Member's Mark Halloween Flame Lights, Set of 5
Shipping

Highlights
- Spider or bat shaped lights with a rustic, aged metal-look finish
- Amber or purple light from the bulb shines through the skeletal cage, creating an eerie glow
- Connect up to 3 strands
- For indoor or outdoor use
- No assembly required


Members who viewed this also viewed
Licensed Characters Adult Halloween Silk Touch Throw Blankets, 60" x 70" $19.98
Sponsored$1998current price $19.98Licensed Characters Adult Halloween Silk Touch Throw Blankets, 60" x 70"
1244.5242 out of 5 Stars. 124 reviews4.5242 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Halloween Lounge Throw, 60" x 70" $10.88
$1088current price $10.88Member's Mark Halloween Lounge Throw, 60" x 70"
854.7529 out of 5 Stars. 85 reviews4.7529 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark Talking Skeletons, Set of 2 $114.86
$11486current price $114.86Member's Mark Talking Skeletons, Set of 2
1994.6131 out of 5 Stars. 199 reviews4.6131 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark Pre-Lit Animated Ghosts, Set of 3 $119.98
$11998current price $119.98Member's Mark Pre-Lit Animated Ghosts, Set of 3
614.3279 out of 5 Stars. 61 reviews4.3279 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark Halloween Icon Glass Serving Bowls, Set of 2 $29.96
$2996current price $29.96Member's Mark Halloween Icon Glass Serving Bowls, Set of 2
194.8421 out of 5 Stars. 19 reviews4.8421 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark Harvest Coir Doormat $10.97
$1097current price $10.97Options from $10.97 – $12.97Member's Mark Harvest Coir Doormat
594.9153 out of 5 Stars. 59 reviews4.9153 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Pre-Lit Tombstones, Set of 3 $79.94
$7994current price $79.94Member's Mark Pre-Lit Tombstones, Set of 3
133.6154 out of 5 Stars. 13 reviews3.6154 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark 7' Pre-Lit Animated Pirate Skeleton with Bluetooth $179.98
$17998current price $179.98Member's Mark 7' Pre-Lit Animated Pirate Skeleton with Bluetooth
84.125 out of 5 Stars. 8 reviews4.125 out of 5 starsAvailable for ShippingShipping
About this item
Product details
Spooktacular Halloween Decor
Light up your Halloween festivities with the Member's Mark™ Set of 5 Pre-Lit Hanging Spider or Bat Lights featuring a mesmerizing flaming amber effect. These spiders, standing 12” tall, and bats, spanning 13.5” wide, create the illusion of hanging from above, adding a touch of eerie fun to your seasonal decorations. Perfect for entertaining family and guests year after year.Energy-Saving LED Lights
This set is equipped with energy-efficient amber LED bulbs that boast a long lifespan and stay cool to the touch. Whether adorning your porch, roofline, or fireplace, these lights are ideal for creating a spooky ambiance for trick-or-treaters or enhancing your Halloween party entrance.Convenient and Versatile Design
With a lighted length of 8' and a total length of 13', these hanging lights are easy to set up and include a UL-approved adaptor for safe and convenient use. Backed by a 1-year limited warranty, this set is designed to coordinate seamlessly with your other Halloween decorations, ensuring a memorable atmosphere for years to come.Specifications
- Set of 5
- Lighted length: 8'
- Total length: 13'
- 5' lead cord
- Bulb with flame effect
- Connect up to 3 strands
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 23 reviews
Super cute and fun Decor
I absolutely love these spider lights! | bought them to decorate my cat tree, and they fit perfectly into my home decor. The warm orange glow creates a spooky but cozy atmosphere, making the cat tree look like a fun Halloween centerpiece rather than just pet furniture.
Cute, colorful, and eye-catching as an accent piece, but you'll want more than one to make a big difference
Since it's a holiday themed item, I've only turned it on to test it out and to see the colors and effects. Setup is easy. The bat-shaped lanterns are very cute, bright, and have a nice flickering effect. I've already started planning for incorporating the lights into a Hallloween display. My only downsides are that strand tangles easily and I'll definitely need more than one strand to make a big visual impact as there are only 5 bats on the approximately 4 foot strand. But as a signature piece in a display, it's very cool.
The design and lighting are great
The design of this unit is wonderful. It looks great on the back porch; the lights make it really stand out. I like the fact that we get five spiders/lights. I can also see adding this design on other windows in the house as well as hanging the unit from an existing exterior lighting unit.
Items you may like
Swissgear Laptop Backpack $49.94
Sponsored$4994current price $49.94Swissgear Laptop Backpack
1194.6807 out of 5 Stars. 119 reviews4.6807 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk. $4.28 $0.01/foz
$428current price $4.28$0.01/fozMember's Mark Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk.
627574.8196 out of 5 Stars. 62757 reviews4.8196 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Seasoned Rotisserie Chicken $4.98
$498current price $4.98Member's Mark Seasoned Rotisserie Chicken
743174.6652 out of 5 Stars. 74317 reviews4.6652 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryGreen Seedless Grapes, 3 lbs. $6.97 $2.32/lb
$697current price $6.97$2.32/lbGreen Seedless Grapes, 3 lbs.
314474.4706 out of 5 Stars. 31447 reviews4.4706 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark 93/7 Ground Beef, priced per pound $20.22 $6.32/lb
$2022current price $20.22avg. price$6.32/lbFinal cost by weightMember's Mark 93/7 Ground Beef, priced per pound
58404.7461 out of 5 Stars. 5840 reviews4.7461 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll $24.76 $0.02/sft
$2476current price $24.76$0.02/sftMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll
1939634.8417 out of 5 Stars. 193963 reviews4.8417 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingStrawberries, 2 lbs. $6.52 $3.26/lb
$652current price $6.52$3.26/lbStrawberries, 2 lbs.
397144.4155 out of 5 Stars. 39714 reviews4.4155 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryBananas, 3 lbs. $1.47 $0.49/lb
$147current price $1.47$0.49/lbBananas, 3 lbs.
528144.6059 out of 5 Stars. 52814 reviews4.6059 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Select & Tear 2-Ply Paper Towel 15 rolls, 150 sheets/roll $20.93 $0.02/sft
$2093current price $20.93$0.02/sftMember's Mark Select & Tear 2-Ply Paper Towel 15 rolls, 150 sheets/roll
1545434.8588 out of 5 Stars. 154543 reviews4.8588 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Ultra Dinner Paper Plates, 10", 204 ct. $18.98 $0.09/ea
$1898current price $18.98$0.09/eaMember's Mark Ultra Dinner Paper Plates, 10", 204 ct.
423824.8563 out of 5 Stars. 42382 reviews4.8563 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingWP Weatherproof® Men's Southwest Shacket $21.98
$2198current price $21.98WP Weatherproof® Men's Southwest Shacket
324.8438 out of 5 Stars. 32 reviews4.8438 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingLevi's Men's 505 Regular Fit Jeans
Members-only priceLevi's Men's 505 Regular Fit Jeans
29414.6158 out of 5 Stars. 2941 reviews4.6158 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingEros for Men by Versace Eau de Toilette $64.98
$6498current price $64.98More options from $44.98Eros for Men by Versace Eau de Toilette
2734.7289 out of 5 Stars. 273 reviews4.7289 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingKeter 170 Gal. Resin Deck Box Large Indoor/Outdoor Storage $129.98
$12998current price $129.98Keter 170 Gal. Resin Deck Box Large Indoor/Outdoor Storage
6554.7298 out of 5 Stars. 655 reviews4.7298 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMonopoly Classic Expansion Bundle $12.91 Was $24.98
Now$1291current price Now $12.91, Was $24.98$24.98$12.07 offMonopoly Classic Expansion Bundle
634.9206 out of 5 Stars. 63 reviews4.9206 out of 5 starsAvailable for ShippingShipping