Member's Mark Chocolate Chunk Cookies, 18 ct.
Curbside Pickup

Highlights
- Baked fresh in-club daily
- Made with real butter, dark brown sugar, and a blend of semi-sweet and milk chocolate chunks
- Ideal for parties, celebrations, or as a delightful sweet treat
- Includes 18 chocolate chunk cookies
- Contains 25% chocolate chunks
The Rustik Oven Sourdough Bread, 16 oz. $4.28 $0.27/oz

The Rustik Oven Sourdough Bread, 16 oz.
Members also considered
Member's Mark Danish Variety Pack, 4 ct. $5.98 $1.50/ea
$598current price $5.98$1.50/eaMember's Mark Danish Variety Pack, 4 ct.
5883.7058 out of 5 Stars. 588 reviews3.7058 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Cream Cheese Danish, 4 ct. $5.98 $1.50/ea
$598current price $5.98$1.50/eaMember's Mark Cream Cheese Danish, 4 ct.
3563.8764 out of 5 Stars. 356 reviews3.8764 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Iced Cinnamon Rolls, 8 ct. $9.62 $1.20/ea
$962current price $9.62$1.20/eaMember's Mark Iced Cinnamon Rolls, 8 ct.
8263.5751 out of 5 Stars. 826 reviews3.5751 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliverySam's Vanilla Whipped Icing, Frozen, Bucket, 13 lbs. $33.66 $2.59/lb
$3366current price $33.66$2.59/lbSam's Vanilla Whipped Icing, Frozen, Bucket, 13 lbs.
2184.7431 out of 5 Stars. 218 reviews4.7431 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for PickupPickupMember's Mark 4" Assorted Mini Pies, 6 ct. $10.74 $1.79/ea
$1074current price $10.74$1.79/eaMember's Mark 4" Assorted Mini Pies, 6 ct.
3504.4 out of 5 Stars. 350 reviews4.4 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Fall Assorted Donut Tray, 20 ct. $17.64 $0.88/ea
$1764current price $17.64$0.88/eaMember's Mark Fall Assorted Donut Tray, 20 ct.
SNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for PickupPickupMember's Mark Un-Iced White Cupcakes, Frozen, Case, 150 ct. $37.16 $0.25/ea
$3716current price $37.16$0.25/eaMember's Mark Un-Iced White Cupcakes, Frozen, Case, 150 ct.
75 out of 5 Stars. 7 reviews5 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Gourmet Brownie Tray, Frozen, Case, 96 ct. $71.32 $0.74/ea
$7132current price $71.32$0.74/eaMember's Mark Gourmet Brownie Tray, Frozen, Case, 96 ct.
64.8333 out of 5 Stars. 6 reviews4.8333 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark White Half Sheet Cake, Frozen, Case, 6 ct. $43.46 $7.24/ea
$4346current price $43.46$7.24/eaMember's Mark White Half Sheet Cake, Frozen, Case, 6 ct.
64.3333 out of 5 Stars. 6 reviews4.3333 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Cinnamon Rolls, Frozen, Case, 96 ct. $80.72 $0.84/ea
$8072current price $80.72$0.84/eaMember's Mark Cinnamon Rolls, Frozen, Case, 96 ct.
153.4667 out of 5 Stars. 15 reviews3.4667 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Folded Danish Pucks, Frozen, Case, 48 ct. $40.02 $0.83/ea
$4002current price $40.02$0.83/eaMember's Mark Folded Danish Pucks, Frozen, Case, 48 ct.
52.2 out of 5 Stars. 5 reviews2.2 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Blondie Cookie Bars, Frozen, Case, 192 ct. $59.96 $0.31/ea
$5996current price $59.96$0.31/eaMember's Mark Blondie Cookie Bars, Frozen, Case, 192 ct.
Available for Pickup or DeliveryPickupDeliveryFamous Amos Chocolate Chip Cookies, 2 oz., 42 pk. $18.38 $0.22/oz
$1838current price $18.38$0.22/ozFamous Amos Chocolate Chip Cookies, 2 oz., 42 pk.
45974.7992 out of 5 Stars. 4597 reviews4.7992 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingNutella & GO! Hazelnut and Cocoa Spread + Breadsticks, 1.8 oz., 16 pk. $15.98 $0.55/oz
$1598current price $15.98$0.55/ozNutella & GO! Hazelnut and Cocoa Spread + Breadsticks, 1.8 oz., 16 pk.
18634.8374 out of 5 Stars. 1863 reviews4.8374 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingOREO Chocolate Sandwich Cookies, 2.4 oz., 30 pk. $13.48 $0.19/oz
$1348current price $13.48$0.19/ozOREO Chocolate Sandwich Cookies, 2.4 oz., 30 pk.
128504.8025 out of 5 Stars. 12850 reviews4.8025 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShipping
About this item
Product details
Member's Mark Chocolate Chunk Cookies are loaded with chocolate chunks and baked fresh in the clubs daily. Each one is made with the highest quality ingredients, giving you superior taste in every bite. Take some home, warm them up and enjoy the delicious aroma of freshly baked cookies that taste just like homemade.
Made for Chocolate Lovers
Our fresh baked cookies are made with high-quality chunks of semi-sweet and milk chocolate. Approximately 25% of each cookie is made up of chocolate chunks so no one will complain they didn't get any. A classic treat, these chocolate chunk cookies are sure to become essential in your household.
Perfect for Lunches and Snacks
Warmed up or dunked in cold milk, our Chocolate Chunk Cookies are sure to win you over. With 18 cookies in each container, you'll have enough for lunches and snack time. Of course, you can always double up.
Crafted with High-Quality Ingredients
These cookies are made with no trans fats, high fructose corn syrup or beta carotene—only high-quality ingredients that you can taste. Baked in our clubs and made with natural vanilla flavor, these cookies are as fresh as they get. It's a convenient way to have an (almost) homemade snack or treat on hand for just about any occasion.
What is Member’s Mark?
Member’s Mark is the exclusive brand of Sam’s Club offering high-quality products at incredible value. From eco-friendly packaging to organic and fair-trade ingredients, Member’s Mark is designed to bring exceptional quality to your table.
Member’s Mark Made Without Commitment™
This item meets our Member’s Mark Made Without Commitment™: Our Member’s Mark Made Without Commitment makes it easier to know what is not in our products, so members can feel better about what is. We simplify the choice for our members by setting a high brand standard for the products they bring into their homes. This isn’t list a list of ingredients, it’s our commitment to simpler ingredients that reflect our members' values. And we deliver this without compromising taste, performance, or value. This means that this item doesn’t contain the 40+ ingredients on our Made Without Commitment list like High Fructose Corn Syrup, Phthalates, Talc, Certified Synthetic Colors/ FD&C Colors, and Formaldehyde. See the full list of ingredients here: https://www.samsclub.com/cp/members-mark-goals/30001929.
Specifications
- No refrigeration required
- Resealable container
- Quantity: 18 ct.
- Follow use-by date on label
Ingredients: Enriched Flour (Wheat Flour, Malted Barley Flour, Niacin, Reducediron, Thiamine Mononitrate, Riboflavin, Folic Acid), Butter (Cream, Natural Flavor), Semi-Sweet Chocolate (Sugar, Unsweetened Chocolate, Cocoa Butter, Soylecithin, Natural Flavor, Salt, Milk), Brown Sugar, Sugar, Semisweet Chocolate (Sugar, Unsweetened Chocolate, Cocoa Butter, Unsweetened Chocolate Processed With Alkali, Soy Lecithin, Natural Flavor, Salt, Milk), Water, Invert Sugar, Eggs, Natural Flavor, Salt, Baking Soda,Whey Protein Concentrate (Milk).
Contains: Milk, Eggs, Wheat, Soy.
May Contain: Trace Amounts Of Peanuts And Tree Nuts.
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 1,575 reviews
Verified Purchase
Love these!
A personal indulgence. Why make them when these are so good. Pop into the micro to warm them and have with milk. My Littles like the warm cookies broken over vanilla ice cream sometimes topped with whipped cream. Maybe only a Grandma can get away with that one though.
Verified Purchase
Taste and value
These cookies kept calling to me. I had to force myself not to go back for more and more. Lately, when the cost of most everything is going up, the price of these cookies was a blessing. I love these cookies!
Verified Purchase
Homemade taste, lots of chocolate chips
Delicious chocolate chip cookies that taste like they are homemade. Brought them for a work party, and everybody really enjoyed them, were the first of the desserts to go. Good amount of chocolate chips and tasted very fresh.
Items you may like
Nature's Bakery Fig Bars, Variety Pack, 2 oz., 32 ct. $16.48 $0.52/ea
Sponsored$1648current price $16.48$0.52/eaNature's Bakery Fig Bars, Variety Pack, 2 oz., 32 ct.
75284.8103 out of 5 Stars. 7528 reviews4.8103 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingNutri-Grain Breakfast Bars Variety Pack, 1.3 oz., 36 pk. $9.98 $0.28/ea
$998current price $9.98$0.28/eaNutri-Grain Breakfast Bars Variety Pack, 1.3 oz., 36 pk.
58744.6961 out of 5 Stars. 5874 reviews4.6961 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingDuchess Honey Buns, 3 oz., 12 pk. $7.18 $0.20/oz
$718current price $7.18$0.20/ozDuchess Honey Buns, 3 oz., 12 pk.
59544.675 out of 5 Stars. 5954 reviews4.675 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingPepperidge Farm Goldfish Cheddar Crackers, 1.25 oz., 36 pk. $13.14 $0.29/oz
Sponsored$1314current price $13.14$0.29/ozPepperidge Farm Goldfish Cheddar Crackers, 1.25 oz., 36 pk.
24784.8341 out of 5 Stars. 2478 reviews4.8341 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingWhole Seedless Watermelon $6.97 $6.97/ea
$697current price $6.97$6.97/eaWhole Seedless Watermelon
242863.8122 out of 5 Stars. 24286 reviews3.8122 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryKing's Hawaiian Original Dinner Rolls 32 ct. $6.68 $0.21/oz
$668current price $6.68$0.21/ozKing's Hawaiian Original Dinner Rolls 32 ct.
120174.832 out of 5 Stars. 12017 reviews4.832 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Mexican Style Finely Shredded Cheese 2 pk. $5.97 $0.19/oz
$597current price $5.97$0.19/ozMember's Mark Mexican Style Finely Shredded Cheese 2 pk.
78934.8034 out of 5 Stars. 7893 reviews4.8034 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryRao's Homemade Marinara Sauce, 22 oz., 2 pk. $9.76 $0.22/oz
$976current price $9.76$0.22/ozRao's Homemade Marinara Sauce, 22 oz., 2 pk.
68504.7908 out of 5 Stars. 6850 reviews4.7908 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingRice Krispies Treats Original Snack Bars, 25 ct. $9.48 $0.38/ea
$948current price $9.48$0.38/eaRice Krispies Treats Original Snack Bars, 25 ct.
60014.8097 out of 5 Stars. 6001 reviews4.8097 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingWelch's Mixed Fruit Fruit Snack, 0.8 oz, 90 pk. $13.94 $0.19/oz
$1394current price $13.94$0.19/ozWelch's Mixed Fruit Fruit Snack, 0.8 oz, 90 pk.
37534.8114 out of 5 Stars. 3753 reviews4.8114 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMiss Vickie's Kettle Cooked Potato Chips Variety Pack, 30 pk. $18.48 $0.62/ea
$1848current price $18.48$0.62/eaMiss Vickie's Kettle Cooked Potato Chips Variety Pack, 30 pk.
9074.5998 out of 5 Stars. 907 reviews4.5998 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingLay's Classic Potato Chips, 1 oz., 50 pk. $18.98 $0.38/oz
$1898current price $18.98$0.38/ozLay's Classic Potato Chips, 1 oz., 50 pk.
48644.7642 out of 5 Stars. 4864 reviews4.7642 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingRITZ Original Crackers, 3.43 oz., 18 pk. $10.28 $0.17/oz
$1028current price $10.28$0.17/ozRITZ Original Crackers, 3.43 oz., 18 pk.
96644.8 out of 5 Stars. 9664 reviews4.8 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingDoritos Nacho Cheese Tortilla Chips, 1 oz., 50 pk. $18.98 $0.38/oz
$1898current price $18.98$0.38/ozDoritos Nacho Cheese Tortilla Chips, 1 oz., 50 pk.
28634.6762 out of 5 Stars. 2863 reviews4.6762 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingTakis Fuego Rolled Tortilla Chips, 1 oz., 46 pk. $17.28 $0.38/ea
$1728current price $17.28$0.38/eaTakis Fuego Rolled Tortilla Chips, 1 oz., 46 pk.
36704.6196 out of 5 Stars. 3670 reviews4.6196 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShipping