Always Discreet plus Incontinence Pads for Women, Moderate, 153 ct.
Shipping

Highlights
Get $15 Sam’s Cash* when you spend $100 on select P&G Brands. Valid Sept. 30 - Oct. 27, 2026. Limit $15 Sam’s Cash per cardholder. Terms apply. Shop all eligible items.
- Absorbent RapidDry core holds up to 5x the average leak
- Discreet, barely noticeable fit with thin, flexible bladder control pads that contour to your natural shape
- Leakguards help keep wetness away from the edges
- Neutralize odors from incontinence instantly and continuously, with Exclusive OdorLock technology
- Find the right size for you using the Always Discreet My Fit size chart
Always Discreet Plus Underwear for Women, Maximum Protection, Choose Size $21.94 $0.58/ea

Always Discreet Plus Underwear for Women, Maximum Protection, Choose Size


Members also considered
Sensodyne Pronamel Advanced Whitening Toothpaste, 6.5 oz., 4 pk. $25.98 $1.00/oz
Sponsored$2598current price $25.98$1.00/ozSensodyne Pronamel Advanced Whitening Toothpaste, 6.5 oz., 4 pk.
6994.8212 out of 5 Stars. 699 reviews4.8212 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingQ-tips Cotton Swabs, 1750 ct., 3 pk. $9.34 $0.01/ea
$934current price $9.34$0.01/eaQ-tips Cotton Swabs, 1750 ct., 3 pk.
69874.5825 out of 5 Stars. 6987 reviews4.5825 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingCrest Complete + Scope Outlast Ultra Toothpaste, 6.3 oz., 5 pk. $11.48 $0.36/oz
Sam's Cash Offer
$1148current price $11.48$0.36/ozFrom $11.48Earn $15 Sam's Cashwhen you spend $100 on select P&G brands*. Terms apply.Ends Oct 27Crest Complete + Scope Outlast Ultra Toothpaste, 6.3 oz., 5 pk.
36174.8156 out of 5 Stars. 3617 reviews4.8156 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingCaress Daily Silk Hydrating Body Wash, White Peach & Orange Blossom, 30 fl. oz., 2 pk. $11.96 $0.20/foz
Sponsored$1196current price $11.96$0.20/fozCaress Daily Silk Hydrating Body Wash, White Peach & Orange Blossom, 30 fl. oz., 2 pk.
16184.6842 out of 5 Stars. 1618 reviews4.6842 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingListerine Cool Mint Antiseptic Mouthwash, 50.7 fl. oz., 2 pk. $10.98 Was $12.98 $0.11/foz
Instant Savings
Now$1098current price Now $10.98, Was $12.98$12.98$0.11/foz$2 offEnds Oct 05Listerine Cool Mint Antiseptic Mouthwash, 50.7 fl. oz., 2 pk.
100204.8379 out of 5 Stars. 10020 reviews4.8379 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingColgate MaxFresh Toothpaste with Mini Breath Strips, Cool Mint, 7.3 oz., 5 pk $11.98 Was $12.48 $0.33/oz
Now$1198current price Now $11.98, Was $12.48$12.48$0.33/oz$0.5 offColgate MaxFresh Toothpaste with Mini Breath Strips, Cool Mint, 7.3 oz., 5 pk
28574.7742 out of 5 Stars. 2857 reviews4.7742 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingDove Beauty Bar Soap, Original White, 3.75 oz., 16 ct. $18.48 $0.31/oz
$1848current price $18.48$0.31/ozDove Beauty Bar Soap, Original White, 3.75 oz., 16 ct.
1034.7727 out of 5 Stars. 103 reviews4.7727 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingPantene Pro-V Ultimate Care 3-in-1 Shampoo, 38.2 fl. oz. $9.98 $0.26/foz
Sam's Cash Offer
$998current price $9.98$0.26/fozEarn $15 Sam's Cashwhen you spend $100 on select P&G brands*. Terms apply.Ends Oct 27Pantene Pro-V Ultimate Care 3-in-1 Shampoo, 38.2 fl. oz.
23334.7703 out of 5 Stars. 2333 reviews4.7703 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingDove Beauty Bar Soap, Sensitive Skin, 3.75 oz., 16 ct. $18.48 $0.31/oz
$1848current price $18.48$0.31/ozDove Beauty Bar Soap, Sensitive Skin, 3.75 oz., 16 ct.
93514.7424 out of 5 Stars. 9351 reviews4.7424 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingDegree Antiperspirant Deodorant, Shower Clean, 2.6 oz., 5 pk. $12.98 $1.00/oz
$1298current price $12.98$1.00/ozDegree Antiperspirant Deodorant, Shower Clean, 2.6 oz., 5 pk.
27194.6712 out of 5 Stars. 2719 reviews4.6712 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingCrest Pro-Health Advantage Multi-Protection Mouthwash, Smooth Mint, 33.8 fl. oz., 3 pk. $10.97 $0.11/foz
Sam's Cash Offer
$1097current price $10.97$0.11/fozEarn $15 Sam's Cashwhen you spend $100 on select P&G brands*. Terms apply.Ends Oct 27Crest Pro-Health Advantage Multi-Protection Mouthwash, Smooth Mint, 33.8 fl. oz., 3 pk.
42584.7264 out of 5 Stars. 4258 reviews4.7264 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingColgate Total Whitening Toothpaste, 6 oz., 5 pk. $15.98 $0.53/oz
$1598current price $15.98$0.53/ozColgate Total Whitening Toothpaste, 6 oz., 5 pk.
22784.7691 out of 5 Stars. 2278 reviews4.7691 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingPantene Pro-V Ultimate Care 3-in-1 Conditioner, 38.2 fl. oz. $9.98 $0.26/foz
Sam's Cash Offer
$998current price $9.98$0.26/fozEarn $15 Sam's Cashwhen you spend $100 on select P&G brands*. Terms apply.Ends Oct 27Pantene Pro-V Ultimate Care 3-in-1 Conditioner, 38.2 fl. oz.
20684.766 out of 5 Stars. 2068 reviews4.766 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingJergens Ultra Healing Extra Dry Skin Moisturizer, 45 fl. oz. $12.88 $0.29/foz
$1288current price $12.88$0.29/fozJergens Ultra Healing Extra Dry Skin Moisturizer, 45 fl. oz.
50144.8197 out of 5 Stars. 5014 reviews4.8197 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingIrish Spring Bar Soap, Original Clean, 4 oz., 20 ct. $10.98 Was $11.48 $0.14/oz
Now$1098current price Now $10.98, Was $11.48$11.48$0.14/oz$0.5 offIrish Spring Bar Soap, Original Clean, 4 oz., 20 ct.
26614.7508 out of 5 Stars. 2661 reviews4.7508 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShipping
About this item
Product details
Get $15 Sam’s Cash* when you spend $100 on select P&G Brands. Valid Sept. 30 - Oct. 27, 2026. Limit $15 Sam’s Cash per cardholder. Terms apply. Shop all eligible items.
Exceptional Bladder Leak Protection
Always Discreet Incontinence Pads offer superior protection for bladder leaks and postpartum incontinence in a remarkably thin and discreet design. These pads provide up to 100% leak-free protection, ensuring comfort and dryness for hours. Featuring a unique absorbent core, they quickly absorb leaks to keep your skin dry and fresh, allowing you to move confidently throughout your day.
Enhanced Absorbency and Comfort
Designed with two RapidDry layers, these pads create a boosted protection zone in the center, capable of holding up to 5x the average leak. This advanced feature delivers extra protection exactly where you need it most, giving you peace of mind and added confidence. Whether you're on the go or relaxing at home, these pads are crafted to provide reliable support.
Advanced Leak and Odor Control
Always Discreet Incontinence Pads are equipped with LeakGuards to prevent wetness from escaping the sides and edges, minimizing unexpected run-offs. Additionally, the lightly scented OdorLock technology neutralizes odors instantly and continuously, helping you feel fresh and secure all day long.
Convenient and Versatile Options
These bladder control pads are available in bulk for added convenience and are FSA and HSA eligible. Use the Always Discreet My Fit chart to find the perfect size for your needs. Whether you require incontinence liners, bladder leak pads, maxipads, or pantiliners, Always Discreet has you covered with dependable protection tailored for women.
Specifications
- Moderate Absorbency, Regular Length - 153 pads
- Postpartum and bladder leak pads available in bulk for added convenience and protection you deserve
- FSA and HSA Eligible
Product pages contain information provided by third-party sellers and other content providers. Despite our best efforts to make sure that information is accurate, we don’t guarantee it, and images, descriptions, specifications, or other attributes may be incomplete, out of date, unreliable or miscategorized. Before you buy, use or consume a product, you should always review nutritional, ingredient and allergen information and any warnings or instructions. We don’t guarantee the accuracy of nutritional labels or any other information on product packaging.
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 1,133 reviews
Verified Purchase
Best ever!
I have been wearing pads or tampons for about 60 years now! These are super absorbent while keeping the moisture from your skin. The adhesive keeps them in place through workouts, dancing, hikes, biking, etc. Soooooo much better than anything else on the market. And, inexpensive when bought at Sam's Club!
Verified Purchase
Stay dry all day
I was honestly so stressed about needing these, but they are great. They're super thin, so you can't see them through your pants at all, but they still hold a lot and don't leak. They also completely block any smell, which was my biggest worry. They stay put and let me go about my day without constantly stressing.
Verified Purchase
ALWAYS DISCREET! SHOOO?
As an 81 yr old, I thought my days were long gone wearing pad? Let me tell you, When you are finish changing life by 50, throw those Nasty things away, you are Free again. Let your hair down.. Oops laughed to much, now back to wearing Pads again...What for? Pee, you never know when you will have leaks or drips, and you don't want wet panties.. Well I started for many yrs now wearing Always mini..then I thought, these things aren't doing such a good job. So went online to Sam's shopping and brought Always up.. hey they come in different numbers..? Humm! Well what did I have to loose? Jump right to the #4 Moderate Always Discreet Plus.. Perfect. I love them. I tell all my old friends who most also have this problem. Thanks...and no more wetsies.. Marie
Items you may like
Cottonelle Freshcare Flushable Wipes, 12 ct., 504 wipes $14.28 $0.11/sft
Sponsored$1428current price $14.28$0.11/sftCottonelle Freshcare Flushable Wipes, 12 ct., 504 wipes
126684.5109 out of 5 Stars. 12668 reviews4.5109 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Total Protection Underpads Extra-Large, 30" x 36", 100 ct. $40.34 $0.40/ea
$4034current price $40.34$0.40/eaMember's Mark Total Protection Underpads Extra-Large, 30" x 36", 100 ct.
12004.6792 out of 5 Stars. 1200 reviews4.6792 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingDepend Fresh Protection Incontinence Underwear for Women, Choose Size
Members-only priceDepend Fresh Protection Incontinence Underwear for Women, Choose Size
129794.5077 out of 5 Stars. 12979 reviews4.5077 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark Total Protection Incontinence Underwear for Men, Choose Size $35.68 $0.42/ea
Sponsored$3568current price $35.68$0.42/eaMember's Mark Total Protection Incontinence Underwear for Men, Choose Size
25224.5238 out of 5 Stars. 2522 reviews4.5238 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark Total Protection Unisex Briefs, Choose Size $25.38 $0.53/ea
$2538current price $25.38$0.53/eaOptions from $25.38 – $35.98Member's Mark Total Protection Unisex Briefs, Choose Size
12324.2817 out of 5 Stars. 1232 reviews4.2817 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingBananas, 3 lbs. $1.47 $0.49/lb
$147current price $1.47$0.49/lbBananas, 3 lbs.
528464.606 out of 5 Stars. 52846 reviews4.606 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Seasoned Rotisserie Chicken $4.98
$498current price $4.98Member's Mark Seasoned Rotisserie Chicken
744324.6654 out of 5 Stars. 74432 reviews4.6654 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Ultra Dinner Paper Plates, 10", 204 ct. $18.98 $0.09/ea
$1898current price $18.98$0.09/eaMember's Mark Ultra Dinner Paper Plates, 10", 204 ct.
423994.8563 out of 5 Stars. 42399 reviews4.8563 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingStrawberries, 2 lbs. $6.52 $3.26/lb
$652current price $6.52$3.26/lbStrawberries, 2 lbs.
397404.4153 out of 5 Stars. 39740 reviews4.4153 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Power Flex 13-Gallon Tall Kitchen Trash Bags, Fresh Scent, 200 ct. $19.98 Was $20.98 $0.10/ea
Now$1998current price Now $19.98, Was $20.98$20.98$0.10/ea$1 offMember's Mark Power Flex 13-Gallon Tall Kitchen Trash Bags, Fresh Scent, 200 ct.
173904.8553 out of 5 Stars. 17390 reviews4.8553 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Total Protection Guards for Men, Maximum, 84 ct. $16.28 $0.19/ea
$1628current price $16.28$0.19/eaMember's Mark Total Protection Guards for Men, Maximum, 84 ct.
7434.6743 out of 5 Stars. 743 reviews4.6743 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingDepend Fresh Protection Incontinence Underwear for Men, Choose Size
Members-only priceDepend Fresh Protection Incontinence Underwear for Men, Choose Size
76124.5941 out of 5 Stars. 7612 reviews4.5941 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingApple AirPods 4 $89.00
$8900current price $89.00Apple AirPods 4
60534.0935 out of 5 Stars. 6053 reviews4.0935 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark 27 Gallon Heavy-Duty Black and Yellow Storage Tote, 20.6" D x 30.6" W x 14.3" H $7.98
$798current price $7.98Member's Mark 27 Gallon Heavy-Duty Black and Yellow Storage Tote, 20.6" D x 30.6" W x 14.3" H
88524.8368 out of 5 Stars. 8852 reviews4.8368 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingDisney Classic VHS Boxed Silk Touch Throw, 50" x 70" $19.98
$1998current price $19.98Disney Classic VHS Boxed Silk Touch Throw, 50" x 70"
2464.0447 out of 5 Stars. 246 reviews4.0447 out of 5 starsAvailable for ShippingShipping