Laura Ashley 3-Piece Reversible Soft Quilt Set, Assorted Sizes
Item # 990468221
Current price is USD$54.96
Prices may vary in club and online
Laura Ashley 3-Piece Reversible Soft Quilt Set, Assorted SizesLaura Ashley 3 Piece Reversible Soft Quilt Set Assorted SizesLaura Ashley 3 Piece Reversible Soft Quilt Set Assorted SizesLaura Ashley 3 Piece Reversible Soft Quilt Set Assorted SizesLaura Ashley 3 Piece Reversible Soft Quilt Set Assorted SizesLaura Ashley 3 Piece Reversible Soft Quilt Set Assorted SizesLaura Ashley 3 Piece Reversible Soft Quilt Set Assorted SizesLaura Ashley 3 Piece Reversible Soft Quilt Set Assorted SizesLaura Ashley 3 Piece Reversible Soft Quilt Set Assorted Sizes
Actual Color:Juliette Blue
Juilette Green
Juliette Blue
Serene Blue
Serene Pink
Bed Size:King
Shipping
Free for Plus on eligible orders over $50
Columbus, 43215
Return or replace anytime.

Get a $30 statement credit¹ when you open an account 9/1-9/30/26 + learn how to earn 10% back on fuel for a limited time‡ See details
Highlights
Includes one quilt and two shams
- Available in multiple styles and colors
- Reversible soft and cozy microfiber floral print
- Lightweight polyester filling provides comfortable warmth
- Machine washable for easy care


Hero image 0 of Laura Ashley 3-Piece Reversible Soft Quilt Set, Assorted Sizes, 0 of 7
Members also considered
GhostBed 2-Pack Shredded Memory Foam Pillow, Assorted Sizes, $49.98
Sponsored$4998current price $49.98More options from $45.98GhostBed 2-Pack Shredded Memory Foam Pillow, Assorted Sizes
54694.4864 out of 5 Stars. 5469 reviews4.4864 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingSerta 2-Pack Cooling Gel Memory Foam Bed Pillow, $12.98
$1298current price $12.98Serta 2-Pack Cooling Gel Memory Foam Bed Pillow
80523.9939 out of 5 Stars. 8052 reviews3.9939 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark 2-Pack Hotel Premier Collection Bed Pillows, Assorted Sizes, $17.98
$1798current price $17.98Options from $17.98 – $19.98Member's Mark 2-Pack Hotel Premier Collection Bed Pillows, Assorted Sizes
72124.2862 out of 5 Stars. 7212 reviews4.2862 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Halloween Lounge Throw, 60" x 70", $10.88
$1088current price $10.88Member's Mark Halloween Lounge Throw, 60" x 70"
854.7529 out of 5 Stars. 85 reviews4.7529 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark Hotel Premier Luxury Bath Towel, $6.98
$698current price $6.98Member's Mark Hotel Premier Luxury Bath Towel
66004.753 out of 5 Stars. 6600 reviews4.753 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark 2-Pack Hotel Premier Luxury Washcloth, $4.98
$498current price $4.98Member's Mark 2-Pack Hotel Premier Luxury Washcloth
29664.8021 out of 5 Stars. 2966 reviews4.8021 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Hotel Premier Luxury Hand Towel, $4.98
$498current price $4.98Member's Mark Hotel Premier Luxury Hand Towel
28784.8 out of 5 Stars. 2878 reviews4.8 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Cooling Body Pillow, 20"x54", $14.98
$1498current price $14.98Member's Mark Cooling Body Pillow, 20"x54"
2664.3571 out of 5 Stars. 266 reviews4.3571 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark Faux Fur Bubble Throw Blanket, 60" x 70", $24.94
$2494current price $24.94Member's Mark Faux Fur Bubble Throw Blanket, 60" x 70"
214.8095 out of 5 Stars. 21 reviews4.8095 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember’s Mark Hotel Premier Collection Premium Cooling Gel Memory Foam Pillow, Assorted Sizes, $19.98
$1998current price $19.98Options from $19.98 – $29.98Member’s Mark Hotel Premier Collection Premium Cooling Gel Memory Foam Pillow, Assorted Sizes
15384.1404 out of 5 Stars. 1538 reviews4.1404 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Fall Lounge Throw, 60"x70", $10.88
$1088current price $10.88Member's Mark Fall Lounge Throw, 60"x70"
1394.9065 out of 5 Stars. 139 reviews4.9065 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliverySerta Cool Relief Gel Memory Foam King Pillow, $24.98
$2498current price $24.98Serta Cool Relief Gel Memory Foam King Pillow
1014.3069 out of 5 Stars. 101 reviews4.3069 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Hotel Premier 6-Piece Towel Set, $29.98
$2998current price $29.98Member's Mark Hotel Premier 6-Piece Towel Set
18894.7221 out of 5 Stars. 1889 reviews4.7221 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember’s Mark Hotel Premier Collection 700-Thread-Count Solid Egyptian Cotton Sheet Set, Assorted Sizes, $79.98
$7998current price $79.98More options from $59.98Member’s Mark Hotel Premier Collection 700-Thread-Count Solid Egyptian Cotton Sheet Set, Assorted Sizes
44554.5324 out of 5 Stars. 4455 reviews4.5324 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Seasonal Lounge Throw, 60"x70", $10.88
$1088current price $10.88Member's Mark Seasonal Lounge Throw, 60"x70"
4254.8259 out of 5 Stars. 425 reviews4.8259 out of 5 starsAvailable for ShippingShipping
About this item
Product details
Timeless Elegance for Your Bedroom
Bring a touch of charm and sophistication to your bedroom with the Laura Ashley Floral Quilt Collection. Inspired by blooming gardens, this reversible quilt set showcases delicate floral artistry paired with everyday comfort. Its versatile design complements both classic and farmhouse decor, adding a relaxed yet refined touch to your space.Reversible Design for Versatile Styling
This quilt set features graceful cottage florals on one side and a soft, solid pastel on the reverse, allowing you to effortlessly switch up your bedroom's look. Available in Juliette Floral (Soft Green or Misty Blue) and Serene Floral (Petal Pink or Soft Blue), it offers a fresh and elegant aesthetic for any decor style.Soft and Lightweight Comfort
Crafted from pre-washed microfiber fabric, the quilt is smooth, lightweight, and breathable, ensuring year-round comfort. The lightweight polyester fill provides cozy warmth without heaviness, making it perfect for layering during cooler months or adding a cozy touch throughout the year.Complete Bedding Set
Each set includes one quilt and two coordinating shams, available in Full/Queen and King sizes. The diamond quilt stitching enhances texture and durability while adding refined detail to your bedding ensemble.Effortless Maintenance
Designed for convenience, this quilt set is machine washable, making it easy to maintain its beauty and quality. Add the Laura Ashley Floral Quilt Collection to your bedroom for a timeless, elegant look that combines comfort and style.info:
If the item details above aren't accurate or complete, we want to know about it.Â
Specifications
Full / Queen
- Included Pieces: 1 Quilt, 2 Standard Pillow Shams
- Comforter Dimensions (L × W): 90" × 90"
- Pillow Sham Dimensions (L × W): 21" × 27"
King
- Included Pieces: 1 Quilt, 2 King Pillow Shams
- Comforter Dimensions (L × W): 96" × 104"
- Pillow Sham Dimensions (L × W): 21" × 37"
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Sort by |
Showing 1-3 of 48 reviews
Jul 22, 2026
Reviewer name: KB
5 out of 5 stars
Verified Purchase
Nice and fluffy
I purchase this quilt and was surprised it feels plump for a quilt. Not like a puffy comforter but airy and light. I am enjoying the quilt and it is perfect for summer.
Helpful?2INNU52XOJRD18344363378
Sep 14, 2026
Reviewer name: Bri
5 out of 5 stars
Verified Purchase
beautiful
beautiful. Soft, lightweight but still cozy. good size in both comforter and shams. good quality
Helpful?2INNU52XOJRD18344363378
May 19, 2026
Reviewer name: DGS
5 out of 5 stars
Verified Purchase
nice, not to hot, but warm enough on a cool night
fresh look, just wish they would make them just a tad larger for the cover to fall over the edge of the sheet on the sides
Helpful?2INNU52XOJRD18344363378
Items you may like
Cheetos Puffs Cheese Snacks, 15.25 oz., $3.98, Was $4.48, $0.26/oz
Instant Savings
SponsoredNow$398current price Now $3.98, Was $4.48$4.48$0.26/oz$0.50 offEnds Oct 25Cheetos Puffs Cheese Snacks, 15.25 oz.
43494.7804 out of 5 Stars. 4349 reviews4.7804 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingSwift Home Oversized Crinkle Enzyme Wash Quilted Coverlet, Assorted Sizes, $49.98
$4998current price $49.98More options from $39.98Swift Home Oversized Crinkle Enzyme Wash Quilted Coverlet, Assorted Sizes
3174.53 out of 5 Stars. 317 reviews4.53 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingLenox Quilt Set, Assorted Sizes, $59.98
$5998current price $59.98Lenox Quilt Set, Assorted Sizes
1304.8154 out of 5 Stars. 130 reviews4.8154 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingBananas, 3 lbs., $1.47, $0.49/lb
$147current price $1.47$0.49/lbBananas, 3 lbs.
527604.6057 out of 5 Stars. 52760 reviews4.6057 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll, $24.76, $0.02/sft
$2476current price $24.76$0.02/sftMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll
1936884.8418 out of 5 Stars. 193688 reviews4.8418 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk., $4.28, $0.01/foz
$428current price $4.28$0.01/fozMember's Mark Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk.
626394.8197 out of 5 Stars. 62639 reviews4.8197 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryStrawberries, 2 lbs., $6.97, $3.48/lb
$697current price $6.97$3.48/lbStrawberries, 2 lbs.
396804.416 out of 5 Stars. 39680 reviews4.416 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryWhole Seedless Watermelon, $6.97, $6.97/ea
$697current price $6.97$6.97/eaWhole Seedless Watermelon
242123.811 out of 5 Stars. 24212 reviews3.811 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark 450-Thread-Count Solid Sheet Set, Assorted Sizes, $68.42
$6842current price $68.42Member's Mark 450-Thread-Count Solid Sheet Set, Assorted Sizes
85074.5573 out of 5 Stars. 8507 reviews4.5573 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark Harvest and Halloween Indoor Accent Pillows, $17.94
$1794current price $17.94Member's Mark Harvest and Halloween Indoor Accent Pillows
Available for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Luxury Cozy Knit Throw, 60"x70", $24.98
$2498current price $24.98Member's Mark Luxury Cozy Knit Throw, 60"x70"
8134.8413 out of 5 Stars. 813 reviews4.8413 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark Soft Washed Sheet Set, Assorted Sizes, $24.94
$2494current price $24.94More options from $14.94Member's Mark Soft Washed Sheet Set, Assorted Sizes
9324.6105 out of 5 Stars. 932 reviews4.6105 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark Holiday Lounge Throw, 60" x 70", $10.88
$1088current price $10.88Member's Mark Holiday Lounge Throw, 60" x 70"
2134.8545 out of 5 Stars. 213 reviews4.8545 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingDoritos Nacho Cheese Tortilla Chips, 1 oz., 50 pk., $18.98, $0.38/oz
$1898current price $18.98$0.38/ozDoritos Nacho Cheese Tortilla Chips, 1 oz., 50 pk.
28614.676 out of 5 Stars. 2861 reviews4.676 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingStarbucks Frappuccino Chilled Mocha Coffee Drink, 9.5 oz., 15 pk., $21.98, $0.15/foz
$2198current price $21.98$0.15/fozStarbucks Frappuccino Chilled Mocha Coffee Drink, 9.5 oz., 15 pk.
45924.7722 out of 5 Stars. 4592 reviews4.7722 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDelivery