Member's Mark Organic Rosemary Garlic Seasoning, 7.2 oz.
Shipping

Highlights
- 7.2 ounce bottle of Member's Mark Organic Rosemary Garlic Seasoning
- Made with dried garlic and aromatic spices like rosemary
- Great in homemade dressings, while grilling, and for roasts
- Adds a rich flavor to any dish
- Made with high quality organic spices and herbs
Member's Mark Organic Granulated Garlic, 11 oz., $8.38, $0.76/oz

Member's Mark Organic Granulated Garlic, 11 oz.


Members also considered
McCormick Grill Mates Montreal Steak Seasoning, 29 oz., $4.98, Was $7.48, $0.17/oz
Instant Savings
SponsoredNow$498current price Now $4.98, Was $7.48$7.48$0.17/oz$2.50 offEnds Oct 17McCormick Grill Mates Montreal Steak Seasoning, 29 oz.
26824.871 out of 5 Stars. 2682 reviews4.871 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Rosemary Leaves, 8.5 oz., $7.18, $0.84/oz
$718current price $7.18$0.84/ozMember's Mark Rosemary Leaves, 8.5 oz.
1604.7375 out of 5 Stars. 160 reviews4.7375 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingKinder's Cast Iron Steak Seasoning Blend, 9.3 oz, $6.98, $0.75/oz
$698current price $6.98$0.75/ozKinder's Cast Iron Steak Seasoning Blend, 9.3 oz
Available for PickupPickupMember's Mark Organic Granulated Garlic, 11 oz., $8.38, $0.76/oz
Sponsored$838current price $8.38$0.76/ozMember's Mark Organic Granulated Garlic, 11 oz.
7014.6862 out of 5 Stars. 701 reviews4.6862 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Granulated Garlic, 26 oz., $9.38, $0.36/oz
$938current price $9.38$0.36/ozMember's Mark Granulated Garlic, 26 oz.
17604.8455 out of 5 Stars. 1760 reviews4.8455 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingKinder's Chicken Caesar Seasoning Blend, 9.1 oz, $5.98, $0.66/oz
$598current price $5.98$0.66/ozKinder's Chicken Caesar Seasoning Blend, 9.1 oz
SNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or ShippingPickupShippingKinder's Honey Garlic Seasoning Blend, 10 oz, $4.98, $0.50/oz
$498current price $4.98$0.50/ozKinder's Honey Garlic Seasoning Blend, 10 oz
25 out of 5 Stars. 2 reviews5 out of 5 starsAvailable for Pickup or ShippingPickupShippingKinder's Chicken Salt Seasoning Blend, 8.5 oz, $6.48, $0.76/oz
$648current price $6.48$0.76/ozKinder's Chicken Salt Seasoning Blend, 8.5 oz
SNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or ShippingPickupShipping
About this item
Product details
Bold and Aromatic Flavor
Member's Mark Organic Rosemary Garlic Seasoning is a premium blend that combines the fragrant essence of rosemary with the rich, savory taste of garlic. Perfect for enhancing chicken, pork, beef, or roasted vegetables, this seasoning delivers a naturally robust and herb-forward flavor to elevate your everyday meals effortlessly.
Convenient and Fresh Packaging
This 7.2 oz organic seasoning blend comes in a resealable jar, ensuring the herbs stay fresh and aromatic. With its bold garlic and rosemary profile, it’s an easy way to add depth and flavor to weeknight dinners or weekend cooking. Made with organic ingredients, this seasoning provides clean, reliable flavor for countless dishes.
Versatile Cooking Applications
Transform proteins, pastas, soups, breads, and appetizers with this aromatic blend of garlic, rosemary, and a touch of lemon. For a quick and flavorful meal, toss 6 boneless chicken thighs or 4 boneless chicken breasts with 2 tablespoons of seasoning and 1 tablespoon of olive oil. Bake at 425°F for 20 minutes or until done, and enjoy a deliciously seasoned dish.
Specifications
Net Weight: 7.2 ounces
Ingredients: salt, organic dried garlic, organic rosemary, organic dried onion, organic black pepper, organic dried red bell pepper, organic dried lemon peel, organic paprika.
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 33 reviews
All-around good seasoning
I've used this seasoning twice now, once on chicken breast and once on these thicc pork chops. Both times it has turned out delicious and no doubt I will continue to use this seasoning! It can be used on many different types of meats and vegetables. The first few uses, the dispenser lets the seasoning out slower than I like but that problem goes away as you use it. Overall I like this seasoning a lot and will buy more once it runs out.
Garlic lovers delight
Garlic is one of the best seasonings, rosemary gives it a nice aroma when you add it to your meal. The garlic after taste is not overpowering, even when I accidentally put too much from the clogging in the cap. The cap allows for easy use and storage. I definitely recommend this if you like garlic.
Great seasoning staple in the kitchen!
This seasoning has a delicious blend of garlic, rosemary, onion, and spices that adds great flavor without being overpowering. It is perfect for chicken, vegetables and and so much more! I also love that it's organic and and makes seasoning quick and easy.
Items you may like
Member's Mark Fine Ground Black Pepper, 18 oz., $7.98, $0.44/oz
Sponsored$798current price $7.98$0.44/ozMember's Mark Fine Ground Black Pepper, 18 oz.
33594.836 out of 5 Stars. 3359 reviews4.836 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingKnorr Granulated Chicken Bouillon, 40.5 oz., $5.98, Was $6.28, $0.15/oz
Now$598current price Now $5.98, Was $6.28$6.28$0.15/oz$0.3 offKnorr Granulated Chicken Bouillon, 40.5 oz.
37594.8199 out of 5 Stars. 3759 reviews4.8199 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMorton Iodized Salt, 64 oz., $2.46, $0.04/oz
$246current price $2.46$0.04/ozMorton Iodized Salt, 64 oz.
42434.745 out of 5 Stars. 4243 reviews4.745 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingStrawberries, 2 lbs., $6.97, $3.48/lb
Sponsored$697current price $6.97$3.48/lbStrawberries, 2 lbs.
396804.416 out of 5 Stars. 39680 reviews4.416 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryLawry's Seasoned Salt, 40 oz., $7.48, $0.19/oz
$748current price $7.48$0.19/ozLawry's Seasoned Salt, 40 oz.
30194.8688 out of 5 Stars. 3019 reviews4.8688 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll, $24.76, $0.02/sft
$2476current price $24.76$0.02/sftMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll
1936884.8418 out of 5 Stars. 193688 reviews4.8418 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingBananas, 3 lbs., $1.47, $0.49/lb
$147current price $1.47$0.49/lbBananas, 3 lbs.
527144.606 out of 5 Stars. 52714 reviews4.606 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Seasoned Rotisserie Chicken, $4.98
$498current price $4.98Member's Mark Seasoned Rotisserie Chicken
741184.6651 out of 5 Stars. 74118 reviews4.6651 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk., $4.28, $0.01/foz
$428current price $4.28$0.01/fozMember's Mark Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk.
626194.8197 out of 5 Stars. 62619 reviews4.8197 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryZatarain's Crawfish, Shrimp and Crab Boil, 4.5 lbs., $6.68, $0.09/oz
$668current price $6.68$0.09/ozZatarain's Crawfish, Shrimp and Crab Boil, 4.5 lbs.
3524.5398 out of 5 Stars. 352 reviews4.5398 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingAdolph's Unseasoned Tenderizer, 44.5 oz., $9.62, $0.22/oz
$962current price $9.62$0.22/ozAdolph's Unseasoned Tenderizer, 44.5 oz.
2804.8786 out of 5 Stars. 280 reviews4.8786 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingKinder's Korean BBQ Seasoning, 9 oz., $5.98, $0.66/oz
$598current price $5.98$0.66/ozKinder's Korean BBQ Seasoning, 9 oz.
1144.7368 out of 5 Stars. 114 reviews4.7368 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingMember's Mark Spanish Style Paprika, 18 oz., $8.78, $0.49/oz
$878current price $8.78$0.49/ozMember's Mark Spanish Style Paprika, 18 oz.
4544.707 out of 5 Stars. 454 reviews4.707 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Chili Powder, 20 oz., $9.98, $0.50/oz
$998current price $9.98$0.50/ozFrom $9.98Member's Mark Chili Powder, 20 oz.
10004.712 out of 5 Stars. 1000 reviews4.712 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingGoya Sazon Seasoning 6.3 oz., 36 ct., $4.28, $0.68/oz
$428current price $4.28$0.68/ozFrom $4.28Goya Sazon Seasoning 6.3 oz., 36 ct.
15394.8674 out of 5 Stars. 1539 reviews4.8674 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShipping