Member's Mark 80/20 Ground Beef Chuck Sliders, 18 ct., priced per pound
Curbside Pickup

Highlights
- Pack Size: 18 ct.
- Protein: 20g per serving
- Lean/Fat Ratio: 80/20 ground beef chuck
- Ingredients: Beef
- Item Form: Fresh, pre-formed patties
- Big, bold chuck flavor packed into perfectly sized sliders
- 18 pre-formed patties per tray
- Classic, family-friendly flavor that keeps everyone coming back for more
- 20g protein per serving
- Pre-shaped and grill-ready so you can skip the prep and get straight to the good part
- Burger night, made easier. Add Member's Mark Steam Table Pans for patties, buns and toppings to make cookouts a breeze
Sadler's Smokehouse Mesquite Beef Brisket 2 lbs. $31.56 $15.78/lb

Sadler's Smokehouse Mesquite Beef Brisket 2 lbs.


Members also considered
Member's Mark 93/7 Ground Beef, priced per pound $20.22 $6.32/lb
$2022current price $20.22avg. price$6.32/lbFinal cost by weightMember's Mark 93/7 Ground Beef, priced per pound
58474.7462 out of 5 Stars. 5847 reviews4.7462 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark 90/10 Ground Beef Roll, Vacuum Pack, priced per pound $64.12 $5.97/lb
$6412current price $64.12avg. price$5.97/lbFinal cost by weightMember's Mark 90/10 Ground Beef Roll, Vacuum Pack, priced per pound
40974.6334 out of 5 Stars. 4097 reviews4.6334 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark 80/20 Ground Chuck Roll, Vacuum Pack, priced per pound $61.60 $5.72/lb
$6160current price $61.60avg. price$5.72/lbFinal cost by weightMember's Mark 80/20 Ground Chuck Roll, Vacuum Pack, priced per pound
23144.6046 out of 5 Stars. 2314 reviews4.6046 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Prime Rib Ground Beef Patties, priced per pound $17.94 $5.98/lb
$1794current price $17.94avg. price$5.98/lbFinal cost by weightMember's Mark Prime Rib Ground Beef Patties, priced per pound
1864.3978 out of 5 Stars. 186 reviews4.3978 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark 88/12 Ground Beef, priced per pound $32.66 $6.07/lb
$3266current price $32.66avg. price$6.07/lbFinal cost by weightMember's Mark 88/12 Ground Beef, priced per pound
49744.722 out of 5 Stars. 4974 reviews4.722 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDelivery
About this item
Product details
Smaller Buns, Bigger Moments
Turn everyday meals into something worth gathering around. These sliders, crafted with 80% lean ground beef chuck, deliver the rich flavor and juicy tenderness burger lovers crave — perfectly sized for sharing, stacking, and celebrating.
Fresh, Flavorful, & Ready When You Are
Fresh, never frozen, these patties are ready to season and cook your way. Grill them, sear them on a flat-top, or cook them in a skillet — their versatile size makes them ideal for:
- Classic cheeseburger sliders
- Party-ready mini sandwiches
- Build-your-own burger bars
- Kid-friendly dinner options
From weeknight dinners to game-day spreads, they make it easy to serve something a little more special. These sliders keep prep simple and moments memorable.
Simple Cooking Instructions
- Preheat grill or skillet to medium-high heat.
- Season patties with salt and pepper to taste.
- Cook 3–4 minutes per side, or until desired doneness.
- Serve on Member’s Mark Sliced Brioche Slider Buns with your favorite toppings — and enjoy every bite.
Frequently Asked Questions
How many patties are in a pack of Member's Mark Beef Chuck Sliders?
Each tray contains 18 pre-formed ground beef chuck slider patties, perfect for parties and family gatherings.
Are these ground beef slider patties fresh or frozen?
Member's Mark Ground Beef Chuck Sliders are fresh, never frozen. Keep refrigerated and use by the sell-by date, or freeze.
What is the lean-to-fat ratio of the chuck slider patties?
The patties are made from 80/20 ground beef chuck — 80% lean meat and 20% fat — delivering rich, juicy flavor with every bite.
How do you cook Member's Mark ground beef sliders?
Preheat a grill or skillet to medium-high heat. Season patties with salt and pepper. Cook 3–4 minutes per side until desired doneness. Serve on slider buns with your favorite toppings.
How much protein is in each slider patty?
Each serving contains 20g of protein.
Are Member's Mark slider patties gluten-free?
The patties contain one ingredient — beef — and no gluten-containing ingredients are added. However, always check the packaging for the most current allergen information.
What size are the slider patties?
The patties are pre-formed slider-sized portions, designed to fit standard slider buns. Each tray contains 18 patties, priced per pound.
Specifications
- Keep Refrigerated or Frozen
- Quantity: 18 ct.
Net Weight: Priced Per Pound
Ingredients: Beef.
Safe Handling: This product was prepared from inspected and passed meat and/or poultry. Some food products may contain bacteria that could cause illness if the product is mishandled or cooked improperly. For your protection, follow these safe handling instructions. Keep refrigerated or frozen. Thaw in refrigerator or microwave. Keep raw meat and poultry separate from other foods. Wash working surfaces (including cutting boards), utensils, and hands after touching raw meat or poultry. Cook thoroughly. Keep hot foods hot. Refrigerate leftovers immediately or discard.
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 182 reviews
Verified Purchase
fast and easy dinner option
fast dinner, smash the patties and paired with the buns Sams sells that are not huge it's nice and easy
Verified Purchase
Good little burgers
This quality and size of burger is excellent for a lot of people in their modern diets. They also work well for the kids and grandkids to use for their hamburger eating contest.
Verified Purchase
WATCH THE PROCESS DATE 80/20 Ground Beef Chuck
Since Sam's stopped carrying the Prime rib sliders😒, we decided to try these. OK, so they are not as good as the Prime Rib sliders. However, that being said, WATCH THE PROCESS DATE, not the expiration date. The last purchase I made had a process date of the exact date I bought them, they were not marked down either. I figured we were going to eat them for lunch that day. The expiration date was 8 days out. However, when I opened the package to grill, the sliders underneath were already turning brown. So I won't be purchasing these sliders if they have a process date of the same day I'm purchasing them. I was at Sam's just other day & saw every single package of sliders, about 15 pkg or so that were dated with that days date, no mark down & I said I wasn't going to take that chance.
Items you may like
Sadler's Smokehouse Mesquite Beef Brisket 2 lbs. $31.56 $15.78/lb
Sponsored$3156current price $31.56$15.78/lbSadler's Smokehouse Mesquite Beef Brisket 2 lbs.
41484.2543 out of 5 Stars. 4148 reviews4.2543 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember’s Mark USDA Choice Angus Beef Boneless Chuck Roast, priced per pound $27.64 $7.47/lb
$2764current price $27.64avg. price$7.47/lbFinal cost by weightMember’s Mark USDA Choice Angus Beef Boneless Chuck Roast, priced per pound
70524.6522 out of 5 Stars. 7052 reviews4.6522 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember’s Mark USDA Choice Angus Beef Stew Meat, priced per pound $29.49 $7.97/lb
$2949current price $29.49avg. price$7.97/lbFinal cost by weightMember’s Mark USDA Choice Angus Beef Stew Meat, priced per pound
69974.618 out of 5 Stars. 6997 reviews4.618 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryStrawberries, 2 lbs. $6.52 $3.26/lb
Sponsored$652current price $6.52$3.26/lbStrawberries, 2 lbs.
397404.4153 out of 5 Stars. 39740 reviews4.4153 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark USDA Choice Angus Beef Boneless Bottom Round Roast, priced per pound $24.88 $5.98/lb
$2488current price $24.88avg. price$5.98/lbFinal cost by weightMember's Mark USDA Choice Angus Beef Boneless Bottom Round Roast, priced per pound
28664.5666 out of 5 Stars. 2866 reviews4.5666 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark USDA Choice Angus Beef Boneless NY Strip Steak, priced per pound $47.50 $13.97/lb
$4750current price $47.50avg. price$13.97/lbFinal cost by weightMember's Mark USDA Choice Angus Beef Boneless NY Strip Steak, priced per pound
62034.488 out of 5 Stars. 6203 reviews4.488 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryBananas, 3 lbs. $1.47 $0.49/lb
$147current price $1.47$0.49/lbBananas, 3 lbs.
527394.606 out of 5 Stars. 52739 reviews4.606 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll $24.76 $0.02/sft
$2476current price $24.76$0.02/sftMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll
1939674.8417 out of 5 Stars. 193967 reviews4.8417 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember’s Mark Cage Free Grade AA Large White Eggs, 2 dozen $4.82 $2.41/dz
$482current price $4.82$2.41/dzMember’s Mark Cage Free Grade AA Large White Eggs, 2 dozen
222474.7305 out of 5 Stars. 22247 reviews4.7305 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryGreen Seedless Grapes, 3 lbs. $6.97 $2.32/lb
$697current price $6.97$2.32/lbGreen Seedless Grapes, 3 lbs.
314724.4708 out of 5 Stars. 31472 reviews4.4708 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember’s Mark USDA Choice Angus Whole Beef Denuded Inside Round, Cryovac, priced per pound $122.88 $7.47/lb
$12288current price $122.88avg. price$7.47/lbFinal cost by weightMember’s Mark USDA Choice Angus Whole Beef Denuded Inside Round, Cryovac, priced per pound
54.8 out of 5 Stars. 5 reviews4.8 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark USDA Choice Angus Beef Flank Steak, priced per pound $36.18 $14.47/lb
$3618current price $36.18avg. price$14.47/lbFinal cost by weightMember's Mark USDA Choice Angus Beef Flank Steak, priced per pound
11264.6004 out of 5 Stars. 1126 reviews4.6004 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark USDA Prime Beef Sirloin Steak, priced per pound $30.63 $12.98/lb
$3063current price $30.63avg. price$12.98/lbFinal cost by weightMember's Mark USDA Prime Beef Sirloin Steak, priced per pound
16174.2931 out of 5 Stars. 1617 reviews4.2931 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark USDA Prime Angus Beef Filet Mignon, priced per pound $57.47 $26.98/lb
$5747current price $57.47avg. price$26.98/lbFinal cost by weightMember's Mark USDA Prime Angus Beef Filet Mignon, priced per pound
43844.5958 out of 5 Stars. 4384 reviews4.5958 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark USDA Choice Angus Beef Eye of Round Roast, priced per pound $30.01 $6.24/lb
$3001current price $30.01avg. price$6.24/lbFinal cost by weightMember's Mark USDA Choice Angus Beef Eye of Round Roast, priced per pound
14374.6799 out of 5 Stars. 1437 reviews4.6799 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDelivery
Related pages
- boxed lunch - $2.19 per lunch
- salad 'n snack - $2.41 per lunch
- ham & swiss sammies - $2.30 per lunch
- chicken salad picnic -$2.48 per lunch
- prime beef striploin meal
- rotisserie chicken bites - $2.12 per lunch
- member's mark grass fed beef
- meat & seafood
- member's mark hot dogs & sausage links
- member's mark products