Member's Mark Canned Atlantic Salmon, 7 oz., 5 pk.
Shipping

Highlights
- Five pack of 7 ounce cans filled with boneless and skinless salmon - perfect for quick meals and on-the-go nutrition
- 1880mg of Omega 3s per serving
- 24 grams of protein per can
- Gluten-free, kosher, non-GMO, and no hormones
- Simple, pure ingredients – salmon, water, sea salt, packed in water
Nongshim Bowl Noodle Hot and Spicy Beef Ramen 3.03 oz., 18 ct. $18.98 $1.05/ea

Nongshim Bowl Noodle Hot and Spicy Beef Ramen 3.03 oz., 18 ct.


Members also considered
StarKist Chunk Light Tuna in Water, 5 oz., 12 pk. $9.98 Was $10.98 $0.17/oz
Instant Savings
SponsoredNow$998current price Now $9.98, Was $10.98$10.98$0.17/oz$1 offEnds Oct 04StarKist Chunk Light Tuna in Water, 5 oz., 12 pk.
88464.6918 out of 5 Stars. 8846 reviews4.6918 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingBlack Top Premium Wild Alaska Pink Salmon 14.75 oz., 4 pk. $12.84 $3.21/ea
$1284current price $12.84$3.21/eaBlack Top Premium Wild Alaska Pink Salmon 14.75 oz., 4 pk.
12114.4542 out of 5 Stars. 1211 reviews4.4542 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingHoney Boy Pink Salmon, 14.75 oz., 4 pk. $12.84 $3.21/ea
$1284current price $12.84$3.21/eaHoney Boy Pink Salmon, 14.75 oz., 4 pk.
5264.5894 out of 5 Stars. 526 reviews4.5894 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingStarKist Solid White Albacore Tuna in Water, 5 oz., 8 pk. $10.58 Was $11.58 $1.32/ea
Instant Savings
SponsoredNow$1058current price Now $10.58, Was $11.58$11.58$1.32/ea$1 offEnds Oct 04StarKist Solid White Albacore Tuna in Water, 5 oz., 8 pk.
11294.7024 out of 5 Stars. 1129 reviews4.7024 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingSeason Brand Bone-In Sardines in EVOO, 4.375 oz., 6 pk. $10.98 $1.83/ea
$1098current price $10.98$1.83/eaSeason Brand Bone-In Sardines in EVOO, 4.375 oz., 6 pk.
SNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingBumble Bee Solid White Albacore in Water 5 oz., 8 pk. $12.98 $1.62/ea
$1298current price $12.98$1.62/eaBumble Bee Solid White Albacore in Water 5 oz., 8 pk.
21194.6579 out of 5 Stars. 2119 reviews4.6579 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingStarKist Chunk Light Tuna in Water, 2.6 oz., 10 pk. $10.28 $1.03/ea
$1028current price $10.28$1.03/eaStarKist Chunk Light Tuna in Water, 2.6 oz., 10 pk.
25884.8045 out of 5 Stars. 2588 reviews4.8045 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingStarkist Tuna Salad Kit, 3.6 oz., 9 pk. $8.98 Was $9.98 $1.00/ea
Instant Savings
Now$898current price Now $8.98, Was $9.98$9.98$1.00/ea$1 offEnds Oct 04Starkist Tuna Salad Kit, 3.6 oz., 9 pk.
1714.1462 out of 5 Stars. 171 reviews4.1462 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingButterfield Farms Roast Beef in Beef Broth 12 oz., 4 pk. $15.78 $0.33/oz
$1578current price $15.78$0.33/ozButterfield Farms Roast Beef in Beef Broth 12 oz., 4 pk.
15074.0743 out of 5 Stars. 1507 reviews4.0743 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingStarKist Chunk Light Tuna in Oil, 5 oz., 12 pk. $9.98 Was $10.98 $0.17/oz
Instant Savings
Now$998current price Now $9.98, Was $10.98$10.98$0.17/oz$1 offEnds Oct 04StarKist Chunk Light Tuna in Oil, 5 oz., 12 pk.
13544.5229 out of 5 Stars. 1354 reviews4.5229 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingStarkist Chunk Light Tuna In Water Lunch To-Go, 4.1 oz., 5 ct. $7.58 Was $8.58 $0.37/oz
Instant Savings
Now$758current price Now $7.58, Was $8.58$8.58$0.37/oz$1 offEnds Oct 04Starkist Chunk Light Tuna In Water Lunch To-Go, 4.1 oz., 5 ct.
7034.7553 out of 5 Stars. 703 reviews4.7553 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingChicken of the Sea Chunk Light Tuna in Water 5 oz., 10 pk. $10.48 $1.05/ea
$1048current price $10.48$1.05/eaChicken of the Sea Chunk Light Tuna in Water 5 oz., 10 pk.
9224.6909 out of 5 Stars. 922 reviews4.6909 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShipping
About this item
Product details
Member's Mark Canned Atlantic Salmon is a versatile solution to everyone’s salmon cravings.
What Makes This Canned Salmon So Convenient?
Enjoy the ease of premium, ready-to-eat salmon—convenient, delicious, and packed with protein. Our boneless, skinless, pre-cooked salmon takes the hassle out of mealtime, so you can enjoy high-quality protein anytime. Whether you're in a pinch or planning ahead, it’s perfect for tossing into rice bowls, salads, crackers, or enjoying straight from the can.
We believe clean eating should be simple, which is why our ingredient list is short, recognizable, and easy to understand—no surprises, just wholesome, nourishing salmon.
What Are Some Good Ways to Eat Atlantic Salmon?
There are countless ways to turn Member's Mark Canned Atlantic Salmon into a delicious meal or snack. Try mixing it with a bit of mayo or adding a touch of mustard for a flavorful twist. It makes a perfect sandwich filling, especially when paired with crisp lettuce, juicy tomato, or other fresh veggies. For something heartier, fold it into a cheesy casserole for a rich and savory dish. It also shines in dips and salads, adding a fresh and satisfying touch to any appetizer spread.
Easy to Serve
Simply drain and enjoy—no prep required!
Our salmon is fully cooked and ready to eat straight from the can, delivering delicious flavor without any effort. It’s also gluten-free, making it a satisfying option for those with gluten sensitivities. Whether you're building a quick meal or elevating a favorite recipe, this versatile ingredient fits effortlessly into a wide range of dishes.
Member’s Mark Made Without Commitment™
This item meets our Member’s Mark Made Without Commitment™: Our Member’s Mark Made Without Commitment makes it easier to know what is not in our products, so members can feel better about what is. We simplify the choice for our members by setting a high brand standard for the products they bring into their homes. This isn’t list a list of ingredients, it’s our commitment to simpler ingredients that reflect our members' values. And we deliver this without compromising taste, performance, or value. This means that this item doesn’t contain the 40+ ingredients on our Made Without Commitment list like High Fructose Corn Syrup, Phthalates, Talc, Certified Synthetic Colors/ FD&C Colors, and Formaldehyde. See the full list of ingredients here: https://www.samsclub.com/cp/members-mark-goals/30001929.
Specifications
Net Weight: 35 ounces
Ingredients: Atlantic salmon (color added through feed), water, sea salt. Contains salmon.
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 652 reviews
Verified Purchase
Salmon
Fully cooked. Great taste! Just added olive oil and garlic, pepper and it was delicious! So many ways to prepare your meal!
Verified Purchase
Best Salmon Ever
MM Canned Atlantic Salmon was delicious! There were solid chunks. The flavor was a good salmon. The color was good. Very tasty without a dressing. My dog enjoyed eating it and he’s a picky eater. I will buy again.
Verified Purchase
BeltBrat
This Salmon is the best I have had…and I have looked everywhere for boneless Salmon, can not find it anyplace. The color is good the taste is great. I recommend it highly
Items you may like
Gatorade Sports Drinks Variety Pack, 20 fl. oz., 24 pk. $17.98
Sponsored$1798current price $17.98Gatorade Sports Drinks Variety Pack, 20 fl. oz., 24 pk.
10874.7314 out of 5 Stars. 1087 reviews4.7314 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingArmour Vienna Sausage, 4.6 oz., 18 ct. $13.48 $0.75/ea
$1348current price $13.48$0.75/eaArmour Vienna Sausage, 4.6 oz., 18 ct.
23294.7145 out of 5 Stars. 2329 reviews4.7145 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingLibby's Vienna Sausage, 4.6 oz., 18 ct. $13.62 $0.76/ea
$1362current price $13.62$0.76/eaLibby's Vienna Sausage, 4.6 oz., 18 ct.
24004.5621 out of 5 Stars. 2400 reviews4.5621 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingPure Life Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk. $5.48 $0.01/foz
Sponsored$548current price $5.48$0.01/fozPure Life Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk.
197884.7978 out of 5 Stars. 19788 reviews4.7978 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliverySPAM Classic, 12 oz., 8 pk. $25.56 $3.19/ea
$2556current price $25.56$3.19/eaSPAM Classic, 12 oz., 8 pk.
50904.7994 out of 5 Stars. 5090 reviews4.7994 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingSPAM Less Sodium,12 oz., 8 pk. $25.56 $0.27/oz
$2556current price $25.56$0.27/ozSPAM Less Sodium,12 oz., 8 pk.
27544.7905 out of 5 Stars. 2754 reviews4.7905 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingBananas, 3 lbs. $1.47 $0.49/lb
$147current price $1.47$0.49/lbBananas, 3 lbs.
528464.606 out of 5 Stars. 52846 reviews4.606 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryStrawberries, 2 lbs. $6.52 $3.26/lb
$652current price $6.52$3.26/lbStrawberries, 2 lbs.
397404.4153 out of 5 Stars. 39740 reviews4.4153 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember’s Mark Cage Free Grade AA Large White Eggs, 2 dozen $4.82 $2.41/dz
$482current price $4.82$2.41/dzMember’s Mark Cage Free Grade AA Large White Eggs, 2 dozen
222534.7306 out of 5 Stars. 22253 reviews4.7306 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Salted Sweet Cream Butter Sticks, 4 oz., 16 ct. $10.22
$1022current price $10.22Member's Mark Salted Sweet Cream Butter Sticks, 4 oz., 16 ct.
245684.8631 out of 5 Stars. 24568 reviews4.8631 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Ultra Dinner Paper Plates, 10", 204 ct. $18.98 $0.09/ea
$1898current price $18.98$0.09/eaMember's Mark Ultra Dinner Paper Plates, 10", 204 ct.
423994.8563 out of 5 Stars. 42399 reviews4.8563 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingArmour Potted Meat Made With Chicken and Pork, 3 oz., 12 ct. $7.98 $0.67/ea
$798current price $7.98$0.67/eaArmour Potted Meat Made With Chicken and Pork, 3 oz., 12 ct.
3454.6174 out of 5 Stars. 345 reviews4.6174 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingSPAM Classic Singles, 2.5 oz., 12 pk. $13.98 $1.17/ea
$1398current price $13.98$1.17/eaSPAM Classic Singles, 2.5 oz., 12 pk.
Available for ShippingShippingSweet Sue Boneless Chicken with Broth, 50 oz. $11.48 $0.23/oz
$1148current price $11.48$0.23/ozSweet Sue Boneless Chicken with Broth, 50 oz.
874.2184 out of 5 Stars. 87 reviews4.2184 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingStarKist Chunk Light Tuna in Water, 43 oz. $10.98 $0.26/oz
$1098current price $10.98$0.26/ozStarKist Chunk Light Tuna in Water, 43 oz.
454.3556 out of 5 Stars. 45 reviews4.3556 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShipping