Member's Mark Broccoli Salad with Smoked Bacon, priced per pound
Curbside Pickup

Highlights
- Prepared fresh in-club daily
- Broccoli, smokey bacon, sweet raisins and sunflower seeds with a creamy dressing
- Versatile salad that is great for parties, fancy dinners or a quick snack
- Serves ~2-4 people
- Ready to serve
Organic Baby Spinach, 16 oz. $4.86 $0.30/oz

Organic Baby Spinach, 16 oz.


Members also considered
Member's Mark Mediterranean Kale Pasta Salad, priced per pound $8.96 $5.12/lb
$896current price $8.96avg. price$5.12/lbFinal cost by weightMember's Mark Mediterranean Kale Pasta Salad, priced per pound
78764.5375 out of 5 Stars. 7876 reviews4.5375 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Rotisserie Chicken Salad, priced per pound $17.94 $5.98/lb
$1794current price $17.94avg. price$5.98/lbFinal cost by weightMember's Mark Rotisserie Chicken Salad, priced per pound
64363.9902 out of 5 Stars. 6436 reviews3.9902 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Fresh Fruit Tray, priced per pound $14.92 $4.44/lb
$1492current price $14.92avg. price$4.44/lbFinal cost by weightMember's Mark Fresh Fruit Tray, priced per pound
42084.1043 out of 5 Stars. 4208 reviews4.1043 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Macaroni and Cheese, priced per pound $8.10 $3.24/lb
$810current price $8.10avg. price$3.24/lbFinal cost by weightMember's Mark Macaroni and Cheese, priced per pound
45764.389 out of 5 Stars. 4576 reviews4.389 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Chicken Salad, 2 lbs. $8.96 $4.48/lb
$896current price $8.96$4.48/lbMember's Mark Chicken Salad, 2 lbs.
83094.5097 out of 5 Stars. 8309 reviews4.5097 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Sun-Dried Tomato Chicken Wrap Pinwheel Tray, priced per pound $10.76 $5.38/lb
$1076current price $10.76avg. price$5.38/lbFinal cost by weightMember's Mark Sun-Dried Tomato Chicken Wrap Pinwheel Tray, priced per pound
33384.4365 out of 5 Stars. 3338 reviews4.4365 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Fresh-Cut Vegetable Tray and Ranch Dressing, priced per pound $14.25 $4.44/lb
$1425current price $14.25avg. price$4.44/lbFinal cost by weightMember's Mark Fresh-Cut Vegetable Tray and Ranch Dressing, priced per pound
20434.0176 out of 5 Stars. 2043 reviews4.0176 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDelivery
About this item
Product details
Delicious and Nutritious
The Member's Mark Broccoli Salad with Smoked Bacon is a delightful blend of fresh ingredients that are sure to tantalize your taste buds. It's packed with crunchy broccoli, smokey bacon, sweet raisins, and sunflower seeds, all tossed in a creamy dressing. This salad is not only delicious but also nutritious, making it a perfect side dish for any meal.
Perfect for Any Occasion
Whether you're hosting a holiday party, attending a friendsgiving, or simply having a family dinner, this broccoli salad is a great choice. It's a versatile dish that pairs well with any entrée, and it's sure to impress your guests. Plus, it's a healthy option that everyone can enjoy.
Convenient and Fresh
Prepared fresh in our clubs daily, the Member's Mark Broccoli Salad with Smoked Bacon is pre-portioned and ready to grab and go. It's a convenient option for those busy days when you need a quick, tasty snack or a lunch to take to work or school. You can also pick one up on your way to a party or grab one for the family on your way home.
What is Member’s Mark?
Member’s Mark is a Sam’s Club brand that serves high-quality products but with member pricing. The line of food features items with different premium qualities from convenient packaging and eco-friendly packaging to organic ingredients and fair-trade ingredients.
Member’s Mark Made Without Commitment™
This item meets our Member’s Mark Made Without Commitment™: Our Member’s Mark Made Without Commitment makes it easier to know what is not in our products, so members can feel better about what is. We simplify the choice for our members by setting a high brand standard for the products they bring into their homes. This isn’t list a list of ingredients, it’s our commitment to simpler ingredients that reflect our members' values. And we deliver this without compromising taste, performance, or value. This means that this item doesn’t contain the 40+ ingredients on our Made Without Commitment list like High Fructose Corn Syrup, Phthalates, Talc, Certified Synthetic Colors/ FD&C Colors, and Formaldehyde. See the full list of ingredients here: https://www.samsclub.com/cp/members-mark-goals/30001929.
Specifications
- Keep refrigerated
- Resealable contianer
- Follow use-by date on label
Net weight: 1.46 - 1.51 lbs.
Ingredients: Broccoli, Dressing (Soybean Oil, Sugar, Water, Egg Yolk, Red Wine Vinegar, Less Than 2% Of Distilled Vinegar, Salt, Ground Mustard, Xanthan Gum, Lemon Juice Concentrate, Dried Onion, Dried Garlic, Calcium Disodium Edta [Preservative]), Bacon Crumbles (Bacon Crumbles Cured With: Water, Salt, Sugar, Sodium Phosphates, Sodium Erythorbate, Sodium Nitrite), Raisins (Raisins, Sunflower Oil), Roasted Sunflower Seeds (Sunflower Kernels, Vegetable Oil [Sunflower Oil Or Canola Oil], Salt)
Contains: Egg
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 1,045 reviews
Verified Purchase
Best broccoli salad
We love this broccoli salad, only wish that they would cut the florettes in half, because they’re quite large! That does not stop us from buying every few weeks! Delicious!
Verified Purchase
Healthy side dish or snack
This is a very nice side dish for a rotisserie chicken or any other meal. I like it as a snack because it has a sweetness to it for in the evening. For one person, it lasted me a few days and it stayed just as tasty and fresh from the first to the last day.
Verified Purchase
This Broccoli Salad is THE BEST! Always fresh :)
This is one of the BEST salads Sam's Club makes. Depending on the time of year, it either has raisins (currently) OR it gets Cranberries at Holiday time.
Items you may like
Strawberries, 2 lbs. $6.52 $3.26/lb
Sponsored$652current price $6.52$3.26/lbStrawberries, 2 lbs.
397404.4153 out of 5 Stars. 39740 reviews4.4153 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryBall Park Beef Franks, 24 ct. $10.98 $3.91/lb
$1098current price $10.98$3.91/lbBall Park Beef Franks, 24 ct.
92844.6866 out of 5 Stars. 9284 reviews4.6866 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryAssorted Cookie Tray, 84 ct. $19.93 $0.24/ea
$1993current price $19.93$0.24/eaAssorted Cookie Tray, 84 ct.
82044.6933 out of 5 Stars. 8204 reviews4.6933 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryJohnsonville Brats Original Pork Bratwurst Links, 18 ct. $14.98 $0.83/ea
Sponsored$1498current price $14.98$0.83/eaJohnsonville Brats Original Pork Bratwurst Links, 18 ct.
10034.8 out of 5 Stars. 1003 reviews4.8 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Uncured Ham & Turkey Lunch Kit, 6 pk. $8.47 $1.41/ea
$847current price $8.47$1.41/eaMember's Mark Uncured Ham & Turkey Lunch Kit, 6 pk.
37154.6794 out of 5 Stars. 3715 reviews4.6794 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryExtra Lean Premium Ham, 1.25 lbs each., 2 pk. $8.24 $3.30/lb
$824current price $8.24$3.30/lbExtra Lean Premium Ham, 1.25 lbs each., 2 pk.
55724.6267 out of 5 Stars. 5572 reviews4.6267 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryBananas, 3 lbs. $1.47 $0.49/lb
$147current price $1.47$0.49/lbBananas, 3 lbs.
528454.606 out of 5 Stars. 52845 reviews4.606 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll $24.76 $0.02/sft
$2476current price $24.76$0.02/sftMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll
1939964.8417 out of 5 Stars. 193996 reviews4.8417 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingGreen Seedless Grapes, 3 lbs. $6.97 $2.32/lb
$697current price $6.97$2.32/lbGreen Seedless Grapes, 3 lbs.
315054.4708 out of 5 Stars. 31505 reviews4.4708 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryWhole Seedless Watermelon $6.97 $6.97/ea
$697current price $6.97$6.97/eaWhole Seedless Watermelon
242853.8121 out of 5 Stars. 24285 reviews3.8121 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Beef Hot Dogs, 2 oz., 24 ct. $12.96 $0.54/ea
$1296current price $12.96$0.54/eaMember's Mark Beef Hot Dogs, 2 oz., 24 ct.
6114.0556 out of 5 Stars. 611 reviews4.0556 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Fruit and Cheese Party Tray, priced per pound $34.86 $4.98/lb
$3486current price $34.86avg. price$4.98/lbFinal cost by weightMember's Mark Fruit and Cheese Party Tray, priced per pound
38394.2709 out of 5 Stars. 3839 reviews4.2709 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Tandoori Style Naan Bites, 22.2 oz. $5.64 $0.25/oz
$564current price $5.64$0.25/ozMember's Mark Tandoori Style Naan Bites, 22.2 oz.
34514.5911 out of 5 Stars. 3451 reviews4.5911 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Broccoli Cheddar Soup, 32 oz., 2 pk. $8.98 $0.14/oz
$898current price $8.98$0.14/ozMember's Mark Broccoli Cheddar Soup, 32 oz., 2 pk.
78574.5234 out of 5 Stars. 7857 reviews4.5234 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Holiday Cookie Tray, 60 ct. $19.93 $0.33/ea
$1993current price $19.93$0.33/eaMember's Mark Holiday Cookie Tray, 60 ct.
18904.3381 out of 5 Stars. 1890 reviews4.3381 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDelivery