Member's Mark 9" New York Style Cheesecake, Frozen, 12 slices
Curbside Pickup

Highlights
- Made from scratch with real cream cheese and a thick, crispy, and buttery graham cracker crust
- Parchment paper is inserted between each slice to make serving the cheesecake a breeze
- Super easy to dress each slice
- Great for parties, picnics, and indulgent celebrations
Keto Pint Salted Caramel Almond Ice Cream Bars, Frozen, 3 oz., 12 ct., $12.72, $1.06/ea

Keto Pint Salted Caramel Almond Ice Cream Bars, Frozen, 3 oz., 12 ct.


Members also considered
Tru Fru Strawberries in White & Milk Chocolate, Frozen, 24 oz., $14.82, $0.62/oz
Sponsored$1482current price $14.82$0.62/ozTru Fru Strawberries in White & Milk Chocolate, Frozen, 24 oz.
6694.8445 out of 5 Stars. 669 reviews4.8445 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryFatBoy Premium Vanilla Ice Cream Sandwich, Frozen 18 ct., $10.48, $0.58/ea
$1048current price $10.48$0.58/eaFatBoy Premium Vanilla Ice Cream Sandwich, Frozen 18 ct.
62754.8084 out of 5 Stars. 6275 reviews4.8084 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryHC Fudge Bars, Frozen, 18 ct., $10.58, $0.59/ea
$1058current price $10.58$0.59/eaHC Fudge Bars, Frozen, 18 ct.
64444.8412 out of 5 Stars. 6444 reviews4.8412 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryKit Kat Cones Variety Pack, Frozen, 16ct., $11.18, $0.70/ea
Sponsored$1118current price $11.18$0.70/eaKit Kat Cones Variety Pack, Frozen, 16ct.
36394.6722 out of 5 Stars. 3639 reviews4.6722 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryOREO® Mini Dessert Sandwiches, Frozen, 24 ct., $9.66, $0.40/ea
$966current price $9.66$0.40/eaOREO® Mini Dessert Sandwiches, Frozen, 24 ct.
65174.8687 out of 5 Stars. 6517 reviews4.8687 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliverySUMM! Apple Pie Bites with Caramel Sauce, 24 Count, 23 oz., $7.87
$787current price $7.87SUMM! Apple Pie Bites with Caramel Sauce, 24 Count, 23 oz.
1993.8392 out of 5 Stars. 199 reviews3.8392 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryNestle Drumstick Cone Variety Pack, Frozen 16 ct., $8.18, Was $11.18, $0.51/ea
Instant Savings
Now$818current price Now $8.18, Was $11.18$11.18$0.51/ea$3 offEnds Oct 28Nestle Drumstick Cone Variety Pack, Frozen 16 ct.
66274.6952 out of 5 Stars. 6627 reviews4.6952 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Vanilla Ice Cream Pail 5 qts., $8.12, $0.05/foz
$812current price $8.12$0.05/fozMember's Mark Vanilla Ice Cream Pail 5 qts.
24804.5589 out of 5 Stars. 2480 reviews4.5589 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDelivery
About this item
Product details
Very few things match the cool, creamy first bite of Member's Mark 9" New York Style Cheesecake, 12 slices. This chef-inspired classic cheesecake is made from scratch with real cream cheese and a thick, crispy, and buttery graham cracker crust. Made without high fructose corn syrup or artificial colors and flavors, the quality standards of this cake go unmatched.
Each Member's Mark 9" New York Style Cheesecake, 12 slices is frozen and pre-sliced with parchment paper between each slice so serving is super easy. So, you can thaw the entire cake for fun with family and friends or simply thaw the individual slices you need.
Member's Mark 9" New York Style Cheesecake, 12 slices is packed 9 per case, or you could buy individually. Parchment paper is inserted between each slice to make serving the cheesecake a breeze. Great for parties, picnics, and indulgent celebrations. Contains 12 servings per package.
Ways to Customize Member's Mark 9" New York Style Cheesecake
Whether you’re looking for a decadent ending to a special meal or an indulgent treat just because, Member's Mark 9" New York Style Cheesecake, 12 slices is the dessert for all occasions. Perfectly creamy and delicious served plain, it’s also super easy to dress each slice up with your favorite fruit topping or a tantalizing sauce like chocolate or caramel. Or try cubing a few of the plain slices and layering them with your favorite ice cream and toppings to create a parfait.
Member’s Mark Made Without Commitment™
This item meets our Member’s Mark Made Without Commitment™: Our Member’s Mark Made Without Commitment makes it easier to know what is not in our products, so members can feel better about what is. We simplify the choice for our members by setting a high brand standard for the products they bring into their homes. This isn’t list a list of ingredients, it’s our commitment to simpler ingredients that reflect our members' values. And we deliver this without compromising taste, performance, or value. This means that this item doesn’t contain the 40+ ingredients on our Made Without Commitment list like High Fructose Corn Syrup, Phthalates, Talc, Certified Synthetic Colors/ FD&C Colors, and Formaldehyde. See the full list of ingredients here: https://www.samsclub.com/cp/members-mark-goals/30001929.
Specifications
- Serve chilled
- No artificial colors
- No artificial flavors
- No high fructose corn syrup
- Kosher
- Keep frozen, thaw in refrigerator for 1-2 hours
- Quantity: 12 individual slices
- Net weight: 64 oz.
Ingredients: Cream, milk, sugar, eggs, wheat flour, less than 2% of: brown sugar, palm oil, honey, nonfat milk, graham flour, dextrose, whey, salt, cheese culture, vanilla bean extractives, lemon juice concentrate, lemon oil, natural flavor, carrageenan, water, carob bean gum, guar gum, xanthan gum, baking soda, niacin, reduced iron, thiamine mononitrate, riboflavin, folic acid, soy lecithin
Contains: Egg, milk, soy, wheat
May contain: Almonds, coconut, peanuts, pecans, walnuts
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 973 reviews
Verified Purchase
I wish it hadn't tasted so good
I was hoping that this cheesecake would taste like garbage, so we wouldn't eat it all. But it is in fact very tasty. We devoured it extremely quickly.
Verified Purchase
Great Bacon
I picked up this lower sodium bacon hoping it would taste at least decent, and it turned out to be some of the best regular cut bacon I’ve ever had. We’re never going back to the higher-salt version. I still have to watch how much I eat, but now I can truly enjoy bacon again.
Verified Purchase
Best by far!!!!!
Hands down best by far New York cheesecake I've never eating a cheesecake that has taste so good and remind me of the New York old-time cheesecake. If you want something that's nice and creamy not too sweet and is all around just tasty this is the one to go for.
Other popular items in Frozen Food
Member's Mark Organic Mango Chunks, Frozen, 4 lbs., $8.54, $2.13/lb
$854current price $8.54$2.13/lbMember's Mark Organic Mango Chunks, Frozen, 4 lbs.
2974.6162 out of 5 Stars. 297 reviews4.6162 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryWyler's Authentic Italian Ices, 2 oz., 96 pk., $11.98, $0.12/ea
$1198current price $11.98$0.12/eaWyler's Authentic Italian Ices, 2 oz., 96 pk.
30954.8268 out of 5 Stars. 3095 reviews4.8268 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingSNICKERS Chocolate Caramel Peanut Butter Ice Cream Bars, Frozen, 2 oz., 24 ct., $9.86, Was $12.36, $0.41/ea
Instant Savings
Now$986current price Now $9.86, Was $12.36$12.36$0.41/ea$2.50 offEnds Oct 19SNICKERS Chocolate Caramel Peanut Butter Ice Cream Bars, Frozen, 2 oz., 24 ct.
26144.8573 out of 5 Stars. 2614 reviews4.8573 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryHaagen Dazs Brown Butter Cookie & Vanilla Bean Ice Cream Cup Variety Pack 12ct, 43.2oz, $12.84
$1284current price $12.84Haagen Dazs Brown Butter Cookie & Vanilla Bean Ice Cream Cup Variety Pack 12ct, 43.2oz
Available for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMembers Mark Jumbo Gourmet Chocolate Chip and Chunk Cookie Dough, 16 oz., 4pk, $12.42, $0.19/oz
$1242current price $12.42$0.19/ozMembers Mark Jumbo Gourmet Chocolate Chip and Chunk Cookie Dough, 16 oz., 4pk
10964.4443 out of 5 Stars. 1096 reviews4.4443 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryIsland Way Handcrafted Assorted Fruit Sorbet, Frozen, 10 ct., $13.27
$1327current price $13.27Island Way Handcrafted Assorted Fruit Sorbet, Frozen, 10 ct.
15 out of 5 Stars. 1 reviews5 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryBananas, 3 lbs., $1.47, $0.49/lb
$147current price $1.47$0.49/lbBananas, 3 lbs.
527924.6059 out of 5 Stars. 52792 reviews4.6059 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll, $24.76, $0.02/sft
$2476current price $24.76$0.02/sftMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll
1938544.8417 out of 5 Stars. 193854 reviews4.8417 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingWhole Seedless Watermelon, $6.97, $6.97/ea
$697current price $6.97$6.97/eaWhole Seedless Watermelon
242633.8119 out of 5 Stars. 24263 reviews3.8119 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryGreen Seedless Grapes, 3 lbs., $6.97, $2.32/lb
$697current price $6.97$2.32/lbGreen Seedless Grapes, 3 lbs.
314354.4705 out of 5 Stars. 31435 reviews4.4705 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember’s Mark Cage Free Grade AA Large White Eggs, 2 dozen, $4.82, $2.41/dz
$482current price $4.82$2.41/dzMember’s Mark Cage Free Grade AA Large White Eggs, 2 dozen
222184.7304 out of 5 Stars. 22218 reviews4.7304 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMagnum Mini Double Caramel Vanilla Ice Cream Bars, 18ct, $12.76
$1276current price $12.76Magnum Mini Double Caramel Vanilla Ice Cream Bars, 18ct
Available for PickupPickupIsland Way Milk Chocolate Covered Mango Bites, Frozen, 18 oz., $8.87, Was $10.77, $0.49/oz
Now$887current price Now $8.87, Was $10.77$10.77$0.49/oz$1.9 offIsland Way Milk Chocolate Covered Mango Bites, Frozen, 18 oz.
2314.013 out of 5 Stars. 231 reviews4.013 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryApple AirPods 4, $89.00
$8900current price $89.00Apple AirPods 4
60304.0957 out of 5 Stars. 6030 reviews4.0957 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingBeats Solo 4, $199.95
$19995current price $199.95Beats Solo 4
4814.3929 out of 5 Stars. 481 reviews4.3929 out of 5 starsAvailable for ShippingShipping