Member's Mark Thinly Coated Dark Chocolate Almonds, 1.2 oz. 18 pk.
Shipping

Highlights
- Lightly coated almonds for the perfect dark chocolate balance
- 50% less sugar than the standard chocolate covered almond
- 4 grams of protein in every serving
- Portable 1.2 oz packs ideal for on-the-go moments
Butterfinger Candy Bars, 1.9 oz., 36 pk. $39.98 $1.11/ea

Butterfinger Candy Bars, 1.9 oz., 36 pk.


Members also considered
Tru Fru Dark and White Chocolate Freeze-Dried Strawberries, 13 oz. $11.98 $0.92/oz
Sponsored$1198current price $11.98$0.92/ozTru Fru Dark and White Chocolate Freeze-Dried Strawberries, 13 oz.
1024.6176 out of 5 Stars. 102 reviews4.6176 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMembers Mark Dark Chocolate Covered Roasted Pistachios, 22 oz. $15.28 $0.69/oz
$1528current price $15.28$0.69/ozMembers Mark Dark Chocolate Covered Roasted Pistachios, 22 oz.
20204.6787 out of 5 Stars. 2020 reviews4.6787 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Milk Chocolate Almonds, 48 oz. $17.98 $0.37/oz
$1798current price $17.98$0.37/ozMember's Mark Milk Chocolate Almonds, 48 oz.
37184.7808 out of 5 Stars. 3718 reviews4.7808 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliverySkinny Dipped Snack Pack Variety, 20 ct. $12.64 $0.63/ea
Sponsored$1264current price $12.64$0.63/eaSkinny Dipped Snack Pack Variety, 20 ct.
1034.6699 out of 5 Stars. 103 reviews4.6699 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Dark Chocolate Thins with Almonds & Sea Salt, 20 oz. $11.72 $0.59/oz
$1172current price $11.72$0.59/ozMember's Mark Dark Chocolate Thins with Almonds & Sea Salt, 20 oz.
10794.7553 out of 5 Stars. 1079 reviews4.7553 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingMember's Mark Assorted Halloween Shaped Chocolates, 16 oz. $12.98
$1298current price $12.98Member's Mark Assorted Halloween Shaped Chocolates, 16 oz.
443.0909 out of 5 Stars. 44 reviews3.0909 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or ShippingPickupShippingUnreal Dark Chocolate Coconut Minis, 11.13 oz $10.48 $0.94/oz
$1048current price $10.48$0.94/ozUnreal Dark Chocolate Coconut Minis, 11.13 oz
9974.7252 out of 5 Stars. 997 reviews4.7252 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Mini Peanut Butter Cups, Milk & Dark Chocolate Candy, 30 oz. $11.92 Was $13.98 $0.40/oz
Now$1192current price Now $11.92, Was $13.98$13.98$0.40/oz$2.06 offMember's Mark Mini Peanut Butter Cups, Milk & Dark Chocolate Candy, 30 oz.
50604.8672 out of 5 Stars. 5060 reviews4.8672 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Dark Chocolate Pretzel Thins, 19.2 oz. $10.18 $0.53/oz
$1018current price $10.18$0.53/ozMember's Mark Dark Chocolate Pretzel Thins, 19.2 oz.
8374.779 out of 5 Stars. 837 reviews4.779 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryGhirardelli Premium Chocolate Jack O' Lantern Shaped Chocolate Assortment, 12.4 oz $14.48
$1448current price $14.48Ghirardelli Premium Chocolate Jack O' Lantern Shaped Chocolate Assortment, 12.4 oz
SNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or ShippingPickupShippingHERSHEY'S NUGGETS Assorted Chocolate Candy, 145 pcs. $19.98 $0.14/ea
$1998current price $19.98$0.14/eaHERSHEY'S NUGGETS Assorted Chocolate Candy, 145 pcs.
37144.8034 out of 5 Stars. 3714 reviews4.8034 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Assorted Chocolate Truffles, 16.5 oz. $12.12
$1212current price $12.12Member's Mark Assorted Chocolate Truffles, 16.5 oz.
7224.5332 out of 5 Stars. 722 reviews4.5332 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for PickupPickupBROOKSIDE Dark Chocolate and Pomegranate Flavored Snacking Chocolate, 32 oz. $13.28 $0.41/oz
$1328current price $13.28$0.41/ozBROOKSIDE Dark Chocolate and Pomegranate Flavored Snacking Chocolate, 32 oz.
22424.8176 out of 5 Stars. 2242 reviews4.8176 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDelivery
About this item
Product details
Member's Mark Thinly Coated Dark Chocolate Almonds
Rich, balanced, and beautifully textured, these Thinly Coated Dark Chocolate Almonds blend roasted nuttiness with smooth chocolate depth. Each almond is dry roasted for a warm, toasty crunch, then coated in premimum dark chocolate and finished with a light dusting of sea salt and cocoa powder for an elegant finish.
Crafted for Texture and Taste Balance
The combination of real dark chocolate and roasted almonds creates a deep, satisfying flavor that’s both smooth and crisp. A touch of sea salt enhances the chocolate’s natural richness, while the cocoa dusting adds a subtle, refined layer of flavor. Every bite delivers contrast - creamy, crunchy, and perfectly balanced.
Convenient and Versatile
Each 1.2 oz pouch is individually portioned, making them easy to enjoy anywhere - from school to work to a quiet moment at home. The 18-pouch format makes them great for sharing, gifting, or keeping on hand for when you want something chocolatey and just a little bit special.
Simply Enjoyable
Enjoy these chocolate-covered almonds straight from the pack or as a complement to coffee, dessert boards, or wine pairings. Their blend of real dark chocolate, roasted almonds, and sea salt makes them an effortlessly satisfying treat for any occasion.
Questions or Comments?
We would love to hear about your
Member's Mark experience! Visit us at:
samsclub.com/membersmarkhelp
Member’s Mark Made Without Commitment™
This item meets our Member’s Mark Made Without Commitment™: Our Member’s Mark Made Without Commitment makes it easier to know what is not in our products, so members can feel better about what is. We simplify the choice for our members by setting a high brand standard for the products they bring into their homes. This isn’t list a list of ingredients, it’s our commitment to simpler ingredients that reflect our members' values. And we deliver this without compromising taste, performance, or value. This means that this item doesn’t contain the 40+ ingredients on our Made Without Commitment list like High Fructose Corn Syrup, Phthalates, Talc, Certified Synthetic Colors/ FD&C Colors, and Formaldehyde. See the full list of ingredients here: https://www.samsclub.com/cp/members-mark-goals/30001929.
Specifications
Net Weight: 21.6 oz.
Includes: (8) 1.2 oz. pouches of dark chocolated coated almonds
Ingredients: almonds, semi sweet chocolate (sugar, chocolate liquor, cocoa butter, chocolate liquor processed with alkali, soy lecithin, natural vanilla flavor, milk), contains less than 2% of: cocoa powder (processed with alkali), sea salt. Contains: milk, almonds, soy. may contain other tree nuts, peanuts and wheat.
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 85 reviews
Good quality snack
The dark chocolate is really good layer and compliments the almond. It's a good consistency, stays coated when when it's a little warm outside. It's perfect for picnics, snacks for work and school. 
Delicious Healthy Snack
These are the perfect snack to throw in your bag and bring with you on the go. They taste delicious and were an easy snack to pull out and eat at my desk at work. I like the dark chocolate however, the coating on these is a little messy because it is more of like a powdered finish on the almonds. Highly recommend getting them if you are looking for a healthy sweet treat! The box also comes with soooo many so they last you a while as well!
New favorite treat
These tasty little morsels have become a favorite mid afternoon or late night escape! They are just the right mix of mature sweet and crunchy nutty and the dark chocolate isn't waxy like many chocolate covered nuts. These almonds are seriously amazing
Items you may like
HERSHEY'S Variety Pack, Milk Chocolate Candy, 30 pk. $22.78 Was $33.48 $0.76/ea
Instant Savings
Now$2278current price Now $22.78, Was $33.48$33.48$0.76/ea$10.70 offEnds Nov 01HERSHEY'S Variety Pack, Milk Chocolate Candy, 30 pk.
30144.7687 out of 5 Stars. 3014 reviews4.7687 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMars Full Size Chocolate Candy Bars, Variety Pack, 30 pk. $22.48 Was $29.98 $0.75/ea
Instant Savings
Now$2248current price Now $22.48, Was $29.98$29.98$0.75/ea$7.50 offEnds Nov 02Mars Full Size Chocolate Candy Bars, Variety Pack, 30 pk.
8454.8544 out of 5 Stars. 845 reviews4.8544 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMars Halloween Variety Pack Candy, Mini & Fun Size, 185 pcs. $21.98 Was $23.98 $0.12/ea
Instant Savings
Now$2198current price Now $21.98, Was $23.98$23.98$0.12/ea$2 offEnds Oct 31Mars Halloween Variety Pack Candy, Mini & Fun Size, 185 pcs.
6624.6767 out of 5 Stars. 662 reviews4.6767 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMars Minis Chocolate Candy Bars, Variety Pack, 200 pcs. $18.68 $0.09/ea
$1868current price $18.68$0.09/eaMars Minis Chocolate Candy Bars, Variety Pack, 200 pcs.
11624.7969 out of 5 Stars. 1162 reviews4.7969 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingBananas, 3 lbs. $1.47 $0.49/lb
$147current price $1.47$0.49/lbBananas, 3 lbs.
528624.606 out of 5 Stars. 52862 reviews4.606 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryStrawberries, 2 lbs. $6.52 $3.26/lb
$652current price $6.52$3.26/lbStrawberries, 2 lbs.
397464.4153 out of 5 Stars. 39746 reviews4.4153 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll $24.76 $0.02/sft
$2476current price $24.76$0.02/sftMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll
1940664.8416 out of 5 Stars. 194066 reviews4.8416 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark Seasoned Rotisserie Chicken $4.98
$498current price $4.98Member's Mark Seasoned Rotisserie Chicken
744324.6654 out of 5 Stars. 74432 reviews4.6654 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryGreen Seedless Grapes, 3 lbs. $6.97 $2.32/lb
$697current price $6.97$2.32/lbGreen Seedless Grapes, 3 lbs.
315094.4708 out of 5 Stars. 31509 reviews4.4708 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliverySnickers Milk Chocolate Candy Bars, 1.86 oz., 48 pk. $53.53 $1.12/ea
$5353current price $53.53$1.12/eaSnickers Milk Chocolate Candy Bars, 1.86 oz., 48 pk.
49224.741 out of 5 Stars. 4922 reviews4.741 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryREESE'S Milk Chocolate Peanut Butter Cups, 1.5 oz., 36 pk. $41.72 $1.16/ea
$4172current price $41.72$1.16/eaFrom $41.72REESE'S Milk Chocolate Peanut Butter Cups, 1.5 oz., 36 pk.
70474.7478 out of 5 Stars. 7047 reviews4.7478 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingHERSHEY'S Chocolate Lovers Candy Bars, Variety Pack, Full Size, 52 pk. $51.98 Was $59.98 $1.00/ea
Instant Savings
Now$5198current price Now $51.98, Was $59.98$59.98$1.00/ea$8 offEnds Nov 01HERSHEY'S Chocolate Lovers Candy Bars, Variety Pack, Full Size, 52 pk.
10964.7308 out of 5 Stars. 1096 reviews4.7308 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingREESE'S Halloween Snack Size Milk Chocolate Peanut Butter Shapes Candy, 100 pcs. $24.98 $0.25/ea
$2498current price $24.98$0.25/eaREESE'S Halloween Snack Size Milk Chocolate Peanut Butter Shapes Candy, 100 pcs.
4324.6574 out of 5 Stars. 432 reviews4.6574 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMars Halloween Minis & Fun Size Chocolate Candy, Variety Pack, 110 pcs. $14.98
$1498current price $14.98Mars Halloween Minis & Fun Size Chocolate Candy, Variety Pack, 110 pcs.
SNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingM&M'S Peanut Milk Chocolate Candy, 1.74 oz., 48 pk. $53.53 $1.12/ea
$5353current price $53.53$1.12/eaM&M'S Peanut Milk Chocolate Candy, 1.74 oz., 48 pk.
62194.7062 out of 5 Stars. 6219 reviews4.7062 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDelivery