Cheez-It Variety Pack, 1 oz., 50 pk.
Shipping

Highlights
- Includes (1) 50.52 oz. box containing 50 pouches of ready to eat snack crackers - packaged for freshness and great taste
- Variety pack of Cheez-It Original, White Cheddar, Snack Mix and Extra Toasty flavors- deliciously cheesy, light, and crispy baked snack crackers
- An on the go snack; Ideal for road trips, lunch snacks, at the game, or as an afternoon crunch break
- Made with 100% real cheese aged for a bold taste
- Kosher Dairy
Classic Snack Mix Cheez-It Pringles RKT Variety Pack, 40 ct. $13.98 $0.42/oz

Classic Snack Mix Cheez-It Pringles RKT Variety Pack, 40 ct.


Members also considered
Gushers Strawberry & Tropical Variety Pack Snacks, 0.8 oz., 42 pk. $12.88 $0.38/oz
Sponsored$1288current price $12.88$0.38/ozGushers Strawberry & Tropical Variety Pack Snacks, 0.8 oz., 42 pk.
26514.745 out of 5 Stars. 2651 reviews4.745 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingNature's Garden Probiotic Mixed Berry Yoggies 0.7 oz., 24 pk. $10.38 $0.61/oz
$1038current price $10.38$0.61/ozNature's Garden Probiotic Mixed Berry Yoggies 0.7 oz., 24 pk.
31664.7476 out of 5 Stars. 3166 reviews4.7476 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingWelch's Mixed Fruit Fruit Snack, 0.8 oz, 90 pk. $13.94 $0.19/oz
$1394current price $13.94$0.19/ozWelch's Mixed Fruit Fruit Snack, 0.8 oz, 90 pk.
37504.8112 out of 5 Stars. 3750 reviews4.8112 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingCheez-It Original Baked Snack Crackers, 24 oz., 2 pk. $8.98 Was $9.98 $0.19/oz
Instant Savings
SponsoredNow$898current price Now $8.98, Was $9.98$9.98$0.19/oz$1 offEnds Oct 28Cheez-It Original Baked Snack Crackers, 24 oz., 2 pk.
57394.7104 out of 5 Stars. 5739 reviews4.7104 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingNutella & GO! Hazelnut and Cocoa Spread + Breadsticks, 1.8 oz., 16 pk. $15.98 $0.55/oz
$1598current price $15.98$0.55/ozNutella & GO! Hazelnut and Cocoa Spread + Breadsticks, 1.8 oz., 16 pk.
18624.8373 out of 5 Stars. 1862 reviews4.8373 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingRITZ Original Crackers, 3.43 oz., 18 pk. $10.28 $0.17/oz
$1028current price $10.28$0.17/ozRITZ Original Crackers, 3.43 oz., 18 pk.
96644.8 out of 5 Stars. 9664 reviews4.8 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingDuchess Honey Buns, 3 oz., 12 pk. $7.18 $0.20/oz
$718current price $7.18$0.20/ozDuchess Honey Buns, 3 oz., 12 pk.
59524.6751 out of 5 Stars. 5952 reviews4.6751 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingOtis Spunkmeyer Variety Pack Muffins, 4 oz., 15 pk. $15.54 $0.26/oz
$1554current price $15.54$0.26/ozOtis Spunkmeyer Variety Pack Muffins, 4 oz., 15 pk.
29594.6634 out of 5 Stars. 2959 reviews4.6634 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryHoney Maid Honey Graham Crackers, 14.4 oz., 4 pk. $8.98 $0.16/oz
$898current price $8.98$0.16/ozHoney Maid Honey Graham Crackers, 14.4 oz., 4 pk.
72934.8157 out of 5 Stars. 7293 reviews4.8157 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingFamous Amos Chocolate Chip Cookies, 2 oz., 42 pk. $18.38 $0.22/oz
$1838current price $18.38$0.22/ozFamous Amos Chocolate Chip Cookies, 2 oz., 42 pk.
45964.7992 out of 5 Stars. 4596 reviews4.7992 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingHostess Donettes Variety Pack Donuts, Snack Size, 1.5 oz., 32 pk. $12.98 $0.27/oz
$1298current price $12.98$0.27/ozHostess Donettes Variety Pack Donuts, Snack Size, 1.5 oz., 32 pk.
30774.4751 out of 5 Stars. 3077 reviews4.4751 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingNutella B-Ready Crispy Wafers, 0.7 oz., 36ct $13.98 $0.50/oz
$1398current price $13.98$0.50/ozNutella B-Ready Crispy Wafers, 0.7 oz., 36ct
6874.853 out of 5 Stars. 687 reviews4.853 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Animal Crackers, 5 lbs. $10.58 $0.13/oz
$1058current price $10.58$0.13/ozMember's Mark Animal Crackers, 5 lbs.
37554.6839 out of 5 Stars. 3755 reviews4.6839 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingOREO Chocolate Sandwich Cookies, 5.23 oz., 12 pk. $10.98 $0.17/oz
$1098current price $10.98$0.17/ozOREO Chocolate Sandwich Cookies, 5.23 oz., 12 pk.
127184.8011 out of 5 Stars. 12718 reviews4.8011 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingOREO Chocolate Sandwich Cookies, 2.4 oz., 30 pk. $13.48 $0.19/oz
$1348current price $13.48$0.19/ozOREO Chocolate Sandwich Cookies, 2.4 oz., 30 pk.
128464.8024 out of 5 Stars. 12846 reviews4.8024 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShipping
About this item
Product details
Deliciously Cheesy and Perfectly Portable
These pouches of Cheez-It baked snack crackers are outrageously cheesy and perfectly portable. They contain deliciously crunchy little crackers that have been a favorite among cheese lovers for decades. This variety pack includes Original, White Cheddar, Snack Mix, and Extra Toasty flavors, offering enough variety to satisfy any snack craving.
Bold Cheesy Flavor
Each lightly salted cracker is loaded with bold cheesy flavor. These Cheez-It baked snack crackers are conveniently packaged for on-the-go snacking. They're a fan favorite for game night, school snacks, lunches, family movie nights, late-night snacking, and so much more - the cheesy options are endless!
Perfect for Every Snacking Moment
Delicious for all ages, grab a pouch of Cheez-It crackers for every family snacking moment. Whether you're packing some for the office or a road trip, you'll find a snack that's filled with big cheese flavor.
A Crowd Favorite
It’s no wonder that these bite-sized crackers have become a crowd favorite, bringing smiles and that urge for just one more handful. Enjoy the cheesy goodness of Cheez-It baked snack crackers anytime, anywhere.
Specifications
Net Weight: 50.24 oz.
Includes: 50 packs
White Cheddar Ingredients: Enriched Flour (Wheat Flour, Niacin, Reduced Iron, Vitamin B1 [Thiamin Mononitrate], Vitamin B2 [Riboflavin], Folic Acid), Vegetable Oil (Soybean And Palm Oil With TBHQ For Freshness), White Cheddar Cheese (Milk, Cheese Cultures, Salt, Enzymes). Contains 2% Or Less Of Salt, Whey, Cheddar Cheese (Milk, Cheese Cultures, Salt, Enzymes), Monosodium Glutamate, Whey Protein Concentrate, Butter (Cream, Salt), Baking Soda, Yeast, Natural And Artificial Flavor, Lactic Acid, Calcium Lactate, Disodium Phosphate, Citric Acid, Turmeric Extract Color, Annatto Extract Color, Soy Lecithin. Contains Wheat, Milk And Soy Ingredie
Original Ingredients: Enriched Flour (Wheat Flour, Niacin, Reduced Iron, Vitamin B1 [Thiamin Mononitrate], Vitamin B2 [Riboflavin], Folic Acid), Vegetable Oil (Soybean And Palm Oil With TBHQ For Freshness), Cheese Made With Skim Milk (Skim Milk, Whey Protein, Salt, Cheese Cultures, Enzymes, Annatto Extract Color). Contains Wheat, Milk And Soy.
Snack Mix Classic Ingredients: Cheese Crackers (Enriched Flour [Wheat Flour, Niacin, Reduced Iron, Vitamin B1 (Thiamin Mononitrate), Vitamin B2 (Riboflavin), Folic Acid], Vegetable Oil [High Oleic Soybean, Soybean, Palm, And/Or Canola With Tbhq For Freshness], Cheese Made With Skim Milk [Skim Milk, Whey Protein, Salt, Cheese Cultures, Enzymes, Annatto Extract Color], Salt, Paprika, Yeast, Paprika Extract Color, Soy Lecithin), Pretzels (Enriched Flour [Wheat Flour, Niacin, Reduced Iron, Vitamin B1 (Thiamin Mononitrate), Vitamin B2 (Riboflavin), Folic Acid], Salt, Canola And/Or Sunflower Oil, Corn Syrup, Baking Soda, Barley Malt Extract, Yeast), Bread Slices (Enriched Flour [Wheat Flour, Niacin, Reduced Iron, Vitamin B1 (Thiamin Mononitrate), Vitamin B2 (Riboflavin), Folic Acid], Canola And/Or Soybean Oil, Salt, Yeast, Sugar, Malt, Wheat Gluten, Worcestershire Sauce Powder [Molasses, Vinegar, Corn Syrup, Caramel Color, Garlic, Sugar, Spices, Tamarind, Natural Flavor, Maltodextrin], Dextrose, Spice, Garlic Powder, Onion Powder, Baking Soda, Yeast Extract, Disodium Inosinate, Disodium Guanylate), Cheese Flavored Rice Balls (Rice Flour, Vegetable Oil [Canola, Rice, Safflower And/Or Sunflower], Maltodextrin, Salt, Whey, Cheddar Cheese [Cultured Pasteurized Milk, Salt, Enzymes], Reduced Lactose Whey, Buttermilk, Natural Flavor, Onion Powder, Sugar, Disodium Phosphate, Garlic Powder, Yeast Extract, Citric Acid, Blue Cheese [Milk, Cheese Cultures, Salt, Enzymes], Lactic Acid). Contains 2% Or Less Of Soybean Oil With Tbhq For Freshness, Worcestershire Seasoning (Monosodium Glutamate, Salt, Corn Syrup Solids, Sugar, Maltodextrin, Torula Yeast, Garlic Powder, Worcestershire Sauce [Molasses, Vinegar, Corn Syrup, Salt, Caramel Color, Garlic, Sugar, Spices, Tamarind, Natural Flavor], Onion Powder, Molasses, Modified Food Starch, Vinegar, Wheat Starch, Caramel Color, Spice, Disodium Inosinate, Disodium Guanylate, Soy Flour). Contains Wheat, Milk And Soy.
Extra Toasty Ingredients: Enriched Flour (Wheat Flour, Niacin, Reduced Iron, Vitamin B1 [Thiamin Mononitrate], Vitamin B2 [Riboflavin], Folic Acid), Vegetable Oil (High Oleic Soybean, Soybean, Palm, And/Or Canola Oil With Tbhq For Freshness), Cheese Made With Skim Milk (Skim Milk, Whey Protein, Salt, Cheese Cultures, Enzymes, Annatto Extract Color). Contains 2% Or Less Of Salt, Dextrose, Paprika, Yeast, Paprika Extract Color, Soy Lecithin. Contains Wheat, Milk And Soy.
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 52 reviews
Verified Purchase
CHEEZIT
***50 bags***Great price! When on sale😉
Verified Purchase
Cheezy Goodness
The kids love them because everyone gets their favorite.
Verified Purchase
Cheez-Its
Absolutely amazing! Great variety pack.
Items you may like
Jack Link's Beef Jerky, Variety Pack, 1.25 oz., 9 pk. $15.98 Was $17.98 $1.42/oz
Instant Savings
SponsoredNow$1598current price Now $15.98, Was $17.98$17.98$1.42/oz$2 offEnds Oct 25Jack Link's Beef Jerky, Variety Pack, 1.25 oz., 9 pk.
16774.641 out of 5 Stars. 1677 reviews4.641 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingWHEAT THINS Original Snacks Whole Grain Wheat Crackers, 20 oz., 2pk. $9.48 $0.24/oz
$948current price $9.48$0.24/ozWHEAT THINS Original Snacks Whole Grain Wheat Crackers, 20 oz., 2pk.
15794.7834 out of 5 Stars. 1579 reviews4.7834 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingSonoma Creamery Pepperoni Pizza Cheese Crisps, 9.5oz. $9.98 $1.05/oz
$998current price $9.98$1.05/ozSonoma Creamery Pepperoni Pizza Cheese Crisps, 9.5oz.
13653.4161 out of 5 Stars. 1365 reviews3.4161 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryTakis Fuego Rolled Tortilla Chips, 1 oz., 46 pk. $17.28 $0.38/ea
Sponsored$1728current price $17.28$0.38/eaTakis Fuego Rolled Tortilla Chips, 1 oz., 46 pk.
36394.618 out of 5 Stars. 3639 reviews4.618 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingWILDE Protein Crackers Smoked Gouda, 7.4 oz $8.28
$828current price $8.28WILDE Protein Crackers Smoked Gouda, 7.4 oz
Available for ShippingShippingMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll $24.76 $0.02/sft
$2476current price $24.76$0.02/sftMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll
1939674.8417 out of 5 Stars. 193967 reviews4.8417 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingBananas, 3 lbs. $1.47 $0.49/lb
$147current price $1.47$0.49/lbBananas, 3 lbs.
527394.606 out of 5 Stars. 52739 reviews4.606 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryStrawberries, 2 lbs. $6.52 $3.26/lb
$652current price $6.52$3.26/lbStrawberries, 2 lbs.
397274.4154 out of 5 Stars. 39727 reviews4.4154 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryNutri-Grain Breakfast Bars Variety Pack, 1.3 oz., 36 pk. $9.98 $0.28/ea
$998current price $9.98$0.28/eaNutri-Grain Breakfast Bars Variety Pack, 1.3 oz., 36 pk.
58694.6965 out of 5 Stars. 5869 reviews4.6965 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Select & Tear 2-Ply Paper Towel 15 rolls, 150 sheets/roll $20.93 $0.02/sft
$2093current price $20.93$0.02/sftMember's Mark Select & Tear 2-Ply Paper Towel 15 rolls, 150 sheets/roll
1545824.8587 out of 5 Stars. 154582 reviews4.8587 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingNature's Bakery Fig Bars, Variety Pack, 2 oz., 32 ct. $16.48 $0.52/ea
$1648current price $16.48$0.52/eaNature's Bakery Fig Bars, Variety Pack, 2 oz., 32 ct.
75264.8103 out of 5 Stars. 7526 reviews4.8103 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingSunChips Whole Grain Variety Pack Chips, 30 pk. $18.48 $0.62/ea
$1848current price $18.48$0.62/eaSunChips Whole Grain Variety Pack Chips, 30 pk.
35634.7505 out of 5 Stars. 3563 reviews4.7505 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingArcher Original Mini Beef Sticks, 0.5 oz, 24 pk. $15.42 $1.28/oz
$1542current price $15.42$1.28/ozArcher Original Mini Beef Sticks, 0.5 oz, 24 pk.
44394.4589 out of 5 Stars. 4439 reviews4.4589 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingNestle Toll House Semi-Sweet Chocolate Chips, 72 oz. $15.98 $0.22/oz
$1598current price $15.98$0.22/ozNestle Toll House Semi-Sweet Chocolate Chips, 72 oz.
108694.8056 out of 5 Stars. 10869 reviews4.8056 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingYoplait Go-Gurt Kids Nonfat Yogurt Variety Pack, 2 oz., 32 ct. $6.78 $0.21/ea
$678current price $6.78$0.21/eaYoplait Go-Gurt Kids Nonfat Yogurt Variety Pack, 2 oz., 32 ct.
35224.803 out of 5 Stars. 3522 reviews4.803 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDelivery