Liquid I.V. Hydration Multiplier Electrolyte Powder Variety Pack, Strawberry and Golden Cherry, 30 pk.
Shipping

Highlights
- 30 convenient, single serving hydrating energy packets
- Scientifically formulated to quickly replenish electrolytes
- Fresh, ripe strawberry and golden cherry flavors
- 8 vitamins & nutrients for faster hydration than water alone
Ensure Max Protein 42g High Protein Shake, Milk Chocolate, 14 fl. oz., 12 pk.

Ensure Max Protein 42g High Protein Shake, Milk Chocolate, 14 fl. oz., 12 pk.


Members also considered
Apple & Eve 100% Juice Variety Pack, 6.75 fl. oz., 36 pk., $11.98, $0.05/foz
Sponsored$1198current price $11.98$0.05/fozApple & Eve 100% Juice Variety Pack, 6.75 fl. oz., 36 pk.
32304.7845 out of 5 Stars. 3230 reviews4.7845 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingSunnyD Tangy Original Orange Flavored Citrus Punch, 6.75 fl. oz., 24 pk., $6.34, Was $7.34, $0.04/foz
Instant Savings
Now$634current price Now $6.34, Was $7.34$7.34$0.04/fozFrom $6.34$1 offEnds Oct 25SunnyD Tangy Original Orange Flavored Citrus Punch, 6.75 fl. oz., 24 pk.
48514.7827 out of 5 Stars. 4851 reviews4.7827 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingGatorade Sports Drinks Core Variety Pack 12 fl. oz., 28 pk., $15.78, $0.05/foz
$1578current price $15.78$0.05/fozGatorade Sports Drinks Core Variety Pack 12 fl. oz., 28 pk.
32744.81 out of 5 Stars. 3274 reviews4.81 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingCapri Sun Variety Pack 6 fl. oz. pouches, 40 pk., $10.48, $0.04/foz
Sponsored$1048current price $10.48$0.04/fozCapri Sun Variety Pack 6 fl. oz. pouches, 40 pk.
56704.8176 out of 5 Stars. 5670 reviews4.8176 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingPropel Zero Water Variety Pack 16.9 fl. oz., 24 pk., $15.48, $0.04/foz
$1548current price $15.48$0.04/fozPropel Zero Water Variety Pack 16.9 fl. oz., 24 pk.
39764.8126 out of 5 Stars. 3976 reviews4.8126 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingKool-Aid Jammers Juice Pouches Variety Pack 6 fl. oz., 40 pk., $8.78, $0.04/foz
$878current price $8.78$0.04/fozKool-Aid Jammers Juice Pouches Variety Pack 6 fl. oz., 40 pk.
47374.7636 out of 5 Stars. 4737 reviews4.7636 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMott's 100% Apple Juice 86 fl. oz., 2 pk., $7.36, $0.04/foz
$736current price $7.36$0.04/fozMott's 100% Apple Juice 86 fl. oz., 2 pk.
38274.8171 out of 5 Stars. 3827 reviews4.8171 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingWaterloo Sparkling Water Variety Pack 12 fl. oz., 24 pk., $11.48, $0.04/foz
$1148current price $11.48$0.04/fozWaterloo Sparkling Water Variety Pack 12 fl. oz., 24 pk.
9334.4823 out of 5 Stars. 933 reviews4.4823 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingPOWERADE Variety Pack Bottles, 20 fl. oz., 24 pk., $15.98, $0.03/foz
$1598current price $15.98$0.03/fozPOWERADE Variety Pack Bottles, 20 fl. oz., 24 pk.
19794.7832 out of 5 Stars. 1979 reviews4.7832 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingApple & Eve 100% Apple Juice 10 oz., 24 pk., $13.78, $0.06/foz
$1378current price $13.78$0.06/fozApple & Eve 100% Apple Juice 10 oz., 24 pk.
26724.8159 out of 5 Stars. 2672 reviews4.8159 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingCountry Time Powdered Lemonade Drink Mix 82.5 oz., $9.88, $0.12/oz
$988current price $9.88$0.12/ozCountry Time Powdered Lemonade Drink Mix 82.5 oz.
54624.7849 out of 5 Stars. 5462 reviews4.7849 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingCapri Sun 100% Juice Variety Pack, 6 fl. oz. pouches, 40 pk., $10.98, Was $13.98, $0.05/foz
Instant Savings
Now$1098current price Now $10.98, Was $13.98$13.98$0.05/foz$3 offEnds Oct 25Capri Sun 100% Juice Variety Pack, 6 fl. oz. pouches, 40 pk.
13394.6908 out of 5 Stars. 1339 reviews4.6908 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingWelch's Variety Pack 10 fl. oz., 24 pk., $13.98, $0.06/foz
$1398current price $13.98$0.06/fozWelch's Variety Pack 10 fl. oz., 24 pk.
34154.7347 out of 5 Stars. 3415 reviews4.7347 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingRed Bull Energy 8.4 fl. oz., 24 pk., $42.48, $0.21/foz
$4248current price $42.48$0.21/fozRed Bull Energy 8.4 fl. oz., 24 pk.
105844.6104 out of 5 Stars. 10584 reviews4.6104 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingOcean Spray Cranberry Juice 96 fl. oz., 2 pk., $8.28, $0.04/foz
$828current price $8.28$0.04/fozOcean Spray Cranberry Juice 96 fl. oz., 2 pk.
50234.79 out of 5 Stars. 5023 reviews4.79 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShipping
About this item
Product details
Revolutionary Hydration Solution
Experience the Liquid I.V. Hydration Multiplier, a non-GMO electrolyte powder drink mix designed to hydrate faster than water alone. Packed with 3x the electrolytes of leading sports drinks, it also contains 8 essential vitamins and nutrients, including 100% of the daily value of B3, B5, B6, and B12. Enjoy enhanced hydration for improved mental clarity, physical endurance, and overall well-being.Advanced Hydration Technology
Powered by LIV Hydrascience™, Liquid I.V. utilizes cutting-edge technology to deliver hydration more efficiently. Its scientifically formulated mix features an optimized ratio of electrolytes and clinically tested nutrients, transforming ordinary water into extraordinary hydration. Perfect for replenishing fluids and electrolytes lost during exercise or sweat.Strawberry Flavor
Savor the taste of freshly picked ripe strawberries complemented by decadent notes of whipped cream. This delightful flavor makes hydration a treat you'll look forward to.Golden Cherry Flavor
Golden Cherry offers a lush flavor profile with hints of pineapple and citrus, paired with distinct notes of Rainier cherries. It's a refreshing and vibrant option for your hydration needs.Specifications
Net Volume: 16.93 oz.
Includes: 30 - 0.56 oz. packets
Strawberry Ingredients: Cane Sugar, Dextrose, Citric Acid, Salt, Potassium Citrate, Sodium Citrate, Dipotassium Phosphate, Stevia Leaf Extract [Rebaudioside A), Silicon Dioxide, Vitamin C (Ascorbic Acid), Natural Flavors, Vitamin B3 (Niacinamide), Vitamin B5 (Calcium D Pantothenate), Vitamin B6 [Pyridoxine Hydrochloride), Vitamin B12
Golden Cherry Ingredients: Cane Sugar, Dextrose, Citric Acid, Salt, Potassium Citrate, Sodium Citrate, Dipotassium Phosphate, Silicon Dioxide, Stevia Leaf Extract (Rebaudioside A), Vitamin C (Ascorbic Acid), Vitamin B3 (Niacinamide], Vitamin BS (Calcium D-Pantothenate), Natural Flavors, Vitamin B6 (Pyridoxine Hydrochloride), Vitamin 812 (Cyanocobalamin)
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 271 reviews
Verified Purchase
My new favorite flavor 🍓
I’ve been drinking these for a while and I just tried the strawberry flavor. It is so good! It tastes like a flavored water you would buy in a store and I get all the health benefits. Definitely my favorite flavor at this point. If you haven’t tried the strawberry I highly recommend you do it’s delicious
Verified Purchase
The strawberry flavor from Liquid IV is my favorite! I enjoy having it each day after lunch. Liquid IV takes the place of my soda and is filled with electrolytes! I would like for the price to be cheaper.
Verified Purchase
Good taste and good for you
I e never tried it myself but my children drink it readily when they need it. They say they like the taste. 3 stars on value for money because everything is stupid expensive anymore.
Items you may like
4C Lemon Iced Tea Mix, 82.6 oz., $6.58, $0.08/oz
$658current price $6.58$0.08/oz4C Lemon Iced Tea Mix, 82.6 oz.
15274.6706 out of 5 Stars. 1527 reviews4.6706 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingCrystal Light Peach Iced Tea Powdered Drink Mix 4.55 oz., $6.32, $0.40/ea
$632current price $6.32$0.40/eaCrystal Light Peach Iced Tea Powdered Drink Mix 4.55 oz.
15944.8363 out of 5 Stars. 1594 reviews4.8363 out of 5 starsAvailable for ShippingShipping4C Raspberry Iced Tea Mix 82.6 oz., $6.58, $0.08/oz
$658current price $6.58$0.08/oz4C Raspberry Iced Tea Mix 82.6 oz.
9424.6688 out of 5 Stars. 942 reviews4.6688 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShipping4C Peach Iced Tea Mix, 82.6 oz., $6.48, $0.08/oz
$648current price $6.48$0.08/oz4C Peach Iced Tea Mix, 82.6 oz.
8424.6793 out of 5 Stars. 842 reviews4.6793 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingBananas, 3 lbs., $1.47, $0.49/lb
$147current price $1.47$0.49/lbBananas, 3 lbs.
527614.6059 out of 5 Stars. 52761 reviews4.6059 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryStrawberries, 2 lbs., $6.52, $3.26/lb
$652current price $6.52$3.26/lbStrawberries, 2 lbs.
396904.416 out of 5 Stars. 39690 reviews4.416 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Ultra Dinner Paper Plates, 10", 204 ct., $18.98, $0.09/ea
$1898current price $18.98$0.09/eaMember's Mark Ultra Dinner Paper Plates, 10", 204 ct.
423584.8562 out of 5 Stars. 42358 reviews4.8562 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Seasoned Rotisserie Chicken, $4.98
$498current price $4.98Member's Mark Seasoned Rotisserie Chicken
742414.6653 out of 5 Stars. 74241 reviews4.6653 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Power Flex 13-Gallon Tall Kitchen Trash Bags, Fresh Scent, 200 ct., $19.98, Was $20.98, $0.10/ea
Now$1998current price Now $19.98, Was $20.98$20.98$0.10/ea$1 offMember's Mark Power Flex 13-Gallon Tall Kitchen Trash Bags, Fresh Scent, 200 ct.
173484.8551 out of 5 Stars. 17348 reviews4.8551 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingZipfizz Energy Multi-Vitamin Hydration Drink Mix, Blue Raspberry, 20 ct., $21.58, $1.08/ea
$2158current price $21.58$1.08/eaZipfizz Energy Multi-Vitamin Hydration Drink Mix, Blue Raspberry, 20 ct.
1604.7125 out of 5 Stars. 160 reviews4.7125 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingTrue Lime Crystallized Lime Packets, 500 ct., $25.72, $0.05/ea
$2572current price $25.72$0.05/eaTrue Lime Crystallized Lime Packets, 500 ct.
16244.8805 out of 5 Stars. 1624 reviews4.8805 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingZipfizz Energy Multi-Vitamin Hydration Drink Mix, Pink Lemonade, 20 ct., $21.58, $1.08/ea
$2158current price $21.58$1.08/eaZipfizz Energy Multi-Vitamin Hydration Drink Mix, Pink Lemonade, 20 ct.
1204.675 out of 5 Stars. 120 reviews4.675 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingZipfizz Energy Multi-Vitamin Hydration Drink Mix, Berry, 20 ct., $21.58, $1.08/ea
$2158current price $21.58$1.08/eaZipfizz Energy Multi-Vitamin Hydration Drink Mix, Berry, 20 ct.
1474.6327 out of 5 Stars. 147 reviews4.6327 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingZipfizz Energy Multi-Vitamin Hydration Drink Mix, Orange Soda, 20 ct., $21.58, $1.08/ea
$2158current price $21.58$1.08/eaZipfizz Energy Multi-Vitamin Hydration Drink Mix, Orange Soda, 20 ct.
1804.7833 out of 5 Stars. 180 reviews4.7833 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingKool-Aid Hydration Electrolyte Powder Drink Mix Variety Pack, 30 On-the-Go-Packets, $14.98, $0.50/ea
$1498current price $14.98$0.50/eaKool-Aid Hydration Electrolyte Powder Drink Mix Variety Pack, 30 On-the-Go-Packets
Available for ShippingShipping