BeeKeeper's Naturals Kid's Propolis Throat Soothing Pops, 30 ct.
Shipping

Highlights
- One 30 count bag of throat soothing pops
- Soothe dry, scratchy throats with clean, effective ingredients
- Support immune systems with Propolis, Vitamin D and Zinc
- Each lollipop delivers antioxidants like flavonoids and polyphenols
- 2 grams of sugar in each serving
Beekeepers Naturals Propolis Immune Spray with Vitamin C, $15.98

Beekeepers Naturals Propolis Immune Spray with Vitamin C


Members also considered
Gruns Adult Organic Superfood Greens Multivitamin Gummies, 25 ct., $29.98
Sponsored$2998current price $29.98Gruns Adult Organic Superfood Greens Multivitamin Gummies, 25 ct.
420294.707 out of 5 Stars. 42029 reviews4.707 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember’s Mark Allergy Relief Cetirizine Hydrochloride Tablets 10 mg, 400 ct., $14.78, Was $14.98, $0.04/ea
Now$1478current price Now $14.78, Was $14.98$14.98$0.04/ea$0.2 offMember’s Mark Allergy Relief Cetirizine Hydrochloride Tablets 10 mg, 400 ct.
19254.8281 out of 5 Stars. 1925 reviews4.8281 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Omeprazole Delayed Release Tablets, 20 mg, 42 ct., $9.98, $0.24/ea
$998current price $9.98$0.24/eaMember's Mark Omeprazole Delayed Release Tablets, 20 mg, 42 ct.
23084.8523 out of 5 Stars. 2308 reviews4.8523 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingVital Proteins Collagen Peptides Powder, Unflavored, 1.5 lbs.
SponsoredMembers-only priceVital Proteins Collagen Peptides Powder, Unflavored, 1.5 lbs.
216634.6455 out of 5 Stars. 21663 reviews4.6455 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Nitrile Exam Gloves, Choose your Size, 200 ct., $10.98, $0.05/ea
$1098current price $10.98$0.05/eaMember's Mark Nitrile Exam Gloves, Choose your Size, 200 ct.
7594.7549 out of 5 Stars. 759 reviews4.7549 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark 91% Isopropyl Alcohol, 32 fl. oz., 2 pk., $6.98, $0.11/foz
$698current price $6.98$0.11/fozMember's Mark 91% Isopropyl Alcohol, 32 fl. oz., 2 pk.
18924.8441 out of 5 Stars. 1892 reviews4.8441 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark ClearLAX Polyethylene Glycol 3350 Powder, 17.9 oz., 3 pk., $21.12, $0.39/oz
$2112current price $21.12$0.39/ozFrom $21.12Member's Mark ClearLAX Polyethylene Glycol 3350 Powder, 17.9 oz., 3 pk.
49834.8694 out of 5 Stars. 4983 reviews4.8694 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingBAND-AID Adhesive Bandages, Variety Pack, 163 ct., $12.98, $0.08/ea
$1298current price $12.98$0.08/eaBAND-AID Adhesive Bandages, Variety Pack, 163 ct.
11614.7821 out of 5 Stars. 1161 reviews4.7821 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark 50mcg Allergy Relief, Fluticasone Propionate Nasal Spray (0.62 fl. oz., 6 ct.), $24.46, $4.08/ea
$2446current price $24.46$4.08/eaFrom $24.46Member's Mark 50mcg Allergy Relief, Fluticasone Propionate Nasal Spray (0.62 fl. oz., 6 ct.)
13734.842 out of 5 Stars. 1373 reviews4.842 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember’s Mark Acid-Pep Acid Reducer Tablets, 20 mg Famotidine, 100 ct./pk., 2 pk., $9.16, $0.05/ea
$916current price $9.16$0.05/eaFrom $9.16Member’s Mark Acid-Pep Acid Reducer Tablets, 20 mg Famotidine, 100 ct./pk., 2 pk.
24014.8209 out of 5 Stars. 2401 reviews4.8209 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark 10 Strain Probiotic Capsules, 84 ct., $15.67, $0.19/ea
$1567current price $15.67$0.19/eaMember's Mark 10 Strain Probiotic Capsules, 84 ct.
51214.8 out of 5 Stars. 5121 reviews4.8 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingVitafusion Fiber Well Sugar Free Gummy Vitamin Supplement, 220 ct., $17.98, $0.08/ea
$1798current price $17.98$0.08/eaVitafusion Fiber Well Sugar Free Gummy Vitamin Supplement, 220 ct.
32634.7331 out of 5 Stars. 3263 reviews4.7331 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember’s Mark Allergy Relief Loratadine Tablets 10 mg, 400 ct., $12.47, $0.03/ea
$1247current price $12.47$0.03/eaFrom $12.47Member’s Mark Allergy Relief Loratadine Tablets 10 mg, 400 ct.
10794.7618 out of 5 Stars. 1079 reviews4.7618 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Vitamin K2 + D3 Softgels, 150 ct., $14.98, $0.10/ea
$1498current price $14.98$0.10/eaMember's Mark Vitamin K2 + D3 Softgels, 150 ct.
5914.7174 out of 5 Stars. 591 reviews4.7174 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingZyrtec Antihistamine Allergy Tablets, 10 mg. 120 ct., $39.98, $0.33/ea
$3998current price $39.98$0.33/eaZyrtec Antihistamine Allergy Tablets, 10 mg. 120 ct.
41774.7958 out of 5 Stars. 4177 reviews4.7958 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShipping
About this item
Product details
Doctor Formulated, Kids Throat Soothing Lollipops
Introducing our best-selling lozenges, now available in a kid-friendly lollipop format. Each lollipop is carefully formulated with Propolis, Vitamin D, Zinc, and Wildflower Honey, all aimed at soothing scratchy throats and bolstering the immune system. With 50% less sugar than the leading lollipop lozenge, your kids will relish in the taste without you worrying about excessive sugar consumption.
Boost Their Immunity
These lollipops aren't just tasty treats, they're also packed with immune-boosting ingredients. Vitamin D, elderberry, and zinc deliver added immune defense, while propolis is a powerhouse of over 300 beneficial compounds, antioxidants, and vitamins that support the immune system.
50% Less Sugar & A Delicious Dose of Defense
Beekeeper's Naturals' delicious throat soothing lollipops are available in strawberry, green apple, and mixed berry with elderberry flavors. Each serving contains just 2g of sugar, making them a healthier choice with 50% less sugar than the leading lollipop lozenge.
A Run-Down Routine
For those times when your kids have a scratchy or itchy throat, keep Beekeeper's Naturals Kids' Throat-Soothing Lollipops on hand. They provide immediate relief from discomfort, and can be followed up with 4 sprays of Propolis Throat Spray for added soothing power.
Efficacy Comes First
At Beekeeper's Naturals, we're not just creating cleaner alternatives to the traditional medicine cabinet. We merge modern science with natural medicine to create natural remedies that actually work. Our products are doctor formulated and backed by rigorous testing for efficacy and safety.
Specifications
Use Instructions: Children 4+ years take 1 pop. Use up to 3 times daily or as directed by a healthcare professional
Purchase Includes: 30 count
Shelf Life: N/A
FSA/HSA Eligible: No
Allergen + Warnings: This product contains honey and as such it should not be used by children under 12 months of age. As with any dietary supplement, if your child is taking medication or has allergies, consult your healthcare professional before use
Ingredients: Chicory root fiber, organic brown rice syrup, Honey, Strawberry puree, blackberry puree, citric acid, natural strawberry flavor, natural mixed berry/elderberry flavor, fruit & vegetable juices (for color), elderberry extract, monk fruit extract
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 1,919 reviews
Verified Purchase
Kids love these !
Love that Sam’s carries these ! Great price , especially when they’re on sale. Kids really enjoy them when they’re under the weather
Kid approved!
Recommended by our pediatrician! Kids love all the flavors compared to other brands we've tried. Will always have a bag on hand
These were so helpful on our last flight. Of course when we were getting on our plane for our long- awaited family vacation, my son started manifesting symptoms of a cold. I cannot take liquid children's cold medicine on an airplane, so I had brought these lollipops just in case, and I'm so glad I did. My son recovered in only a couple of days, and because I decided to eat some lollipops myself on the flight, I didn't catch what he was fighting either. I credit these ingredients for helping our immune systems on our trip. I'll be bringing these on all flights in the future.
Other popular items in Baby Health Care
Dreft Baby Liquid Laundry Detergent, 125 loads, 170 fl. oz., $24.48, $0.14/foz
Sponsored$2448current price $24.48$0.14/fozDreft Baby Liquid Laundry Detergent, 125 loads, 170 fl. oz.
33584.5188 out of 5 Stars. 3358 reviews4.5188 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingSafety 1st Stay Clean Tabletop Cool Mist Humidifier
Members-only priceSafety 1st Stay Clean Tabletop Cool Mist Humidifier
1454.2345 out of 5 Stars. 145 reviews4.2345 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingChildren's Tylenol Oral Suspension, Dye Free, Cherry, 4 oz., 3 pk., $12.98, $1.08/foz
$1298current price $12.98$1.08/fozChildren's Tylenol Oral Suspension, Dye Free, Cherry, 4 oz., 3 pk.
15954.8144 out of 5 Stars. 1595 reviews4.8144 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingDesitin Maximum Strength Diaper Rash Paste, 4.8 oz., 3 pk., $16.48, Was $18.48, $1.14/oz
Instant Savings
Now$1648current price Now $16.48, Was $18.48$18.48$1.14/oz$2 offEnds Sep 30Desitin Maximum Strength Diaper Rash Paste, 4.8 oz., 3 pk.
49564.7799 out of 5 Stars. 4956 reviews4.7799 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingPedialyte AdvancedCare Plus Electrolyte Solution Berry Frost, 33.8 fl. oz., 3 pk., $13.98, $0.14/foz
$1398current price $13.98$0.14/fozPedialyte AdvancedCare Plus Electrolyte Solution Berry Frost, 33.8 fl. oz., 3 pk.
4784.7448 out of 5 Stars. 478 reviews4.7448 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll, $24.76, $0.02/sft
$2476current price $24.76$0.02/sftMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll
1938544.8417 out of 5 Stars. 193854 reviews4.8417 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingStrawberries, 2 lbs., $6.52, $3.26/lb
$652current price $6.52$3.26/lbStrawberries, 2 lbs.
397084.4155 out of 5 Stars. 39708 reviews4.4155 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk., $4.28, $0.01/foz
$428current price $4.28$0.01/fozMember's Mark Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk.
627394.8197 out of 5 Stars. 62739 reviews4.8197 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Select & Tear 2-Ply Paper Towel 15 rolls, 150 sheets/roll, $20.93, $0.02/sft
$2093current price $20.93$0.02/sftMember's Mark Select & Tear 2-Ply Paper Towel 15 rolls, 150 sheets/roll
1545234.8588 out of 5 Stars. 154523 reviews4.8588 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark Seasoned Rotisserie Chicken, $4.98
$498current price $4.98Member's Mark Seasoned Rotisserie Chicken
742884.6653 out of 5 Stars. 74288 reviews4.6653 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryJohnson's Head-To-Toe Wash & Shampoo, 33.8 fl. oz.
Members-only priceJohnson's Head-To-Toe Wash & Shampoo, 33.8 fl. oz.
7124.5492 out of 5 Stars. 712 reviews4.5492 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingAveeno Baby Calming Comfort Bath Wash 18 fl. oz., 2 pk.
Instant Savings
Members-only price$2 offEnds Sep 30Aveeno Baby Calming Comfort Bath Wash 18 fl. oz., 2 pk.
11094.8656 out of 5 Stars. 1109 reviews4.8656 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingAveeno Baby Daily Moisture Lotion with Pump, 24hr Protection, 18 fl. oz., 2 pk.
Instant Savings
Members-only price$2 offEnds Sep 30Aveeno Baby Daily Moisture Lotion with Pump, 24hr Protection, 18 fl. oz., 2 pk.
18514.8298 out of 5 Stars. 1851 reviews4.8298 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingJohnson's Moisturizing Pink Baby Lotion with Coconut Oil, 33.8 fl. oz.
Instant Savings
Members-only price$1 offEnds Sep 30Johnson's Moisturizing Pink Baby Lotion with Coconut Oil, 33.8 fl. oz.
27043.682 out of 5 Stars. 2704 reviews3.682 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingRegalo Easy Step Extra Tall Baby Gate, 29" - 36.5", Choose Color
Instant Savings
Members-only price$10 offEnds Sep 30Regalo Easy Step Extra Tall Baby Gate, 29" - 36.5", Choose Color
10534.2441 out of 5 Stars. 1053 reviews4.2441 out of 5 starsAvailable for ShippingShipping