
Highlights
- Thick and creamy Mediterranean-style strained yogurt spread
- Made with Grade A pasteurized skim milk and cream
- Contains live and active cultures
- Versatile for dipping, spreading and cooking
- Enjoy with pita, vegetables, sandwiches or mezze
- 32 oz refrigerated tub
Boursin® Gourmet Cheese Spread, Variety Pack, 5.3 oz.​, 3 pk. $9.96 $0.63/oz

Boursin® Gourmet Cheese Spread, Variety Pack, 5.3 oz.​, 3 pk.


Members also considered
Chobani Nonfat Greek Yogurt Fruit On The Bottom Variety Pack, 5.3 oz., 16 ct. $12.87 Was $13.87 $0.80/ea
SponsoredNow$1287current price Now $12.87, Was $13.87$13.87$0.80/ea$1 offChobani Nonfat Greek Yogurt Fruit On The Bottom Variety Pack, 5.3 oz., 16 ct.
47554.6761 out of 5 Stars. 4755 reviews4.6761 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryChobani Vanilla Zero Sugar Greek Yogurt, 40 oz. $6.32 $0.16/oz
$632current price $6.32$0.16/ozChobani Vanilla Zero Sugar Greek Yogurt, 40 oz.
6093.9589 out of 5 Stars. 609 reviews3.9589 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Nonfat Plain Greek Yogurt, 48 oz. $5.93 $0.12/oz
$593current price $5.93$0.12/ozMember's Mark Nonfat Plain Greek Yogurt, 48 oz.
6684.6257 out of 5 Stars. 668 reviews4.6257 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryChobani 20G Protein Low Fat Greek Yogurt Cups Variety Pack, 6.7 oz., 16 ct. $18.78 Was $19.78 $1.17/ea
SponsoredNow$1878current price Now $18.78, Was $19.78$19.78$1.17/ea$1 offChobani 20G Protein Low Fat Greek Yogurt Cups Variety Pack, 6.7 oz., 16 ct.
9144.1236 out of 5 Stars. 914 reviews4.1236 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Honey Vanilla Whole Milk Greek Style Yogurt, 48oz $5.44 $0.11/oz
$544current price $5.44$0.11/ozMember's Mark Honey Vanilla Whole Milk Greek Style Yogurt, 48oz
5134.2144 out of 5 Stars. 513 reviews4.2144 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryClio Greek Yogurt Bars, Cherry & Red Velvet, 24 pk. $11.86
$1186current price $11.86Clio Greek Yogurt Bars, Cherry & Red Velvet, 24 pk.
Available for Pickup or DeliveryPickupDelivery
About this item
Product details
Thick & Creamy Labne
Krinos Labne is a Mediterranean-style yogurt spread with a rich, thick and creamy consistency that makes it a versatile addition to both savory and sweet dishes.
Made with Live & Active Cultures
Made with Grade A pasteurized skim milk and cream, this cultured dairy spread contains five live and active cultures.
Versatile Mediterranean Favorite
Serve labne as a dip with pita or fresh vegetables, spread it onto toast and sandwiches, or incorporate it into your favorite Mediterranean-inspired meals.
Perfect for Mezze & More
Its creamy texture makes Krinos Labne a delicious addition to mezze platters. Try it drizzled with olive oil and herbs or use it as a creamy base for dips and spreads.
Family-Size Tub
The 32 oz refrigerated tub provides plenty for entertaining, meal preparation and everyday snacking.
Specifications
Keep Refrigerated
Mediterranean-Style Yogurt Spread
Net Weight: 32 oz (907g)
Serving Size: 2 Tbsp (30g)
About 30 Servings Per Container
50 Calories Per Serving
Contains Live & Active Cultures
Product of USA
Contains Milk
Ingredients: Grade A Pasteurized Skim Milk, Cream, Salt, Pectin, Rennet, Live Active Cultures: S. Thermophilus, L. Bulgaricus, L. Acidophilus, Bifidus and L. Casei.
Allergen: Contains Milk.
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 3 reviews
fantastic! first time buying and it's great! I mix with frozen blueberries, a tbsp of basil seeds, raw pumpkin seeds and raw sunflower seeds. then add a tbsp of date syrup and eat as a small breakfast or cool summer treat! highly recommend
Verified Purchase
V.good
It is very good product
this is a good role player, it has its place
this goes really well when put on top of a bagel with a liberal application of Honey on top of it and then take some chopped up strawberries and smash it down onto that. Yum!
Items you may like
Country Crock Original Spread 5 lbs. $7.82 $0.10/oz
Sponsored$782current price $7.82$0.10/ozCountry Crock Original Spread 5 lbs.
252704.5115 out of 5 Stars. 25270 reviews4.5115 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryYoplait Go-Gurt Kids Nonfat Yogurt Variety Pack, 2 oz., 32 ct. $6.78 $0.21/ea
$678current price $6.78$0.21/eaYoplait Go-Gurt Kids Nonfat Yogurt Variety Pack, 2 oz., 32 ct.
35224.803 out of 5 Stars. 3522 reviews4.803 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryYoplait Original Lowfat Yogurt Variety Pack, 6 oz., 18 ct. $8.44 $0.47/ea
$844current price $8.44$0.47/eaYoplait Original Lowfat Yogurt Variety Pack, 6 oz., 18 ct.
27904.7767 out of 5 Stars. 2790 reviews4.7767 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryOikos Pro Cultured Dairy Drink Variety Pack, 23g Protein, Strawberry Banana & Peach, 7 fl oz. Bottles, 12 ct. $15.34 Was $18.84
Instant Savings
Now$1534current price Now $15.34, Was $18.84$18.84$3.50 offEnds Oct 26Oikos Pro Cultured Dairy Drink Variety Pack, 23g Protein, Strawberry Banana & Peach, 7 fl oz. Bottles, 12 ct.
SNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryBananas, 3 lbs. $1.47 $0.49/lb
$147current price $1.47$0.49/lbBananas, 3 lbs.
528144.6059 out of 5 Stars. 52814 reviews4.6059 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryStrawberries, 2 lbs. $6.52 $3.26/lb
$652current price $6.52$3.26/lbStrawberries, 2 lbs.
397274.4154 out of 5 Stars. 39727 reviews4.4154 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryGreen Seedless Grapes, 3 lbs. $6.97 $2.32/lb
$697current price $6.97$2.32/lbGreen Seedless Grapes, 3 lbs.
314614.4707 out of 5 Stars. 31461 reviews4.4707 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Organic Cage Free Grade A Large Brown Eggs, 2 dozen $8.22 $4.11/dz
$822current price $8.22$4.11/dzMember's Mark Organic Cage Free Grade A Large Brown Eggs, 2 dozen
69544.7108 out of 5 Stars. 6954 reviews4.7108 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryLarge Cantaloupe, 1 ct. $2.97
$297current price $2.97Large Cantaloupe, 1 ct.
93794.0124 out of 5 Stars. 9379 reviews4.0124 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryHormel Black Label Fully Cooked Bacon (10.5 oz., 72 ct.) $15.87 $1.51/oz
$1587current price $15.87$1.51/ozHormel Black Label Fully Cooked Bacon (10.5 oz., 72 ct.)
110294.7305 out of 5 Stars. 11029 reviews4.7305 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Salted Sweet Cream Butter Sticks, 4 oz., 16 ct. $10.22
$1022current price $10.22Member's Mark Salted Sweet Cream Butter Sticks, 4 oz., 16 ct.
245524.8631 out of 5 Stars. 24552 reviews4.8631 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember’s Mark Cage Free Grade AA Large White Eggs, 2 dozen $4.82 $2.41/dz
$482current price $4.82$2.41/dzMember’s Mark Cage Free Grade AA Large White Eggs, 2 dozen
222304.7305 out of 5 Stars. 22230 reviews4.7305 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Mexican Style Finely Shredded Cheese 2 pk. $5.97 $0.19/oz
$597current price $5.97$0.19/ozMember's Mark Mexican Style Finely Shredded Cheese 2 pk.
78874.8032 out of 5 Stars. 7887 reviews4.8032 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryFrigo Cheese Heads String Cheese 1 oz. pkg., 48 ct. $9.47 $0.20/ea
$947current price $9.47$0.20/eaFrigo Cheese Heads String Cheese 1 oz. pkg., 48 ct.
80214.8413 out of 5 Stars. 8021 reviews4.8413 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryPhiladelphia Original Cream Cheese Blocks, 8 oz., 4 pk. $6.28 Was $7.28 $1.57/ea
Instant Savings
Now$628current price Now $6.28, Was $7.28$7.28$1.57/ea$1 offEnds Dec 31Philadelphia Original Cream Cheese Blocks, 8 oz., 4 pk.
186904.8857 out of 5 Stars. 18690 reviews4.8857 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDelivery