Member's Mark Cheesy Broccoli and Cauliflower Bake, Frozen, 16 oz., 2 pk.

Highlights
- Cheese-topped vegetable blend on a bed of long-grain rice
- Made with real cream, butter and three cheeses
- No artificial flavors or colors and no preservatives
- Excellent source of calcium and 26g protein per serving
- Serve as a delicious side dish or veggie-plentiful meal
Raybern's Philly Cheesesteak, Frozen, 6 ct. $11.68 $1.95/ea

Raybern's Philly Cheesesteak, Frozen, 6 ct.


Members who viewed this also viewed
NatureWell Living For Good Shampoo & Conditioner, 24 fl. oz., 2 pk. $29.98 $0.62/foz
Sponsored$2998current price $29.98$0.62/fozNatureWell Living For Good Shampoo & Conditioner, 24 fl. oz., 2 pk.
423.2857 out of 5 Stars. 42 reviews3.2857 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingYoplait Original Lowfat Yogurt Variety Pack, 6 oz., 18 ct. $8.44 $0.47/ea
$844current price $8.44$0.47/eaYoplait Original Lowfat Yogurt Variety Pack, 6 oz., 18 ct.
27944.777 out of 5 Stars. 2794 reviews4.777 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryFairlife Nutrition Plan 30g Protein Shake, Chocolate, 11.5 fl. oz., 12 pk. $26.78 $0.19/foz
$2678current price $26.78$0.19/fozFairlife Nutrition Plan 30g Protein Shake, Chocolate, 11.5 fl. oz., 12 pk.
304804.8386 out of 5 Stars. 30480 reviews4.8386 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingGorton’s Super Crunchy Fish Sticks, Frozen, 64 ct. $12.86 Was $13.86 $3.38/lb
Instant Savings
SponsoredNow$1286current price Now $12.86, Was $13.86$13.86$3.38/lb$1 offEnds Oct 15Gorton’s Super Crunchy Fish Sticks, Frozen, 64 ct.
49424.6918 out of 5 Stars. 4942 reviews4.6918 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryZiploc Brand Quart Freezer Storage Bags, Stay Open Design, Easy to Fill, 216 ct. $14.78 $0.07/ea
$1478current price $14.78$0.07/eaZiploc Brand Quart Freezer Storage Bags, Stay Open Design, Easy to Fill, 216 ct.
110424.8612 out of 5 Stars. 11042 reviews4.8612 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember’s Mark Donut Shop Medium Roast Coffee Pods, 100 ct. $32.98 $0.33/ea
$3298current price $32.98$0.33/eaMember’s Mark Donut Shop Medium Roast Coffee Pods, 100 ct.
208374.6897 out of 5 Stars. 20837 reviews4.6897 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Ultra Soft 3-Ply Facial Tissues, 12 Cube Boxes, 80 tissues/box $13.98 $0.01/ea
$1398current price $13.98$0.01/eaMember's Mark Ultra Soft 3-Ply Facial Tissues, 12 Cube Boxes, 80 tissues/box
162734.7715 out of 5 Stars. 16273 reviews4.7715 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Seasoned Rotisserie Chicken $4.98
$498current price $4.98Member's Mark Seasoned Rotisserie Chicken
744324.6654 out of 5 Stars. 74432 reviews4.6654 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark 27 Gallon Heavy-Duty Black and Yellow Storage Tote, 20.6" D x 30.6" W x 14.3" H $7.98
$798current price $7.98Member's Mark 27 Gallon Heavy-Duty Black and Yellow Storage Tote, 20.6" D x 30.6" W x 14.3" H
88524.8368 out of 5 Stars. 8852 reviews4.8368 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingYoggies Trail Mix Mango and Berry Mix 1 oz., 18 pk. $9.98 $0.55/oz
$998current price $9.98$0.55/ozYoggies Trail Mix Mango and Berry Mix 1 oz., 18 pk.
3174.4101 out of 5 Stars. 317 reviews4.4101 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingMember's Mark Boneless and Skinless Chicken Breast, priced per pound $16.39 $2.88/lb
$1639current price $16.39avg. price$2.88/lbFinal cost by weightMember's Mark Boneless and Skinless Chicken Breast, priced per pound
60144.4774 out of 5 Stars. 6014 reviews4.4774 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliverySmucker's Assorted Jam & Jelly Cups, 0.5 oz., 200 ct. $16.98 $0.08/ea
$1698current price $16.98$0.08/eaSmucker's Assorted Jam & Jelly Cups, 0.5 oz., 200 ct.
4794.6994 out of 5 Stars. 479 reviews4.6994 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingFrench's 100% Natural Classic Yellow Mustard, 30 oz., 2 pk. $5.48 Was $6.48 $0.09/oz
Now$548current price Now $5.48, Was $6.48$6.48$0.09/oz$1 offFrench's 100% Natural Classic Yellow Mustard, 30 oz., 2 pk.
44734.8761 out of 5 Stars. 4473 reviews4.8761 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Chicken Jerky Recipe Dog Treats, 48 oz. $24.98 $0.52/oz
$2498current price $24.98$0.52/ozMember's Mark Chicken Jerky Recipe Dog Treats, 48 oz.
69644.7079 out of 5 Stars. 6964 reviews4.7079 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingScott 1000 1-Ply Toilet Paper 45 rolls, 1,000 sheets/roll $30.48 $0.01/sft
$3048current price $30.48$0.01/sftScott 1000 1-Ply Toilet Paper 45 rolls, 1,000 sheets/roll
214394.4785 out of 5 Stars. 21439 reviews4.4785 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShipping
About this item
Product details
Bring steakhouse-quality sides to your home with our Member's Mark Cheesy Broccoli and Cauliflower Bake, Frozen, 16 oz., 2 pk. This delicious side dish layers broccoli, cauliflower, carrots, and celery over a long grain rice and covers it all with a creamy cheese sauce made from a blend of cheddar, Romano and parmesan cheeses. Our premium quality fresh broccoli and cauliflower florets are flash frozen from the field and the velvety sauce is made with real cream and butter.
Rich and satisfying on its own, it's even better paired with one of our great Member's Mark protein choices for a meal the whole family will love. Serve as a delicious side dish or veggie-plentiful meal, our two-tray pack offers the flexibility being the right amount for a family meal, or for a gathering. Each tray is conveniently microwaved in under 10 minutes. Prepared with wholesome ingredients, our Member's Mark Cheesy Broccoli and Cauliflower Bake, Frozen, 16 oz., 2 pk. is an excellent source of calcium and is free from artificial colors and preservatives.
Specifications
- Keep Frozen
- Quantity: 2 pk. (16 oz. each tray)
Net Weight: 32 oz.
Ingredients: Long Grain Parboiled Rice, Water, Cheddar Cheese (Pasteurized Cultured Milk, Salt, Enzymes, Annatto [Color]), Broccoli, Whipping Cream (Cream, Milk, Carrageenan), Cauliflower, Sharp Cheddar Cold Pack Club Cheese (Cheddar Cheese [Cultured Pasteurized Milk, Salt, Enzymes, Annatto {Color}], Whey, Water, Cream, Salt, Sorbic Acid [to Protect Flavor], Annatto Extract [color], Xanthan Gum), Butter (Cream, Salt), Romano Cheese (Pasteurized Cow's Milk, Cheese Cultures, Salt, Enzymes), Carrots, Celery, Enriched Wheat Flour (Wheat Flour, Niacin, Reduced Iron, Ascorbic Acid Added As A Dough Conditioner, Thiamine Mononitrate, Riboflavin, Enzymes, Folic Acid), Onions, Modified Corn Starch, Salt, Parmesan Cheese (Pasteurized Part-Skim Milk, Cheese Cultures, Salt, Enzymes), Garlic Puree, Yeast Extract (Baker's Yeast Extract, Salt), Rosemary, Onion Powder, Garlic Powder, Black Pepper, Parsley, Basil, Cayenne Pepper, Thyme.
Contains: Milk And Wheat.
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 111 reviews
Good comfort food taste
I received a reimbursement for this product to leave an honest review. My family really enjoyed it. It was creamy and good comfort food taste. I would buy it again and I think add extra broccoli to it since it was a little too creamy for my tasting. My husband and son loved it just as it was!
Cheesy Side Dish
I received a reimbursement for this product to leave an honest review. The product was good but I thought I tasted sage in the dish. It turns out that it's rosemary. I don't think this is something I would want all of the time but it was good for a change and it was a good side dish to try. I guess I would prefer not having the rosemary in the dish but it wouldn't keep me from eating it.
CONVINIENT DELICIOUS MEAL OPTION!
I Received a reimbursement for this product to leave an honest review and I was genuinely impressed! This dish, which comes in a convenient pack of two portions, offers a delightful blend of cheesy goodness over a vegetable mix of broccoli and cauliflower on a bed of long-grain rice. Each tray serves around 2 Adults comfortably, or 3 little kids. I was pleasantly surprised by the quality, as it could easily pass as a homemade dish. The cheese melts perfectly over the vegetables, adding that comforting, creamy texture, while the long-grain rice completes the meal, making it both filling and balanced. Preparation is a breeze, whether you choose to microwave it for a quick option or bake it in the oven for a bit of extra crispiness. It’s perfect for busy days when you want something delicious without all the effort. im making this dish a welcome addition to my rotation.
Popular products
Pure Life Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk. $5.48 $0.01/foz
Sponsored$548current price $5.48$0.01/fozPure Life Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk.
197884.7978 out of 5 Stars. 19788 reviews4.7978 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Select & Tear 2-Ply Paper Towel 15 rolls, 150 sheets/roll $20.93 $0.02/sft
$2093current price $20.93$0.02/sftMember's Mark Select & Tear 2-Ply Paper Towel 15 rolls, 150 sheets/roll
1547784.8586 out of 5 Stars. 154778 reviews4.8586 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll $24.76 $0.02/sft
$2476current price $24.76$0.02/sftMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll
1939964.8417 out of 5 Stars. 193996 reviews4.8417 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingPOM 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 473 sheets/roll $24.98 Was $26.98 $0.01/sft
Instant Savings
SponsoredNow$2498current price Now $24.98, Was $26.98$26.98$0.01/sft$2 offEnds Nov 18POM 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 473 sheets/roll
188694.4647 out of 5 Stars. 18869 reviews4.4647 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk. $4.28 $0.01/foz
$428current price $4.28$0.01/fozMember's Mark Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk.
627924.8196 out of 5 Stars. 62792 reviews4.8196 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryStrawberries, 2 lbs. $6.52 $3.26/lb
$652current price $6.52$3.26/lbStrawberries, 2 lbs.
397404.4153 out of 5 Stars. 39740 reviews4.4153 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Ultra Dinner Paper Plates, 10", 204 ct. $18.98 $0.09/ea
$1898current price $18.98$0.09/eaMember's Mark Ultra Dinner Paper Plates, 10", 204 ct.
423994.8563 out of 5 Stars. 42399 reviews4.8563 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingBananas, 3 lbs. $1.47 $0.49/lb
$147current price $1.47$0.49/lbBananas, 3 lbs.
528464.606 out of 5 Stars. 52846 reviews4.606 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryGreen Seedless Grapes, 3 lbs. $6.97 $2.32/lb
$697current price $6.97$2.32/lbGreen Seedless Grapes, 3 lbs.
315054.4708 out of 5 Stars. 31505 reviews4.4708 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Salted Sweet Cream Butter Sticks, 4 oz., 16 ct. $10.22
$1022current price $10.22Member's Mark Salted Sweet Cream Butter Sticks, 4 oz., 16 ct.
245684.8631 out of 5 Stars. 24568 reviews4.8631 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Power Flex 13-Gallon Tall Kitchen Trash Bags, Fresh Scent, 200 ct. $19.98 Was $20.98 $0.10/ea
Now$1998current price Now $19.98, Was $20.98$20.98$0.10/ea$1 offMember's Mark Power Flex 13-Gallon Tall Kitchen Trash Bags, Fresh Scent, 200 ct.
173904.8553 out of 5 Stars. 17390 reviews4.8553 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingDiet Coke Soda Soft Drink, 12 fl. oz., 35 pk. $18.48 $0.04/foz
$1848current price $18.48$0.04/fozDiet Coke Soda Soft Drink, 12 fl. oz., 35 pk.
113814.6277 out of 5 Stars. 11381 reviews4.6277 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember’s Mark Cage Free Grade AA Large White Eggs, 2 dozen $4.82 $2.41/dz
$482current price $4.82$2.41/dzMember’s Mark Cage Free Grade AA Large White Eggs, 2 dozen
222534.7306 out of 5 Stars. 22253 reviews4.7306 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliverySprite Lemon Lime Soda Soft Drinks, 12 fl oz., 35 pk. $18.48 $0.04/foz
$1848current price $18.48$0.04/fozSprite Lemon Lime Soda Soft Drinks, 12 fl oz., 35 pk.
128974.7744 out of 5 Stars. 12897 reviews4.7744 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Ultra Lunch Paper Plates, 8.5", 300 ct. $20.98 $0.07/ea
$2098current price $20.98$0.07/eaMember's Mark Ultra Lunch Paper Plates, 8.5", 300 ct.
278484.8294 out of 5 Stars. 27848 reviews4.8294 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShipping