Georgia's Best Milk Chocolate Pecans
Curbside Pickup

Highlights
- Premium roasted pecans coated in rich, creamy milk chocolate
- Buttery pecan flavor paired with smooth milk chocolate
- Delicious sweet-and-nutty snack with satisfying crunch
- Packaged in a convenient 22 oz resealable bag
- Easy to enjoy at home, share with guests, or keep on hand for a special treat any time
- No artificial colors or preservatives and Kosher certified
Lotus Biscoff XL Cookies, 0.9 oz., 48 pk $10.98

Lotus Biscoff XL Cookies, 0.9 oz., 48 pk


Members also considered
Tru Fru Dark and White Chocolate Freeze-Dried Strawberries, 13 oz. $11.98 $0.92/oz
Sponsored$1198current price $11.98$0.92/ozTru Fru Dark and White Chocolate Freeze-Dried Strawberries, 13 oz.
1024.6176 out of 5 Stars. 102 reviews4.6176 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Thinly Coated Dark Chocolate Almonds, 1.2 oz. 18 pk. $14.98
$1498current price $14.98Member's Mark Thinly Coated Dark Chocolate Almonds, 1.2 oz. 18 pk.
3434.8047 out of 5 Stars. 343 reviews4.8047 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMembers Mark Dark Chocolate Covered Roasted Pistachios, 22 oz. $15.28 $0.69/oz
$1528current price $15.28$0.69/ozMembers Mark Dark Chocolate Covered Roasted Pistachios, 22 oz.
20134.6776 out of 5 Stars. 2013 reviews4.6776 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliverySkinny Dipped Snack Pack Variety, 20 ct. $12.64 $0.63/ea
Sponsored$1264current price $12.64$0.63/eaSkinny Dipped Snack Pack Variety, 20 ct.
1034.6699 out of 5 Stars. 103 reviews4.6699 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Milk Chocolate Pecan Caramel Clusters, 30.2 oz. $15.28 $0.51/oz
$1528current price $15.28$0.51/ozMember's Mark Milk Chocolate Pecan Caramel Clusters, 30.2 oz.
128144.7767 out of 5 Stars. 12814 reviews4.7767 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Mini Peanut Butter Cups, Milk & Dark Chocolate Candy, 30 oz. $11.92 Was $13.98 $0.40/oz
Now$1192current price Now $11.92, Was $13.98$13.98$0.40/oz$2.06 offMember's Mark Mini Peanut Butter Cups, Milk & Dark Chocolate Candy, 30 oz.
50604.8672 out of 5 Stars. 5060 reviews4.8672 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingHERSHEY'S Variety Pack, Milk Chocolate Candy, 30 pk. $22.78 Was $33.48 $0.76/ea
Instant Savings
Now$2278current price Now $22.78, Was $33.48$33.48$0.76/ea$10.70 offEnds Nov 01HERSHEY'S Variety Pack, Milk Chocolate Candy, 30 pk.
30104.7684 out of 5 Stars. 3010 reviews4.7684 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Assorted Halloween Shaped Chocolates, 16 oz. $12.98
$1298current price $12.98Member's Mark Assorted Halloween Shaped Chocolates, 16 oz.
443.0909 out of 5 Stars. 44 reviews3.0909 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or ShippingPickupShippingMember's Mark Dark Chocolate Thins with Almonds & Sea Salt, 20 oz. $11.72 $0.59/oz
$1172current price $11.72$0.59/ozMember's Mark Dark Chocolate Thins with Almonds & Sea Salt, 20 oz.
10794.7553 out of 5 Stars. 1079 reviews4.7553 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingMember's Mark Milk Chocolate Almonds, 48 oz. $17.98 $0.37/oz
$1798current price $17.98$0.37/ozMember's Mark Milk Chocolate Almonds, 48 oz.
37144.7816 out of 5 Stars. 3714 reviews4.7816 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryUnreal Dark Chocolate Coconut Minis, 11.13 oz $10.48 $0.94/oz
$1048current price $10.48$0.94/ozUnreal Dark Chocolate Coconut Minis, 11.13 oz
9954.7246 out of 5 Stars. 995 reviews4.7246 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryGhirardelli Premium Chocolate Jack O' Lantern Shaped Chocolate Assortment, 12.4 oz $14.48
$1448current price $14.48Ghirardelli Premium Chocolate Jack O' Lantern Shaped Chocolate Assortment, 12.4 oz
SNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or ShippingPickupShipping
About this item
Product details
Indulge in Georgia's Best Milk Chocolate Pecans
Savor the perfect blend of buttery, premium roasted pecans and rich, creamy milk chocolate with Georgia's Best Milk Chocolate Pecans. Each bite offers a delightful combination of smooth sweetness and a satisfying crunch, making it an irresistible treat for any occasion.
Crafted with Care and Quality
Since 1945, this woman-founded, family-owned company has been dedicated to creating exceptional snacks and confections. Made with Rainforest Alliance Certified cocoa, these chocolate-covered pecans support sustainable cocoa-growing practices and forest conservation efforts.
Convenient and Shareable Packaging
Packaged in a 22 oz resealable bag, these milk chocolate pecans are perfect for enjoying at home, sharing with guests, or gifting to loved ones. The resealable design ensures freshness, so you can savor this gourmet treat anytime.
Premium Ingredients You Can Trust
Georgia's Best Milk Chocolate Pecans are made with carefully selected ingredients, free from artificial colors and preservatives, and certified Kosher. Enjoy a sweet-and-nutty snack that combines exceptional taste with trusted quality.
Specifications
Net Weight: 22 oz.
Ingredients: milk chocolate (sugar, cocoa butter, chocolate liquor, nonfat milk, milkfat, cocoa powder, soy lecithin, sunflower lecithin [emulsifier], natural vanilla flavor), roasted pecans (pecans, corn oil), tapioca dextrin, sugar, confectioner's glaze. Contains: milk, pecans, soy. may contain peanuts, other tree nuts, wheat.
Member ratings & reviews
Other popular items in Chocolate Candy
Butterfinger Candy Bars, 1.9 oz., 36 pk. $39.98 $1.11/ea
$3998current price $39.98$1.11/eaButterfinger Candy Bars, 1.9 oz., 36 pk.
5254.6762 out of 5 Stars. 525 reviews4.6762 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryTeddy Advent Calendar 6.3OZ $12.48
$1248current price $12.48Teddy Advent Calendar 6.3OZ
Available for ShippingShippingM&M'S Peanut Milk Chocolate Candy, 62 oz. $16.98 $0.27/oz
$1698current price $16.98$0.27/ozM&M'S Peanut Milk Chocolate Candy, 62 oz.
132354.7811 out of 5 Stars. 13235 reviews4.7811 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryM&M'S Peanut Milk Chocolate Candy, 1.74 oz., 48 pk. $53.53 $1.12/ea
$5353current price $53.53$1.12/eaM&M'S Peanut Milk Chocolate Candy, 1.74 oz., 48 pk.
62174.7066 out of 5 Stars. 6217 reviews4.7066 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryHERSHEY'S Chocolate Lovers Candy Bars, Variety Pack, Full Size, 52 pk. $51.98 Was $59.98 $1.00/ea
Instant Savings
Now$5198current price Now $51.98, Was $59.98$59.98$1.00/ea$8 offEnds Nov 01HERSHEY'S Chocolate Lovers Candy Bars, Variety Pack, Full Size, 52 pk.
10964.7308 out of 5 Stars. 1096 reviews4.7308 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMars Minis & Fun Size Chocolate Candy, Variety Pack, 145 pcs. $22.68 Was $23.48 $0.16/ea
Now$2268current price Now $22.68, Was $23.48$23.48$0.16/eaFrom $22.68$0.8 offMars Minis & Fun Size Chocolate Candy, Variety Pack, 145 pcs.
40424.7068 out of 5 Stars. 4042 reviews4.7068 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingFerrero Halloween Candy, Variety Pack, 200 pcs. $22.98 $0.11/ea
$2298current price $22.98$0.11/eaFerrero Halloween Candy, Variety Pack, 200 pcs.
2744.4343 out of 5 Stars. 274 reviews4.4343 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMars Halloween Minis & Fun Size Chocolate Candy, Variety Pack, 110 pcs. $14.98
$1498current price $14.98Mars Halloween Minis & Fun Size Chocolate Candy, Variety Pack, 110 pcs.
SNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingTwix Caramel Cookie Chocolate Candy Bars, 1.79 oz., 36 pk. $39.98 $1.11/ea
$3998current price $39.98$1.11/eaTwix Caramel Cookie Chocolate Candy Bars, 1.79 oz., 36 pk.
5254.7619 out of 5 Stars. 525 reviews4.7619 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingKIT KAT Milk Chocolate Wafer Candy, Full Size, 1.5 oz., 36 pk. $41.72 $1.16/ea
$4172current price $41.72$1.16/eaKIT KAT Milk Chocolate Wafer Candy, Full Size, 1.5 oz., 36 pk.
11574.7571 out of 5 Stars. 1157 reviews4.7571 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingM&M'S Milk Chocolate Candy, 62 oz. $16.98 $0.27/oz
$1698current price $16.98$0.27/ozM&M'S Milk Chocolate Candy, 62 oz.
102664.7517 out of 5 Stars. 10266 reviews4.7517 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingM&M'S Milk Chocolate Candy, 1.69 oz., 48 pk. $52.48 $1.09/ea
$5248current price $52.48$1.09/eaM&M'S Milk Chocolate Candy, 1.69 oz., 48 pk.
63564.716 out of 5 Stars. 6356 reviews4.716 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingHERSHEY'S Halloween Miniatures Chocolate Candy, Variety Pack, 190 pcs. $23.98
$2398current price $23.98HERSHEY'S Halloween Miniatures Chocolate Candy, Variety Pack, 190 pcs.
SNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingHERSHEY'S Milk Chocolate Candy Bars, 1.55 oz., 36 pk. $41.72 $1.16/ea
$4172current price $41.72$1.16/eaHERSHEY'S Milk Chocolate Candy Bars, 1.55 oz., 36 pk.
45894.7078 out of 5 Stars. 4589 reviews4.7078 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingM&M'S Milk Chocolate Halloween Candy, 62 oz. $16.48 $0.27/oz
$1648current price $16.48$0.27/ozFrom $16.48M&M'S Milk Chocolate Halloween Candy, 62 oz.
3324.7711 out of 5 Stars. 332 reviews4.7711 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShipping