ArcticFish Farm Raised Smoke Roasted Salmon Bites, 16 oz.
Curbside Pickup

Highlights
- Farm raised and sustainably sourced without antibiotics or added GMOs
- Fully cooked and ready to eat smoke roasted salmon bites
- 4 trays per package
- 14g protein per serving
- Serve it on an appetizer board with baguette slices, lemon wedges, capers and fresh vegetables
Hillshire Farm Beef Smoked Sausage Bundle Pack 48 oz. $11.28 $3.76/lb

Hillshire Farm Beef Smoked Sausage Bundle Pack 48 oz.


Members also considered
Pure Life Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk. $5.48 $0.01/foz
Sponsored$548current price $5.48$0.01/fozPure Life Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk.
197754.7978 out of 5 Stars. 19775 reviews4.7978 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryTransOcean Crab Classic Imitation Crab, Flake Style, 2 lbs. $6.74 $3.37/lb
$674current price $6.74$3.37/lbTransOcean Crab Classic Imitation Crab, Flake Style, 2 lbs.
36984.6723 out of 5 Stars. 3698 reviews4.6723 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Farm Raised Skin-On Atlantic Salmon Fillet, priced per pound $33.91 $10.87/lb
Instant Savings
$3391current price $33.91avg. price$10.87/lbFinal cost by weight$2 off per packageEnds Oct 25Member's Mark Farm Raised Skin-On Atlantic Salmon Fillet, priced per pound
32024.574 out of 5 Stars. 3202 reviews4.574 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Farm Raised Tilapia Fillet, priced per pound $19.24 $7.26/lb
$1924current price $19.24avg. price$7.26/lbFinal cost by weightMember's Mark Farm Raised Tilapia Fillet, priced per pound
10874.4995 out of 5 Stars. 1087 reviews4.4995 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Wild Caught Skin-On Sockeye Salmon Fillet, priced per pound $36.55 $14.62/lb
$3655current price $36.55avg. price$14.62/lbFinal cost by weightMember's Mark Wild Caught Skin-On Sockeye Salmon Fillet, priced per pound
20504.4176 out of 5 Stars. 2050 reviews4.4176 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Steelhead Trout Fillet, priced per pound $22.94 $9.76/lb
$2294current price $22.94avg. price$9.76/lbFinal cost by weightMember's Mark Steelhead Trout Fillet, priced per pound
18784.6789 out of 5 Stars. 1878 reviews4.6789 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Wild Caught North Atlantic Cold Water Lobster Tails, Frozen, 4 ct., priced per pound $33.73 $29.98/lb
$3373current price $33.73avg. price$29.98/lbFinal cost by weightMember's Mark Wild Caught North Atlantic Cold Water Lobster Tails, Frozen, 4 ct., priced per pound
6944.2695 out of 5 Stars. 694 reviews4.2695 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Yellowfin Ahi Tuna, priced per pound $20.82 $9.17/lb
$2082current price $20.82avg. price$9.17/lbFinal cost by weightMember's Mark Yellowfin Ahi Tuna, priced per pound
10284.4903 out of 5 Stars. 1028 reviews4.4903 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Wild Caught Caribbean Warm Water Lobster Tails, Frozen, 4 ct., priced per pound $43.84 $26.98/lb
$4384current price $43.84avg. price$26.98/lbFinal cost by weightMember's Mark Wild Caught Caribbean Warm Water Lobster Tails, Frozen, 4 ct., priced per pound
7114.3516 out of 5 Stars. 711 reviews4.3516 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember’s Mark Garlic Pesto Pre-portioned Salmon Fillet, priced per pound $38.58 $11.87/lb
$3858current price $38.58avg. price$11.87/lbFinal cost by weightMember’s Mark Garlic Pesto Pre-portioned Salmon Fillet, priced per pound
36494.8624 out of 5 Stars. 3649 reviews4.8624 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Wild Caught Chilean Seabass, priced per pound $49.28 $32.85/lb
$4928current price $49.28avg. price$32.85/lbFinal cost by weightMember's Mark Wild Caught Chilean Seabass, priced per pound
2464.6 out of 5 Stars. 246 reviews4.6 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark 75/25 Seasoned Ground Beef Patties, Frozen, 1/4 lb., 40 ct. $46.97 $4.70/lb
$4697current price $46.97$4.70/lbMember's Mark 75/25 Seasoned Ground Beef Patties, Frozen, 1/4 lb., 40 ct.
51734.5374 out of 5 Stars. 5173 reviews4.5374 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Farm Raised Jumbo Raw Shrimp, Frozen, 21-25 ct. per pound, 2 lbs. $16.97 $8.48/lb
$1697current price $16.97$8.48/lbMember's Mark Farm Raised Jumbo Raw Shrimp, Frozen, 21-25 ct. per pound, 2 lbs.
51354.7133 out of 5 Stars. 5135 reviews4.7133 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryAssorted Cookie Tray, 84 ct. $19.93 $0.24/ea
$1993current price $19.93$0.24/eaAssorted Cookie Tray, 84 ct.
81924.6929 out of 5 Stars. 8192 reviews4.6929 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Farm Raised Jumbo Cooked Shrimp, Frozen, 21-25 ct. per pound, 2 lbs. $18.97 $9.48/lb
$1897current price $18.97$9.48/lbMember's Mark Farm Raised Jumbo Cooked Shrimp, Frozen, 21-25 ct. per pound, 2 lbs.
41884.7249 out of 5 Stars. 4188 reviews4.7249 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDelivery
About this item
Product details
Premium Smoke Roasted Salmon Bites
Indulge in the gourmet taste of ArcticFish Farm Raised Smoke Roasted Salmon Bites, 16 oz., a ready-to-eat delicacy perfect for snacks, appetizers, or meals on the go with 14g protein per serving. Raised in the pristine waters of the north, ArcticFish salmon thrive in a remote and frigid environment with deep shelters, cold and stable water temperatures, strong currents, and natural salinity—ideal conditions for producing high-quality salmon.
Slow-Smoked for Exceptional Flavor
These salmon bites are slowly smoked using real beech wood, preserving the delicate structure of the fish while enhancing its rich, savory flavor. Whether you're enjoying them as a standalone snack or incorporating them into your favorite dishes, their smoky essence adds a gourmet touch to every bite.
Versatile and Ready to Eat
Convenience meets versatility with these pre-sliced salmon bites. Simply open the package and enjoy them on a bagel with cream cheese, paired with scrambled eggs for breakfast, or served on an appetizer board with baguette slices, lemon wedges, capers, and fresh vegetables. The possibilities are endless for creating delicious meals and snacks effortlessly.
GGN Certified Responsible Farming
This product comes from a farm that has been independently certified according to an international standard for responsible farming practices.
Specifications
- Keep Refrigerated or Frozen
- Quantity: 4 ct. (4 oz. per tray)
Net Weight: 16 oz.
Ingredients: Smoked Salmon (Atlantic Salmon (Color Added Through Feed), Salt).
Safe Handling: This product was prepared from inspected and passed seafood. Some food products may contain bacteria that could cause illness if the product is mishandled or cooked improperly. For your protection, follow these safe handling instructions. Keep refrigerated or frozen. Thaw in refrigerator or microwave. Keep raw seafood separate from other foods. Wash working surfaces (including cutting boards), utensils, and hands after touching raw seafood. Cook thoroughly. Keep hot foods hot. Refrigerate leftovers immediately or discard.
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 675 reviews
Verified Purchase
Perfect and Extreme Flavor Bites for Protein!
Love these quick tear apart salmon bites. They are a bit on the salty side so I rinse them some before eating if needed. Highly recommend for getting in some high protein - perfect in salads, on crackers, with veggies or snacking. I pick these up once a month from my local Sams.
Verified Purchase
Great party pleaser
Used for a recipe that called for Salmon. It was good and was a great short cut to cutting up and cooking fresh. Made appt out of seaweed sheets sticky rice and Asian seasoning.
Verified Purchase
Must buy if you love smoked salmon
I buy these every time I go. So delicious and so fresh! I eat one for lunch, or for a morning snack. I even got my family in Washington hooked on these, so I have to buy extra for them if they visit or if I go visit since they don’t have a Sam’s. I use a toothpick to eat them so my fingers don’t smell smokey the rest of the day, because they will! lol. Wish it wasn’t so expensive- I have to start cutting back with this economy, but 100% worth trying if you love smoked salmon.
Popular products in this category
Hillshire Farm Beef Smoked Sausage Bundle Pack 48 oz. $11.28 $3.76/lb
Sponsored$1128current price $11.28$3.76/lbHillshire Farm Beef Smoked Sausage Bundle Pack 48 oz.
30894.7844 out of 5 Stars. 3089 reviews4.7844 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Boneless and Skinless Chicken Thighs, priced per pound $19.52 $3.48/lb
Instant Savings
$1952current price $19.52avg. price$3.48/lbFinal cost by weight$3 off per packageEnds Oct 19Member's Mark Boneless and Skinless Chicken Thighs, priced per pound
25904.5768 out of 5 Stars. 2590 reviews4.5768 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Organic Boneless and Skinless Chicken Breasts, priced per pound $28.14 $5.36/lb
$2814current price $28.14avg. price$5.36/lbFinal cost by weightMember's Mark Organic Boneless and Skinless Chicken Breasts, priced per pound
10314.1397 out of 5 Stars. 1031 reviews4.1397 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryWright Brand Hickory Real Wood Smoked Thick Cut Bacon, 4 lb. $20.47 $5.12/lb
Sponsored$2047current price $20.47$5.12/lbWright Brand Hickory Real Wood Smoked Thick Cut Bacon, 4 lb.
110894.743 out of 5 Stars. 11089 reviews4.743 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark USDA Choice Angus Beef Boneless NY Strip Steak, priced per pound $47.50 $13.97/lb
$4750current price $47.50avg. price$13.97/lbFinal cost by weightMember's Mark USDA Choice Angus Beef Boneless NY Strip Steak, priced per pound
61904.4874 out of 5 Stars. 6190 reviews4.4874 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember’s Mark Boneless Center Cut Pork Loin Chops, priced per pound $9.60 $2.98/lb
$960current price $9.60avg. price$2.98/lbFinal cost by weightMember’s Mark Boneless Center Cut Pork Loin Chops, priced per pound
65664.7198 out of 5 Stars. 6566 reviews4.7198 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark USDA Choice Angus Beef Boneless Bottom Round Roast, priced per pound $24.88 $5.98/lb
$2488current price $24.88avg. price$5.98/lbFinal cost by weightMember's Mark USDA Choice Angus Beef Boneless Bottom Round Roast, priced per pound
28644.5667 out of 5 Stars. 2864 reviews4.5667 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark 80/20 Ground Angus Beef Patties, Frozen, 1/3 lb., 18 ct. $34.97 $1.94/ea
$3497current price $34.97$1.94/eaMember's Mark 80/20 Ground Angus Beef Patties, Frozen, 1/3 lb., 18 ct.
101284.6643 out of 5 Stars. 10128 reviews4.6643 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Bone-In Pork Chops, priced per pound $20.16 $2.52/lb
$2016current price $20.16avg. price$2.52/lbFinal cost by weightMember's Mark Bone-In Pork Chops, priced per pound
11264.6101 out of 5 Stars. 1126 reviews4.6101 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark 85/15 Ground Sirloin Beef Patties, Frozen, 1/3 lb., 18 ct. $35.97 $6.00/lb
$3597current price $35.97$6.00/lbMember's Mark 85/15 Ground Sirloin Beef Patties, Frozen, 1/3 lb., 18 ct.
88284.6755 out of 5 Stars. 8828 reviews4.6755 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember’s Mark Whole Boneless Pork Loin, Vacuum Pack, priced per pound $21.68 $2.48/lb
$2168current price $21.68avg. price$2.48/lbFinal cost by weightMember’s Mark Whole Boneless Pork Loin, Vacuum Pack, priced per pound
34604.8087 out of 5 Stars. 3460 reviews4.8087 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliverySoules Kitchen Chicken Breast Fajitas Strips, 32 oz., 2 pk. $9.96 Was $11.98 $4.98/ea
Now$996current price Now $9.96, Was $11.98$11.98$4.98/ea$2.02 offSoules Kitchen Chicken Breast Fajitas Strips, 32 oz., 2 pk.
48344.4332 out of 5 Stars. 4834 reviews4.4332 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark USDA Choice Angus Beef Boneless Bottom Round Steak, priced per pound $20.16 $6.38/lb
$2016current price $20.16avg. price$6.38/lbFinal cost by weightMember's Mark USDA Choice Angus Beef Boneless Bottom Round Steak, priced per pound
31814.3895 out of 5 Stars. 3181 reviews4.3895 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Bone In Pork Boston Butt, Vacuum Pack, priced per pound $22.30 $2.48/lb
$2230current price $22.30avg. price$2.48/lbFinal cost by weightMember's Mark Bone In Pork Boston Butt, Vacuum Pack, priced per pound
28894.7182 out of 5 Stars. 2889 reviews4.7182 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark USDA Choice Angus Beef Boneless Ribeye Steak, priced per pound $52.40 $14.97/lb
$5240current price $52.40avg. price$14.97/lbFinal cost by weightMember's Mark USDA Choice Angus Beef Boneless Ribeye Steak, priced per pound
69544.5585 out of 5 Stars. 6954 reviews4.5585 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDelivery