Artstyle 3-Ply Lunch Napkins, 6.5", 200 ct., Choose Color
Shipping

Highlights
- 3-ply napkins feature extra absorbancy and facial quality tissue
- Available in a wide range of solid colors to match any party decorations
- Perfect for everyday use or entertaining large parties and celebrations
- Delivers convenience, absorbency and style in every napkin
Marathon Interfold 1-Ply White Dispenser Napkins, 12 pk., 250 napkins/pk., $24.98, Was $27.48, $0.01/ea

Marathon Interfold 1-Ply White Dispenser Napkins, 12 pk., 250 napkins/pk.


Members also considered
Dixie Ultra Heavyweight Dinner Paper Plates, 10", 186 ct., $19.98, $0.11/ea
Sponsored$1998current price $19.98$0.11/eaFrom $19.98Dixie Ultra Heavyweight Dinner Paper Plates, 10", 186 ct.
105934.8474 out of 5 Stars. 10593 reviews4.8474 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Ultra Dinner Paper Plates, 10", 204 ct., $18.98, $0.09/ea
$1898current price $18.98$0.09/eaMember's Mark Ultra Dinner Paper Plates, 10", 204 ct.
423554.8562 out of 5 Stars. 42355 reviews4.8562 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Power Flex 13-Gallon Tall Kitchen Trash Bags, Fresh Scent, 200 ct., $19.98, Was $20.98, $0.10/ea
Now$1998current price Now $19.98, Was $20.98$20.98$0.10/ea$1 offMember's Mark Power Flex 13-Gallon Tall Kitchen Trash Bags, Fresh Scent, 200 ct.
173414.8551 out of 5 Stars. 17341 reviews4.8551 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingHefty Ultra Strong Drawstring Trash Bags, Unscented 33 gal., 90 ct., $22.88, $0.25/ea
Sponsored$2288current price $22.88$0.25/eaHefty Ultra Strong Drawstring Trash Bags, Unscented 33 gal., 90 ct.
88064.7943 out of 5 Stars. 8806 reviews4.7943 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Ultra Lunch Paper Plates, 8.5", 300 ct., $20.98, $0.07/ea
$2098current price $20.98$0.07/eaMember's Mark Ultra Lunch Paper Plates, 8.5", 300 ct.
278194.8295 out of 5 Stars. 27819 reviews4.8295 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Ultra Soup/Salad Paper Bowls 20 oz., 150 ct., $13.78, $0.09/ea
$1378current price $13.78$0.09/eaMember's Mark Ultra Soup/Salad Paper Bowls 20 oz., 150 ct.
137164.8519 out of 5 Stars. 13716 reviews4.8519 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingHefty Supreme Foam Disposable Lunch Plates, 8 7/8", 250 ct., $16.58, $0.07/ea
$1658current price $16.58$0.07/eaFrom $16.58Hefty Supreme Foam Disposable Lunch Plates, 8 7/8", 250 ct.
165454.7943 out of 5 Stars. 16545 reviews4.7943 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingZiploc Brand Gallon Freezer Storage Bags, Stay Open Design, Easy to Fill, 152 ct., $16.48, $0.11/ea
$1648current price $16.48$0.11/eaZiploc Brand Gallon Freezer Storage Bags, Stay Open Design, Easy to Fill, 152 ct.
155994.8177 out of 5 Stars. 15599 reviews4.8177 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark White Plastic Forks, Heavyweight 600 ct., $16.82, $0.03/ea
$1682current price $16.82$0.03/eaFrom $16.82Member's Mark White Plastic Forks, Heavyweight 600 ct.
59514.8189 out of 5 Stars. 5951 reviews4.8189 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Power Flex 13-Gallon Tall Kitchen Trash Bags, 200 ct., $19.98, Was $20.98, $0.10/ea
Now$1998current price Now $19.98, Was $20.98$20.98$0.10/ea$1 offMember's Mark Power Flex 13-Gallon Tall Kitchen Trash Bags, 200 ct.
77834.8599 out of 5 Stars. 7783 reviews4.8599 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Heavyweight White Plastic Spoons, 600 ct., $16.82, $0.03/ea
$1682current price $16.82$0.03/eaFrom $16.82Member's Mark Heavyweight White Plastic Spoons, 600 ct.
52444.7929 out of 5 Stars. 5244 reviews4.7929 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark 33-Gallon Power Flex Drawstring Trash Bags 90 ct., $19.98, Was $20.98, $0.22/ea
Now$1998current price Now $19.98, Was $20.98$20.98$0.22/ea$1 offMember's Mark 33-Gallon Power Flex Drawstring Trash Bags 90 ct.
4094.8362 out of 5 Stars. 409 reviews4.8362 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingZiploc Brand Sandwich Bags with EasyGuide Texture, Grip ’n Seal Technology, 580 ct., $12.98, $0.02/ea
$1298current price $12.98$0.02/eaZiploc Brand Sandwich Bags with EasyGuide Texture, Grip ’n Seal Technology, 580 ct.
71714.7586 out of 5 Stars. 7171 reviews4.7586 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingZiploc Brand Quart Freezer Storage Bags, Stay Open Design, Easy to Fill, 216 ct., $14.78, $0.07/ea
$1478current price $14.78$0.07/eaZiploc Brand Quart Freezer Storage Bags, Stay Open Design, Easy to Fill, 216 ct.
110364.8611 out of 5 Stars. 11036 reviews4.8611 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingHefty Food Storage Containers with Lids, 28 oz., 60 pc., $9.88, $0.33/ea
$988current price $9.88$0.33/eaHefty Food Storage Containers with Lids, 28 oz., 60 pc.
54784.8116 out of 5 Stars. 5478 reviews4.8116 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShipping
About this item
Product details
Whether you are hosting a celebration or want to liven up your everyday use napkins, these solid colored Artstyle 3-Ply Lunch Napkins have you covered.
Colors For Any Occasion
Our vibrant yellow will add a pop of color to any celebration, while our black napkins bring a touch of elegance to your table. What baby shower is complete without pastel blue or pink to welcome the new addition to the family and honor the parents. Classic red and navy are the perfect choice for Fourth of July cookouts and school-color themed graduation celebrations. Use red to host a Valentine's Day school event or Christmas party and Navy belongs a part of any nautical theme.
Quality Performance
Artstyle Lunch Napkins deliver both strength and style. Created with 3-ply, facial quality tissue these disposable napkins are ready to keep guests clean and enjoying their food or drink. Whether it’s bar-b-que sauce at your cookout, buffalo wings at a game day celebration, or all the ketchup and mustard they desire, Artstyle napkins have you covered with their soft and absorbent texture.
Complete Your Table Setting
The square 6.5" size is perfect for both lunch and dinner use. With a 1/4" fold, they can be unfolded to a full 13" x 13" size to roll cutlery, create a variety of decorative napkin foldings, or hold small finger foods. Sold in packages of 200, mix and match with our solid color oval and 10" plates to create the perfect color combination for your next celebration.
Whether it is a birthday, retirement, graduation, bridal shower or a gathering at the office, home or school, Arstyle 3-Ply Lunch Napkins are sure to enhance your decor.
Specifications
- SIZE: 6.5" x 6.5"
- MATERIAL: Paper
- DETAILS: 3-ply napkins
- DESIGN: Features solid color
- COLOR(S) : Black, Navy Blue, Pastel Blue, Pastel Pink, Red, Yellow
- QUANTITY: 200 ct.
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 5 reviews
Verified Purchase
Nice..
Outstanding feel, good quality, size and price ! Many colors to choose from make these a great find for weddings and partys!
Verified Purchase
Pink Dinner Napkins
Great value and ordered pink to theme with party. Dinner napkins and held up well
Verified Purchase
Napkins
Great quality
Other popular items in Household Essentials
Marathon Centerpull Premium 1-Ply White Paper Towels, 6 rolls, 300 sheets/roll, $38.88, Was $40.98, $0.03/sft
Instant Savings
SponsoredNow$3888current price Now $38.88, Was $40.98$40.98$0.03/sft$2.10 offEnds Nov 18Marathon Centerpull Premium 1-Ply White Paper Towels, 6 rolls, 300 sheets/roll
9454.546 out of 5 Stars. 945 reviews4.546 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark, Huge Roll 2 ply, White, Paper Towel 15 Rolls, 101 sheets/roll, $26.48, $0.02/sft
$2648current price $26.48$0.02/sftMember's Mark, Huge Roll 2 ply, White, Paper Towel 15 Rolls, 101 sheets/roll
88374.7414 out of 5 Stars. 8837 reviews4.7414 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMarathon 1/8 Fold 2-Ply White Dinner Napkin, 12 pks., 100 napkins/pk., $24.64, $0.02/ea
$2464current price $24.64$0.02/eaMarathon 1/8 Fold 2-Ply White Dinner Napkin, 12 pks., 100 napkins/pk.
10854.7871 out of 5 Stars. 1085 reviews4.7871 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMarathon Multifold 1-Ply White Paper Towels 16 pks., 250 towels/pk, $32.88, Was $33.88, $0.01/sft
Instant Savings
SponsoredNow$3288current price Now $32.88, Was $33.88$33.88$0.01/sftFrom $32.88$1 offEnds Nov 18Marathon Multifold 1-Ply White Paper Towels 16 pks., 250 towels/pk
29034.6417 out of 5 Stars. 2903 reviews4.6417 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMarathon Interfold Gray Napkin Dispenser 2 ct., $28.47, $14.23/ea
$2847current price $28.47$14.23/eaMarathon Interfold Gray Napkin Dispenser 2 ct.
284.5 out of 5 Stars. 28 reviews4.5 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingTork Xpressnap One-at-a-time Tabletop Napkin Dispenser, Black, $17.76, $17.76/ea
$1776current price $17.76$17.76/eaTork Xpressnap One-at-a-time Tabletop Napkin Dispenser, Black
33 out of 5 Stars. 3 reviews3 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll, $24.76, $0.02/sft
$2476current price $24.76$0.02/sftMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll
1936884.8418 out of 5 Stars. 193688 reviews4.8418 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingKleenex Trusted Care Facial Tissues 12 boxes, 160 tissues/box, $17.94, $0.01/ea
$1794current price $17.94$0.01/eaKleenex Trusted Care Facial Tissues 12 boxes, 160 tissues/box
131084.676 out of 5 Stars. 13108 reviews4.676 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Halloween Paper Plates, Ghostly Goodies, 10", 85 ct., $9.98, $0.12/ea
$998current price $9.98$0.12/eaMember's Mark Halloween Paper Plates, Ghostly Goodies, 10", 85 ct.
374.6757 out of 5 Stars. 37 reviews4.6757 out of 5 starsAvailable for Pickup or ShippingPickupShippingMember's Mark Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk., $4.28, $0.01/foz
$428current price $4.28$0.01/fozMember's Mark Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk.
626394.8197 out of 5 Stars. 62639 reviews4.8197 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryJif Creamy Peanut Butter, 48 oz., 2 pk., $11.98, $0.12/oz
$1198current price $11.98$0.12/ozJif Creamy Peanut Butter, 48 oz., 2 pk.
257534.8583 out of 5 Stars. 25753 reviews4.8583 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingPOM Individually Wrapped 2-Ply Paper Towels 30 rolls, 110 sheets/roll, $35.98, $0.02/sft
$3598current price $35.98$0.02/sftPOM Individually Wrapped 2-Ply Paper Towels 30 rolls, 110 sheets/roll
50324.1119 out of 5 Stars. 5032 reviews4.1119 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingScott Shop Towels Original 55 sheets/roll, 12 rolls, $22.64, $0.05/sft
$2264current price $22.64$0.05/sftScott Shop Towels Original 55 sheets/roll, 12 rolls
2014.806 out of 5 Stars. 201 reviews4.806 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMarathon Automated Hardwound Paper Towel Dispenser, Black, $47.46, $47.46/ea
$4746current price $47.46$47.46/eaMarathon Automated Hardwound Paper Towel Dispenser, Black
2404.6333 out of 5 Stars. 240 reviews4.6333 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMarathon Singlefold 1-Ply Natural Paper Towels 16 pks., 250 towels/pk., $36.48, $0.01/sft
$3648current price $36.48$0.01/sftMarathon Singlefold 1-Ply Natural Paper Towels 16 pks., 250 towels/pk.
2674.7079 out of 5 Stars. 267 reviews4.7079 out of 5 starsAvailable for ShippingShipping