Member's Mark Fruit and Cheese Tray, priced per pound
Curbside Pickup

Highlights
- Prepared fresh in club daily
- An assortment of fresh fruit and cheese cubes
- Easy and quick party tray for snacking or hosting
- Serves ~6-8 people
- Ready to serve
Principe Uncured Salami Trio, 12 oz. $7.93

Principe Uncured Salami Trio, 12 oz.
Members also considered
Member's Mark Italian Herb Grilled Chicken Breasts, priced per pound $12.94 $9.24/lb
$1294current price $12.94avg. price$9.24/lbFinal cost by weightMember's Mark Italian Herb Grilled Chicken Breasts, priced per pound
64144.3954 out of 5 Stars. 6414 reviews4.3954 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Chicken Alfredo, priced per pound $14.33 $3.98/lb
$1433current price $14.33avg. price$3.98/lbFinal cost by weightMember's Mark Chicken Alfredo, priced per pound
69704.43 out of 5 Stars. 6970 reviews4.43 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Macaroni and Cheese, priced per pound $8.10 $3.24/lb
$810current price $8.10avg. price$3.24/lbFinal cost by weightMember's Mark Macaroni and Cheese, priced per pound
45704.3895 out of 5 Stars. 4570 reviews4.3895 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Rotisserie Chicken Enchiladas, priced per pound $15.12 $3.98/lb
$1512current price $15.12avg. price$3.98/lbFinal cost by weightMember's Mark Rotisserie Chicken Enchiladas, priced per pound
48754.2 out of 5 Stars. 4875 reviews4.2 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Chicken Pot Pie, priced per pound $19.66 $3.94/lb
$1966current price $19.66avg. price$3.94/lbFinal cost by weightMember's Mark Chicken Pot Pie, priced per pound
47494.5957 out of 5 Stars. 4749 reviews4.5957 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Chicken Taco Kit, priced per pound $16.44 $5.48/lb
$1644current price $16.44avg. price$5.48/lbFinal cost by weightMember's Mark Chicken Taco Kit, priced per pound
33234.3774 out of 5 Stars. 3323 reviews4.3774 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Broccoli Salad with Smoked Bacon, priced per pound $8.83 $5.85/lb
$883current price $8.83avg. price$5.85/lbFinal cost by weightMember's Mark Broccoli Salad with Smoked Bacon, priced per pound
41354.4438 out of 5 Stars. 4135 reviews4.4438 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Stuffed Peppers, priced per pound $17.18 $4.98/lb
$1718current price $17.18avg. price$4.98/lbFinal cost by weightMember's Mark Stuffed Peppers, priced per pound
27884.4358 out of 5 Stars. 2788 reviews4.4358 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Caesar Salad, priced per pound $10.30 $4.48/lb
$1030current price $10.30avg. price$4.48/lbFinal cost by weightMember's Mark Caesar Salad, priced per pound
9924.2117 out of 5 Stars. 992 reviews4.2117 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Hatch Chile and Chicken Enchiladas, priced per pound $15.17 $4.74/lb
$1517current price $15.17avg. price$4.74/lbFinal cost by weightMember's Mark Hatch Chile and Chicken Enchiladas, priced per pound
31774.2389 out of 5 Stars. 3177 reviews4.2389 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Rotisserie Chicken Salad, priced per pound $17.94 $5.98/lb
$1794current price $17.94avg. price$5.98/lbFinal cost by weightMember's Mark Rotisserie Chicken Salad, priced per pound
63913.9984 out of 5 Stars. 6391 reviews3.9984 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Cheese Manicotti, priced per pound $11.94 $3.98/lb
$1194current price $11.94avg. price$3.98/lbFinal cost by weightMember's Mark Cheese Manicotti, priced per pound
32814.3648 out of 5 Stars. 3281 reviews4.3648 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark by FujiSan Sushi Roll Combo Tray, 20 pcs. $15.73 $0.79/ea
$1573current price $15.73$0.79/eaMember's Mark by FujiSan Sushi Roll Combo Tray, 20 pcs.
31294.5692 out of 5 Stars. 3129 reviews4.5692 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Gourmet Twice-Baked Potatoes, priced per pound $15.84 $3.96/lb
$1584current price $15.84avg. price$3.96/lbFinal cost by weightMember's Mark Gourmet Twice-Baked Potatoes, priced per pound
17224.3322 out of 5 Stars. 1722 reviews4.3322 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark High Protein Penne Pasta with Italian Sausage, priced per pound $17.15 $5.12/lb
$1715current price $17.15avg. price$5.12/lbFinal cost by weightMember's Mark High Protein Penne Pasta with Italian Sausage, priced per pound
2904.1793 out of 5 Stars. 290 reviews4.1793 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDelivery
About this item
Product details
Party-Ready Fruit and Cheese Tray
Looking for a crowd-pleasing dish for your next gathering? Look no further than the Member's Mark Fruit and Cheese Party Tray. This vibrant platter is filled with fresh whole strawberries or apples, red and green grapes, and cubes of Colby-Jack and cheddar cheese. It's a refreshing and delicious option that's sure to delight your guests, no matter the occasion.
Perfect for Charcuterie Boards
Want to jump on the charcuterie board trend? This tray is the perfect starting point. Simply transfer the cheese and fruit onto a wooden cutting board or an ornamental tray of your choice. Add a selection of accompaniments such as honey, raw veggies, nuts, dried fruit, olives, jams, and chocolates. With this tray, you can create a stunning and tasty charcuterie board with minimal effort.
Quality and Convenience
With the Member's Mark Fruit and Cheese Party Tray, you can spend more time enjoying the party and less time on prep. We prioritize quality, so if strawberries aren't available or don't meet our standards, we replace them with apple slices. No matter what, you can count on a fresh and delicious platter ready for your guests to enjoy.
What is Member’s Mark?
Member’s Mark is a Sam’s Club brand that serves high-quality products but with member pricing. The line of food features items with different premium qualities from convenient packaging and eco-friendly packaging to organic ingredients and fair-trade ingredients.
When strawberries are out of stock, or don't meet our quality standards, they will be replaced with apple slices.
Member’s Mark Made Without Commitment™
This item meets our Member’s Mark Made Without Commitment™: Our Member’s Mark Made Without Commitment makes it easier to know what is not in our products, so members can feel better about what is. We simplify the choice for our members by setting a high brand standard for the products they bring into their homes. This isn’t list a list of ingredients, it’s our commitment to simpler ingredients that reflect our members' values. And we deliver this without compromising taste, performance, or value. This means that this item doesn’t contain the 40+ ingredients on our Made Without Commitment list like High Fructose Corn Syrup, Phthalates, Talc, Certified Synthetic Colors/ FD&C Colors, and Formaldehyde. See the full list of ingredients here: https://www.samsclub.com/cp/members-mark-goals/30001929.
Specifications
- Keep refrigerated
- Resealable container
- Follow use-by date on label
Net weight: 2.75 - 3.5 lbs.
Ingredients: Green Seedless Grapes. Red Seedless Grapes. Strawberries*. Apple Slices*. Cheddar Cheese: Pasteurized Milk, Cheese Culture, Salt, Enzymes, Color Added. Colby Jack Cheese: Pasteurized Milk, Cheese Culture, Salt, Enzymes, Color Added.
Contains: Milk.
Ingredients may vary based on quality and availability
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 598 reviews
Verified Purchase
Member's Mark Fruit & Cheese Tray
This tray was a hit at our recent meeting! It offered a great variety of fresh fruit, cheeses, and crackers, was attractively presented, and made serving easy. Everyone enjoyed it—it disappeared in no time! If you're looking for a crowd-pleasing option for a meeting, party, or gathering, this tray is an excellent choice.
Verified Purchase
Healthy and Convenient Snack
Ordered this tray online for curbside pick-up for a family party. Pick-up was simple. Fruits and cheeses were tasty and made our party planning a success!
Verified Purchase
Great for a party
Brought for a Baby Shower party. The fruit was fresh and appealing with a nice variety. It was arranged beautifully on a tray! Didn't have to do anything except to place it on the table!
Items you may like
Johnsonville Brats Original Pork Bratwurst Links, 18 ct. $14.98 $0.83/ea
Sponsored$1498current price $14.98$0.83/eaJohnsonville Brats Original Pork Bratwurst Links, 18 ct.
10034.8 out of 5 Stars. 1003 reviews4.8 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryBall Park Beef Franks, 24 ct. $10.98 $3.91/lb
$1098current price $10.98$3.91/lbBall Park Beef Franks, 24 ct.
93034.687 out of 5 Stars. 9303 reviews4.687 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Uncured Ham & Turkey Lunch Kit, 6 pk. $8.47 $1.41/ea
$847current price $8.47$1.41/eaMember's Mark Uncured Ham & Turkey Lunch Kit, 6 pk.
37154.6794 out of 5 Stars. 3715 reviews4.6794 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryExtra Lean Premium Ham, 1.25 lbs each., 2 pk. $8.24 $3.30/lb
$824current price $8.24$3.30/lbExtra Lean Premium Ham, 1.25 lbs each., 2 pk.
55694.6267 out of 5 Stars. 5569 reviews4.6267 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryOscar Mayer Shaved Smoked Turkey Breast, 20 oz., 2 pk. $9.97 $0.25/oz
$997current price $9.97$0.25/ozOscar Mayer Shaved Smoked Turkey Breast, 20 oz., 2 pk.
38274.5911 out of 5 Stars. 3827 reviews4.5911 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryWhole Seedless Watermelon $6.97 $6.97/ea
$697current price $6.97$6.97/eaWhole Seedless Watermelon
242713.8122 out of 5 Stars. 24271 reviews3.8122 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryCapri Sun Variety Pack 6 fl. oz. pouches, 40 pk. $10.48 $0.04/foz
$1048current price $10.48$0.04/fozCapri Sun Variety Pack 6 fl. oz. pouches, 40 pk.
56794.8179 out of 5 Stars. 5679 reviews4.8179 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingKing's Hawaiian Original Dinner Rolls 32 ct. $6.68 $0.21/oz
$668current price $6.68$0.21/ozKing's Hawaiian Original Dinner Rolls 32 ct.
120084.8319 out of 5 Stars. 12008 reviews4.8319 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryRusset Potatoes, 10 lbs. $5.62 $0.56/lb
$562current price $5.62$0.56/lbRusset Potatoes, 10 lbs.
120884.5634 out of 5 Stars. 12088 reviews4.5634 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Tandoori Style Naan Bites, 22.2 oz. $5.64 $0.25/oz
$564current price $5.64$0.25/ozMember's Mark Tandoori Style Naan Bites, 22.2 oz.
34514.5911 out of 5 Stars. 3451 reviews4.5911 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Beef Hot Dogs, 2 oz., 24 ct. $12.96 $0.54/ea
$1296current price $12.96$0.54/eaMember's Mark Beef Hot Dogs, 2 oz., 24 ct.
6074.061 out of 5 Stars. 607 reviews4.061 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Broccoli Cheddar Soup, 32 oz., 2 pk. $8.98 $0.14/oz
$898current price $8.98$0.14/ozMember's Mark Broccoli Cheddar Soup, 32 oz., 2 pk.
78574.5234 out of 5 Stars. 7857 reviews4.5234 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryGoVerden Perfectly Ripe Avocado 2 oz. cups, 16 ct. $7.98 Was $8.98 $0.50/ea
Now$798current price Now $7.98, Was $8.98$8.98$0.50/ea$1 offGoVerden Perfectly Ripe Avocado 2 oz. cups, 16 ct.
28294.3747 out of 5 Stars. 2829 reviews4.3747 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Original Guacamole Minis, 2.5 oz., 14 ct. $8.46 $0.60/ea
$846current price $8.46$0.60/eaMember's Mark Original Guacamole Minis, 2.5 oz., 14 ct.
26504.5381 out of 5 Stars. 2650 reviews4.5381 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryPanera Bread Ready-to-Heat Broccoli Cheddar Soup, 40 oz, 4 Single Serve Cups (Refrigerated) $10.48
$1048current price $10.48Panera Bread Ready-to-Heat Broccoli Cheddar Soup, 40 oz, 4 Single Serve Cups (Refrigerated)
23434.6351 out of 5 Stars. 2343 reviews4.6351 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDelivery