Back to Class

Prices may vary in club and online
Sort by|

Cheez-It Original Baked Snack Crackers, 1.5 oz., 45 pk., $14.98, $0.22/oz

Cheez-It Original Baked Snack Crackers, 1.5 oz., 45 pk.
Sponsored
current price $14.98
$0.22/oz

Cheez-It Original Baked Snack Crackers, 1.5 oz., 45 pk.

4.8262 out of 5 stars
4.8262 out of 5 Stars. 5546 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Shipping , Pickup or Delivery

Nutri-Grain Breakfast Bars Variety Pack, 1.3 oz., 36 pk., $9.98, $0.28/ea

Nutri-Grain Breakfast Bars Variety Pack, 1.3 oz., 36 pk.
Sponsored
current price $9.98
$0.28/ea

Nutri-Grain Breakfast Bars Variety Pack, 1.3 oz., 36 pk.

4.6978 out of 5 stars
4.6978 out of 5 Stars. 5861 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Shipping , Pickup or Delivery

Bonne Maman Strawberry Preserves, 26 oz., $10.48, $0.40/oz

Bonne Maman Strawberry Preserves, 26 oz.
current price $10.48
$0.40/oz

Bonne Maman Strawberry Preserves, 26 oz.

4.8403 out of 5 stars
4.8403 out of 5 Stars. 739 reviews
Available for Shipping

Hot pocket High Protein Chicken Bacon Ranch, Frozen, 6.75 oz., 8 ct., $13.77, $1.72/ea

Hot pocket High Protein Chicken Bacon Ranch, Frozen, 6.75 oz., 8 ct.
current price $13.77
$1.72/ea

Hot pocket High Protein Chicken Bacon Ranch, Frozen, 6.75 oz., 8 ct.

4.2147 out of 5 stars
4.2147 out of 5 Stars. 177 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Nature's Bakery Fig Bars, Variety Pack, 2 oz., 32 ct., $16.48, $0.52/ea

Nature's Bakery Fig Bars, Variety Pack, 2 oz., 32 ct.
Sponsored
current price $16.48
$0.52/ea

Nature's Bakery Fig Bars, Variety Pack, 2 oz., 32 ct.

4.81 out of 5 stars
4.81 out of 5 Stars. 7517 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Shipping , Pickup or Delivery

Archer Original Mini Beef Sticks, 0.5 oz, 24 pk., $15.42, $1.28/oz

Archer Original Mini Beef Sticks, 0.5 oz, 24 pk.
Sponsored
current price $15.42
$1.28/oz

Archer Original Mini Beef Sticks, 0.5 oz, 24 pk.

4.459 out of 5 stars
4.459 out of 5 Stars. 4431 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Shipping , Pickup or Delivery

Sargento Fun! Balanced Breaks Variety Snack Kit, 2 oz., 8 ct., $11.47, $1.43/ea

Sargento Fun! Balanced Breaks Variety Snack Kit, 2 oz., 8 ct.
current price $11.47
$1.43/ea

Sargento Fun! Balanced Breaks Variety Snack Kit, 2 oz., 8 ct.

4.4286 out of 5 stars
4.4286 out of 5 Stars. 119 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Pepperidge Farm Goldfish Cheddar Crackers, 1.25 oz., 36 pk., $13.14, $0.29/oz

Pepperidge Farm Goldfish Cheddar Crackers, 1.25 oz., 36 pk.
Sponsored
current price $13.14
$0.29/oz

Pepperidge Farm Goldfish Cheddar Crackers, 1.25 oz., 36 pk.

4.8367 out of 5 stars
4.8367 out of 5 Stars. 2921 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Shipping , Pickup or Delivery

GoGo SqueeZ Organic Applesauce Pouches, Apple Apple, 3.2 oz., 28 ct., $18.48, $0.66/ea

GoGo SqueeZ Organic Applesauce Pouches, Apple Apple, 3.2 oz., 28 ct.
current price $18.48
$0.66/ea

GoGo SqueeZ Organic Applesauce Pouches, Apple Apple, 3.2 oz., 28 ct.

4.8863 out of 5 stars
4.8863 out of 5 Stars. 343 reviews
Available for Shipping

Skippy Super Chunk Peanut Butter, 48 oz., 2 pk., $10.98, $0.11/oz

Skippy Super Chunk Peanut Butter, 48 oz., 2 pk.
current price $10.98
$0.11/oz

Skippy Super Chunk Peanut Butter, 48 oz., 2 pk.

4.6933 out of 5 stars
4.6933 out of 5 Stars. 3218 reviews
Available for Shipping

Apple Jacks Cereal, 36.5 oz., $7.48, $0.20/oz

Apple Jacks Cereal, 36.5 oz.
current price $7.48
$0.20/oz

Apple Jacks Cereal, 36.5 oz.

4.4339 out of 5 stars
4.4339 out of 5 Stars. 862 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Shipping , Pickup or Delivery

Smucker's Squeeze Strawberry Fruit Spread, 2 pk., $6.98, $3.49/oz

Smucker's Squeeze Strawberry Fruit Spread, 2 pk.
current price $6.98
$3.49/oz

Smucker's Squeeze Strawberry Fruit Spread, 2 pk.

Available for Shipping

Ocean Spray Jellied Cranberry Sauce, 14 oz., 6 pk., $11.98, $2.00/ea

Ocean Spray Jellied Cranberry Sauce, 14 oz., 6 pk.
current price $11.98
$2.00/ea

Ocean Spray Jellied Cranberry Sauce, 14 oz., 6 pk.

4.6627 out of 5 stars
4.6627 out of 5 Stars. 1346 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Shipping , Pickup or Delivery

Eggland's Best Three Cheese Omelet, Frozen, 8 ct., $12.98, $1.62/ea

Eggland's Best Three Cheese Omelet, Frozen, 8 ct.
current price $12.98
$1.62/ea

Eggland's Best Three Cheese Omelet, Frozen, 8 ct.

4.6839 out of 5 stars
4.6839 out of 5 Stars. 2366 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

David Original Sunflower Seeds, 1.75 oz., 24 pk., $9.98, $0.24/oz

David Original Sunflower Seeds, 1.75 oz., 24 pk.
current price $9.98
$0.24/oz

David Original Sunflower Seeds, 1.75 oz., 24 pk.

4.1537 out of 5 stars
4.1537 out of 5 Stars. 605 reviews
Available for Shipping

Orbit Sugar-Free Gum, Mint Variety Pack, 14 pcs., 18 pk., $15.72

Orbit Sugar-Free Gum, Mint Variety Pack, 14 pcs., 18 pk.
current price $15.72

Orbit Sugar-Free Gum, Mint Variety Pack, 14 pcs., 18 pk.

4.5582 out of 5 stars
4.5582 out of 5 Stars. 249 reviews
Available for Shipping

Smucker's Assorted Jam & Jelly Cups, 0.5 oz., 200 ct., $16.98, $0.08/ea

Smucker's Assorted Jam & Jelly Cups, 0.5 oz., 200 ct.
current price $16.98
$0.08/ea

Smucker's Assorted Jam & Jelly Cups, 0.5 oz., 200 ct.

4.6994 out of 5 stars
4.6994 out of 5 Stars. 479 reviews
Available for Shipping

David Jumbo Sunflower Seeds, 5.25 oz., 12 pk., $13.48, $0.21/oz

David Jumbo Sunflower Seeds, 5.25 oz., 12 pk.
current price $13.48
$0.21/oz

David Jumbo Sunflower Seeds, 5.25 oz., 12 pk.

4.4446 out of 5 stars
4.4446 out of 5 Stars. 596 reviews
Available for Shipping

GO2snax, Hard Salami, Mild Cheddar Cheese, Chocolatey Caramels & Almonds, 2.15 oz. Each, 6 pk., $9.97, $1.66/ea

GO2snax, Hard Salami, Mild Cheddar Cheese, Chocolatey Caramels & Almonds, 2.15 oz. Each, 6 pk.
current price $9.97
$1.66/ea

GO2snax, Hard Salami, Mild Cheddar Cheese, Chocolatey Caramels & Almonds, 2.15 oz. Each, 6 pk.

4.792 out of 5 stars
4.792 out of 5 Stars. 125 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Pringles Potato Crisps, Snack Cups Variety Pack Chips, 48 pk., $18.74, $0.55/oz

Pringles Potato Crisps, Snack Cups Variety Pack Chips, 48 pk.
current price $18.74
$0.55/oz

Pringles Potato Crisps, Snack Cups Variety Pack Chips, 48 pk.

4.6491 out of 5 stars
4.6491 out of 5 Stars. 4044 reviews
Available for Shipping

OREO® Mini Dessert Sandwiches, Frozen, 24 ct., $9.66, $0.40/ea

OREO® Mini Dessert Sandwiches, Frozen, 24 ct.
current price $9.66
$0.40/ea

OREO® Mini Dessert Sandwiches, Frozen, 24 ct.

4.8691 out of 5 stars
4.8691 out of 5 Stars. 6516 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Crofters Organic Raspberry Fruit Spread, 28 oz., $6.48, $0.23/oz

Crofters Organic Raspberry Fruit Spread, 28 oz.
current price $6.48
$0.23/oz

Crofters Organic Raspberry Fruit Spread, 28 oz.

4.7039 out of 5 stars
4.7039 out of 5 Stars. 152 reviews
Available for Shipping

Stonewall Kitchen Organic Wild Blueberry Jam, 30 oz., $9.98, $0.33/oz

Stonewall Kitchen Organic Wild Blueberry Jam, 30 oz.
current price $9.98
$0.33/oz

Stonewall Kitchen Organic Wild Blueberry Jam, 30 oz.

4.7826 out of 5 stars
4.7826 out of 5 Stars. 69 reviews
Available for Shipping

Member's Mark Rotisserie Baby Back Ribs, $16.98, $16.98/ea

Member's Mark Rotisserie Baby Back Ribs
current price $16.98
$16.98/ea

Member's Mark Rotisserie Baby Back Ribs

3.4531 out of 5 stars
3.4531 out of 5 Stars. 128 reviews
Available for Pickup or Delivery

Member's Mark Organic Lightly Breaded Chicken Tenders, Frozen, 2 lbs., $13.87, $6.93/lb

Member's Mark Organic Lightly Breaded Chicken Tenders, Frozen, 2 lbs.
current price $13.87
$6.93/lb

Member's Mark Organic Lightly Breaded Chicken Tenders, Frozen, 2 lbs.

3.7273 out of 5 stars
3.7273 out of 5 Stars. 143 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Member's Mark Lil' Grizzlies Bear-Shaped Cookies Variety Pack, Chocolate and Vanilla, 1 oz., 40 pk., $9.98

Member's Mark Lil' Grizzlies Bear-Shaped Cookies Variety Pack, Chocolate and Vanilla, 1 oz., 40 pk.
current price $9.98

Member's Mark Lil' Grizzlies Bear-Shaped Cookies Variety Pack, Chocolate and Vanilla, 1 oz., 40 pk.

4.125 out of 5 stars
4.125 out of 5 Stars. 72 reviews
Available for Shipping

Member's Mark Fully Cooked Lightly Breaded Chicken Breast Bites, Frozen, 3 lbs., $11.87, $3.96/lb

Member's Mark Fully Cooked Lightly Breaded Chicken Breast Bites, Frozen, 3 lbs.
current price $11.87
$3.96/lb

Member's Mark Fully Cooked Lightly Breaded Chicken Breast Bites, Frozen, 3 lbs.

4.7439 out of 5 stars
4.7439 out of 5 Stars. 6346 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Member’s Mark Breaded Jumbo Butterfly Shrimp, Frozen, 48-60 ct. per pound, 3 lbs., $19.94, $6.65/lb

Member’s Mark Breaded Jumbo Butterfly Shrimp, Frozen, 48-60 ct. per pound, 3 lbs.
current price $19.94
$6.65/lb

Member’s Mark Breaded Jumbo Butterfly Shrimp, Frozen, 48-60 ct. per pound, 3 lbs.

4.2174 out of 5 stars
4.2174 out of 5 Stars. 230 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Member's Mark Breakfast Platter, Five Flavor Assortment, 40 ct., $20.93, $0.52/ea

Member's Mark Breakfast Platter, Five Flavor Assortment, 40 ct.
current price $20.93
$0.52/ea

Member's Mark Breakfast Platter, Five Flavor Assortment, 40 ct.

4.1423 out of 5 stars
4.1423 out of 5 Stars. 2193 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Member's Mark Thinly Coated Dark Chocolate Almonds, 1.2 oz. 18 pk., $14.98

Member's Mark Thinly Coated Dark Chocolate Almonds, 1.2 oz. 18 pk.
current price $14.98

Member's Mark Thinly Coated Dark Chocolate Almonds, 1.2 oz. 18 pk.

4.8047 out of 5 stars
4.8047 out of 5 Stars. 343 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Shipping , Pickup or Delivery

Member’s Mark Organic Apple Sauce Pouches, 24 ct., $9.98, $0.42/ea

Member’s Mark Organic Apple Sauce Pouches, 24 ct.
current price $9.98
$0.42/ea

Member’s Mark Organic Apple Sauce Pouches, 24 ct.

4.873 out of 5 stars
4.873 out of 5 Stars. 6116 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Shipping , Pickup or Delivery

Member's Mark Dried Apple Rings, 22 oz., $8.98

Member's Mark Dried Apple Rings, 22 oz.
current price $8.98

Member's Mark Dried Apple Rings, 22 oz.

4.5458 out of 5 stars
4.5458 out of 5 Stars. 720 reviews
Available for Shipping or Pickup

Frito Lay Simply NKD Variety Pack Snack Mix, 36 pk., $14.98

Frito Lay Simply NKD Variety Pack Snack Mix, 36 pk.
current price $14.98

Frito Lay Simply NKD Variety Pack Snack Mix, 36 pk.

Available for Shipping , Pickup or Delivery

FamBam Foods Caulipuffs Puffed Snack, Salt & Pepper, 13 oz., $6.98

FamBam Foods Caulipuffs Puffed Snack, Salt & Pepper, 13 oz.
current price $6.98

FamBam Foods Caulipuffs Puffed Snack, Salt & Pepper, 13 oz.

Available for Shipping

Hook Line and Savor Everything Crusted Flounder, Frozen, 27.9 oz., $15.96, $0.57/oz

Hook Line and Savor Everything Crusted Flounder, Frozen, 27.9 oz.
current price $15.96
$0.57/oz

Hook Line and Savor Everything Crusted Flounder, Frozen, 27.9 oz.

4.3299 out of 5 stars
4.3299 out of 5 Stars. 288 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

MadeGood Soft Baked Cookie Bites Variety Pack, 0.85 oz., 32 pk., $13.98, $0.52/oz

MadeGood Soft Baked Cookie Bites Variety Pack, 0.85 oz., 32 pk.
current price $13.98
$0.52/oz

MadeGood Soft Baked Cookie Bites Variety Pack, 0.85 oz., 32 pk.

3.7381 out of 5 stars
3.7381 out of 5 Stars. 168 reviews
Available for Shipping

FamBam Foods Caulipuffs Puffed Snack, White Cheddar, 13 oz., $6.98

FamBam Foods Caulipuffs Puffed Snack, White Cheddar, 13 oz.
current price $6.98

FamBam Foods Caulipuffs Puffed Snack, White Cheddar, 13 oz.

Available for Shipping

Reese's Sundae Mini Cups, Frozen, 12 Count, 4 oz. Each, $8.44, Was $10.44

Instant Savings
Reese's Sundae Mini Cups, Frozen, 12 Count, 4 oz. Each
current price Now $8.44, Was $10.44
$2 off
Ends Oct 11

Reese's Sundae Mini Cups, Frozen, 12 Count, 4 oz. Each

4.7849 out of 5 stars
4.7849 out of 5 Stars. 809 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Nature Raised Farms Fully Cooked Lightly Breaded Chicken Breast Strips, Frozen, 2.5 lbs., $14.97, $5.99/lb

Nature Raised Farms Fully Cooked Lightly Breaded Chicken Breast Strips, Frozen, 2.5 lbs.
current price $14.97
$5.99/lb

Nature Raised Farms Fully Cooked Lightly Breaded Chicken Breast Strips, Frozen, 2.5 lbs.

SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Totino's Combination Pizza Rolls, Frozen, 160 ct., $11.47, $0.07/ea

Totino's Combination Pizza Rolls, Frozen, 160 ct.
current price $11.47
$0.07/ea

Totino's Combination Pizza Rolls, Frozen, 160 ct.

4.7938 out of 5 stars
4.7938 out of 5 Stars. 97 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Premium Carved Oven Roasted Turkey Breast, $8.68, Was $9.68

Instant Savings
Premium Carved Oven Roasted Turkey Breast
current price Now $8.68, Was $9.68
$1 off
Ends Oct 04

Premium Carved Oven Roasted Turkey Breast

4.1154 out of 5 stars
4.1154 out of 5 Stars. 156 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

EXTRA Sugar Free Chewing Gum, Peppermint, 35 pcs., 6 ct., $17.44, $2.91/ea

EXTRA Sugar Free Chewing Gum, Peppermint, 35 pcs., 6 ct.
current price $17.44
$2.91/ea

EXTRA Sugar Free Chewing Gum, Peppermint, 35 pcs., 6 ct.

4.7393 out of 5 stars
4.7393 out of 5 Stars. 211 reviews
Available for Shipping

Smucker's Uncrustables Chocolate Flavored Hazelnut Spread Sandwiches, Frozen, 1.8oz, 18pk., $13.76

Smucker's Uncrustables Chocolate Flavored Hazelnut Spread Sandwiches, Frozen, 1.8oz, 18pk.
current price $13.76

Smucker's Uncrustables Chocolate Flavored Hazelnut Spread Sandwiches, Frozen, 1.8oz, 18pk.

SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Superb Bakehouse Classic Homestyle Waffles, Gluten and Dairy Free, Frozen, 33.8 oz., 16 ct., $10.86, Was $12.86

Instant Savings
Superb Bakehouse Classic Homestyle Waffles, Gluten and Dairy Free, Frozen, 33.8 oz., 16 ct.
current price Now $10.86, Was $12.86
$2 off
Ends Oct 11

Superb Bakehouse Classic Homestyle Waffles, Gluten and Dairy Free, Frozen, 33.8 oz., 16 ct.

SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Sour Patch Kids Chews, 1.59 lbs., $7.98

Sour Patch Kids Chews, 1.59 lbs.
current price $7.98

Sour Patch Kids Chews, 1.59 lbs.

SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Shipping , Pickup or Delivery

Eggo Homestyle Waffles, Frozen Breakfast, 72 ct., $11.87, $0.16/ea

Eggo Homestyle Waffles, Frozen Breakfast, 72 ct.
current price $11.87
$0.16/ea

Eggo Homestyle Waffles, Frozen Breakfast, 72 ct.

4.3401 out of 5 stars
4.3401 out of 5 Stars. 1126 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Mini Babybel Pro Snack Cheese, 26 Pack (18.3 oz.), $5.72, Was $10.48

Mini Babybel Pro Snack Cheese, 26 Pack (18.3 oz.)
current price Now $5.72, Was $10.48
$4.76 off

Mini Babybel Pro Snack Cheese, 26 Pack (18.3 oz.)

SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Old Wisconsin Natural Cut Turkey Smoked Sausage & Colby Jack Cheese Bites, 1.5 oz., 6 ct., $8.84, $1.47/ea

Old Wisconsin Natural Cut Turkey Smoked Sausage & Colby Jack Cheese Bites, 1.5 oz., 6 ct.
current price $8.84
$1.47/ea

Old Wisconsin Natural Cut Turkey Smoked Sausage & Colby Jack Cheese Bites, 1.5 oz., 6 ct.

4.3733 out of 5 stars
4.3733 out of 5 Stars. 75 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Smucker's Organic Creamy Peanut Butter 26 oz., 2 pk., $10.98, Was $13.98, $5.49/ea

Instant Savings
Smucker's Organic Creamy Peanut Butter 26 oz., 2 pk.
current price Now $10.98, Was $13.98
$5.49/ea
$3 off
Ends Oct 12

Smucker's Organic Creamy Peanut Butter 26 oz., 2 pk.

4.7103 out of 5 stars
4.7103 out of 5 Stars. 107 reviews
Available for Shipping

Formaggio Charcuterie Snack Stick, Pepperoni, 1.5oz., 10 ct., $10.76, $1.08/ea

Formaggio Charcuterie Snack Stick, Pepperoni, 1.5oz., 10 ct.
current price $10.76
$1.08/ea

Formaggio Charcuterie Snack Stick, Pepperoni, 1.5oz., 10 ct.

3.0303 out of 5 stars
3.0303 out of 5 Stars. 66 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup or Delivery

Frequently Asked Questions

How do pre-packaged individual snack bags save money compared to buying large bulk family tubs?

Can I use Same-Day Delivery to quickly restock a depleted dorm room or kitchen pantry?

About Back to Class

Fuel the Semester with Premium Bulk Back to Class Snacks

Packing a lunchbox, stocking a university dorm pantry, or fueling a high-energy study group requires a reliable supply of portion-controlled treats. At Sam’s Club, our Back to Class Snacks collection brings together universally loved savory chips, sweet fruit bites, high-protein bars, and refreshing juice packs. Skip the high per-unit costs of individual checkout lines and get our pre-packaged wholesale variety packs keep students sharp, satisfied, and energized all day long.

Shop Back-to-School Snack Variety Packs by Category

Explore our highly rated cafeteria and dorm-ready snack inventory, packaged in generous multi-count boxes to maximize your household savings:

Dairy & Crunch

Pack some cheese and nuts with crackers for a perfect protein-packed crunchy snack-time fun.

Savory Chips, Crackers & Pretzel Packs

Satisfy salty cravings mid-afternoon with crisp, portion-controlled bag configurations that fit perfectly in any backpack.

Fruity Energy - Wholesome Fruit Snacks, Chewy Bars & Sweet Treats

Keep energy levels consistently high between lectures with fruit-first ingredients and chewy oat combinations in pre-portioned packs like:

Baked, Sweet & High-Protein Staples

Maintain complete mental focus through all-night study blocks or high-intensity athletic practices.

Why Purchase Back to School Snacks from Sam’s Club?

With member-only prices, you can stock up your pantry or dorm room while staying budget.

  • Multi-Pack Value: Sourcing your snacks in large 24 to 90-count wholesale boxes drops your single-unit cost dramatically compared to convenience corner stores or gas stations.
  • Easy and Simple Meal Prep: Effortlessly handle your family's weekly lunch boxes by grabbing pre-portioned pouches that completely cut out manual dividing and plastic baggy waste.
  • Shop All your Back-to-School Essentials: Complete your back-to-class inventory seamlessly in a single trip by pairing your grocery list with our collection of back-to-school gear like student backpacks, leak-proof bento boxes, and school writing supplies.
  • Bypass the Grocery Rush with Scan & Go: Load up your flatbed cart with bulk snack boxes, scan the barcodes using your smartphone via the Sam’s Club app, and pay digitally to head straight past the main register lines.