Lance Variety Pack Sandwich Crackers, 40 pk.
Shipping

Smart summary
- Convenient 40-Pack: This variety pack contains 40 individual servings of Lance sandwich crackers, with each pack holding six crackers, offering a substantial and convenient snack option.
- Protein-Rich Fuel: Each serving provides at least three grams of protein, designed to help keep individuals feeling full and energized throughout the day.
- Diverse Flavor Selection: The pack features a diverse selection of four distinct flavors: 18 ToastChee Peanut Butter, 8 Toasty Peanut Butter, 8 ToastChee Cheddar, and 8 Captain's Wafers Cream Cheese & Chive.
- Authentic Cracker Fillings: These sandwich crackers feature fresh baked crackers paired with tasty fillings, made using real peanut butter or cheese for their distinct flavors.
- Portable Snack Solution: Designed as a convenient grab-and-go, single-serving snack, these crackers are easily packable for lunchboxes, backpacks, or gym bags, suitable for various activities.
Frito-Lay Flamin' Hot Snacks, Variety Pack, 30 pk. $18.48 $0.62/ea

Frito-Lay Flamin' Hot Snacks, Variety Pack, 30 pk.


Members also considered
Cheez-It Original Baked Snack Crackers, 24 oz., 2 pk. $8.98 Was $9.98 $0.19/oz
Instant Savings
SponsoredNow$898current price Now $8.98, Was $9.98$9.98$0.19/oz$1 offEnds Oct 28Cheez-It Original Baked Snack Crackers, 24 oz., 2 pk.
57394.7104 out of 5 Stars. 5739 reviews4.7104 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingNature's Garden Probiotic Mixed Berry Yoggies 0.7 oz., 24 pk. $10.38 $0.61/oz
$1038current price $10.38$0.61/ozNature's Garden Probiotic Mixed Berry Yoggies 0.7 oz., 24 pk.
31594.7474 out of 5 Stars. 3159 reviews4.7474 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingPepperidge Farm Goldfish Cheddar Crackers, 1.25 oz., 36 pk. $13.14 $0.29/oz
$1314current price $13.14$0.29/ozPepperidge Farm Goldfish Cheddar Crackers, 1.25 oz., 36 pk.
29214.8367 out of 5 Stars. 2921 reviews4.8367 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingOREO Chocolate Sandwich Cookies, 5.23 oz., 12 pk. $10.98 $0.17/oz
Sponsored$1098current price $10.98$0.17/ozOREO Chocolate Sandwich Cookies, 5.23 oz., 12 pk.
127164.8011 out of 5 Stars. 12716 reviews4.8011 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingWelch's Mixed Fruit Fruit Snack, 0.8 oz, 90 pk. $13.94 $0.19/oz
$1394current price $13.94$0.19/ozWelch's Mixed Fruit Fruit Snack, 0.8 oz, 90 pk.
37464.811 out of 5 Stars. 3746 reviews4.811 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingNutella & GO! Hazelnut and Cocoa Spread + Breadsticks, 1.8 oz., 16 pk. $15.98 $0.55/oz
$1598current price $15.98$0.55/ozNutella & GO! Hazelnut and Cocoa Spread + Breadsticks, 1.8 oz., 16 pk.
18614.8372 out of 5 Stars. 1861 reviews4.8372 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingRITZ Original Crackers, 3.43 oz., 18 pk. $10.28 $0.17/oz
$1028current price $10.28$0.17/ozRITZ Original Crackers, 3.43 oz., 18 pk.
96644.8 out of 5 Stars. 9664 reviews4.8 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingDuchess Honey Buns, 3 oz., 12 pk. $7.18 $0.20/oz
$718current price $7.18$0.20/ozDuchess Honey Buns, 3 oz., 12 pk.
59484.6748 out of 5 Stars. 5948 reviews4.6748 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingGushers Strawberry & Tropical Variety Pack Snacks, 0.8 oz., 42 pk. $12.88 $0.38/oz
$1288current price $12.88$0.38/ozGushers Strawberry & Tropical Variety Pack Snacks, 0.8 oz., 42 pk.
26514.745 out of 5 Stars. 2651 reviews4.745 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingHoney Maid Honey Graham Crackers, 14.4 oz., 4 pk. $8.98 $0.16/oz
$898current price $8.98$0.16/ozHoney Maid Honey Graham Crackers, 14.4 oz., 4 pk.
72914.8157 out of 5 Stars. 7291 reviews4.8157 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingFamous Amos Chocolate Chip Cookies, 2 oz., 42 pk. $18.38 $0.22/oz
$1838current price $18.38$0.22/ozFamous Amos Chocolate Chip Cookies, 2 oz., 42 pk.
45954.7991 out of 5 Stars. 4595 reviews4.7991 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingHostess Donettes Variety Pack Donuts, Snack Size, 1.5 oz., 32 pk. $12.98 $0.27/oz
$1298current price $12.98$0.27/ozHostess Donettes Variety Pack Donuts, Snack Size, 1.5 oz., 32 pk.
30774.4751 out of 5 Stars. 3077 reviews4.4751 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingNutella B-Ready Crispy Wafers, 0.7 oz., 36ct $13.98 $0.50/oz
$1398current price $13.98$0.50/ozNutella B-Ready Crispy Wafers, 0.7 oz., 36ct
6854.8526 out of 5 Stars. 685 reviews4.8526 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Animal Crackers, 5 lbs. $10.58 $0.13/oz
$1058current price $10.58$0.13/ozMember's Mark Animal Crackers, 5 lbs.
37554.6839 out of 5 Stars. 3755 reviews4.6839 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingOREO Chocolate Sandwich Cookies, 2.4 oz., 30 pk. $13.48 $0.19/oz
$1348current price $13.48$0.19/ozOREO Chocolate Sandwich Cookies, 2.4 oz., 30 pk.
128464.8024 out of 5 Stars. 12846 reviews4.8024 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShipping
About this item
Product details
Amp up snack time in the crunchiest way with the fuel-you-up, fill-you-up sandwich cracker snacks of Lance® Sandwich Crackers, Variety Pack (1.41 oz., 40 ct.). Each flavor boasts cheese or peanut butter between two delicious baked crackers. With at least three grams of protein in every serving to keep you or your little ones going all day long, this 40-pack of cheese and peanut butter sandwich crackers are a great treat to stock up on and give your kiddo before the game, in their lunch boxes, between activities or after school.
A Great Grab-and-Go, Single-Serving Snack
No matter where your child is off to—soccer practice, the park, a sleepover, to school—Lance sandwich crackers are a no-fuss, convenient and packable snack that'll keep them full, fueled and ready to take on the day. Just toss them in their lunchbox, backpack or gym bag and they'll always have a substantial snack to reach for when tummies start grumbling.
What Comes in This Variety Pack?
With this Lance Sandwich Crackers, Variety Pack of awesome flavors, little ones can choose between sweet peanut butter sandwich crackers and savory cheese sandwich crackers. This 40-pack of cracker sandwich includes four flavors: Toasty Peanut Butter, ToastChee Peanut Butter, ToastChee Cheddar and Captain's Wafers Cream Cheese & Chive.
The Story Behind the Cracker Sandwich
The Lance company has been making their irresistible cracker sandwiches for over 100 years. Stacked sandwiches mean more snack and more snack means more crunch and fuel to power your kids—and yourself—through the morning, day and night.
The crunchy peanut butter crackers you know and love today all started with Philip L. Lance, a food broker from Charlotte, NC. Lance had a whopping 500 pounds of raw peanuts that he didn't want to go to waste, so he decided to roast them and sell the nuts for a nickel a bag. The freshly roasted peanuts were a huge hit to patrons and Lance was inspired to grow his line to include peanut butter. Lance Sandwich Crackers, Variety Pack is a culmination of years of blending fine ingredients for tasty snacking.
Specifications
Net Weight: 3.55 pounds (56.8 ounces)
Includes: 40 individual packs, 6 sandwich crackers per individual pack - flavors include:
- 16 - ToastChee Peanut Butter
- 8 - Toasty Peanut Butter
- 8 - ToastChee Cheddar Cheese
- 8 - Captain's Wafers Cream Cheese and Chives
Ingredients Toast Chee Peanut Butter: Enriched Flour (Wheat Flour, Niacin, Reduced Iron, Thiamine Mononitrate, Riboflavin, Folic Acid), Peanut Butter (Roasted Peanuts), Vegetable Oil (Palm, Soybean And/Or Canola), Dextrose, Sugar, Salt, Leavening (Sodium Bicarbonate, Monocalcium Phosphate, Ammonium Bicarbonate), Corn Syrup, Whey, Cheddar Cheese (Milk, Cultures, Salt, Enzymes), Yellow 6, Soy Lecithin.
Allergy Information Toast Chee Peanut Butter: Contains Wheat, Peanuts, Milk, Soy.
Ingredients: Toasty Peanut Butter: Enriched Flour (Wheat Flour, Niacin, Reduced Iron, Thiamine Mononitrate, Riboflavin, Folic Acid), Peanut Butter (Roasted Peanuts), Vegetable Oil (Palm, Soybean And/Or Canola), Dextrose, Sugar, Salt, Leavening (Sodium Bicarbonate, Ammonium Bicarbonate, Monocalcium Phosphate), Corn Syrup, Whey (Milk), Soy Lecithin.
Allergy Information Toasty Peanut Butter: Contains Wheat, Peanuts, Milk, Soy.
Ingredients: Toast Chee Cheddar: Enriched Flour (Wheat Flour, Niacin, Reduced Iron, Thiamine Mononitrate, Riboflavin, Folic Acid), Vegetable Oil (Palm, Soybean And/Or Canola), Cheese Powder (Whey, Cheddar Cheese [Milk, Culture, Salt, Enzymes], Salt, Whey Protein Concentrate, Nonfat Milk, Dipotassium Phosphate, Natural & Artificial Flavors, Citric Acid, Butter, Lactic Acid, Yellow 5, Yellow 6, Buttermilk, Caramel Color), Whey, Sugar, Leavening (Sodium Bicarbonate, Monocalcium Phosphate, Ammonium Bicarbonate), Corn Syrup, Salt, Yellow 6, Soy Lecithin, Peanut Oil.
Allergy Information Toast Chee Cheddar: Contains Wheat, Milk, Soy, Peanuts.
Ingredients Captain's Wafers Cream Cheese & Chives:Enriched Flour (Wheat Flour, Niacin, Reduced Iron, Thiamine Mononitrate, Riboflavin, Folic Acid), Vegetable Oils (Soybean, Palm, And/Or Canola), Whey, Sugar, Buttermilk, Corn Syrup, Leavening (Sodium Bicarbonate, Ammonium Bicarbonate, Monocalcium Phosphate), Salt, Cream Cheese [Pasteurized Milk And Cream, Cultures, Salt, Stabilizers (Xanthan, Carob Bean, And Guar Gum]), Sodium Caseinate, Spices (Chives, Parsley), Nonfat Milk, Natural And Artificial Flavors, Potassium Phosphate, Sodium Phosphate, Soy Lecithin, Peanut Oil.
Allergy Information Captain's Wafers Cream Cheese & Chives: Contains Wheat, Soy, Milk, Peanuts.
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 758 reviews
Verified Purchase
Lance Variety Pack Sandwich Crackers
Lance 40 package of variety cracker are great tasting and a good snack for lunches or breaks. Package was fresh and the value was great.
Verified Purchase
Cracker Variety for Everyone
My husband bought these Lance cracker variety packs to take on a fishing trip. He had a bunch left over afterwards, so we have been enjoying them as a snack at home. My 2-year old grandson found them and LOVES them. We sent some home with him too.
Verified Purchase
Lu n ch snacks
Gr e at buy. Wish there was another flavor to replace the two rows of peanut butter crackers. Maybe Nekot should be the one.
Items you may like
Jack Link's Beef Jerky, Variety Pack, 1.25 oz., 9 pk. $15.98 Was $17.98 $1.42/oz
Instant Savings
SponsoredNow$1598current price Now $15.98, Was $17.98$17.98$1.42/oz$2 offEnds Oct 25Jack Link's Beef Jerky, Variety Pack, 1.25 oz., 9 pk.
16774.641 out of 5 Stars. 1677 reviews4.641 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingWHEAT THINS Original Snacks Whole Grain Wheat Crackers, 20 oz., 2pk. $9.48 $0.24/oz
$948current price $9.48$0.24/ozWHEAT THINS Original Snacks Whole Grain Wheat Crackers, 20 oz., 2pk.
15794.7834 out of 5 Stars. 1579 reviews4.7834 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingSonoma Creamery Pepperoni Pizza Cheese Crisps, 9.5oz. $9.98 $1.05/oz
$998current price $9.98$1.05/ozSonoma Creamery Pepperoni Pizza Cheese Crisps, 9.5oz.
13633.4167 out of 5 Stars. 1363 reviews3.4167 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryTakis Fuego Rolled Tortilla Chips, 1 oz., 46 pk. $17.28 $0.38/ea
Sponsored$1728current price $17.28$0.38/eaTakis Fuego Rolled Tortilla Chips, 1 oz., 46 pk.
36394.618 out of 5 Stars. 3639 reviews4.618 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingWILDE Protein Crackers Smoked Gouda, 7.4 oz $8.28
$828current price $8.28WILDE Protein Crackers Smoked Gouda, 7.4 oz
Available for ShippingShippingBananas, 3 lbs. $1.47 $0.49/lb
$147current price $1.47$0.49/lbBananas, 3 lbs.
528144.6059 out of 5 Stars. 52814 reviews4.6059 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryStrawberries, 2 lbs. $6.52 $3.26/lb
$652current price $6.52$3.26/lbStrawberries, 2 lbs.
397274.4154 out of 5 Stars. 39727 reviews4.4154 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Ultra Dinner Paper Plates, 10", 204 ct. $18.98 $0.09/ea
$1898current price $18.98$0.09/eaMember's Mark Ultra Dinner Paper Plates, 10", 204 ct.
423824.8563 out of 5 Stars. 42382 reviews4.8563 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Seasoned Rotisserie Chicken $4.98
$498current price $4.98Member's Mark Seasoned Rotisserie Chicken
743184.6652 out of 5 Stars. 74318 reviews4.6652 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryRice Krispies Treats Original Snack Bars, 25 ct. $9.48 $0.38/ea
$948current price $9.48$0.38/eaRice Krispies Treats Original Snack Bars, 25 ct.
59764.8104 out of 5 Stars. 5976 reviews4.8104 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingArcher Original Mini Beef Sticks, 0.5 oz, 24 pk. $15.42 $1.28/oz
$1542current price $15.42$1.28/ozArcher Original Mini Beef Sticks, 0.5 oz, 24 pk.
44214.4574 out of 5 Stars. 4421 reviews4.4574 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingNestle Toll House Semi-Sweet Chocolate Chips, 72 oz. $15.98 $0.22/oz
$1598current price $15.98$0.22/ozNestle Toll House Semi-Sweet Chocolate Chips, 72 oz.
108694.8056 out of 5 Stars. 10869 reviews4.8056 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingYoplait Go-Gurt Kids Nonfat Yogurt Variety Pack, 2 oz., 32 ct. $6.78 $0.21/ea
$678current price $6.78$0.21/eaYoplait Go-Gurt Kids Nonfat Yogurt Variety Pack, 2 oz., 32 ct.
35224.803 out of 5 Stars. 3522 reviews4.803 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMiss Vickie's Kettle Cooked Potato Chips Variety Pack, 30 pk. $18.48 $0.62/ea
$1848current price $18.48$0.62/eaMiss Vickie's Kettle Cooked Potato Chips Variety Pack, 30 pk.
9064.5993 out of 5 Stars. 906 reviews4.5993 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingLay's Classic Potato Chips, 1 oz., 50 pk. $18.98 $0.38/oz
$1898current price $18.98$0.38/ozLay's Classic Potato Chips, 1 oz., 50 pk.
48584.7645 out of 5 Stars. 4858 reviews4.7645 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShipping