Frigidaire Skincare Cooler with Lighted Mirror Make-Up Door, Pink
Curbside Pickup

Highlights
- 6-liter capacity holds up to 9 cans, ideal for skincare, makeup, or personal beverages
- Lighted mirror makeup door for convenient beauty and skincare routines
- Portable mini fridge with handle for easy travel, dorm, or office use
- Dual power compatibility with AC and DC options, includes 110V wall outlet and 12V car adapter


Members also considered
Sensodyne Pronamel Advanced Whitening Toothpaste, 6.5 oz., 4 pk., $25.98, $1.00/oz
Sponsored$2598current price $25.98$1.00/ozSensodyne Pronamel Advanced Whitening Toothpaste, 6.5 oz., 4 pk.
6874.8268 out of 5 Stars. 687 reviews4.8268 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingQ-tips Cotton Swabs, 1750 ct., 3 pk., $9.34, $0.01/ea
$934current price $9.34$0.01/eaQ-tips Cotton Swabs, 1750 ct., 3 pk.
69824.5834 out of 5 Stars. 6982 reviews4.5834 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingCrest Complete + Scope Outlast Ultra Toothpaste, 6.3 oz., 5 pk., $11.48, $0.36/oz
$1148current price $11.48$0.36/ozFrom $11.48Crest Complete + Scope Outlast Ultra Toothpaste, 6.3 oz., 5 pk.
36104.8155 out of 5 Stars. 3610 reviews4.8155 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingCaress Daily Silk Hydrating Body Wash, White Peach & Orange Blossom, 30 fl. oz., 2 pk., $11.96, $0.20/foz
Sponsored$1196current price $11.96$0.20/fozCaress Daily Silk Hydrating Body Wash, White Peach & Orange Blossom, 30 fl. oz., 2 pk.
16174.6846 out of 5 Stars. 1617 reviews4.6846 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingListerine Cool Mint Antiseptic Mouthwash, 50.7 fl. oz., 2 pk., $10.98, Was $12.98, $0.11/foz
Instant Savings
Now$1098current price Now $10.98, Was $12.98$12.98$0.11/foz$2 offEnds Oct 05Listerine Cool Mint Antiseptic Mouthwash, 50.7 fl. oz., 2 pk.
100064.838 out of 5 Stars. 10006 reviews4.838 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingColgate MaxFresh Toothpaste with Mini Breath Strips, Cool Mint, 7.3 oz., 5 pk, $11.98, Was $12.48, $0.33/oz
Now$1198current price Now $11.98, Was $12.48$12.48$0.33/oz$0.5 offColgate MaxFresh Toothpaste with Mini Breath Strips, Cool Mint, 7.3 oz., 5 pk
28564.7742 out of 5 Stars. 2856 reviews4.7742 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingDove Beauty Bar Soap, Original White, 3.75 oz., 16 ct., $18.48, $0.31/oz
$1848current price $18.48$0.31/ozDove Beauty Bar Soap, Original White, 3.75 oz., 16 ct.
1034.7725 out of 5 Stars. 103 reviews4.7725 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingDove Beauty Bar Soap, Sensitive Skin, 3.75 oz., 16 ct., $18.48, $0.31/oz
$1848current price $18.48$0.31/ozDove Beauty Bar Soap, Sensitive Skin, 3.75 oz., 16 ct.
92454.7404 out of 5 Stars. 9245 reviews4.7404 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingPantene Pro-V Ultimate Care 3-in-1 Shampoo, 38.2 fl. oz., $9.98, $0.26/foz
$998current price $9.98$0.26/fozPantene Pro-V Ultimate Care 3-in-1 Shampoo, 38.2 fl. oz.
23304.77 out of 5 Stars. 2330 reviews4.77 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingDegree Antiperspirant Deodorant, Shower Clean, 2.6 oz., 5 pk., $12.98, $1.00/oz
$1298current price $12.98$1.00/ozDegree Antiperspirant Deodorant, Shower Clean, 2.6 oz., 5 pk.
27164.6708 out of 5 Stars. 2716 reviews4.6708 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingCrest Pro-Health Advantage Multi-Protection Mouthwash, Smooth Mint, 33.8 fl. oz., 3 pk., $10.97, $0.11/foz
$1097current price $10.97$0.11/fozCrest Pro-Health Advantage Multi-Protection Mouthwash, Smooth Mint, 33.8 fl. oz., 3 pk.
42964.7288 out of 5 Stars. 4296 reviews4.7288 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingColgate Total Whitening Toothpaste, 6 oz., 5 pk., $15.98, $0.53/oz
$1598current price $15.98$0.53/ozColgate Total Whitening Toothpaste, 6 oz., 5 pk.
22704.7692 out of 5 Stars. 2270 reviews4.7692 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingPantene Pro-V Ultimate Care 3-in-1 Conditioner, 38.2 fl. oz., $9.98, $0.26/foz
$998current price $9.98$0.26/fozPantene Pro-V Ultimate Care 3-in-1 Conditioner, 38.2 fl. oz.
20664.7657 out of 5 Stars. 2066 reviews4.7657 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingJergens Ultra Healing Extra Dry Skin Moisturizer, 45 fl. oz., $12.88, $0.29/foz
$1288current price $12.88$0.29/fozJergens Ultra Healing Extra Dry Skin Moisturizer, 45 fl. oz.
50104.8196 out of 5 Stars. 5010 reviews4.8196 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingIrish Spring Bar Soap, Original Clean, 4 oz., 20 ct., $10.98, Was $11.48, $0.14/oz
Now$1098current price Now $10.98, Was $11.48$11.48$0.14/oz$0.5 offIrish Spring Bar Soap, Original Clean, 4 oz., 20 ct.
26584.7506 out of 5 Stars. 2658 reviews4.7506 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShipping
About this item
Product details
Chill in Style with the Frigidaire Mini Personal Fridge Cooler
Beauty Meets Function
Turn your daily routine into a luxury experience with the Frigidaire Mini Personal Fridge Cooler, 6L/9 Cans, Lighted Mirror Make-Up Door. Designed for both beauty lovers and beverage enthusiasts, this sleek mini fridge is available in White, Pink, or Black to perfectly match your personal style. Compact yet eye-catching, it looks stunning on vanities, desks, countertops, or even in your car.
Perfect for Skincare & Makeup Storage
Give your skincare products the cool environment they deserve. With a 6-liter capacity (up to 9 cans), this mini fridge easily stores creams, serums, facial masks, rollers, and beauty tools. Chilled skincare helps reduce puffiness and refresh your skin, making every morning and nighttime routine feel spa-worthy. The built-in lighted mirror door adds the ultimate convenience for flawless makeup application and quick touch-ups.
Compact Yet Surprisingly Spacious
Don’t let its size fool you! This compact powerhouse holds up to nine 12oz cans, snacks, or beauty essentials while maintaining a small footprint. The easy-clean insulated interior keeps everything hygienic and organized, making it ideal for cosmetics, drinks, or even small snacks.
Quiet & Efficient Cooling
Enjoy vibration-free, whisper-quiet operation thanks to thermoelectric cooling technology. It cools up to 20°F below ambient room temperature, keeping your items refreshingly chilled without noisy compressors. Perfect for bedrooms, dorm rooms, offices, nurseries, and shared spaces.
Travel-Ready Convenience
Lightweight and equipped with a convenient carrying handle, this mini fridge is made to move with you. Whether you’re heading to a dorm, office, road trip, or hotel stay, the included dual power adapters (110V AC & 12V DC car adapter) make it effortless to plug in at home or on the go.
Designed to Match Your Space
Available in White, Pink, or Black, this stylish countertop fridge complements any aesthetic—from chic vanity setups to minimalist office desks. It’s functional décor that enhances both your beauty routine and your lifestyle.
A Small Fridge with Big Impact
Whether you’re looking to elevate your skincare routine, keep beverages perfectly chilled, or add a stylish statement piece to your space, the Frigidaire Mini Personal Fridge Cooler delivers convenience, portability, and elegance in one compact package. Practical, beautiful, and gift-worthy—this is the must-have mini fridge you didn’t know you needed.
Specifications
| Key Specifications | |
| Capacity: | Holds up to 9 cans or 6 liters; perfect as a skincare fridge, makeup fridge, or personal beverage cooler. |
| Product Type: | Portable Mini Fridge with Handle: Lightweight design makes it easy to carry for travel, dorms, or offices |
| Battery: | Dual Power Mini Fridge: AC & DC compatible with 110V wall outlet and 12V car adapter included |
| Color: | White, Pink, or Black |
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 4 reviews
Verified Purchase
Nice but noisy
Too noisy
Hello Ge, thank you for your review. Some operational sounds such as fans, compressors, or ice dropping into the basket are normal during operation. Ensuring the unit is placed on a flat, stable surface can also help reduce vibration.<br />If you have concerns about the noise level, please contact our support team at support2@curtiscs.com or 1-800-968-9853.<br />This unit cools by means of a thermo-electric cooling module that has the ability to cool 20F-28F below ambient temperature. There is no thermostat, and the unit is designed to run continuously.<br />To prevent excessive fan noise, place the unit on a firm level surface with adequate clearance for ventilation. Make certain to keep the ventilation grills and fan blades clear of dust/lint/hair.
Noisy
Noisy and doesn’t keep cool throughout the entire unit.
This unit cools by means of a thermo-electric cooling module that has the ability to cool 20F-28F below ambient temperature. There is no thermostat, and the unit is designed to run continuously.<br />To prevent excessive fan noise, place the unit on a firm level surface with adequate clearance for ventilation. Make certain to keep the ventilation grills and fan blades clear of dust/lint/hair.
Frosted up
It has frosted up inside and it hasn’t even been 30 days of it running and it’s fully vented area as well.
Hello anonymous, thank you for your feedback. We’re sorry the Frigidaire Skincare Cooler with Lighted Mirror Make-Up Door did not meet your expectations. If you would like assistance or have questions about product operation, please contact our support team at support2@curtiscs.com, 1-800-968-9853, or visit https://www.curtisint.com/product-support.<br />The frost is condensation caused when ambient humid air enters the storage compartment where it condenses into water and subsequently freezes where it is in contact with the thermo-electric cooling module plate. Unplug the cooler and allow the frost to thaw and wipe up the water with an absorbent cloth.
Other popular items in Facial Devices & Tools
Hempz Triple Moisture Whipped Body Crème, 17 fl. oz., 2 pk., $29.96, $0.88/foz
Sponsored$2996current price $29.96$0.88/fozHempz Triple Moisture Whipped Body Crème, 17 fl. oz., 2 pk.
1774.8079 out of 5 Stars. 177 reviews4.8079 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingNIGHT 2-Pack Satin Skincare & Haircare Pillowcase, Assorted Sizes, Choose Color, $18.98, $9.49/ea
$1898current price $18.98$9.49/eaMore options from $16.98NIGHT 2-Pack Satin Skincare & Haircare Pillowcase, Assorted Sizes, Choose Color
8434.2408 out of 5 Stars. 843 reviews4.2408 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingCetaphil Gentle Foaming Cleanser, 8 fl. oz., 3 pk., $19.98, $0.83/foz
$1998current price $19.98$0.83/fozCetaphil Gentle Foaming Cleanser, 8 fl. oz., 3 pk.
17634.4203 out of 5 Stars. 1763 reviews4.4203 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingHempz SPHM Body Moisturizer, 17 fl. oz., 2 pk., $29.96, $0.88/foz
Sponsored$2996current price $29.96$0.88/fozHempz SPHM Body Moisturizer, 17 fl. oz., 2 pk.
1434.9091 out of 5 Stars. 143 reviews4.9091 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingL'Occitane Almond Shower Oil, Choose Size, $22.98, $2.74/foz
$2298current price $22.98$2.74/fozL'Occitane Almond Shower Oil, Choose Size
124.5833 out of 5 Stars. 12 reviews4.5833 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingNeutrogena Evenly Clear Acne-Prone Skin Essentials Set, $14.91
$1491current price $14.91From $14.91Neutrogena Evenly Clear Acne-Prone Skin Essentials Set
44.5 out of 5 Stars. 4 reviews4.5 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingKiehl's Ultra Facial Cream, Choose Size, $52.98, $12.61/foz
$5298current price $52.98$12.61/fozKiehl's Ultra Facial Cream, Choose Size
64.3333 out of 5 Stars. 6 reviews4.3333 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingLaneige Lip Sleeping Mask EX, Berry, $19.98
$1998current price $19.98Laneige Lip Sleeping Mask EX, Berry
424.7857 out of 5 Stars. 42 reviews4.7857 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingBanana Boat Sport Kids Sunscreen Spray, SPF 50, 9.5 oz., 2 pk., $16.68, $0.88/oz
$1668current price $16.68$0.88/ozBanana Boat Sport Kids Sunscreen Spray, SPF 50, 9.5 oz., 2 pk.
1284.4922 out of 5 Stars. 128 reviews4.4922 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingSisley Black Rose Cream Mask, 2 oz., $116.00, $58.00/oz
$11600current price $116.00$58.00/ozSisley Black Rose Cream Mask, 2 oz.
15 out of 5 Stars. 1 reviews5 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingNeutrogena Sport Spray Sunscreen, SPF 70, Sweat/Water Resistant, 5 fl. oz., 2 pack, $17.98
$1798current price $17.98Neutrogena Sport Spray Sunscreen, SPF 70, Sweat/Water Resistant, 5 fl. oz., 2 pack
11164.8898 out of 5 Stars. 1116 reviews4.8898 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingNeutrogena Clear Face Sunscreen Lotion, SPF 50, 2 pk., $18.98, $3.16/oz
$1898current price $18.98$3.16/ozNeutrogena Clear Face Sunscreen Lotion, SPF 50, 2 pk.
21504.7488 out of 5 Stars. 2150 reviews4.7488 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingL'Occitane Almond Supple Skin Oil, 3.3 oz., $36.98, $11.21/oz
$3698current price $36.98$11.21/ozL'Occitane Almond Supple Skin Oil, 3.3 oz.
15 out of 5 Stars. 1 reviews5 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingShiseido Ultimune Power Infusing Concentrate, 2.5 oz., $59.98, $23.99/oz
$5998current price $59.98$23.99/ozShiseido Ultimune Power Infusing Concentrate, 2.5 oz.
Available for ShippingShippingClinique Even Better Clinical Radical Dark Spot Corrector + Interrupter, 3.4 fl. oz., 2 pk., $214.00, $31.47/foz
$21400current price $214.00$31.47/fozClinique Even Better Clinical Radical Dark Spot Corrector + Interrupter, 3.4 fl. oz., 2 pk.
44 out of 5 Stars. 4 reviews4 out of 5 starsAvailable for ShippingShipping