Member's Mark 10 Strain Probiotic Capsules, 84 ct.
Shipping

Highlights
- Compare vs align® Probiotic 24/7 Digestive SupportƗ
- One 84 count bottle of Member's Mark 10 Strain Probiotic Delayed Release Capsules
- Daily Probiotic Supplement to support Digestive & Immune System Health*
- Each capsule contains 10 Billion Live Cells of a Proprietary Probiotic Blend of Lactobacillus and Bifidobacterium strains.
- Formulated with 10 Strains of healthy bacteria including Bifidobacterium longum & Lactobacillus rhamnosus GG
- USP Verified Dietary Supplement
Physician's Choice 60 Billion CFU Probiotic Capsules, 84 ct.

Physician's Choice 60 Billion CFU Probiotic Capsules, 84 ct.
Members also considered
Culturelle Digestive Daily Probiotics Capsules, 80 ct., $29.98, $0.37/ea
Sponsored$2998current price $29.98$0.37/eaCulturelle Digestive Daily Probiotics Capsules, 80 ct.
23014.7701 out of 5 Stars. 2301 reviews4.7701 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Women's Daily Probiotic Capsules, 90 ct., $19.98, $0.22/ea
$1998current price $19.98$0.22/eaMember's Mark Women's Daily Probiotic Capsules, 90 ct.
11384.7153 out of 5 Stars. 1138 reviews4.7153 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingDigestive Advantage Daily Probiotic Gummies, 120 ct., $19.38, $0.16/ea
$1938current price $19.38$0.16/eaFrom $19.38Digestive Advantage Daily Probiotic Gummies, 120 ct.
16604.7723 out of 5 Stars. 1660 reviews4.7723 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingPhysician's Choice 60 Billion CFU Probiotic Capsules, 84 ct.
SponsoredMembers-only pricePhysician's Choice 60 Billion CFU Probiotic Capsules, 84 ct.
11014.7584 out of 5 Stars. 1101 reviews4.7584 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingOLLY Adult Probiotic + Prebiotic Digestive Support Gummy, Peach, 70 ct., $19.88, $0.28/ea
$1988current price $19.88$0.28/eaOLLY Adult Probiotic + Prebiotic Digestive Support Gummy, Peach, 70 ct.
8074.6022 out of 5 Stars. 807 reviews4.6022 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingGarden of Life Dr. Formulated Women's Daily Care Probiotic Capsules, 60 ct., $34.98, $0.58/ea
$3498current price $34.98$0.58/eaGarden of Life Dr. Formulated Women's Daily Care Probiotic Capsules, 60 ct.
5384.7844 out of 5 Stars. 538 reviews4.7844 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingPhysician's Choice Women's 50 Billion CFU Probiotic Capsules, 84 ct.
Members-only pricePhysician's Choice Women's 50 Billion CFU Probiotic Capsules, 84 ct.
3504.7514 out of 5 Stars. 350 reviews4.7514 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingVitafusion Fiber Well Sugar Free Gummy Vitamin Supplement, 220 ct., $17.98, $0.08/ea
$1798current price $17.98$0.08/eaVitafusion Fiber Well Sugar Free Gummy Vitamin Supplement, 220 ct.
32614.7329 out of 5 Stars. 3261 reviews4.7329 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMetamucil Psyllium 4in1 Fiber Sugar-Free Powder, Orange, 26.6 oz., 2 pk., $41.98, $0.79/oz
$4198current price $41.98$0.79/ozMetamucil Psyllium 4in1 Fiber Sugar-Free Powder, Orange, 26.6 oz., 2 pk.
29484.8083 out of 5 Stars. 2948 reviews4.8083 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Omeprazole Delayed Release Tablets, 20 mg, 42 ct., $9.98, $0.24/ea
$998current price $9.98$0.24/eaMember's Mark Omeprazole Delayed Release Tablets, 20 mg, 42 ct.
23044.852 out of 5 Stars. 2304 reviews4.852 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMetamucil Psyllium 4in1 Fiber Supplement Powder, Orange, 55 oz., 2 pk., $44.98, $0.41/oz
$4498current price $44.98$0.41/ozMetamucil Psyllium 4in1 Fiber Supplement Powder, Orange, 55 oz., 2 pk.
16254.8092 out of 5 Stars. 1625 reviews4.8092 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShipping
About this item
Product details
Member's Mark™ 10 Strain Probiotic contains 10 Billion Live Cells** per capsule and 10 strains of beneficial bacteria: Lactobacillus acidophilus, Bifidobacterium lactis HN019, Lactobacillus rhamnsosus GG, Bifidobacterium infantis, Bifidobacterium longum, Lactobacillus salivarius, Bifidobacterium bifidum, Lactobacillus plantarum, Lactobacillus paracasei and Bifidobacterium breve. This probiotic blend can help replenish healthy bacteria and support digestive and immune system health.* This product is a USP Verified Dietary Supplement.
About Probiotic Bacteria
Intestinal microflora plays an important role in our lives and in the way our bodies function. Beneficial bacteria found in our intestinal tract are essential to our bodies for supporting digestive and immune system health. However, the number of beneficial bacteria in our intestines begins to decline as we age. Certain lifestyle factors such as stress and poor diet can also affect the balance of beneficial intestinal bacteria. Member's Mark 10 Strain Probiotic can help replenish the beneficial bacteria our bodies need to perform vital body functions.
What Are Probiotics?
Probiotics are the ""friendly"" bacteria naturally found in you intestinal tract.* These beneficial bacteria help promote a healthy intestinal microflora, which is key to proper digestive system function. Probiotics also play an important role in promoting gastrointestinal and immune system health.*
Support Your Digestive and Immune Health
Our formula contains a balance of both Bifidobacterium and Lactobacillus, which helps promote both large and small intestinal health.* We formulated Member's Mark™ 10 Strain Probiotic with probiotic strains such as Bifidobacterium lactis HN019 and Lactobacillus rhamnsosus GG, that are supported by science and clinical studies. For instance, a study on Bifidbacterium lactis HN019™ showed that it may help regulate colon transit time.*
Just one capsule per day of Member's Mark 10 Strain Probiotic provides some of the good bacteria beneficial for essential, everyday body functions.*
First time using this product? Consult your healthcare provider to see if starting with a dose every other day for the first week will help your digestive system adjust to this dose of probiotics.
**This product contains 10 billion live bacteria when manufactured and until at least the ""Best Used By"" date, providing proper handling and storage directions are followed.
†This product is not manufactured or distributed by The Procter & Gamble Company, owner of the registered trademark Align.
These statements have not been evaluated by the Food and Drug Administration. This product is not intended to diagnose, treat, cure, or prevent any disease.
Specifications
- Use Instructions: Adults, take one capsule daily with or without food. We recommend you discuss the supplements and medications you take with your healthcare provider
- Purchase Includes: One bottle of 84 delayed release capsules
- Shelf Life: N/A
- FSA/HSA Eligible: No
- Allergen Warnings: KEEP OUT OF REACH OF CHILDREN. WARNING: If you are pregnant or nursing or if you are taking any medication (including oral antibiotics), or have a medical condition, consult your doctor before using this product.
- Other ingredients: Cellulose, Silicon Dioxide, Magnesium Stearate (Vegitable Source), Gellan Gum
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 1,553 reviews
Verified Purchase
Seems to be helpful and priced reasonable.
I haven't tried other probiotics to compare so my rating is not based on a comparison, just the fact I feel sure this has been helping my stomach issue when the doctors never figured out what I needed to do.
Verified Purchase
Great product
We have been taking this probiotic for years and feel like it helps us keep from catching colds, etc. I was a substitute teacher for a long time and I especially feel like this helped keep me well when going into a classroom full of kids. The price is very reasonable compared to other similar products.
Verified Purchase
No Issues with More Strains Added
I have been using this product for 5+ years and was a little nervous about the change to 10 strains, but found the transition very easy. I had three days of mild discomfort (gas and some bloating), but no trouble after that. I'm convinced that probiotics help my immune system by keeping my gut healthier.
Items you may like
Advil Pain Reliever and Fever Reducer Ibuprofen Tablets, 360 ct., $19.98, $0.06/ea
Sponsored$1998current price $19.98$0.06/eaAdvil Pain Reliever and Fever Reducer Ibuprofen Tablets, 360 ct.
98074.6775 out of 5 Stars. 9807 reviews4.6775 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark ClearLAX Polyethylene Glycol 3350 Powder, 17.9 oz., 3 pk., $21.12, $0.39/oz
$2112current price $21.12$0.39/ozFrom $21.12Member's Mark ClearLAX Polyethylene Glycol 3350 Powder, 17.9 oz., 3 pk.
49814.8693 out of 5 Stars. 4981 reviews4.8693 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMiraLAX Gentle Constipation Relief Laxative Powder 34 Dose, 2 ct., $34.48, $0.85/oz
$3448current price $34.48$0.85/ozMiraLAX Gentle Constipation Relief Laxative Powder 34 Dose, 2 ct.
28824.7984 out of 5 Stars. 2882 reviews4.7984 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingExcedrin Extra Strength Pain Reliever Caplets, 300 ct., $18.98, $0.06/ea
Sponsored$1898current price $18.98$0.06/eaExcedrin Extra Strength Pain Reliever Caplets, 300 ct.
63594.7474 out of 5 Stars. 6359 reviews4.7474 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark Esomeprazole Magnesium Capsules, 20 mg, 42 ct., $9.96, Was $12.98, $0.24/ea
Now$996current price Now $9.96, Was $12.98$12.98$0.24/ea$3.02 offMember's Mark Esomeprazole Magnesium Capsules, 20 mg, 42 ct.
23434.8451 out of 5 Stars. 2343 reviews4.8451 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember’s Mark Acid-Pep Acid Reducer Tablets, 20 mg Famotidine, 100 ct./pk., 2 pk., $9.16, $0.05/ea
$916current price $9.16$0.05/eaFrom $9.16Member’s Mark Acid-Pep Acid Reducer Tablets, 20 mg Famotidine, 100 ct./pk., 2 pk.
24004.8208 out of 5 Stars. 2400 reviews4.8208 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingBananas, 3 lbs., $1.47, $0.49/lb
$147current price $1.47$0.49/lbBananas, 3 lbs.
527144.606 out of 5 Stars. 52714 reviews4.606 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Seasoned Rotisserie Chicken, $4.98
$498current price $4.98Member's Mark Seasoned Rotisserie Chicken
741184.6651 out of 5 Stars. 74118 reviews4.6651 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryStrawberries, 2 lbs., $6.97, $3.48/lb
$697current price $6.97$3.48/lbStrawberries, 2 lbs.
396804.416 out of 5 Stars. 39680 reviews4.416 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Ultra Dinner Paper Plates, 10", 204 ct., $18.98, $0.09/ea
$1898current price $18.98$0.09/eaMember's Mark Ultra Dinner Paper Plates, 10", 204 ct.
423284.8563 out of 5 Stars. 42328 reviews4.8563 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Power Flex 13-Gallon Tall Kitchen Trash Bags, Fresh Scent, 200 ct., $19.98, Was $20.98, $0.10/ea
Now$1998current price Now $19.98, Was $20.98$20.98$0.10/ea$1 offMember's Mark Power Flex 13-Gallon Tall Kitchen Trash Bags, Fresh Scent, 200 ct.
173414.8551 out of 5 Stars. 17341 reviews4.8551 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingOLLY Restful Sleep Gummies, Blackberry, 110 ct., $17.98, Was $19.88, $0.16/ea
Now$1798current price Now $17.98, Was $19.88$19.88$0.16/ea$1.9 offOLLY Restful Sleep Gummies, Blackberry, 110 ct.
20924.3284 out of 5 Stars. 2092 reviews4.3284 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Nicotine Coated Gum, Choose your flavor, 300 ct., $64.24
$6424current price $64.24Options from $64.24 – $66.76Member's Mark Nicotine Coated Gum, Choose your flavor, 300 ct.
4284.7009 out of 5 Stars. 428 reviews4.7009 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingPepto Bismol Ultra Liquid, Original, 12 fl. oz., 3 pk., $17.98, $0.50/foz
$1798current price $17.98$0.50/fozPepto Bismol Ultra Liquid, Original, 12 fl. oz., 3 pk.
8884.8356 out of 5 Stars. 888 reviews4.8356 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingPreparation H Hemorrhoid Wipes with Witch Hazel, 180 ct., $15.18, $0.40/sft
$1518current price $15.18$0.40/sftPreparation H Hemorrhoid Wipes with Witch Hazel, 180 ct.
8334.7383 out of 5 Stars. 833 reviews4.7383 out of 5 starsAvailable for ShippingShipping