Idahoan Baby Reds Flavored Mashed 4.1 oz., 9 pk.
Shipping

Highlights
- 9 pouches with 4 servings each; 1.4 ounce pouches
- Made with 100-Percent Russet and Red Idaho potatoes
- Naturally Gluten-Free Baby Reds potatoes will make an ordinary meal into a culinary delight
- Easy and quick to prepare with homemade taste in minutes
- Great to pair with any meat or vegetable for a wholesome family meal
Ben's Original Roasted Chicken Rice Cups, 8 ct., $9.98, $1.25/ea

Ben's Original Roasted Chicken Rice Cups, 8 ct.


Members also considered
Ben's Original Ready Jasmine Rice, 8.5 oz., 6 pk., $9.98, $1.66/ea
Sponsored$998current price $9.98$1.66/eaBen's Original Ready Jasmine Rice, 8.5 oz., 6 pk.
23864.746 out of 5 Stars. 2386 reviews4.746 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingIdahoan Buttery Homestyle Potatoes 4 oz., 8 pk., $8.78, $1.10/ea
$878current price $8.78$1.10/eaIdahoan Buttery Homestyle Potatoes 4 oz., 8 pk.
Available for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingIdahoan Real Premium Mashed Potatoes, 3.25 lbs., $8.98, $0.17/oz
$898current price $8.98$0.17/ozIdahoan Real Premium Mashed Potatoes, 3.25 lbs.
60854.8294 out of 5 Stars. 6085 reviews4.8294 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingKinder's Brown Butter & Herbs Homestyle Stuffing Mix, 24 oz., $8.98, $0.37/oz
Sponsored$898current price $8.98$0.37/ozKinder's Brown Butter & Herbs Homestyle Stuffing Mix, 24 oz.
5304.2396 out of 5 Stars. 530 reviews4.2396 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingIdahoan Buttery Homestyle Mashed Potatoes, 12 pk., $12.48, $1.04/ea
$1248current price $12.48$1.04/eaIdahoan Buttery Homestyle Mashed Potatoes, 12 pk.
1214.7025 out of 5 Stars. 121 reviews4.7025 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingHungry Jack Mashed Potatoes, 3.25 lbs., $8.78, $0.17/oz
$878current price $8.78$0.17/ozHungry Jack Mashed Potatoes, 3.25 lbs.
4053.9284 out of 5 Stars. 405 reviews3.9284 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingIdaho Spuds Instant Hashbrown Potatoes, 4.2 oz., 8 pk., $8.98, $1.12/ea
$898current price $8.98$1.12/eaIdaho Spuds Instant Hashbrown Potatoes, 4.2 oz., 8 pk.
Available for ShippingShippingKraft Stove Top Chicken Stuffing Mix, 6 oz., 6 pk., $7.98, $1.33/ea
$798current price $7.98$1.33/eaKraft Stove Top Chicken Stuffing Mix, 6 oz., 6 pk.
12824.7379 out of 5 Stars. 1282 reviews4.7379 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingMinute Instant Light and Fluffy White Rice, 72oz., $6.84, $0.10/oz
$684current price $6.84$0.10/ozMinute Instant Light and Fluffy White Rice, 72oz.
56014.817 out of 5 Stars. 5601 reviews4.817 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingParExcellence Yellow Rice, 3.5 lbs., $5.78, $0.10/oz
$578current price $5.78$0.10/ozParExcellence Yellow Rice, 3.5 lbs.
19504.6267 out of 5 Stars. 1950 reviews4.6267 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShipping
About this item
Product details
Convenient 9-Pouch Pack
This package includes 9 pouches, each containing 4 servings, making it perfect for family meals or gatherings. Enjoy the convenience of having a delicious side dish ready to prepare whenever you need it.
Made with Premium Idaho Potatoes
Crafted from 100% Russet and Red Idaho potatoes, these Baby Reds deliver a rich and authentic potato flavor. Their quality ensures a satisfying taste that complements any meal.
Gluten-Free and Naturally Delicious
These Baby Reds potatoes are naturally gluten-free, making them a versatile option for a variety of dietary preferences. Elevate your meals with their delightful taste and texture.
Quick and Easy Preparation
Enjoy the homemade taste of Baby Reds potatoes in just minutes. Their easy preparation makes them a go-to choice for busy weeknights or last-minute meal planning.
Perfect Pairing for Any Meal
Whether served alongside your favorite meat or paired with fresh vegetables, these Baby Reds potatoes are a wholesome addition to any family meal. Turn ordinary dinners into something special with ease.
Specifications
Net Weight: 36.9 ounces
Ingredients: Idaho® potatoes (russet and red varieties), vegetable oil (coconut, sunflower, soybean), maltodextrin, dried corn syrup, salt, sugar, nonfat dry milk, butter (cream, salt), mono- and diglycerides, calcium stearoyl lactylate, natural flavors. freshness preserved by sodium acid pyrophosphate, sodium bisulfite, citric acid, and mixed tocopherols. Contains milk.
Member ratings & reviews
Items you may like
Ben's Original Enriched Long Grain White Parboiled Rice, 12 lbs., $10.98, $0.06/oz
Sponsored$1098current price $10.98$0.06/ozBen's Original Enriched Long Grain White Parboiled Rice, 12 lbs.
20684.81 out of 5 Stars. 2068 reviews4.81 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingMember's Mark Thai Jasmine Rice, 25 lb., $20.98, Was $22.98, $0.05/oz
Now$2098current price Now $20.98, Was $22.98$22.98$0.05/oz$2 offMember's Mark Thai Jasmine Rice, 25 lb.
77844.7716 out of 5 Stars. 7784 reviews4.7716 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Jasmine Rice 50 lbs., $41.82, Was $42.97
Now$4182current price Now $41.82, Was $42.97$42.97$1.15 offMember's Mark Jasmine Rice 50 lbs.
864.5465 out of 5 Stars. 86 reviews4.5465 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryBush's Original Baked Beans, 16.5 oz, 8 ct., $11.48, $0.09/oz
Sponsored$1148current price $11.48$0.09/ozBush's Original Baked Beans, 16.5 oz, 8 ct.
78294.7366 out of 5 Stars. 7829 reviews4.7366 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingZatarain's Jambalaya Rice Dinner Mix, 8 oz., 4 pk., $6.88, $1.72/ea
$688current price $6.88$1.72/eaZatarain's Jambalaya Rice Dinner Mix, 8 oz., 4 pk.
5034.7575 out of 5 Stars. 503 reviews4.7575 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingDel Monte Cut Green Beans, 14.5 oz., 8 pk., $8.42, $0.07/oz
$842current price $8.42$0.07/ozDel Monte Cut Green Beans, 14.5 oz., 8 pk.
111064.8096 out of 5 Stars. 11106 reviews4.8096 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingBananas, 3 lbs., $1.47, $0.49/lb
$147current price $1.47$0.49/lbBananas, 3 lbs.
527614.6059 out of 5 Stars. 52761 reviews4.6059 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryStarKist Chunk Light Tuna in Water, 5 oz., 12 pk., $9.98, Was $10.98, $0.17/oz
Instant Savings
Now$998current price Now $9.98, Was $10.98$10.98$0.17/oz$1 offEnds Oct 04StarKist Chunk Light Tuna in Water, 5 oz., 12 pk.
88214.6923 out of 5 Stars. 8821 reviews4.6923 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Ultra Dinner Paper Plates, 10", 204 ct., $18.98, $0.09/ea
$1898current price $18.98$0.09/eaMember's Mark Ultra Dinner Paper Plates, 10", 204 ct.
423584.8562 out of 5 Stars. 42358 reviews4.8562 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingKraft Original Macaroni and Cheese Easy Microwavable Dinner, 2.05 oz., 12 pk., $9.98, $0.83/ea
$998current price $9.98$0.83/eaKraft Original Macaroni and Cheese Easy Microwavable Dinner, 2.05 oz., 12 pk.
70704.6713 out of 5 Stars. 7070 reviews4.6713 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingVelveeta Shells and Cheese Original Microwavable Sauce Cups, 2.39 oz., 12 ct., $9.98, $0.35/oz
$998current price $9.98$0.35/ozVelveeta Shells and Cheese Original Microwavable Sauce Cups, 2.39 oz., 12 ct.
41154.6914 out of 5 Stars. 4115 reviews4.6914 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingVelveeta Shells & Cheese Original, 12 oz., 8 pk., $12.98, Was $14.98, $0.14/oz
Now$1298current price Now $12.98, Was $14.98$14.98$0.14/oz$2 offVelveeta Shells & Cheese Original, 12 oz., 8 pk.
48074.7782 out of 5 Stars. 4807 reviews4.7782 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Spaghetti Pasta Pantry Pack, 1 lb., 6 pk., $5.48, $0.91/lb
$548current price $5.48$0.91/lbMember's Mark Spaghetti Pasta Pantry Pack, 1 lb., 6 pk.
2074.7729 out of 5 Stars. 207 reviews4.7729 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingGOODLES Mac and Cheese, Variety Pack, 6 pk., $12.98, $0.36/oz
$1298current price $12.98$0.36/ozGOODLES Mac and Cheese, Variety Pack, 6 pk.
1084.5185 out of 5 Stars. 108 reviews4.5185 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingBarilla Pasta Thin Spaghetti 1 lb., 6 pk., $8.52, $0.09/oz
$852current price $8.52$0.09/ozBarilla Pasta Thin Spaghetti 1 lb., 6 pk.
18894.8216 out of 5 Stars. 1889 reviews4.8216 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShipping