Coffee Pods & K-Cups

Prices may vary in club and online
Sort by|

Black Rifle Coffee Company Just Black, Medium Roast K-Cup Coffee Pods, 75 ct., $43.98, $0.59/ea

Black Rifle Coffee Company Just Black, Medium Roast K-Cup Coffee Pods, 75 ct.
Sponsored
current price $43.98
$0.59/ea

Black Rifle Coffee Company Just Black, Medium Roast K-Cup Coffee Pods, 75 ct.

4.7403 out of 5 stars
4.7403 out of 5 Stars. 466 reviews
Available for Shipping

VitaCup Medium-Dark Roast Single Serve Coffee Pods, Genius Blend 60 ct., $44.28, $0.74/ea

VitaCup Medium-Dark Roast Single Serve Coffee Pods, Genius Blend 60 ct.
Sponsored
current price $44.28
$0.74/ea

VitaCup Medium-Dark Roast Single Serve Coffee Pods, Genius Blend 60 ct.

4.6346 out of 5 stars
4.6346 out of 5 Stars. 353 reviews
Available for Shipping

Copper Moon Coffee Variety Roast Coffee Pods, Discovery Pack, 80 ct., $34.98, $0.44/ea

Copper Moon Coffee Variety Roast Coffee Pods, Discovery Pack, 80 ct.
current price $34.98
$0.44/ea

Copper Moon Coffee Variety Roast Coffee Pods, Discovery Pack, 80 ct.

4.2456 out of 5 stars
4.2456 out of 5 Stars. 57 reviews
Available for Shipping

Community Coffee Medium Roast Coffee Pods, Mardi Gras King Cake, 60 ct., $29.48, Was $34.48, $0.49/ea

Instant Savings
Community Coffee Medium Roast Coffee Pods, Mardi Gras King Cake, 60 ct.
current price Now $29.48, Was $34.48
$0.49/ea
$5 off
Ends Oct 22

Community Coffee Medium Roast Coffee Pods, Mardi Gras King Cake, 60 ct.

4.7059 out of 5 stars
4.7059 out of 5 Stars. 85 reviews
Available for Shipping

Peet's Coffee Medium Roast K-Cup Pods, Café Domingo 75 ct., $45.28, $0.60/ea

Peet's Coffee Medium Roast K-Cup Pods, Café Domingo 75 ct.
current price $45.28
$0.60/ea

Peet's Coffee Medium Roast K-Cup Pods, Café Domingo 75 ct.

4.789 out of 5 stars
4.789 out of 5 Stars. 218 reviews
Available for Shipping

VitaCup Medium-Dark Roast Single Serve Coffee Cups, Slim Blend 60 ct., $44.28, $0.74/ea

VitaCup Medium-Dark Roast Single Serve Coffee Cups, Slim Blend 60 ct.
Sponsored
current price $44.28
$0.74/ea

VitaCup Medium-Dark Roast Single Serve Coffee Cups, Slim Blend 60 ct.

4.6259 out of 5 stars
4.6259 out of 5 Stars. 139 reviews
Available for Shipping

Community Coffee Signature Blend Dark Roast Single Serve, 72 ct., $35.98, Was $40.98, $0.50/ea

Instant Savings
Community Coffee Signature Blend Dark Roast Single Serve, 72 ct.
current price Now $35.98, Was $40.98
$0.50/ea
$5 off
Ends Oct 22

Community Coffee Signature Blend Dark Roast Single Serve, 72 ct.

4.7496 out of 5 stars
4.7496 out of 5 Stars. 567 reviews
Available for Shipping

Member's Mark Seasonal Coffee Medium Roast Coffee Pods, Variety Pack, 60 ct., $19.98, $0.33/ea

Member's Mark Seasonal Coffee Medium Roast Coffee Pods, Variety Pack, 60 ct.
current price $19.98
$0.33/ea

Member's Mark Seasonal Coffee Medium Roast Coffee Pods, Variety Pack, 60 ct.

Available for Shipping

Community Coffee Café Special Decaf Medium-Dark Roast Single Serve 72 ct., $35.98, Was $40.98, $0.50/ea

Instant Savings
Community Coffee Café Special Decaf Medium-Dark Roast Single Serve 72 ct.
current price Now $35.98, Was $40.98
$0.50/ea
$5 off
Ends Oct 22

Community Coffee Café Special Decaf Medium-Dark Roast Single Serve 72 ct.

4.7516 out of 5 stars
4.7516 out of 5 Stars. 306 reviews
Available for Shipping

Caribou Coffee Medium Roast K-Cup Pod, Caribou Blend, 80 ct., $36.98, Was $44.98, $0.46/ea

Instant Savings
Caribou Coffee Medium Roast K-Cup Pod, Caribou Blend, 80 ct.
Sponsored
current price Now $36.98, Was $44.98
$0.46/ea
$8 off
Ends Oct 27

Caribou Coffee Medium Roast K-Cup Pod, Caribou Blend, 80 ct.

4.418 out of 5 stars
4.418 out of 5 Stars. 1292 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Shipping or Pickup

Tully's Coffee Medium Roast K-Cup Pods, Hawaiian Blend, 80 ct., $36.98, Was $44.98, $0.46/ea

Instant Savings
Tully's Coffee Medium Roast K-Cup Pods, Hawaiian Blend, 80 ct.
current price Now $36.98, Was $44.98
$0.46/ea
$8 off
Ends Oct 27

Tully's Coffee Medium Roast K-Cup Pods, Hawaiian Blend, 80 ct.

4.5671 out of 5 stars
4.5671 out of 5 Stars. 961 reviews
Available for Shipping

Peet's Coffee Decaf Dark Roast K-Cup Pods, House Blend 75 ct., $45.28, $0.60/ea

Peet's Coffee Decaf  Dark Roast K-Cup Pods, House Blend 75 ct.
current price $45.28
$0.60/ea

Peet's Coffee Decaf Dark Roast K-Cup Pods, House Blend 75 ct.

4.827 out of 5 stars
4.827 out of 5 Stars. 1272 reviews
Available for Shipping

Community Coffee Coffee and Chicory Medium-Dark Roast Single Serve 72 ct., $35.98, Was $40.98, $0.50/ea

Instant Savings
Community Coffee Coffee and Chicory Medium-Dark Roast Single Serve 72 ct.
current price Now $35.98, Was $40.98
$0.50/ea
$5 off
Ends Oct 22

Community Coffee Coffee and Chicory Medium-Dark Roast Single Serve 72 ct.

4.8564 out of 5 stars
4.8564 out of 5 Stars. 404 reviews
Available for Shipping

Copper Moon Coffee Dark Roast Coffee Pods, Sumatra, 80 ct., $31.84, $0.40/ea

Copper Moon Coffee Dark Roast Coffee Pods, Sumatra, 80 ct.
current price $31.84
$0.40/ea

Copper Moon Coffee Dark Roast Coffee Pods, Sumatra, 80 ct.

3.9 out of 5 stars
3.9 out of 5 Stars. 130 reviews
Available for Shipping

Peet's Coffee Ristretto Intensity 10 Dark Roast Coffee Pods, 50 ct., $38.98, $0.78/ea

Peet's Coffee Ristretto Intensity 10 Dark Roast Coffee Pods, 50 ct.
current price $38.98
$0.78/ea

Peet's Coffee Ristretto Intensity 10 Dark Roast Coffee Pods, 50 ct.

4.8649 out of 5 stars
4.8649 out of 5 Stars. 37 reviews
Available for Shipping

Lavazza Espresso Maestro Multi-Roast Pods, Variety Pack, 60 ct., $29.98, $0.50/ea

Lavazza Espresso Maestro Multi-Roast Pods, Variety Pack, 60 ct.
current price $29.98
$0.50/ea

Lavazza Espresso Maestro Multi-Roast Pods, Variety Pack, 60 ct.

4.45 out of 5 stars
4.45 out of 5 Stars. 80 reviews
Available for Shipping

Peet's Coffee Crema Scura Intensity 9 Medium Roast Pods, 50 ct., $38.98, $0.78/ea

Peet's Coffee Crema Scura Intensity 9 Medium Roast Pods, 50 ct.
current price $38.98
$0.78/ea

Peet's Coffee Crema Scura Intensity 9 Medium Roast Pods, 50 ct.

3.8462 out of 5 stars
3.8462 out of 5 Stars. 13 reviews
Available for Shipping

Peets Coffee Variety Capsules, 50 ct., $38.98, $0.78/ea

Peets Coffee Variety Capsules, 50 ct.
current price $38.98
$0.78/ea

Peets Coffee Variety Capsules, 50 ct.

4.2917 out of 5 stars
4.2917 out of 5 Stars. 24 reviews
Available for Shipping

Caribou Coffee Light Roast K-Cup, Daybreak Morning Blend, 80 ct., $36.98, Was $44.98, $0.46/ea

Instant Savings
Caribou Coffee Light Roast K-Cup, Daybreak Morning Blend, 80 ct.
current price Now $36.98, Was $44.98
$0.46/ea
$8 off
Ends Oct 27

Caribou Coffee Light Roast K-Cup, Daybreak Morning Blend, 80 ct.

4.4653 out of 5 stars
4.4653 out of 5 Stars. 505 reviews
Available for Shipping

Krispy Kreme Medium Roast Coffee Pods, Classic, 80 ct., $36.98, Was $44.98, $0.46/ea

Instant Savings
Krispy Kreme Medium Roast Coffee Pods, Classic, 80 ct.
current price Now $36.98, Was $44.98
$0.46/ea
$8 off
Ends Oct 27

Krispy Kreme Medium Roast Coffee Pods, Classic, 80 ct.

4.4796 out of 5 stars
4.4796 out of 5 Stars. 367 reviews
Available for Shipping

Cameron's Coffee Single Serve Cups, Breakfast Blend 100 ct., $48.98, $0.49/ea

Cameron's Coffee Single Serve Cups, Breakfast Blend 100 ct.
current price $48.98
$0.49/ea

Cameron's Coffee Single Serve Cups, Breakfast Blend 100 ct.

4.6614 out of 5 stars
4.6614 out of 5 Stars. 319 reviews
Available for Shipping

Lavazza Dolcevita Classico Medium Roast Coffee K-Cup Pods, 80 ct., $36.98, Was $44.98

Instant Savings
Lavazza Dolcevita Classico Medium Roast Coffee K-Cup Pods, 80 ct.
current price Now $36.98, Was $44.98
$8 off
Ends Oct 27

Lavazza Dolcevita Classico Medium Roast Coffee K-Cup Pods, 80 ct.

4.3741 out of 5 stars
4.3741 out of 5 Stars. 147 reviews
Available for Shipping

Bones Coffee Dragon's Lair Dark Roast Coffee Pods, 60 ct., $39.98, Was $47.48, $0.67/ea

Bones Coffee Dragon's Lair Dark Roast Coffee Pods, 60 ct.
current price Now $39.98, Was $47.48
$0.67/ea
$7.50 off

Bones Coffee Dragon's Lair Dark Roast Coffee Pods, 60 ct.

4.5 out of 5 stars
4.5 out of 5 Stars. 2 reviews
Available for Shipping

Lavazza Espresso Coffee Medium Roast K-Cup Pods, 80 ct., $36.98, Was $44.98, $0.46/ea

Instant Savings
Lavazza Espresso Coffee Medium Roast K-Cup Pods, 80 ct.
current price Now $36.98, Was $44.98
$0.46/ea
$8 off
Ends Oct 27

Lavazza Espresso Coffee Medium Roast K-Cup Pods, 80 ct.

4.6071 out of 5 stars
4.6071 out of 5 Stars. 56 reviews
Available for Shipping

McCafe Light roast K-Cup coffee pods, Breakfast Blend, 94ct, $47.98, $0.51/ea

McCafe Light roast K-Cup coffee pods, Breakfast Blend, 94ct
current price $47.98
$0.51/ea

McCafe Light roast K-Cup coffee pods, Breakfast Blend, 94ct

Available for Shipping

Dutch Bros Variety Coffee Pods, 60ct, $33.98, $0.57/ea

Dutch Bros Variety Coffee Pods, 60ct
current price $33.98
$0.57/ea

Dutch Bros Variety Coffee Pods, 60ct

Available for Shipping

Mt. Comfort Coffee Organic Guatemala Medium Roast Compostable Coffee Pods, 72 ct., $32.98, $0.46/ea

Mt. Comfort Coffee Organic Guatemala Medium Roast Compostable Coffee Pods, 72 ct.
current price $32.98
$0.46/ea

Mt. Comfort Coffee Organic Guatemala Medium Roast Compostable Coffee Pods, 72 ct.

Available for Shipping

Cameron's Coffee Single Serve Coffee Cups, Jamaican Blend 96 ct., $46.98, $0.49/ea

Cameron's Coffee Single Serve Coffee Cups, Jamaican Blend 96 ct.
current price $46.98
$0.49/ea

Cameron's Coffee Single Serve Coffee Cups, Jamaican Blend 96 ct.

4.3818 out of 5 stars
4.3818 out of 5 Stars. 55 reviews
Available for Shipping

Copper Moon Coffee Medium Roast Coffee Pods, Harvest Pack, 36 ct., $14.78, $0.41/ea

Copper Moon Coffee Medium Roast Coffee Pods, Harvest Pack, 36 ct.
current price $14.78
$0.41/ea

Copper Moon Coffee Medium Roast Coffee Pods, Harvest Pack, 36 ct.

4.2 out of 5 stars
4.2 out of 5 Stars. 5 reviews
Available for Shipping

Lavazza Espresso Maestro Inteso Medium-Dark Roast Pods 60 ct., $31.48, $0.52/ea

Lavazza Espresso Maestro Inteso Medium-Dark Roast Pods 60 ct.
current price $31.48
$0.52/ea

Lavazza Espresso Maestro Inteso Medium-Dark Roast Pods 60 ct.

4.0465 out of 5 stars
4.0465 out of 5 Stars. 43 reviews
Available for Shipping

Café Bustelo K-Cup Pods, Espresso, 80 ct., $38.98, $0.49/ea

Café Bustelo K-Cup Pods, Espresso, 80 ct.
current price $38.98
$0.49/ea

Café Bustelo K-Cup Pods, Espresso, 80 ct.

4.7826 out of 5 stars
4.7826 out of 5 Stars. 184 reviews
Available for Shipping

Tim Hortons Medium Roast Premium Coffee Pods, Original Blend, 100 ct., $47.98, $0.48/ea

Tim Hortons Medium Roast Premium Coffee Pods, Original Blend, 100 ct.
current price $47.98
$0.48/ea

Tim Hortons Medium Roast Premium Coffee Pods, Original Blend, 100 ct.

4.8377 out of 5 stars
4.8377 out of 5 Stars. 3776 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Shipping or Pickup

Manatee Coffee Caribbean Delight Coffee Pods, 80 ct., $19.98, Was $29.98, $0.25/ea

Instant Savings
Manatee Coffee Caribbean Delight Coffee Pods, 80 ct.
current price Now $19.98, Was $29.98
$0.25/ea
$10 off
Ends Oct 24

Manatee Coffee Caribbean Delight Coffee Pods, 80 ct.

4.3968 out of 5 stars
4.3968 out of 5 Stars. 63 reviews
Available for Shipping

Tim Hortons Decaf Original Medium Roast Coffee Pods, 100 ct., $47.98, $0.48/ea

Tim Hortons Decaf Original Medium Roast Coffee Pods, 100 ct.
current price $47.98
$0.48/ea

Tim Hortons Decaf Original Medium Roast Coffee Pods, 100 ct.

4.7778 out of 5 stars
4.7778 out of 5 Stars. 18 reviews
Available for Shipping

Tim Hortons Dark Blend Premium Coffee Pods, 100 ct., $47.98, $0.48/ea

Tim Hortons Dark Blend Premium Coffee Pods, 100 ct.
current price $47.98
$0.48/ea

Tim Hortons Dark Blend Premium Coffee Pods, 100 ct.

4.7903 out of 5 stars
4.7903 out of 5 Stars. 1178 reviews
Available for Shipping

Seattle's Best Coffee Medium Roast K-Cup Coffee Pods, House Blend, 72 ct., $39.98, $0.56/ea

Seattle's Best Coffee Medium Roast K-Cup Coffee Pods, House Blend, 72 ct.
current price $39.98
$0.56/ea

Seattle's Best Coffee Medium Roast K-Cup Coffee Pods, House Blend, 72 ct.

Out of stock

Lavazza Caffe Espresso Medium Roast Whole Bean Coffee, 32 oz., $24.88, $0.78/oz

Lavazza Caffe Espresso Medium Roast Whole Bean Coffee, 32 oz.
current price $24.88
$0.78/oz

Lavazza Caffe Espresso Medium Roast Whole Bean Coffee, 32 oz.

5 out of 5 stars
5 out of 5 Stars. 1 reviews
Out of stock

About Bulk K-Cups, Coffee Pods, | Sam’s Club - Sam's Club

"

Single Serve Coffee Pods & K-Cup Coffee

Coffee lovers know that there's nothing like waking up to a delicious, warm beverage first thing in the morning. And, there are so many ways to enjoy your number one brew. French press is a fast and fun way to make coffee. Regular drip coffee makers are especially great if you want to make a large quantity of coffee and keep it hot so that people can enjoy it at different times throughout the morning. But what if you just need to make one cup of coffee at a time? Enter K-Cups®, also known as Keurig® k-cup pods.  Sam's Club carries a variety of K-Cups products from high quality coffee makers including Caribou Coffee, Folgers, Green Mountain Coffee, Peet's Coffee, Starbucks, and more.   Popular K-cup varieties include dark roast, medium roast, breakfast blend, hazelnut  or french vanilla.  (And when caffeinated folks want a decaffeinated brew, decaf coffee kcup pods from Dunkin Donuts are ready and waiting!)

K-Cup Coffee Pods

What is a K-Cup? The K-Cup is an individual coffee pod that's used to make single serve coffee. There are lots of different types of bulk K-Cups available at Sam's Club®. The Keurig K-Cup was introduced in the late 1990s by the Keurig Company. The original intent of the company was to market the Keurig pods to office workers who might appreciate the fresh taste and minimal mess of  single serve K-Cup coffees.  But the popularity of kcups exploded.  You could enjoy a light roast coffee while your boss sips an espresso.  Or make a cup of breakfast blend at home for yourself and a caramel coffee drink for your daughter.  Keurig brewers brought the coffeehouse experience to the kitchen counter, and Keurig K-Cup pods are now a common appearance in homes, hotels and vacation rentals.

K-Cup Tea & Cocoa

In addition to coffee K-Cups, you can also find many other hot beverages in single serving pods. Choose from a wide variety of tea flavors as well as cocoa. No matter which beverage you choose, you can just pop the K-Cup into the machine, press the button and your hot drink will be ready in less than a minute! And while you're shopping for your new favorite type of K-Cup, check out the selection of creamers and flavored syrups at Sam's Club.

How Much Are Keurig Cups?

Keurig K-cups are competitively priced at Sam's Club. Our bestselling kcup pods are sold in bulk amounts so we can pass on the savings to our members.  Look for instant savings on some k-cup brands and also checkout the specials near International Coffee Day in late September.

"