Member's Mark Boneless and Skinless Chicken Thighs, priced per pound
Curbside Pickup

Highlights
- No Antibiotics Ever (NAE) boneless skinless chicken thighs
- Multi pouch vacuum sealed packaging for convenience
- Raised cage free and vegetarian fed, all natural with no added hormones or steroids
- Perfect for quick sautés, stir-fries, curries, kebabs, and more
- 22g protein per serving
Member's Mark 80/20 Ground Beef Chuck Sliders, 18 ct., priced per pound, $16.99, $5.86/lb

Member's Mark 80/20 Ground Beef Chuck Sliders, 18 ct., priced per pound


Members also considered
Jennie-O 93/7 Ground Turkey, 2.5 lbs., 2 pk., $22.77, $4.55/lb
Sponsored$2277current price $22.77$4.55/lbJennie-O 93/7 Ground Turkey, 2.5 lbs., 2 pk.
71164.7698 out of 5 Stars. 7116 reviews4.7698 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Boneless and Skinless Chicken Breast, priced per pound, $16.39, $2.88/lb
$1639current price $16.39avg. price$2.88/lbFinal cost by weightMember's Mark Boneless and Skinless Chicken Breast, priced per pound
59274.4783 out of 5 Stars. 5927 reviews4.4783 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Organic Boneless Skinless Chicken Thighs, priced per pound, $27.34, $5.36/lb
$2734current price $27.34avg. price$5.36/lbFinal cost by weightMember's Mark Organic Boneless Skinless Chicken Thighs, priced per pound
4844.0764 out of 5 Stars. 484 reviews4.0764 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Bone-In Chicken Thighs, priced per pound, $8.50, $1.38/lb
$850current price $8.50avg. price$1.38/lbFinal cost by weightMember's Mark Bone-In Chicken Thighs, priced per pound
7243.6064 out of 5 Stars. 724 reviews3.6064 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Organic Boneless and Skinless Chicken Breasts, priced per pound, $28.14, $5.36/lb
$2814current price $28.14avg. price$5.36/lbFinal cost by weightMember's Mark Organic Boneless and Skinless Chicken Breasts, priced per pound
10304.1388 out of 5 Stars. 1030 reviews4.1388 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Bone-In Chicken Wings, priced per pound, $15.26, $2.88/lb
$1526current price $15.26avg. price$2.88/lbFinal cost by weightMember's Mark Bone-In Chicken Wings, priced per pound
5053.8713 out of 5 Stars. 505 reviews3.8713 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Chicken Tenders, priced per pound, $20.41, $3.88/lb
$2041current price $20.41avg. price$3.88/lbFinal cost by weightMember's Mark Chicken Tenders, priced per pound
31734.7643 out of 5 Stars. 3173 reviews4.7643 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDelivery
About this item
Product details
Premium Quality Chicken You Can Trust
Member's Mark Boneless and Skinless Chicken Thighs, priced per pound offer the perfect blend of convenience and gourmet quality. These chicken thighs are nourished with an all-vegetarian diet and come with No Antibiotics Ever (NAE). Minimally processed and free from artificial ingredients, added hormones, or steroids, this high-protein, all-natural product ensures pure, delicious chicken you can rely on.
Rich Flavor and Versatile Cooking
Renowned for their rich, succulent flavor, chicken thighs are a favorite for their ability to stay moist during cooking. Perfect for quick sautés, stir-fries, curries, kebabs, and more, these thighs are a versatile choice for any recipe.
Convenient Multi-Pouch Packaging
Designed for your busy lifestyle, the multi-pouch vacuum-sealed packaging locks in freshness and extends shelf life. It offers effortless portion control—simply grab one pouch for a single meal while keeping the rest perfectly sealed. The mess-free storage optimizes space in your refrigerator or freezer, streamlining your meal prep without compromising flavor or quality.
Cooking Instructions
1. Thaw Completely: If frozen, ensure chicken thighs are fully thawed in the refrigerator. Never thaw at room temperature.
2. Pat Dry: Use paper towels to pat the chicken thighs dry. This is crucial for achieving a good sear or crispy skin if applicable.
3. Season Well: Season generously on all sides with salt, black pepper, and your preferred herbs or spices. Thighs can handle robust flavors.
4. Cook Thoroughly: Cook chicken thighs until they reach an internal temperature of 165°F using a food thermometer. Thighs are more forgiving than breasts and are often preferred cooked to a slightly higher temperature for optimal tenderness and texture.
5. Rest: For juicier results, let the cooked chicken thighs rest for 5-10 minutes before slicing or serving. This allows the juices to redistribute throughout the meat.
Meal Idea - Balsamic Brown Sugar Chicken
Prep Time: ~10-15 minutes (for Marinade Prep)+ Overnight Marination / Cook Time: ~15 minutes
Ingredients
- 6-8 ct. Member's Mark Boneless and Skinless Chicken Thighs
- 3 tblsp balsamic vinegar, divided
- 1/2 cup extra virgin olive oil, divided
- 2 tblsp brown sugar
- 2 tblsp kosher salt
- 2 tblsp honey
- 1 tblsp mustard (Dijon or yellow, based on preference)
Directions
1. Marinate Chicken (Overnight): In a food storage bag, combine 2 tablespoons balsamic vinegar, 1/4 cup extra virgin olive oil, 2 tablespoons brown sugar, and 2 tablespoons kosher salt. Add the chicken thighs to the bag. Seal the bag and toss gently to ensure the chicken is well coated. Refrigerate and let marinate overnight.
2. Preheat Grill (Next Day): The next day, preheat your outdoor grill on high heat, then reduce it to low.
3. Grill Chicken: Remove the chicken thighs from the marinade (discard any remaining marinade). Place the chicken on the preheated grill. Grill for approximately 15 minutes, or until cooked through to an internal temperature of 165°F.
4. Prepare Glaze: While the chicken is grilling, combine the remaining 1 tablespoon balsamic vinegar, ¼ cup extra virgin olive oil, 2 tablespoons honey, and 1 tablespoon mustard in a small bowl. Whisk until well combined.
5. Serve: Once the chicken is cooked, remove from the grill. Drizzle the prepared balsamic glaze over the chicken, or over a fresh lettuce salad to serve alongside the chicken thighs. Enjoy!
Specifications
- Keep Refrigerated or Frozen
Net Weight: Priced Per Pound
Ingredients: Boneless Skinless Chicken Thighs.
Safe Handling: This product was prepared from inspected and passed meat and/or poultry. Some food products may contain bacteria that could cause illness if the product is mishandled or cooked improperly. For your protection, follow these safe handling instructions. Keep refrigerated or frozen. Thaw in refrigerator or microwave. Keep raw meat and poultry separate from other foods. Wash working surfaces (including cutting boards), utensils, and hands after touching raw meat or poultry. Cook thoroughly. Keep hot foods hot. Refrigerate leftovers immediately or discard.
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 602 reviews
Verified Purchase
New packaging and processing?
Prior to this; boneless skinless thighs from Sam’s has been great. This time one whole package looked like it had been cut up with a weed eater, and some pieces still had skin on it. At least 1 to 2 pounds where nothing but small chunks.
Give us back the styrofoam tray
How did we go from the styrofoam pack with like twenty thighs in it to four individually packed packages with barely three whole pieces in them. This pack I opened today had at least three whole pieces. Past pack usually consist of the thighs with other broken up shredded like pieces.
Verified Purchase
Scrappy Chicken
Bought the 4-pack chicken thighs. 3 of the 4 packs were ok, but 4th pack was scraps! See photos.
Other popular items in Meat, Poultry & Seafood
Ball Park Beef Franks, 24 ct., $10.98, $3.91/lb
Sponsored$1098current price $10.98$3.91/lbBall Park Beef Franks, 24 ct.
92964.6867 out of 5 Stars. 9296 reviews4.6867 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Farm Raised Tilapia Fillet, priced per pound, $19.24, $7.26/lb
$1924current price $19.24avg. price$7.26/lbFinal cost by weightMember's Mark Farm Raised Tilapia Fillet, priced per pound
10874.4995 out of 5 Stars. 1087 reviews4.4995 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliverySoules Kitchen Chicken Breast Fajitas Strips, 32 oz., 2 pk., $9.96, Was $11.98, $4.98/ea
Now$996current price Now $9.96, Was $11.98$11.98$4.98/ea$2.02 offSoules Kitchen Chicken Breast Fajitas Strips, 32 oz., 2 pk.
48304.4327 out of 5 Stars. 4830 reviews4.4327 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark 80/20 Ground Beef Chuck Sliders, 18 ct., priced per pound, $16.99, $5.86/lb
Sponsored$1699current price $16.99avg. price$5.86/lbFinal cost by weightMember's Mark 80/20 Ground Beef Chuck Sliders, 18 ct., priced per pound
26834.7577 out of 5 Stars. 2683 reviews4.7577 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryJennie-O 93/7 Ground Turkey, 2 lbs., 2 pk., $22.77
$2277current price $22.77Jennie-O 93/7 Ground Turkey, 2 lbs., 2 pk.
21514.7699 out of 5 Stars. 2151 reviews4.7699 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Young Whole Chickens, priced per pound, $15.87, $1.48/lb
$1587current price $15.87avg. price$1.48/lbFinal cost by weightMember's Mark Young Whole Chickens, priced per pound
1334.5564 out of 5 Stars. 133 reviews4.5564 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Mozzarella Chicken Meatballs, 40 oz., $11.98, $0.30/oz
$1198current price $11.98$0.30/ozMember's Mark Mozzarella Chicken Meatballs, 40 oz.
13134.2247 out of 5 Stars. 1313 reviews4.2247 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryBananas, 3 lbs., $1.47, $0.49/lb
$147current price $1.47$0.49/lbBananas, 3 lbs.
527714.6058 out of 5 Stars. 52771 reviews4.6058 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryGreen Seedless Grapes, 3 lbs., $6.97, $2.32/lb
$697current price $6.97$2.32/lbGreen Seedless Grapes, 3 lbs.
314234.4705 out of 5 Stars. 31423 reviews4.4705 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryWhole Seedless Watermelon, $6.97, $6.97/ea
$697current price $6.97$6.97/eaWhole Seedless Watermelon
242423.8114 out of 5 Stars. 24242 reviews3.8114 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Salted Sweet Cream Butter Sticks, 4 oz., 16 ct., $10.22
$1022current price $10.22Member's Mark Salted Sweet Cream Butter Sticks, 4 oz., 16 ct.
245354.8632 out of 5 Stars. 24535 reviews4.8632 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Mexican Style Finely Shredded Cheese 2 pk., $5.97, $0.19/oz
$597current price $5.97$0.19/ozMember's Mark Mexican Style Finely Shredded Cheese 2 pk.
78804.8032 out of 5 Stars. 7880 reviews4.8032 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark 75/25 Seasoned Ground Beef Patties, Frozen, 1/4 lb., 40 ct., $46.97, $4.70/lb
$4697current price $46.97$4.70/lbMember's Mark 75/25 Seasoned Ground Beef Patties, Frozen, 1/4 lb., 40 ct.
51704.5371 out of 5 Stars. 5170 reviews4.5371 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark 80/20 Ground Chuck Roll, Vacuum Pack, priced per pound, $61.60, $5.72/lb
$6160current price $61.60avg. price$5.72/lbFinal cost by weightMember's Mark 80/20 Ground Chuck Roll, Vacuum Pack, priced per pound
23074.6051 out of 5 Stars. 2307 reviews4.6051 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark 88/12 Ground Beef, priced per pound, $32.66, $6.07/lb
$3266current price $32.66avg. price$6.07/lbFinal cost by weightMember's Mark 88/12 Ground Beef, priced per pound
49714.7218 out of 5 Stars. 4971 reviews4.7218 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDelivery