Member's Mark Cranberry Orange Walnut Boule, 32 oz.
Curbside Pickup

Highlights
- Baked fresh in-club daily
- Sweet dried cranberries, crunchy walnuts, and bright orange zest
- Great for sandwiches, paninis, or paining with your holiday meals
- ~18 servings per boule
Artesano Original Bakery Bread, 20 oz., 2 pk., $5.98, $0.15/oz

Artesano Original Bakery Bread, 20 oz., 2 pk.


Members also considered
Member's Mark All Butter Sandwich Croissants, 12 ct., $5.96, $0.50/ea
$596current price $5.96$0.50/eaMember's Mark All Butter Sandwich Croissants, 12 ct.
115544.6343 out of 5 Stars. 11554 reviews4.6343 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Yeast Dinner Rolls, 24 ct., $3.98, $0.17/ea
$398current price $3.98$0.17/eaMember's Mark Yeast Dinner Rolls, 24 ct.
51824.5944 out of 5 Stars. 5182 reviews4.5944 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Petite Hoagie Rolls, White Bread, 18 ct., $6.98, $0.39/ea
$698current price $6.98$0.39/eaMember's Mark Petite Hoagie Rolls, White Bread, 18 ct.
22084.514 out of 5 Stars. 2208 reviews4.514 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Regular Hoagie Rolls, White Bread, 12 ct., $6.98, $0.58/ea
$698current price $6.98$0.58/eaMember's Mark Regular Hoagie Rolls, White Bread, 12 ct.
27094.3935 out of 5 Stars. 2709 reviews4.3935 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Cinnamon Crunch Muffin, 6 ct., $6.82, $1.14/ea
$682current price $6.82$1.14/eaMember's Mark Cinnamon Crunch Muffin, 6 ct.
41264.6115 out of 5 Stars. 4126 reviews4.6115 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Plain Sliced Bagels, 6 ct., $3.82, $0.64/ea
$382current price $3.82$0.64/eaMember's Mark Plain Sliced Bagels, 6 ct.
7704.3026 out of 5 Stars. 770 reviews4.3026 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Everything Sliced Bagels, 6 ct., $3.82, $0.64/ea
$382current price $3.82$0.64/eaMember's Mark Everything Sliced Bagels, 6 ct.
7194.5 out of 5 Stars. 719 reviews4.5 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark French Baguette, 2 ct., $4.46, $2.23/ea
$446current price $4.46$2.23/eaMember's Mark French Baguette, 2 ct.
30314.3989 out of 5 Stars. 3031 reviews4.3989 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark All Butter Cocktail Croissants, 20 ct., $5.96, $0.30/ea
$596current price $5.96$0.30/eaMember's Mark All Butter Cocktail Croissants, 20 ct.
3164.5253 out of 5 Stars. 316 reviews4.5253 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Sliced Brioche Slider Buns, 24 ct., $5.98, Was $6.98, $0.25/ea
Instant Savings
Now$598current price Now $5.98, Was $6.98$6.98$0.25/ea$1 offEnds Oct 12Member's Mark Sliced Brioche Slider Buns, 24 ct.
32244.6985 out of 5 Stars. 3224 reviews4.6985 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark 12" Honeycrisp Apple Lattice Pie, 72 oz., $10.98, $0.15/oz
$1098current price $10.98$0.15/ozMember's Mark 12" Honeycrisp Apple Lattice Pie, 72 oz.
50494.5605 out of 5 Stars. 5049 reviews4.5605 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark French Bread, 2 ct., $2.98, $1.49/ea
$298current price $2.98$1.49/eaMember's Mark French Bread, 2 ct.
19214.5143 out of 5 Stars. 1921 reviews4.5143 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Jumbo Hoagie Rolls, White Bread, 6 ct., $6.98, $1.16/ea
$698current price $6.98$1.16/eaMember's Mark Jumbo Hoagie Rolls, White Bread, 6 ct.
18214.5695 out of 5 Stars. 1821 reviews4.5695 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark 12" Pumpkin Pie, 58 oz., $5.98, $0.10/oz
$598current price $5.98$0.10/ozMember's Mark 12" Pumpkin Pie, 58 oz.
72094.6 out of 5 Stars. 7209 reviews4.6 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Blueberry Sliced Bagels, 6 ct., $3.82, $0.64/ea
$382current price $3.82$0.64/eaMember's Mark Blueberry Sliced Bagels, 6 ct.
4924.3 out of 5 Stars. 492 reviews4.3 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDelivery
About this item
Product details
A Rustic Loaf Bursting with Sweet and Hearty Flavor
The Member's Mark Cranberry Orange Walnut Boule 32oz is a beautifully crafted artisan loaf that brings together the perfect balance of sweet dried cranberries, crunchy walnuts, and bright orange zest. Baked in a classic round boule shape with a golden, crackly crust and a soft, tender crumb, this 32oz loaf is baked fresh in-club daily for a bakery-fresh experience every time.
Endless Ways to Enjoy
This versatile boule shines any time of day. Slice it thick and toast it for a decadent breakfast with butter or cream cheese, or serve it alongside a cheese board for an elevated appetizer spread. Pair it with a warm bowl of soup for a comforting lunch, or toast and top with brie and honey for an easy, crowd-pleasing snack. Its sweet and hearty flavor profile also makes it a standout addition to any holiday table or gifting occasion.
Crafted with Quality Ingredients
What makes this bread truly special is the thoughtful combination of ingredients baked into every loaf. Sweetened dried cranberries and real walnuts are layered throughout, while orange zest adds a fragrant citrus note that balances the loaf's natural sweetness. Finished with a golden crust and hearty, flavorful interior, this loaf delivers exceptional taste and texture in every slice.
Member’s Mark Made Without Commitment™
This item meets our Member’s Mark Made Without Commitment™. Our Member’s Mark Made Without Commitment makes it easier to know what is not in our products, so members can feel better about what is. We simplify the choice for our members by setting a high brand standard for the products they bring into their homes. This isn’t just a list of ingredients, it’s our commitment to simpler ingredients that reflect our members' values. And we deliver this without compromising taste, performance, or value. This means that this item doesn’t contain the 40+ ingredients on our Made Without Commitment list like High Fructose Corn Syrup, Phthalates, Talc, Certified Synthetic Colors/FD&C Colors, and Formaldehyde. See the full list of ingredients here: https://www.samsclub.com/cp/members-mark-goals/30001929.
Specifications
- Store at room temp
- Resealable container
- Quantity: 1 ct.
- Follow use-by date on label
Net weight: 32 oz.
Ingredients: Enriched Wheat Flour (Wheat Flour, Niacin, Reduced Iron, Ascorbic ACID [Dough Conditioner], Thiamine Mononitrate, Riboflavin, Amylase, Folic ACID), Water, Sweetened Dried Cranberries (Cranberries, Sugar, Sunflower Oil), Walnuts, Sugar, Semolina, Olive Oil, Orange Zest (Orange Peel, Sugar, Orange Oil), Salt, Cultured Wheat Flour (Preservative), Yeast, Wheat Gluten, Malted Barley Flour, Ascorbic ACID, Amylase.
Contains: Walnuts And Wheat.
May Contain: Milk, Eggs, Other Tree Nuts, Soy And Sesame.
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 25 reviews
Verified Purchase
Tasty Breakfast Bread
It was very fresh and tasty. There were plenty of cranberries in there and you could taste the orange flavoring. The only drawback was that it is hard to cut through the top. It is worth the extra effort to enjoy the bread. I would definitely buy it again.
Verified Purchase
The best bread ever for more than one occasion!
This is the best hearty bread that we make a meal out of for breakfast. It actually keeps us going all morning! We have it toasted with real butter and change toppings from time to time. I had topped it with peanut butter which sounds bizarre since it has walnuts. The nuts complemented each other and was delicious. Most of the time just have it without any other toppings, just butter. Other times we sprinkle with cinnamon & sugar for the best cinnamon toast possible. On of my favorites is apple butter made with cloves for a super charged experience. We loved the bread you used to have with. Cranberries and pecans but this new one is so much better as it is fresher than the other. I've Thank you for stocking this bread and we really hope you keep it in the stores consistently. I have actually used it with the MM cranberry pecan chicken salad, no toasting just as it is sliced in my favorite thickness. A great lunch with some MM potato chips.
Verified Purchase
Yum!
Delicious and hearty with a great balance of nuts and dried cranberries. I only wish the clubs would slice them for you. Still worth every penny and hope they continue to keep it in stock.
Items you may like
Fairlife Nutrition Plan 30g Protein Shake, Chocolate, 11.5 fl. oz., 12 pk., $26.78, $0.19/foz
Sponsored$2678current price $26.78$0.19/fozFairlife Nutrition Plan 30g Protein Shake, Chocolate, 11.5 fl. oz., 12 pk.
303044.8384 out of 5 Stars. 30304 reviews4.8384 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingKing's Hawaiian Original Dinner Rolls 32 ct., $6.68, $0.21/oz
$668current price $6.68$0.21/ozKing's Hawaiian Original Dinner Rolls 32 ct.
119594.832 out of 5 Stars. 11959 reviews4.832 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryThomas' Original Nooks & Crannies English Muffins 12 ct., $5.38, $0.45/ea
$538current price $5.38$0.45/eaThomas' Original Nooks & Crannies English Muffins 12 ct.
46364.7552 out of 5 Stars. 4636 reviews4.7552 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryDave's Killer Bread 21 Whole Grains 27 oz., 2 pk., $10.26, $0.19/oz
$1026current price $10.26$0.19/ozDave's Killer Bread 21 Whole Grains 27 oz., 2 pk.
32474.7447 out of 5 Stars. 3247 reviews4.7447 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryPillsbury Southern Style Biscuits 2 oz., 24 pk., $6.98, $0.15/oz
$698current price $6.98$0.15/ozPillsbury Southern Style Biscuits 2 oz., 24 pk.
17564.6065 out of 5 Stars. 1756 reviews4.6065 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingBananas, 3 lbs., $1.47, $0.49/lb
$147current price $1.47$0.49/lbBananas, 3 lbs.
527144.606 out of 5 Stars. 52714 reviews4.606 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryStrawberries, 2 lbs., $6.97, $3.48/lb
$697current price $6.97$3.48/lbStrawberries, 2 lbs.
396804.416 out of 5 Stars. 39680 reviews4.416 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll, $24.76, $0.02/sft
$2476current price $24.76$0.02/sftMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll
1937144.8418 out of 5 Stars. 193714 reviews4.8418 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk., $4.28, $0.01/foz
$428current price $4.28$0.01/fozMember's Mark Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk.
626194.8197 out of 5 Stars. 62619 reviews4.8197 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryGreen Seedless Grapes, 3 lbs., $6.97, $2.32/lb
$697current price $6.97$2.32/lbGreen Seedless Grapes, 3 lbs.
314064.4704 out of 5 Stars. 31406 reviews4.4704 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark 80/20 Ground Angus Beef Patties, Frozen, 1/3 lb., 18 ct., $34.97, $1.94/ea
$3497current price $34.97$1.94/eaMember's Mark 80/20 Ground Angus Beef Patties, Frozen, 1/3 lb., 18 ct.
101054.6647 out of 5 Stars. 10105 reviews4.6647 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryNickles Split Top Wheat Bread 20 oz., 2 pk., $4.12, $0.10/oz
$412current price $4.12$0.10/ozNickles Split Top Wheat Bread 20 oz., 2 pk.
1894.5026 out of 5 Stars. 189 reviews4.5026 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryApple AirPods Max, $529.00
$52900current price $529.00Apple AirPods Max
2344.3077 out of 5 Stars. 234 reviews4.3077 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryBeats Solo 4, $199.95
$19995current price $199.95Beats Solo 4
4814.3929 out of 5 Stars. 481 reviews4.3929 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingApple AirPods 4, $89.00
$8900current price $89.00Apple AirPods 4
60104.097 out of 5 Stars. 6010 reviews4.097 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShipping