Gorton’s Super Crunchy Fish Sticks, Frozen, 64 ct.
Curbside Pickup

Highlights
- Wild caught and responsibly sourced
- Frozen super crunchy Alaskan Pollock fish sticks with no artificial colors or flavors
- 64 breaded fish sticks per package
- 8g protein per serving
- Ideal for serving up a fresh-tasting, convenient meal, snack, or appetizer
Gorton's Classic Crispy Battered Wild Caught Alaskan Pollock Fillets, Frozen, 28 ct. $13.86 $3.85/lb

Gorton's Classic Crispy Battered Wild Caught Alaskan Pollock Fillets, Frozen, 28 ct.


Members also considered
Hot pocket High Protein Chicken Bacon Ranch, Frozen, 6.75 oz., 8 ct. $13.77 $1.72/ea
Sponsored$1377current price $13.77$1.72/eaHot pocket High Protein Chicken Bacon Ranch, Frozen, 6.75 oz., 8 ct.
1814.2099 out of 5 Stars. 181 reviews4.2099 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Farm Raised Jumbo Raw Shrimp, Frozen, 21-25 ct. per pound, 2 lbs. $16.97 $8.48/lb
$1697current price $16.97$8.48/lbMember's Mark Farm Raised Jumbo Raw Shrimp, Frozen, 21-25 ct. per pound, 2 lbs.
51664.7116 out of 5 Stars. 5166 reviews4.7116 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Farm Raised Large Raw Shrimp, Frozen, 31-40 ct. per pound, 3 lbs. $20.97 $6.99/lb
$2097current price $20.97$6.99/lbMember's Mark Farm Raised Large Raw Shrimp, Frozen, 31-40 ct. per pound, 3 lbs.
25934.6853 out of 5 Stars. 2593 reviews4.6853 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryStrawberries, 2 lbs. $6.52 $3.26/lb
Sponsored$652current price $6.52$3.26/lbStrawberries, 2 lbs.
397404.4153 out of 5 Stars. 39740 reviews4.4153 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Farm Raised Skinless and Boneless Tilapia Fillet Portions, Frozen, 3 lbs. $12.64 Was $14.64 $4.21/lb
Now$1264current price Now $12.64, Was $14.64$14.64$4.21/lb$2 offMember's Mark Farm Raised Skinless and Boneless Tilapia Fillet Portions, Frozen, 3 lbs.
43074.6127 out of 5 Stars. 4307 reviews4.6127 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Farm Raised Jumbo Raw EZ Peel Shrimp, Frozen, 21-30 ct. per pound, 3 lbs. $17.97 $5.99/lb
$1797current price $17.97$5.99/lbMember's Mark Farm Raised Jumbo Raw EZ Peel Shrimp, Frozen, 21-30 ct. per pound, 3 lbs.
42284.6514 out of 5 Stars. 4228 reviews4.6514 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Farm Raised Medium Cooked Shrimp, Frozen, 50-70 ct. per pound, 2 lbs. $16.47 $8.23/lb
$1647current price $16.47$8.23/lbMember's Mark Farm Raised Medium Cooked Shrimp, Frozen, 50-70 ct. per pound, 2 lbs.
34844.6185 out of 5 Stars. 3484 reviews4.6185 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Wild Caught Boneless Alaskan Sockeye Salmon, Frozen, 2 lbs. $28.94 $14.47/lb
$2894current price $28.94$14.47/lbMember's Mark Wild Caught Boneless Alaskan Sockeye Salmon, Frozen, 2 lbs.
43314.4777 out of 5 Stars. 4331 reviews4.4777 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Farm Raised Shrimp Scampi, Frozen, 2 lbs. $15.94 $7.97/lb
$1594current price $15.94$7.97/lbMember's Mark Farm Raised Shrimp Scampi, Frozen, 2 lbs.
37674.6889 out of 5 Stars. 3767 reviews4.6889 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Farm Raised Jumbo Cooked Shrimp, Frozen, 21-25 ct. per pound, 2 lbs. $18.97 $9.48/lb
$1897current price $18.97$9.48/lbMember's Mark Farm Raised Jumbo Cooked Shrimp, Frozen, 21-25 ct. per pound, 2 lbs.
41924.7252 out of 5 Stars. 4192 reviews4.7252 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Wild Caught Skinless and Boneless Ahi Tuna Steaks, Frozen, 2 lbs. $16.94 $8.47/lb
$1694current price $16.94$8.47/lbMember's Mark Wild Caught Skinless and Boneless Ahi Tuna Steaks, Frozen, 2 lbs.
18844.7527 out of 5 Stars. 1884 reviews4.7527 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember’s Mark Breaded Jumbo Butterfly Shrimp, Frozen, 48-60 ct. per pound, 3 lbs. $19.94 $6.65/lb
$1994current price $19.94$6.65/lbMember’s Mark Breaded Jumbo Butterfly Shrimp, Frozen, 48-60 ct. per pound, 3 lbs.
2454.2367 out of 5 Stars. 245 reviews4.2367 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Farm Raised Large Cooked Shrimp, Frozen, 31-40 ct. per pound, 2 lbs. $17.47 $8.73/lb
$1747current price $17.47$8.73/lbMember's Mark Farm Raised Large Cooked Shrimp, Frozen, 31-40 ct. per pound, 2 lbs.
27274.6494 out of 5 Stars. 2727 reviews4.6494 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Wild Caught Handmade Crab Cakes, Frozen, 6 ct. $17.98 $3.00/ea
$1798current price $17.98$3.00/eaMember's Mark Wild Caught Handmade Crab Cakes, Frozen, 6 ct.
49754.2635 out of 5 Stars. 4975 reviews4.2635 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Wild Caught Skin-On Sockeye Salmon Fillet, priced per pound $36.55 $14.62/lb
$3655current price $36.55avg. price$14.62/lbFinal cost by weightMember's Mark Wild Caught Skin-On Sockeye Salmon Fillet, priced per pound
20534.4184 out of 5 Stars. 2053 reviews4.4184 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDelivery
About this item
Product details
Goodness You Can Taste and Unmatched Flavor
Bring home a classic taste of seafood with our family favorite, Super Crunchy Fish Sticks. Made from wild-caught Alaskan Pollock, our sticks are ideal for serving up a fresh-tasting, convenient meal, snack, or appetizer with 8g of protein per serving. To lock in our fish’s full nutrition, we ensure this product is flash-frozen at the peak of freshness. These fish sticks are coated with panko breadcrumbs made from daily baked bread for a satisfying crunch. These fish sticks are always prepared with no artificial colors or flavors, hydrogenated oils, or antibiotics. Plus, our fish is a natural source of natural Omega-3s and protein.
Trusted Since 1849
We’ve served families great seafood for over 170 years because of our longstanding commitment to quality and to ocean preservation. Our Trusted Catch program ensures our seafood is responsibly sourced, made, and packaged.
Cooking Instructions
Enjoy a deliciously fresh meal that is prep-free, mess-free, and stress-free! Simply heat fish in a conventional oven until fully cooked, or cook in an air fryer for a crunchier bite.
Conventional Oven
1. Preheat oven to 425°F.
2. Arrange on metal baking pan.
3. Bake 20-24 min and flip after 14 minutes.*
Air Fryer**
1. Place a single layer (8-10 sticks) of fish sticks in the air fryer basket.
2. Fry fish sticks at 400°F for 9-12 minutes.*
*Fully cook fish to an internal temperature of 165°F or higher before serving.
**Air fryers can have varying operation methods and wattages. Please consider your appliance when following these instructions. Oil is not needed. If cooking more than 10 sticks, oven directions are recommended.
Microwave is not recommended.
Specifications
- Resealable for Freshness
- Keep Frozen
- Quantity: 64 ct.
Net Weight: 60.8 oz.
Ingredients: Alaskan Pollock, Wheat Flour, Vegetable Oil (Canola And/or Soybean), Water, Less Than 2% Of: Yellow Corn Flour, Sugar, Salt, Onion Powder, Whey, Yeast, Baking Powder (Baking Soda, Sodium Aluminum Phosphate), Natural Flavor.
Contains: Pollock, Wheat, Milk.
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 938 reviews
Verified Purchase
Crunchy, Meaty & Air-Fryer Approved!
Gorton's Fish Sticks were surprisingly good! They came out crispy and crunchy on the outside with a nice, meaty piece of fish inside. Definitely a great addition to the rotation for quick air-fryer meals. Easy to make, filling, and the whole family can enjoy them. I'll definitely be grabbing these again!
Verified Purchase
A taste of home
I always loved "Fish Stick Fridays" for school lunch growing up in New England and Gorton's pretty much supplied the entire east coast! Gorton's is a company that I do trust for sustainability and for being clean and transparent. The fish sticks are tasty, but shrinkflation is real!! (I remember them much bigger!) Gorton's is the best of the bunch!
Verified Purchase
Scrump-Dilly-Ishtous! I love them!
I had no idea that Gortons super crunchy fish sticks tasted so good! I stopped buying their years ago because they were limp after cooking did not get crispy. Now, they are scrump-dilly-ishtious! I put them in my counter top oven for 18 minutes on 350 and voila’ - a fantastic snack or meal.
Items you may like
Gatorade Sports Drinks Variety Pack, 20 fl. oz., 24 pk. $17.98
Sponsored$1798current price $17.98Gatorade Sports Drinks Variety Pack, 20 fl. oz., 24 pk.
10874.7314 out of 5 Stars. 1087 reviews4.7314 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark 75/25 Seasoned Ground Beef Patties, Frozen, 1/4 lb., 40 ct. $46.97 $4.70/lb
$4697current price $46.97$4.70/lbMember's Mark 75/25 Seasoned Ground Beef Patties, Frozen, 1/4 lb., 40 ct.
51784.5379 out of 5 Stars. 5178 reviews4.5379 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark 80/20 Ground Angus Beef Patties, Frozen, 1/3 lb., 18 ct. $34.97 $1.94/ea
$3497current price $34.97$1.94/eaMember's Mark 80/20 Ground Angus Beef Patties, Frozen, 1/3 lb., 18 ct.
101284.6643 out of 5 Stars. 10128 reviews4.6643 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryInnovAsian General Tso's Chicken, Frozen, 48 oz. $12.67 $0.26/oz
Sponsored$1267current price $12.67$0.26/ozInnovAsian General Tso's Chicken, Frozen, 48 oz.
10854.4885 out of 5 Stars. 1085 reviews4.4885 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Mesquite Grilled Chicken Fillets, Frozen, 3 lbs. $15.97 Was $17.88 $5.32/lb
Now$1597current price Now $15.97, Was $17.88$17.88$5.32/lb$1.91 offMember's Mark Mesquite Grilled Chicken Fillets, Frozen, 3 lbs.
53894.5474 out of 5 Stars. 5389 reviews4.5474 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark 85/15 Ground Sirloin Beef Patties, Frozen, 1/3 lb., 18 ct. $35.97 $6.00/lb
$3597current price $35.97$6.00/lbMember's Mark 85/15 Ground Sirloin Beef Patties, Frozen, 1/3 lb., 18 ct.
88384.6755 out of 5 Stars. 8838 reviews4.6755 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryOre-Ida Crispy Crinkles French Fries, Frozen 8 lbs. $8.58 $1.07/lb
$858current price $8.58$1.07/lbOre-Ida Crispy Crinkles French Fries, Frozen 8 lbs.
64304.7418 out of 5 Stars. 6430 reviews4.7418 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryRusset Potatoes, 10 lbs. $5.62 $0.56/lb
$562current price $5.62$0.56/lbRusset Potatoes, 10 lbs.
121114.563 out of 5 Stars. 12111 reviews4.563 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryWhole Seedless Watermelon $6.97 $6.97/ea
$697current price $6.97$6.97/eaWhole Seedless Watermelon
242853.8121 out of 5 Stars. 24285 reviews3.8121 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryEggo Homestyle Waffles, Frozen Breakfast, 72 ct. $11.87 $0.16/ea
$1187current price $11.87$0.16/eaEggo Homestyle Waffles, Frozen Breakfast, 72 ct.
11314.3395 out of 5 Stars. 1131 reviews4.3395 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryCapri Sun Variety Pack 6 fl. oz. pouches, 40 pk. $10.48 $0.04/foz
$1048current price $10.48$0.04/fozCapri Sun Variety Pack 6 fl. oz. pouches, 40 pk.
56794.8179 out of 5 Stars. 5679 reviews4.8179 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Spicy Breaded Chicken Breast Fillets, Frozen, 3 lbs. $17.57 $5.86/lb
$1757current price $17.57$5.86/lbMember's Mark Spicy Breaded Chicken Breast Fillets, Frozen, 3 lbs.
34394.3667 out of 5 Stars. 3439 reviews4.3667 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Mozzarella Chicken Meatballs, 40 oz. $11.98 $0.30/oz
$1198current price $11.98$0.30/ozMember's Mark Mozzarella Chicken Meatballs, 40 oz.
13164.2257 out of 5 Stars. 1316 reviews4.2257 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryBob Evans Original Pork Sausage Links, 20 oz., 24 ct. $5.36 $4.29/lb
$536current price $5.36$4.29/lbBob Evans Original Pork Sausage Links, 20 oz., 24 ct.
5564.8022 out of 5 Stars. 556 reviews4.8022 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryDiRusso's Medium Hot Italian Sausage Links, Frozen, 1/4 lb., 20 ct. $15.97 $0.80/ea
$1597current price $15.97$0.80/eaDiRusso's Medium Hot Italian Sausage Links, Frozen, 1/4 lb., 20 ct.
1874.9037 out of 5 Stars. 187 reviews4.9037 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDelivery