Huggies Pull-Ups Training Pants for Boys, Choose Size

Highlights
- Fun music designs with Disney characters
- Easy-open sides for quick and easy changes
- Protection for absorbency where kids need it
- Helps to teach potty training
Goodnites Nighttime Bedwetting Underwear for Boys, Sizes Extra Small - Extra Extra Large

Goodnites Nighttime Bedwetting Underwear for Boys, Sizes Extra Small - Extra Extra Large


Members also considered
Pedialyte AdvancedCare Plus Electrolyte Solution Berry Frost, 33.8 fl. oz., 3 pk. $13.98 $0.14/foz
Sponsored$1398current price $13.98$0.14/fozPedialyte AdvancedCare Plus Electrolyte Solution Berry Frost, 33.8 fl. oz., 3 pk.
4784.7448 out of 5 Stars. 478 reviews4.7448 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingHuggies Natural Care Baby Wipes, Cucumber and Green Tea, 17 pk., 1088 Wipes
Members-only priceHuggies Natural Care Baby Wipes, Cucumber and Green Tea, 17 pk., 1088 Wipes
41394.785 out of 5 Stars. 4139 reviews4.785 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingNestle NIDO 1+ Toddler Milk Beverage, 4.85 lb. $24.98 $0.32/oz
$2498current price $24.98$0.32/ozNestle NIDO 1+ Toddler Milk Beverage, 4.85 lb.
17084.829 out of 5 Stars. 1708 reviews4.829 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingHuggies Little Movers Plus Baby Diapers, Size 3-7
SponsoredMembers-only priceHuggies Little Movers Plus Baby Diapers, Size 3-7
7404.3486 out of 5 Stars. 740 reviews4.3486 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingPediaSure Grow and Gain Nutrition Shake for Kids, Vanilla 8 fl. oz., 24 pk.
Instant Savings
Members-only price$9 offEnds Oct 18PediaSure Grow and Gain Nutrition Shake for Kids, Vanilla 8 fl. oz., 24 pk.
19364.7107 out of 5 Stars. 1936 reviews4.7107 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingPediaSure Grow and Gain Nutrition Shake for Kids, Chocolate, 8 fl. oz., 24 pk.
Instant Savings
Members-only price$9 offEnds Oct 18PediaSure Grow and Gain Nutrition Shake for Kids, Chocolate, 8 fl. oz., 24 pk.
29434.6874 out of 5 Stars. 2943 reviews4.6874 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingAmara Organic Strawberry Banana Smoothie Melts, 12 pk. $14.98 $1.25/ea
$1498current price $14.98$1.25/eaAmara Organic Strawberry Banana Smoothie Melts, 12 pk.
2534.668 out of 5 Stars. 253 reviews4.668 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingPampers, Complete Clean Baby Wipes, Baby Fresh Scent, 15 pk., 1200 Wipes
Members-only pricePampers, Complete Clean Baby Wipes, Baby Fresh Scent, 15 pk., 1200 Wipes
23474.5492 out of 5 Stars. 2347 reviews4.5492 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingGoodnites Nighttime Bedwetting Underwear for Boys, Sizes Extra Small - Extra Extra Large
Members-only priceGoodnites Nighttime Bedwetting Underwear for Boys, Sizes Extra Small - Extra Extra Large
24924.5361 out of 5 Stars. 2492 reviews4.5361 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingJohnson's Head-To-Toe Wash & Shampoo, 33.8 fl. oz.
Members-only priceJohnson's Head-To-Toe Wash & Shampoo, 33.8 fl. oz.
7124.5492 out of 5 Stars. 712 reviews4.5492 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingSimilac 360 Total Care Infant Formula, 40 oz. $53.98 $1.35/oz
$5398current price $53.98$1.35/ozSimilac 360 Total Care Infant Formula, 40 oz.
7164.8408 out of 5 Stars. 716 reviews4.8408 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingHuggies Little Snugglers Plus Baby Diapers, Size Newborn-2
Members-only price$2 offHuggies Little Snugglers Plus Baby Diapers, Size Newborn-2
5124.584 out of 5 Stars. 512 reviews4.584 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingDesitin Maximum Strength Diaper Rash Paste, 4.8 oz., 3 pk. $18.48 $1.28/oz
$1848current price $18.48$1.28/ozDesitin Maximum Strength Diaper Rash Paste, 4.8 oz., 3 pk.
49564.7799 out of 5 Stars. 4956 reviews4.7799 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingBeech-Nut Veggies and Fruities Stage 2 Baby Food Pouch, Variety Pack, 3.5 oz., 18 ct. $18.48 $0.29/oz
$1848current price $18.48$0.29/ozBeech-Nut Veggies and Fruities Stage 2 Baby Food Pouch, Variety Pack, 3.5 oz., 18 ct.
1394.8273 out of 5 Stars. 139 reviews4.8273 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingGerber Grain & Grow Cereal Snack Puffs, Variety Pack, 1.48 oz., 8 ct. $18.58 $1.57/oz
$1858current price $18.58$1.57/ozGerber Grain & Grow Cereal Snack Puffs, Variety Pack, 1.48 oz., 8 ct.
7444.8938 out of 5 Stars. 744 reviews4.8938 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShipping
About this item
Product details
Fun and Easy Potty Training
Pull-Ups Boys' Training Pants are designed to make potty training a fun, fast, and easy experience for your toddler. With outstanding protection and all-around coverage, these training pants feature soft, stretchy sides that fit like underwear, promoting comfort and confidence. The easy open sides allow for quick changes without needing to remove pants or shoes, making them convenient for parents and toddlers alike.
Customizable Fit and Independence
These training pants come with adjustable sides, enabling you to customize your child's waistband for a perfect fit and easily check for messes. Encourage independence with Pull-Ups that are easy for toddlers to slide up and down, helping them feel like a Big Kid. The design fosters self-reliance and builds confidence during their potty-training journey.
Interactive Mickey Mouse Designs
Each pack includes two exclusive music-themed designs featuring Disney's Mickey Mouse. The instrument graphics fade when wet, motivating your child to stay dry while making potty training engaging and interactive. Share the story of Mickey Mouse making music, and let your child help keep the music going! These designs bring excitement to the process and make learning fun.
Digital Tools and Free Disney Book Offer
Enhance the potty-training experience with interactive digital tools and extras, including a free Disney book offer. Simply scan the QR code inside the box to claim your book and enjoy additional resources to support your child's journey. Pull-Ups has helped train 60 million Big Kids and counting, offering expert tips and resources to guide parents every step of the way.
Available Sizes
Pull-Ups Boys' Training Pants are available in sizes 2T-3T (18-34 lbs.), 3T-4T (32-40 lbs.), and 4T-5T (38-50 lbs.), ensuring a comfortable fit for toddlers of various ages and weights. Choose the size that best suits your child and start their potty-training adventure today!
Specifications
- Potty training underwear feature easy-open sides for quick and easy changes, plus allow you to customize child's waistband
- Fun music designs feature exclusive Mickey Mouse graphics that fade when wet to help your child learn potty training & motivate to stay dry
- Training pants with all-around coverage & fit like underwear with outstanding protection where your child needs it most
- Easy potty training with soft, stretchy sides that little hands can move up & down easily to promote Big Kid independence
- Make potty training fun with Disney character calls, your Big Kid’s potty personality and more
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 4,211 reviews
Very absorbent!!
[This review was collected as part of a promotion.] I love the Huggies pull ups training pants I make my song wear them for road treats in case of emergency or if we stop to use the restroom he is able to pull it down easily. The pulls up training pants are very absorbent so one last for a day he moves up and down with and no leaks.
Very fun and useful product that is a value.
[This review was collected as part of a promotion.] Huggies Pull-up Diapers with Mickey Mouse is a great product. The diapers are breathable and the material is soft. Very durable and absorbent and easy to dispose of. Overall an excellent product these is fun and has a great utility.
Huggies Learning layer!
[This review was collected as part of a promotion.] Guys, the new learning layer in Huggies pull up diapers is such an awesome feature. It lets your child know when they would need to use the bathroom by feeling wet but actually staying dry. My four year old is already toilet trained during the day but still struggling to stay dry at night. I'm really hoping this new feature will help us get toilet trained during the night faster. Also, I'm in love with the stretchiness of the sides. It's so awesome that the diaper stretches while my child is moving. The sides are nice and secure but super easy to tear off when needed. This is our new favorite pull up!
Other popular items in Baby & Toddler
Nurri Kids 10g Protein Ultra-Filtered Milk Shake, Chocolate, 8 fl. oz. 12 pk. $17.98 $0.19/foz
Sponsored$1798current price $17.98$0.19/fozNurri Kids 10g Protein Ultra-Filtered Milk Shake, Chocolate, 8 fl. oz. 12 pk.
1114.0901 out of 5 Stars. 111 reviews4.0901 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Baby 4-Pack Bodysuits $4.81 Was $11.98
Now$481current price Now $4.81, Was $11.98$11.98$7.17 offMember's Mark Baby 4-Pack Bodysuits
1794.8603 out of 5 Stars. 179 reviews4.8603 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark Plush Pet Carrier Backpack $29.98
$2998current price $29.98Member's Mark Plush Pet Carrier Backpack
215 out of 5 Stars. 21 reviews5 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingGruns Kids Organic Superfood Greens Multivitamin Gummies, 25 ct.
SponsoredMembers-only priceGruns Kids Organic Superfood Greens Multivitamin Gummies, 25 ct.
24364.4803 out of 5 Stars. 2436 reviews4.4803 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Baby 3-Pack Sleep & Play $12.81 Was $14.98
Now$1281current price Now $12.81, Was $14.98$14.98$2.17 offMember's Mark Baby 3-Pack Sleep & Play
2454.5143 out of 5 Stars. 245 reviews4.5143 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingNutri-Grain Breakfast Bars Variety Pack, 1.3 oz., 36 pk. $9.98 $0.28/ea
$998current price $9.98$0.28/eaNutri-Grain Breakfast Bars Variety Pack, 1.3 oz., 36 pk.
58674.6971 out of 5 Stars. 5867 reviews4.6971 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingGoGo SqueeZ Applesauce Pouches, Variety Pack, 3.2 oz., 32 ct. $16.32 $0.51/ea
$1632current price $16.32$0.51/eaFrom $16.32GoGo SqueeZ Applesauce Pouches, Variety Pack, 3.2 oz., 32 ct.
24024.8185 out of 5 Stars. 2402 reviews4.8185 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingGoGo SqueeZ Applesauce Pouches, Apple Apple, 3.2 oz., 32 ct. $16.32 $0.51/ea
$1632current price $16.32$0.51/eaFrom $16.32GoGo SqueeZ Applesauce Pouches, Apple Apple, 3.2 oz., 32 ct.
33484.8342 out of 5 Stars. 3348 reviews4.8342 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingCottonelle Freshcare Flushable Wipes, 12 ct., 504 wipes $14.28 $0.11/sft
$1428current price $14.28$0.11/sftCottonelle Freshcare Flushable Wipes, 12 ct., 504 wipes
126544.5105 out of 5 Stars. 12654 reviews4.5105 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingSunkist Orange Soda 12 fl. oz., 24 pk. $11.98 $0.04/foz
$1198current price $11.98$0.04/fozSunkist Orange Soda 12 fl. oz., 24 pk.
3444.6773 out of 5 Stars. 344 reviews4.6773 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryOLLY Kids Multivitamin + Probiotic Gummy, Berry, 160 ct. $17.98 Was $19.88 $0.11/ea
Now$1798current price Now $17.98, Was $19.88$19.88$0.11/ea$1.9 offOLLY Kids Multivitamin + Probiotic Gummy, Berry, 160 ct.
8574.5858 out of 5 Stars. 857 reviews4.5858 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Children's Multivitamin Gummies, Assorted Fruit Flavors, 300 ct. $10.78 $0.04/ea
$1078current price $10.78$0.04/eaMember's Mark Children's Multivitamin Gummies, Assorted Fruit Flavors, 300 ct.
3804.6737 out of 5 Stars. 380 reviews4.6737 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingChildren's Motrin Pain Reliever/Fever Reducer NSAID, 100 mg Ibuprofen, Original Berry 4 oz., 3 pk. $12.98 $1.08/foz
$1298current price $12.98$1.08/fozChildren's Motrin Pain Reliever/Fever Reducer NSAID, 100 mg Ibuprofen, Original Berry 4 oz., 3 pk.
9854.8112 out of 5 Stars. 985 reviews4.8112 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingOrgain Kids 8g Protein Organic Nutritional Shake, Chocolate, 8 fl. oz., 18 pk.
Members-only priceOrgain Kids 8g Protein Organic Nutritional Shake, Chocolate, 8 fl. oz., 18 pk.
864.686 out of 5 Stars. 86 reviews4.686 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingChildren's Tylenol Oral Suspension, Dye Free, Cherry, 4 oz., 3 pk. $12.98 $1.08/foz
$1298current price $12.98$1.08/fozChildren's Tylenol Oral Suspension, Dye Free, Cherry, 4 oz., 3 pk.
15954.8144 out of 5 Stars. 1595 reviews4.8144 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShipping