Toilette, 3.3 fl oz, $34.98
$3498current price $34.98Burberry Touch for Men Eau De Toilette, 3.3 fl oz
1174.3504 out of 5 Stars. 117 reviews4.3504 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShipping