Custom Half Sheet Cake
Bakery, in club pickup

Highlights
- Half sheet cake serves 36-48 people
- Made fresh in club
- Design may vary; customize your order online
- Choose from various base flavors, frosting colors, decorations and messaging
- Great for birthdays, themed parties and celebrations
Country Crock Original Spread 5 lbs., $7.82, $0.10/oz

Country Crock Original Spread 5 lbs.


Members also considered
Member's Mark Chocolate Chunk Cookies, 18 ct., $7.48, $0.42/ea
$748current price $7.48$0.42/eaMember's Mark Chocolate Chunk Cookies, 18 ct.
166004.7634 out of 5 Stars. 16600 reviews4.7634 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryAssorted Cookie Tray, 84 ct., $19.93, $0.24/ea
$1993current price $19.93$0.24/eaAssorted Cookie Tray, 84 ct.
81914.6932 out of 5 Stars. 8191 reviews4.6932 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Mini Candy Cookies, 36 ct., $7.78, $0.22/ea
$778current price $7.78$0.22/eaMember's Mark Mini Candy Cookies, 36 ct.
36184.3278 out of 5 Stars. 3618 reviews4.3278 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Breakfast Platter, Five Flavor Assortment, 40 ct., $20.93, $0.52/ea
$2093current price $20.93$0.52/eaMember's Mark Breakfast Platter, Five Flavor Assortment, 40 ct.
21974.1434 out of 5 Stars. 2197 reviews4.1434 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Danish Variety Pack, 4 ct., $5.98, $1.50/ea
$598current price $5.98$1.50/eaMember's Mark Danish Variety Pack, 4 ct.
5823.7096 out of 5 Stars. 582 reviews3.7096 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Cream Cheese Danish, 4 ct., $5.98, $1.50/ea
$598current price $5.98$1.50/eaMember's Mark Cream Cheese Danish, 4 ct.
3523.8778 out of 5 Stars. 352 reviews3.8778 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Iced Cinnamon Rolls, 8 ct., $9.62, $1.20/ea
$962current price $9.62$1.20/eaMember's Mark Iced Cinnamon Rolls, 8 ct.
8203.5854 out of 5 Stars. 820 reviews3.5854 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Gourmet Brownie Tray, 24 ct., $20.93, $0.87/ea
$2093current price $20.93$0.87/eaMember's Mark Gourmet Brownie Tray, 24 ct.
12004.3 out of 5 Stars. 1200 reviews4.3 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Holiday Cookie Tray, 60 ct., $19.93, $0.33/ea
$1993current price $19.93$0.33/eaMember's Mark Holiday Cookie Tray, 60 ct.
18844.3376 out of 5 Stars. 1884 reviews4.3376 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Fall Assorted Donut Tray, 20 ct., $17.64, $0.88/ea
$1764current price $17.64$0.88/eaMember's Mark Fall Assorted Donut Tray, 20 ct.
SNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for PickupPickupMember's Mark Un-Iced White Cupcakes, Frozen, Case, 150 ct., $37.16, $0.25/ea
$3716current price $37.16$0.25/eaMember's Mark Un-Iced White Cupcakes, Frozen, Case, 150 ct.
75 out of 5 Stars. 7 reviews5 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Gourmet Brownie Tray, Frozen, Case, 96 ct., $71.32, $0.74/ea
$7132current price $71.32$0.74/eaMember's Mark Gourmet Brownie Tray, Frozen, Case, 96 ct.
64.8333 out of 5 Stars. 6 reviews4.8333 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark White Half Sheet Cake, Frozen, Case, 6 ct., $43.46, $7.24/ea
$4346current price $43.46$7.24/eaMember's Mark White Half Sheet Cake, Frozen, Case, 6 ct.
64.3333 out of 5 Stars. 6 reviews4.3333 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Cinnamon Rolls, Frozen, Case, 96 ct., $80.72, $0.84/ea
$8072current price $80.72$0.84/eaMember's Mark Cinnamon Rolls, Frozen, Case, 96 ct.
153.4667 out of 5 Stars. 15 reviews3.4667 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Folded Danish Pucks, Frozen, Case, 48 ct., $40.02, $0.83/ea
$4002current price $40.02$0.83/eaMember's Mark Folded Danish Pucks, Frozen, Case, 48 ct.
52.2 out of 5 Stars. 5 reviews2.2 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDelivery
About this item
Product details
Introducing our exquisite Custom Half Sheet Cake, a delightful confection designed to elevate your celebrations to new heights! This culinary masterpiece effortlessly combines elegance and taste, making it the centerpiece of any event. Crafted to serve up to 48 individuals, this generous cake ensures that no guest is left without a delectable slice of perfection.
Theme-tastic Customization: Make It Yours!
Beyond its captivating appearance, this cake boasts a symphony of flavors that will leave your taste buds dancing. The moist layers of cake, combined with sumptuous fillings, create a harmonious blend. And guess what? You're in control! Dive into a world of endless possibilities with personalized options for the cake base, decorations, icing and even a special message. Choose from party balloons or roses and a range of flavors that cater to various palates, ensuring everyone finds their favorite.
Gourmet Taste
Beyond its enchanting appearance, this cake promises an indulgent symphony of flavors. Baked to perfection, every bite unveils a harmonious blend of moist cake layers and luscious filling. Whatever flavor you choose, this cake is sure to satisfy every palate.
Perfect for Any Occasion
From intimate gatherings to grand festivities, our Half Sheet Cake effortlessly adapts to the spirit of your event. Whether it's a formal wedding reception or a lively graduation party, this cake serves as both a symbol of your joy and a treat that brings people together.
Member’s Mark Made Without Commitment™
This item meets our Member’s Mark Made Without Commitment™: Our Member’s Mark Made Without Commitment makes it easier to know what is not in our products, so members can feel better about what is. We simplify the choice for our members by setting a high brand standard for the products they bring into their homes. This isn’t list a list of ingredients, it’s our commitment to simpler ingredients that reflect our members' values. And we deliver this without compromising taste, performance, or value. This means that this item doesn’t contain the 40+ ingredients on our Made Without Commitment list like High Fructose Corn Syrup, Phthalates, Talc, Certified Synthetic Colors/ FD&C Colors, and Formaldehyde. See the full list of ingredients here: https://www.samsclub.com/cp/members-mark-goals/30001929.
Specifications
Cakes & cupcake orders can be picked up the Bakery area within the club.
Warnings and disclaimers
Disclaimer
WARNING: CHOKING HAZARD – Small parts. Not for children under 3 years
CAUTION: Gum paste is not edible due to hard, brittle texture and/or wires in some products, but is safe for food contact. DO NOT EAT.
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 1,464 reviews
Verified Purchase
Beautiful & delicious! Great price.
This half-sheet cake was made & decorated exactly as ordered. It was on point moist (marble) and not overly sweet with bettercream rather than buttercream. The writing on it was truly lovely and complimented the color photo that was provided. (Although Sam’s, you really should allow an upload of a photo with the order please, as I had to take a print to the store, which is silly given all the technology we have.) Served with fresh strawberries, it was perfect. Oh, and at a great price to boot. Thanks, Sam’s Kingston NY.
Verified Purchase
Amazing cake, but.......
The cake itself was beautiful and delicious! Here is the problem!!! There is not enough space to put exactly what I wanted on the cake and you can't order in store. I wanted a SMALL emblem of the Air Force on the cake and a larger Congratulations on your Retirement lettering. The emblem took up most of the space on the cake! Please, Please increase the amount of characters you can put when giving directions on what we want on the cake.
Verified Purchase
Cake missed the mark
I used to love Sam's club cakes, but must admit, they're not as good as they used to be. The cake was not as moist and the chocolate buttercream was not as good as the vanilla cream. It's still a good value but not as good as it used to be. For the first time, we actually had too much leftover.
Items you may like
Member's Mark Holiday Muffin Variety Pack, 6 ct., $6.82, $1.14/ea
$682current price $6.82$1.14/eaMember's Mark Holiday Muffin Variety Pack, 6 ct.
8283.8 out of 5 Stars. 828 reviews3.8 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryTortillaLand Uncooked 8" Soft Flour Tortillas 36 ct., $6.73, $0.19/ea
$673current price $6.73$0.19/eaTortillaLand Uncooked 8" Soft Flour Tortillas 36 ct.
12844.8232 out of 5 Stars. 1284 reviews4.8232 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark All Butter Cocktail Croissants, 20 ct., $5.96, $0.30/ea
$596current price $5.96$0.30/eaMember's Mark All Butter Cocktail Croissants, 20 ct.
3254.5231 out of 5 Stars. 325 reviews4.5231 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Plain Sliced Bagels, 6 ct., $3.82, $0.64/ea
$382current price $3.82$0.64/eaMember's Mark Plain Sliced Bagels, 6 ct.
7714.3035 out of 5 Stars. 771 reviews4.3035 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk., $4.28, $0.01/foz
$428current price $4.28$0.01/fozMember's Mark Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk.
627394.8197 out of 5 Stars. 62739 reviews4.8197 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll, $24.76, $0.02/sft
$2476current price $24.76$0.02/sftMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll
1938544.8417 out of 5 Stars. 193854 reviews4.8417 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingStrawberries, 2 lbs., $6.52, $3.26/lb
$652current price $6.52$3.26/lbStrawberries, 2 lbs.
397084.4155 out of 5 Stars. 39708 reviews4.4155 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryBananas, 3 lbs., $1.47, $0.49/lb
$147current price $1.47$0.49/lbBananas, 3 lbs.
527924.6059 out of 5 Stars. 52792 reviews4.6059 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Select & Tear 2-Ply Paper Towel 15 rolls, 150 sheets/roll, $20.93, $0.02/sft
$2093current price $20.93$0.02/sftMember's Mark Select & Tear 2-Ply Paper Towel 15 rolls, 150 sheets/roll
1545234.8588 out of 5 Stars. 154523 reviews4.8588 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Jumbo Hoagie Rolls, White Bread, 6 ct., $6.98, $1.16/ea
$698current price $6.98$1.16/eaMember's Mark Jumbo Hoagie Rolls, White Bread, 6 ct.
18234.5699 out of 5 Stars. 1823 reviews4.5699 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryAunt Millie's Hot Dog Buns, 16 ct., $3.18, $0.13/oz
$318current price $3.18$0.13/ozAunt Millie's Hot Dog Buns, 16 ct.
9324.5612 out of 5 Stars. 932 reviews4.5612 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Sliced Brioche Slider Buns, 24 ct., $5.98, Was $6.98, $0.25/ea
Instant Savings
Now$598current price Now $5.98, Was $6.98$6.98$0.25/ea$1 offEnds Oct 12Member's Mark Sliced Brioche Slider Buns, 24 ct.
32254.6983 out of 5 Stars. 3225 reviews4.6983 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark French Bread, 2 ct., $2.98, $1.49/ea
$298current price $2.98$1.49/eaMember's Mark French Bread, 2 ct.
19234.5133 out of 5 Stars. 1923 reviews4.5133 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Fall Cutout Cookies, 15 ct., $10.92, $0.73/ea
$1092current price $10.92$0.73/eaMember's Mark Fall Cutout Cookies, 15 ct.
6884.4 out of 5 Stars. 688 reviews4.4 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Sliced Sourdough, 23 oz., $3.96, $0.17/oz
$396current price $3.96$0.17/ozMember's Mark Sliced Sourdough, 23 oz.
2483.875 out of 5 Stars. 248 reviews3.875 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDelivery