Assorted Cookie Tray, 84 ct.
Curbside Pickup

Highlights
- Baked fresh in-club daily
- Delicious assortment of freshly baked cookies
- Great for entertaining, school parties, or to enjoy as a sweet treat
- Includes 18 x Oatmeal Raisin, 18 x Chocolate Chunk, 36 x Mini Candy and 12 x White Chunk Macadamia
- No trans fat or high fructose corn syrup
Pillsbury Chocolate Chip Cookie Dough Tub, 4.75 lbs. $9.86 $2.08/lb

Pillsbury Chocolate Chip Cookie Dough Tub, 4.75 lbs.


Members also considered
Member's Mark Holiday Cookie Tray, 60 ct. $19.93 $0.33/ea
$1993current price $19.93$0.33/eaMember's Mark Holiday Cookie Tray, 60 ct.
18884.3374 out of 5 Stars. 1888 reviews4.3374 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Fruit and Cheese Party Tray, priced per pound $34.86 $4.98/lb
$3486current price $34.86avg. price$4.98/lbFinal cost by weightMember's Mark Fruit and Cheese Party Tray, priced per pound
38394.2709 out of 5 Stars. 3839 reviews4.2709 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Fresh Fruit Tray, priced per pound $14.92 $4.44/lb
$1492current price $14.92avg. price$4.44/lbFinal cost by weightMember's Mark Fresh Fruit Tray, priced per pound
42074.1041 out of 5 Stars. 4207 reviews4.1041 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Fruit and Cheese Tray, priced per pound $17.43 $4.98/lb
$1743current price $17.43avg. price$4.98/lbFinal cost by weightMember's Mark Fruit and Cheese Tray, priced per pound
40324.6059 out of 5 Stars. 4032 reviews4.6059 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Fresh-Cut Vegetable Tray and Ranch Dressing, priced per pound $14.25 $4.44/lb
$1425current price $14.25avg. price$4.44/lbFinal cost by weightMember's Mark Fresh-Cut Vegetable Tray and Ranch Dressing, priced per pound
20424.0171 out of 5 Stars. 2042 reviews4.0171 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDelivery
About this item
Product details
Sink your teeth into a variety of sweet, decadent, freshly baked cookies with our Cookie Tray. This Cookie Tray is filled with bakery-quality cookies that take the guesswork and expense out of home baking. With this collection of fresh baked cookies, everyone's taste buds will be satisfied!
What's Special About Our Cookie Tray?
This Cookie Tray includes a total of 84 cookies and four varieties: 18 x Chocolate Chunk, 18 x Oatmeal Raisin, 12 x White Chunk Macadamia, and 36 x Mini Candy Cookies. Mini and full-sized cookies make this perfect for kids and adults at any event.
What's in Our Cookies?
Our Cookies are baked with the finest ingredients and no trans fat. Depending on the cookie, they may be packed with chocolate chunks, juicy raisins, macadamia nuts, or mini candies. The chocolate chunk cookie is made with real butter and couverture chocolate, a very high-quality chocolate that contains a higher percentage of cocoa butter than baking or eating chocolate.
Spoil Your Family and Friends
Whether it’s a party for children, a social event for adults or an outing with a mixed-age crowd, all guests will love these freshly baked cookies. They’re great for family gatherings, school functions, wedding receptions, potlucks and work events. Place the cookies on a tiered dessert stand to create a beautiful display for your dessert table.
More Than One Way to Eat a Cookie
We love these cookies as they are, but they can be enjoyed in other ways, too. Warm a few chocolate chunk cookies in the microwave so the chocolate is slightly melty and serve them with milk for children and coffee/tea for adults. Break out your favorite ice cream flavor and use these cookies to make delectable ice cream sandwiches—you can even mix and match the cookies in any sandwich. Crumble the cookies and use them as a topping or layer them into a creamy parfait.
Member’s Mark Made Without Commitment™
This item meets our Member’s Mark Made Without Commitment™: Our Member’s Mark Made Without Commitment makes it easier to know what is not in our products, so members can feel better about what is. We simplify the choice for our members by setting a high brand standard for the products they bring into their homes. This isn’t list a list of ingredients, it’s our commitment to simpler ingredients that reflect our members' values. And we deliver this without compromising taste, performance, or value. This means that this item doesn’t contain the 40+ ingredients on our Made Without Commitment list like High Fructose Corn Syrup, Phthalates, Talc, Certified Synthetic Colors/ FD&C Colors, and Formaldehyde. See the full list of ingredients here: https://www.samsclub.com/cp/members-mark-goals/30001929.
Specifications
- No refrigeration required
- Resealable container
- Quantity: 84 ct.
- Assorted cookie tray includes:
- 18 x Chocolate Chunk
- 18 x Oatmeal Raisin
- 36 x Mini Candy
- 12 x White Chunk Macadamia
- Follow use-by date on label
Net weight: 96 oz.
Ingredients: Oatmeal Raisin: Raisins (Raisins, Sunflower Oil), Margarine (Palm Oil, Soy Oil, Water, Salt, Mono- And Diglycerides, Soy Lecithin, Sodium Benzoate [Preservative], Beta-carotene Color, Vitamin A Palmitate, Artificial Flavor), Enriched Flour (Wheat Flour, Niacin, Reduced Iron, Thiamine Mononitrate, Riboflavin, Folic Acid), Sugar, Bleached Enriched Flour (Wheat Flour, Niacin, Reduced Iron, Thiamine Mononitrate, Riboflavin, Folic Acid), Rolled Oats, Dark Brown Sugar, Butter (Cream, Natural Flavor), Water, Invert Sugar Syrup, Molasses, Eggs, Salt, Sodium Bicarbonate, Natural Flavor, Soy Lecithin, Cinnamon, Nonfat Dry Milk, Sodium Aluminum Phosphate, Food Starch-modified, Monoglyceride Of Fatty Acids, Nutmeg Contains Milk, Eggs, Wheat, And Soy. May Contain Traces Of Tree Nuts And Peanuts. Chocolate Chunk: Semi-sweet Chocolate Chunks (Sugar, Chocolate Liquor, Cocoa Butter, Soy, Lecithin, Vanilla Extract), Bleached Enriched Flour, (Wheat Flour, Niacin, Reduced Iron, Thiamine Mononitrate, Riboflavin, Folic Acid), Dark Brown Sugar, Sugar, Margarine (Palm Oil, Soy Oil, Water, Salt, Mono- And Diglycerides, Soylecithin, Sodium Benzoate [Preservative], Beta-carotene Color, Vitamin A Palmitate, Artificial Flavor, Butter (Cream, Natural Flavor), Water, Enriched Flour (Wheat Flour, Neacin, Reduced Iron, Thiamine Mononitrate, Riboflavin, Folic Acid), Ivert Sugar Syrup, Canola Oil, Eggs, Molasses, Natural Flavor, Food Starch-modified, Sodium Bicarbonate, Nonfat Dry Milk, Salt, Sodium Aluminum Phosphate, Soy Lectithin, Monoglycerides Of Fatty Acids Contains: Milk, Eggs, Wheat And Soy. May Contain Traces Of Tree Nuts And Peanuts. Mini Candy Cookies: Bleached Enriched Flour (Wheat Flour, Niacin, Reduced Iron, Thiamine Mononitrate, Riboflavin, Folic Acid), Semi-sweet Chocolate Chips (Sugar, Chocolate Liquor, Cocoa Butter, Soy Lecithin, Artificial Flavor), Dark Brown Sugar, Chocolate Candies (Semi-sweet Chocolate [Sugar, Chocolate Liquor, Cocoa Butter, Butter Oil, Soy Lecithin, Artificial Flavor], Sugar, Corn Syrup, Color Added, Yellow 5, Carnauba Wax, Beeswax, Shellac, Gum Arabic), Margarine, (Palm Oil, Soy Oil, Water, Salt, Mono- And Diglycerides, Soy Lecithin, Sodium Benzoate [Preservative], Beta-carotene Color, Vitamin A Palmitate, Artificial Flavor), Butter, (Cream, Natural Flavors), Sugar, Invert Sugar Syrup, Water, Eggs, Salt, Sodium Bicarbonate, Natural And Artificial Flavor, Sodium Aluminum Phosphate, Soy Lecithin, Monoglycerides Of Fatty Acids, Maltodextrin, Annatto Extract Color, Sodium Carbonate Contains: Milk, Egg, Wheat And Soy. May Contain Traces Of Tree Nuts And Peanuts. White Chunk Macadamia: Enriched Flour (Wheat Flour, Niacin, Reduced Iron, Thiamin Mononitrate, Riboflavin, Folic Acid) White Candy Chunk (Sugar, Partially Hydrogenated Palm Kernel Oil, Nonfat Dry Milk, Soy Lecithin, Salt, Natural Flavor), Margarine (Palm Oil, Soy Oil, Water, Salt, Mono- And Diglycerides, Soy Lecithin, Sodium Benzoate [Preservative], Beta-carotene Color, Vitamin A Palmitate, Artificial Flavor), Bleached Enriched Flour (Wheat Flour, Niacin, Reduced Iron, Thiamine Mononitrate, Riboflavin, Folic Acid), Sugar, Dark Brown Sugar, Butter (Cream, Natural Flavor), Macadamia Nuts, Invert Sugar Syrup, Water, Sodium Bicarbonate, Eggs, Whey Protien Concentrate, Natural And Artificial Flavor, Salt, Sodium Aluminum Phosphate, Soy Lecithin, Food Starch Modified, Monoglycerides Of Fatty Acids, Maltodextrin, Annatto Extract Color, Sodium Carbonate
Contains: Milk, Egg, Macadamia Nuts, Wheat And Soy.
May Contain: Traces Of Tree Nuts And Peanuts.
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 2,109 reviews
Verified Purchase
Delicious soft and chewy
Cookies are delicious, soft and chewy. Have bought these 50x in past 5 years. Holiday events, family events, company outings, training meetings. Perfect for any occasion. Perfect for all ages.
Verified Purchase
Delicious, Fresh, and Great Value
I bought these cookies for a birthday party and they were a huge hit! There was a great variety of flavors, so everyone was able to find something they enjoyed. The cookies were soft, fresh, and delicious. I also loved that they came in two different sizes, which made them perfect for guests who wanted a small treat or a larger cookie. On top of that, the price was very reasonable for the quality and quantity. I would definitely order again for future events!
Verified Purchase
Can't go wrong for the price
Nice tray of cookies for parties, etc. Little heavy on the candy cookies but other than that lovely assortment. Oatmeal cookies are delish.
Items you may like
Athenos Crumbled Traditional Feta Cheese (24 oz.) $7.28 $0.30/oz
Sponsored$728current price $7.28$0.30/ozAthenos Crumbled Traditional Feta Cheese (24 oz.)
42544.8343 out of 5 Stars. 4254 reviews4.8343 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark by FujiSan Akita Sushi Roll Party Tray, 44 pcs. $25.17 $0.57/ea
$2517current price $25.17$0.57/eaMember's Mark by FujiSan Akita Sushi Roll Party Tray, 44 pcs.
45214.4714 out of 5 Stars. 4521 reviews4.4714 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Shrimp Tray with Cocktail Sauce, priced per pound $16.45 $9.14/lb
$1645current price $16.45avg. price$9.14/lbFinal cost by weightMember's Mark Shrimp Tray with Cocktail Sauce, priced per pound
18304.324 out of 5 Stars. 1830 reviews4.324 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryBananas, 3 lbs. $1.47 $0.49/lb
$147current price $1.47$0.49/lbBananas, 3 lbs.
528144.6059 out of 5 Stars. 52814 reviews4.6059 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryStrawberries, 2 lbs. $6.52 $3.26/lb
$652current price $6.52$3.26/lbStrawberries, 2 lbs.
397274.4154 out of 5 Stars. 39727 reviews4.4154 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll $24.76 $0.02/sft
$2476current price $24.76$0.02/sftMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll
1939674.8417 out of 5 Stars. 193967 reviews4.8417 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingSprite Lemon Lime Soda Soft Drinks, 12 fl oz., 35 pk. $18.48 $0.04/foz
$1848current price $18.48$0.04/fozSprite Lemon Lime Soda Soft Drinks, 12 fl oz., 35 pk.
128934.7744 out of 5 Stars. 12893 reviews4.7744 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryGreen Seedless Grapes, 3 lbs. $6.97 $2.32/lb
$697current price $6.97$2.32/lbGreen Seedless Grapes, 3 lbs.
314614.4707 out of 5 Stars. 31461 reviews4.4707 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Uncured Ham & Turkey Lunch Kit, 6 pk. $8.47 $1.41/ea
$847current price $8.47$1.41/eaMember's Mark Uncured Ham & Turkey Lunch Kit, 6 pk.
37154.6794 out of 5 Stars. 3715 reviews4.6794 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryExtra Lean Premium Ham, 1.25 lbs each., 2 pk. $8.24 $3.30/lb
$824current price $8.24$3.30/lbExtra Lean Premium Ham, 1.25 lbs each., 2 pk.
55694.6267 out of 5 Stars. 5569 reviews4.6267 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryOscar Mayer Shaved Smoked Turkey Breast, 20 oz., 2 pk. $9.97 $0.25/oz
$997current price $9.97$0.25/ozOscar Mayer Shaved Smoked Turkey Breast, 20 oz., 2 pk.
38274.5911 out of 5 Stars. 3827 reviews4.5911 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Yukon Gold Mashed Potatoes, 32 oz. each, 2 ct. $7.96 $0.12/oz
$796current price $7.96$0.12/ozMember's Mark Yukon Gold Mashed Potatoes, 32 oz. each, 2 ct.
88884.6041 out of 5 Stars. 8888 reviews4.6041 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Mediterranean Kale Pasta Salad, priced per pound $8.96 $5.12/lb
$896current price $8.96avg. price$5.12/lbFinal cost by weightMember's Mark Mediterranean Kale Pasta Salad, priced per pound
78674.5372 out of 5 Stars. 7867 reviews4.5372 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryPace Chunky Salsa, Medium, 38 oz., 2 ct. $7.48 $0.10/oz
$748current price $7.48$0.10/ozPace Chunky Salsa, Medium, 38 oz., 2 ct.
35884.7489 out of 5 Stars. 3588 reviews4.7489 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingOH SNAP! Dilly Bites Dill Pickle Snack Packs, 3.25 fl. oz., 12 ct. $10.98 $0.92/ea
$1098current price $10.98$0.92/eaOH SNAP! Dilly Bites Dill Pickle Snack Packs, 3.25 fl. oz., 12 ct.
10864.6934 out of 5 Stars. 1086 reviews4.6934 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDelivery