Candy

Prices may vary in club and online

Mars Minis Chocolate Candy Bars, Variety Pack, 200 pcs., $18.68, $0.09/ea

Mars Minis Chocolate Candy Bars, Variety Pack, 200 pcs.
Sponsored
current price $18.68
$0.09/ea

Mars Minis Chocolate Candy Bars, Variety Pack, 200 pcs.

4.8002 out of 5 stars
4.8002 out of 5 Stars. 1146 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Mars Full Size Chocolate Candy Bars, Variety Pack, 30 pk., $29.98, $1.00/ea

Mars Full Size Chocolate Candy Bars, Variety Pack, 30 pk.
Sponsored
current price $29.98
$1.00/ea

Mars Full Size Chocolate Candy Bars, Variety Pack, 30 pk.

4.8587 out of 5 stars
4.8587 out of 5 Stars. 842 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Shipping or Pickup

KIT KAT Milk Chocolate Wafer Candy, Full Size, 1.5 oz., 36 pk., $41.72, $1.16/ea

KIT KAT Milk Chocolate Wafer Candy, Full Size, 1.5 oz., 36 pk.
current price $41.72
$1.16/ea

KIT KAT Milk Chocolate Wafer Candy, Full Size, 1.5 oz., 36 pk.

4.745 out of 5 stars
4.745 out of 5 Stars. 1161 reviews
Available for Shipping

Skittles Sour Chewy Candy, 1.8 oz., 24 pk., $27.94, $1.16/ea

Skittles Sour Chewy Candy, 1.8 oz., 24 pk.
current price $27.94
$1.16/ea

Skittles Sour Chewy Candy, 1.8 oz., 24 pk.

4.5351 out of 5 stars
4.5351 out of 5 Stars. 3831 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

REESE'S Milk Chocolate Peanut Butter Cups, 1.5 oz., 36 pk., $41.72, $1.16/ea

REESE'S Milk Chocolate Peanut Butter Cups, 1.5 oz., 36 pk.
current price $41.72
$1.16/ea
From $41.72

REESE'S Milk Chocolate Peanut Butter Cups, 1.5 oz., 36 pk.

4.7477 out of 5 stars
4.7477 out of 5 Stars. 7030 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Shipping or Pickup

Unreal Dark Chocolate Coconut Minis, 11.13 oz, $10.48, $0.94/oz

Unreal Dark Chocolate Coconut Minis, 11.13 oz
Sponsored
current price $10.48
$0.94/oz

Unreal Dark Chocolate Coconut Minis, 11.13 oz

4.7235 out of 5 stars
4.7235 out of 5 Stars. 991 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Hubba Bubba Original Bubble Gum, 18 pk., $11.49, $0.64/ea

Hubba Bubba Original Bubble Gum, 18 pk.
current price $11.49
$0.64/ea

Hubba Bubba Original Bubble Gum, 18 pk.

4.6 out of 5 stars
4.6 out of 5 Stars. 25 reviews
Available for Shipping

Starburst Original Fruity Chewy Candy, 2.07 oz., 36 ct., $39.98, $1.11/ea

Starburst Original Fruity Chewy Candy, 2.07 oz., 36 ct.
current price $39.98
$1.11/ea

Starburst Original Fruity Chewy Candy, 2.07 oz., 36 ct.

4.6491 out of 5 stars
4.6491 out of 5 Stars. 5974 reviews
Available for Shipping

Skittles Wild Berry Chewy Candy, 2.17 oz., 36 ct., $39.98, $1.11/ea

Skittles Wild Berry Chewy Candy, 2.17 oz., 36 ct.
current price $39.98
$1.11/ea

Skittles Wild Berry Chewy Candy, 2.17 oz., 36 ct.

4.6248 out of 5 stars
4.6248 out of 5 Stars. 2537 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Shipping or Pickup

Skinny Dipped Snack Pack Variety, 20 ct., $12.64, $0.63/ea

Skinny Dipped Snack Pack Variety, 20 ct.
Sponsored
current price $12.64
$0.63/ea

Skinny Dipped Snack Pack Variety, 20 ct.

4.6699 out of 5 stars
4.6699 out of 5 Stars. 103 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Shipping or Pickup

Member's Mark Dark Chocolate Thins with Almonds & Sea Salt, 20 oz., $11.72, $0.59/oz

Member's Mark Dark Chocolate Thins with Almonds & Sea Salt, 20 oz.
current price $11.72
$0.59/oz

Member's Mark Dark Chocolate Thins with Almonds & Sea Salt, 20 oz.

4.7553 out of 5 stars
4.7553 out of 5 Stars. 1079 reviews
Available for Shipping

Bazooka Candy, Variety Pack, 40 ct., $26.98, $0.67/ea

Bazooka Candy, Variety Pack, 40 ct.
current price $26.98
$0.67/ea

Bazooka Candy, Variety Pack, 40 ct.

4.8582 out of 5 stars
4.8582 out of 5 Stars. 416 reviews
Available for Shipping

HERSHEY'S Milk Chocolate with Whole Almonds Candy Bars, Full Size, 1.45 oz., 36 pk., $41.72, $1.16/ea

HERSHEY'S Milk Chocolate with Whole Almonds Candy Bars, Full Size, 1.45 oz., 36 pk.
current price $41.72
$1.16/ea

HERSHEY'S Milk Chocolate with Whole Almonds Candy Bars, Full Size, 1.45 oz., 36 pk.

4.7279 out of 5 stars
4.7279 out of 5 Stars. 3447 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Shipping or Pickup

Brach's Soft Peppermint Candies, 350 pcs., $16.28

Brach's Soft Peppermint Candies, 350 pcs.
current price $16.28

Brach's Soft Peppermint Candies, 350 pcs.

4.7267 out of 5 stars
4.7267 out of 5 Stars. 3077 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

HERSHEY'S Cookies 'n' Creme Candy Bars, Full Size, 1.55 oz., 36 pk., $41.72, $1.16/ea

HERSHEY'S Cookies 'n' Creme Candy Bars, Full Size, 1.55 oz., 36 pk.
current price $41.72
$1.16/ea

HERSHEY'S Cookies 'n' Creme Candy Bars, Full Size, 1.55 oz., 36 pk.

4.6501 out of 5 stars
4.6501 out of 5 Stars. 3384 reviews
Available for Shipping

EXTRA Mint Sugar Free Chewing Gum, Variety Pack, 15 pcs., 18 pk., $17.98, $1.00/ea

EXTRA Mint Sugar Free Chewing Gum, Variety Pack, 15 pcs., 18 pk.
current price $17.98
$1.00/ea

EXTRA Mint Sugar Free Chewing Gum, Variety Pack, 15 pcs., 18 pk.

4.6638 out of 5 stars
4.6638 out of 5 Stars. 116 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Shipping or Pickup

EXTRA Sugar Free Chewing Gum, Sweet Watermelon, 35 pcs., 6 ct., $17.44, $2.91/ea

EXTRA Sugar Free Chewing Gum, Sweet Watermelon, 35 pcs., 6 ct.
current price $17.44
$2.91/ea

EXTRA Sugar Free Chewing Gum, Sweet Watermelon, 35 pcs., 6 ct.

4.6565 out of 5 stars
4.6565 out of 5 Stars. 230 reviews
Available for Shipping

EXTRA Sugar Free Chewing Gum, Peppermint, 35 pcs., 6 ct., $17.44, $2.91/ea

EXTRA Sugar Free Chewing Gum, Peppermint, 35 pcs., 6 ct.
current price $17.44
$2.91/ea

EXTRA Sugar Free Chewing Gum, Peppermint, 35 pcs., 6 ct.

4.7393 out of 5 stars
4.7393 out of 5 Stars. 211 reviews
Available for Shipping

Starburst & Skittles Full Size Chewy Candy, Variety Pack, 30 pcs., $29.88, $1.00/ea

Starburst & Skittles Full Size Chewy Candy, Variety Pack, 30 pcs.
current price $29.88
$1.00/ea
From $29.88

Starburst & Skittles Full Size Chewy Candy, Variety Pack, 30 pcs.

4.8023 out of 5 stars
4.8023 out of 5 Stars. 1062 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Shipping or Pickup

SOUR PATCH KIDS & SWEDISH FISH Candy, Variety Pack, 2 oz., 24 pk., $22.48, $0.94/ea

SOUR PATCH KIDS & SWEDISH FISH Candy, Variety Pack, 2 oz., 24 pk.
current price $22.48
$0.94/ea

SOUR PATCH KIDS & SWEDISH FISH Candy, Variety Pack, 2 oz., 24 pk.

4.7255 out of 5 stars
4.7255 out of 5 Stars. 153 reviews
Available for Shipping

Tootsie Playtime Mix Candy, Variety Pack, 4.75 lbs., $13.32, $2.80/lb

Tootsie Playtime Mix Candy, Variety Pack, 4.75 lbs.
current price $13.32
$2.80/lb

Tootsie Playtime Mix Candy, Variety Pack, 4.75 lbs.

4.6623 out of 5 stars
4.6623 out of 5 Stars. 2301 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Shipping or Pickup

Push Pop Variety Pack Candy, 0.5 oz., 24 ct., $18.28, $0.76/ea

Push Pop Variety Pack Candy, 0.5 oz., 24 ct.
current price $18.28
$0.76/ea

Push Pop Variety Pack Candy, 0.5 oz., 24 ct.

4.7063 out of 5 stars
4.7063 out of 5 Stars. 303 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Shipping or Pickup

YumEarth Organic Candy Favorites Variety Pack, 0.5 oz., 30 pk., $12.97, $0.86/oz

YumEarth Organic Candy Favorites Variety Pack, 0.5 oz., 30 pk.
current price $12.97
$0.86/oz

YumEarth Organic Candy Favorites Variety Pack, 0.5 oz., 30 pk.

4.8 out of 5 stars
4.8 out of 5 Stars. 46 reviews
Delivery as soon as 1 hour
Available for Pickup

Snickers Milk Chocolate Candy Bars, 1.86 oz., 48 pk., $53.53, $1.12/ea

Snickers Milk Chocolate Candy Bars, 1.86 oz., 48 pk.
current price $53.53
$1.12/ea

Snickers Milk Chocolate Candy Bars, 1.86 oz., 48 pk.

4.7405 out of 5 stars
4.7405 out of 5 Stars. 4914 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Trident Sugar-Free Chewing Gum, Spearmint, 14 pcs., 15 pk., $13.38

Trident Sugar-Free Chewing Gum, Spearmint, 14 pcs., 15 pk.
current price $13.38

Trident Sugar-Free Chewing Gum, Spearmint, 14 pcs., 15 pk.

4.7449 out of 5 stars
4.7449 out of 5 Stars. 98 reviews
Available for Shipping

BROOKSIDE Dark Chocolate and Pomegranate Flavored Snacking Chocolate, 32 oz., $13.28, $0.41/oz

BROOKSIDE Dark Chocolate and Pomegranate Flavored Snacking Chocolate, 32 oz.
current price $13.28
$0.41/oz
From $13.28

BROOKSIDE Dark Chocolate and Pomegranate Flavored Snacking Chocolate, 32 oz.

4.8177 out of 5 stars
4.8177 out of 5 Stars. 2233 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Shipping or Pickup

Mars Full Size Fundraiser Candy Bars, Variety Pack, 52 pk., $57.18, $1.10/ea

Mars Full Size Fundraiser Candy Bars, Variety Pack, 52 pk.
current price $57.18
$1.10/ea

Mars Full Size Fundraiser Candy Bars, Variety Pack, 52 pk.

4.778 out of 5 stars
4.778 out of 5 Stars. 410 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Shipping or Pickup

Trident Sugar-Free Chewing Gum, Original Flavor, 14 pcs., 15 pk., $13.38

Trident Sugar-Free Chewing Gum, Original Flavor, 14 pcs., 15 pk.
current price $13.38

Trident Sugar-Free Chewing Gum, Original Flavor, 14 pcs., 15 pk.

4.6556 out of 5 stars
4.6556 out of 5 Stars. 90 reviews
Available for Shipping

Orbit Sugar-Free Gum, Mint Variety Pack, 14 pcs., 18 pk., $15.72

Orbit Sugar-Free Gum, Mint Variety Pack, 14 pcs., 18 pk.
current price $15.72

Orbit Sugar-Free Gum, Mint Variety Pack, 14 pcs., 18 pk.

4.5582 out of 5 stars
4.5582 out of 5 Stars. 249 reviews
Available for Shipping

Baby Bottle Pop Candy, Variety Pack, 0.85 oz., 20 ct., $19.28, $0.96/ea

Baby Bottle Pop Candy, Variety Pack, 0.85 oz., 20 ct.
current price $19.28
$0.96/ea

Baby Bottle Pop Candy, Variety Pack, 0.85 oz., 20 ct.

4.7202 out of 5 stars
4.7202 out of 5 Stars. 193 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

AirHeads Variety Pack, 0.55 oz., 90 pk., $14.68, $0.16/ea

AirHeads Variety Pack, 0.55 oz., 90 pk.
current price $14.68
$0.16/ea

AirHeads Variety Pack, 0.55 oz., 90 pk.

4.8123 out of 5 stars
4.8123 out of 5 Stars. 1103 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Shipping or Pickup

Starburst Sour Chewy Candy, 2.07 oz., 24 pk., $26.64, $1.11/ea

Starburst Sour Chewy Candy, 2.07 oz., 24 pk.
current price $26.64
$1.11/ea

Starburst Sour Chewy Candy, 2.07 oz., 24 pk.

4.6391 out of 5 stars
4.6391 out of 5 Stars. 133 reviews
Available for Shipping

Ghirardelli Chocolate Squares, Premium Chocolate Assortment, 18.8 oz., $14.68, $0.78/oz

Ghirardelli Chocolate Squares, Premium Chocolate Assortment, 18.8 oz.
current price $14.68
$0.78/oz

Ghirardelli Chocolate Squares, Premium Chocolate Assortment, 18.8 oz.

4.7192 out of 5 stars
4.7192 out of 5 Stars. 317 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

ICE BREAKERS Ice Cubes, Peppermint Sugar Free Chewing Gum, 40 pcs., 4 pk., $13.26, $3.31/ea

ICE BREAKERS Ice Cubes, Peppermint Sugar Free Chewing Gum, 40 pcs., 4 pk.
current price $13.26
$3.31/ea

ICE BREAKERS Ice Cubes, Peppermint Sugar Free Chewing Gum, 40 pcs., 4 pk.

4.7066 out of 5 stars
4.7066 out of 5 Stars. 1326 reviews
Available for Shipping

Twix Caramel Cookie Chocolate Candy Bars, 1.79 oz., 36 pk., $39.98, $1.11/ea

Twix Caramel Cookie Chocolate Candy Bars, 1.79 oz., 36 pk.
current price $39.98
$1.11/ea

Twix Caramel Cookie Chocolate Candy Bars, 1.79 oz., 36 pk.

4.7619 out of 5 stars
4.7619 out of 5 Stars. 525 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Shipping or Pickup

REESE'S Milk Chocolate Peanut Butter Cups, King Size, 2.8 oz., 24 pk., $52.98, $0.79/oz

REESE'S Milk Chocolate Peanut Butter Cups, King Size, 2.8 oz., 24 pk.
current price $52.98
$0.79/oz

REESE'S Milk Chocolate Peanut Butter Cups, King Size, 2.8 oz., 24 pk.

4.7292 out of 5 stars
4.7292 out of 5 Stars. 1348 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Shipping or Pickup

ICE BREAKERS Ice Cubes Sugar-Free Chewing Gum, Spearmint, 40 pcs., 4 pk., $13.26, $3.31/ea

ICE BREAKERS Ice Cubes Sugar-Free Chewing Gum, Spearmint, 40 pcs., 4 pk.
current price $13.26
$3.31/ea

ICE BREAKERS Ice Cubes Sugar-Free Chewing Gum, Spearmint, 40 pcs., 4 pk.

4.7104 out of 5 stars
4.7104 out of 5 Stars. 625 reviews
Available for Shipping

HERSHEY'S Milk Chocolate Candy Bar, King Size, 2.6 oz., 18 pk., $39.66, $2.20/ea

HERSHEY'S Milk Chocolate Candy Bar, King Size, 2.6 oz., 18 pk.
current price $39.66
$2.20/ea

HERSHEY'S Milk Chocolate Candy Bar, King Size, 2.6 oz., 18 pk.

4.7539 out of 5 stars
4.7539 out of 5 Stars. 3177 reviews
Available for Shipping

Mentos Pure Fresh Sugar Free Chewing Gum, Variety Pack, 50 Pieces, 6pk., $18.98, $3.16/ea

Mentos Pure Fresh Sugar Free Chewing Gum, Variety Pack, 50 Pieces, 6pk.
current price $18.98
$3.16/ea

Mentos Pure Fresh Sugar Free Chewing Gum, Variety Pack, 50 Pieces, 6pk.

4.7219 out of 5 stars
4.7219 out of 5 Stars. 169 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Shipping or Pickup

Goetze's Candy Original Caramel Cow Tales, 36 pcs., $8.98, $0.25/ea

Goetze's Candy Original Caramel Cow Tales, 36 pcs.
current price $8.98
$0.25/ea

Goetze's Candy Original Caramel Cow Tales, 36 pcs.

4.8388 out of 5 stars
4.8388 out of 5 Stars. 577 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Ferrara Assorted Party Mix, Variety Mix Bag, 40.9 oz, 120 pcs., $14.48, Was $16.48, $0.35/oz

Instant Savings
Ferrara Assorted Party Mix, Variety Mix Bag, 40.9 oz, 120 pcs.
current price Now $14.48, Was $16.48
$0.35/oz
$2 off
Ends Oct 14

Ferrara Assorted Party Mix, Variety Mix Bag, 40.9 oz, 120 pcs.

4.5177 out of 5 stars
4.5177 out of 5 Stars. 282 reviews
Available for Shipping

M&M'S Milk Chocolate Candy, 1.69 oz., 48 pk., $52.48, $1.09/ea

M&M'S Milk Chocolate Candy, 1.69 oz., 48 pk.
current price $52.48
$1.09/ea

M&M'S Milk Chocolate Candy, 1.69 oz., 48 pk.

4.716 out of 5 stars
4.716 out of 5 Stars. 6356 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Shipping or Pickup

Milky Way Chocolate Candy Bars, 1.84 oz., 36 pk., $39.98, $1.11/ea

Milky Way Chocolate Candy Bars, 1.84 oz., 36 pk.
current price $39.98
$1.11/ea

Milky Way Chocolate Candy Bars, 1.84 oz., 36 pk.

4.6509 out of 5 stars
4.6509 out of 5 Stars. 1037 reviews
Available for Shipping

ICE BREAKERS Sugar Free Breath Mints, Wintergreen, 1.5 oz., 8 pk., $17.78, $2.22/ea

ICE BREAKERS Sugar Free Breath Mints, Wintergreen, 1.5 oz., 8 pk.
current price $17.78
$2.22/ea

ICE BREAKERS Sugar Free Breath Mints, Wintergreen, 1.5 oz., 8 pk.

4.812 out of 5 stars
4.812 out of 5 Stars. 1069 reviews
Available for Shipping

Trident Sugar-Free Chewing Gum, Fruit Variety Pack, 14 pcs., 20 pk., $17.98

Trident Sugar-Free Chewing Gum, Fruit Variety Pack, 14 pcs., 20 pk.
current price $17.98

Trident Sugar-Free Chewing Gum, Fruit Variety Pack, 14 pcs., 20 pk.

4.6389 out of 5 stars
4.6389 out of 5 Stars. 36 reviews
Out of stock

About Candy: Bulk Candy, Variety Packs, & Bagged Candy Near Me Sam's Club

Sweeten Every Occasion: Sam's Club Bulk Candy Buying Guide

Whether you are gearing up for neighborhood trick-or-treaters, stocking an office breakroom, refilling concession stand inventory, or building a vibrant movie night dessert spread, the Sam’s Club Candy and Chocolates assortment delivers high-volume value on iconic treats. Purchasing sweet snacks and chocolates in bulk case packs ensures you never run out during events while keeping your cost per piece low. Sourcing your pantry favorites through your membership unlocks unbeatable savings on trusted brands like Hershey's, Mars, Kinder, Ferrero, and Skittles.

From full-size chocolate bars, trending Sam's Club Dubai style chocolate and chewy fruit gummies to individually wrapped hard candies and novelty movie theater box assortments, stocking up on crowd-pleasing sweets guarantees your household or business is always ready to celebrate.

Chocolate Candy: Dark, Milk, Gifts & Top Brands (Including Candy Bars)

Indulge in our wide selection of bulk chocolate candy. Find your favorites like Hershey's chocolate in bulk, including classic milk chocolate bars and individually wrapped miniatures, perfect for any occasion. Stock up on popular chocolate candy brands such as Twix, M&M's candy, Reese’s Peanut Butter Cups, Snickers, and Mars, ideal for snacking or movie night treats. For a more refined taste, explore premium options like Lindor truffles, Ferrero Rocher chocolate, and other specialty dark chocolate items. Looking for unique treats? Discover Mr. Beast chocolate bars and Feastables for a trending sweet experience. We also offer exquisite chocolate gifts and chocolate gift baskets, including delightful chocolate covered strawberries and chocolate covered cherries, perfect for any celebration. Explore our selection of sugar free chocolate and dairy free chocolate options too, and even find recipe ideas using our bulk chocolate!

Gummy & Chewy Candy: Jelly Beans, Licorice & Kids' Favorites

Explore our vibrant collection of bulk gummy and chewy candy. Sam’s Cl ub offers a sweet assortment including popular brands like Skittles, Starburst, Sour Patch Kids, gummy bears, Red Vines, classic jelly beans, Starburst jelly beans, candy corn, Swedish Fish, and more. You'll also find various licorice candy options, perfect for long chewing enjoyment. These gummy and chewy candies are perfect for kids’ parties, school events, or everyday snacking.

Hard Candy & Lollipops

Sam's Club offers a delightful assortment of classic hard candy and fun lollipops. Discover long-lasting flavors and vibrant colors, from traditional favorites to novelty shapes. Ideal for filling party bags, creating colorful candy buffets, or enjoying a slow, sweet treat, find everything from bulk bags for large events to smaller packs perfect for personal enjoyment or a comforting pick-me-up.

Gum & Mints

Sam's Club is your destination for long-lasting freshness and invigorating flavor. Explore our wide array of refreshing mints and classic chewing gum, including popular sugar-free and xylitol options. Perfect for freshening up after meals, stocking up the office, or ensuring you're always prepared on the go, find everything from bulk bags for large events to convenient multi-packs.

Bulk Candy

When you buy candy in bulk from Sam's Club, you’re not just getting quantity; you’re securing incredible value and convenience. Stock up on variety boxes of candy, bulk candy bars, gummies, or lollipops – ideal for sharing with coworkers, family members, large gatherings, or even movie nights. Our bulk and wholesale candy options are also perfect for fundraising initiatives and can even inspire unique recipe creations. With competitive pricing and convenient chocolate delivery options, discover why Sam's Club is your go-to source for all types of candy, always at members-only prices.

Gourmet Chocolate Candies from Trusted Brands

Indulge in rich, premium chocolate candy from trusted names like Hershey’s, Ghirardelli, Reese’s, Mars, and our exclusive Member’s Mark. Choose from variety packs, mini bars, truffles, and filled chocolates ideal for gifting, sharing, or simply keeping your pantry stocked.

Valentine’s Day Candy for Gifting & Sharing

Valentine’s Day is the perfect time to stock up on candy for gifting, sharing, and celebrating. From classic chocolates to festive sweets, Valentine’s Day candy from Sam’s Club makes it easy to create gift bags, fill candy bowls, or surprise loved ones with something sweet. With bulk and multipack options available, Sam’s Club helps you celebrate Valentine’s Day affordably—whether you’re shopping for family, friends, classrooms, or parties.

Easter Candies

Easter celebrations are sweeter with Easter candy from Sam’s Club. From chocolate favorites to colorful, shareable treats, Easter candy is perfect for filling baskets, hosting egg hunts, and stocking up for family gatherings. With bulk and multipack options available, Sam’s Club makes it easy to prepare for Easter celebrations while enjoying great value on seasonal sweets everyone will love.

Bulk Candy: Product Profiles, Benefits & Fulfillment Types

Candy Category Best For Key Product Benefits Top Recommendation
Full-Size Candy Bar Packs Concession stands, school fundraisers, movie night treats, and high-impact trick-or-treating. Available for shipping or club pickup. Display-ready counter boxes, maximum individual satisfaction, and high fundraising resale potential. Hershey's or Mars Full-Size Chocolate Variety Boxes (30-36 ct.)
Fun-Size & Mini Variety Bags Halloween trick-or-treating, office receptionist desk bowls, piñatas, and party favor bags. Available for shipping or club pickup. Massive piece counts, individually sealed for safety, and diverse multi-brand flavor mixes. Hershey's Miniatures Chocolate Assortment Bags
Chewy & Sour Fruit Gummies Road trips, summer poolside snacking, youth sports sidelines, and casual movie nights. Available for shipping or club pickup. Resealable bulk bags, bold fruit flavors, melt-resistant textures, and fat-free options. Sour Patch Kids Bulk Tubs
Gourmet & Premium Chocolates Holiday gifting, corporate appreciation favors, dessert boards, and special anniversary celebrations. Available for shipping or club pickup. Decadent filled centers, elegant foil packaging, and premium European chocolate recipes. Ferrero Rocher Fine Hazelnut Chocolates

Why Buy Candy & Chocolate from Sam’s Club?

  • Bulk sizes at wholesale prices
  • Top national and premium brands
  • Perfect for homes, businesses, and events
  • Member-only savings and exclusive deals

Convenient shopping options like Scan & Go™, Curbside Pickup, and Same-Day Delivery

  • Delivery from the Club: Plus members get free delivery from Club on eligible items totaling $50 or more pre-tax. Otherwise, there is an $8 fee per order. Delivery fee for Club members is $12 per order. Services are offered by Sam’s Club at participating locations. Same-day service is not guaranteed and may change due to availability, weather, labor issues or other factors. Delivery not available in Puerto Rico. Some items are not eligible for delivery, including but not limited to, gift cards, tires, flowers, prescriptions, Café items, mobile phones, alcohol and tobacco products. Other restrictions apply. Visit SamsClub.com/Delivery for complete delivery terms. Order by 1pm local time for same-day service.
  • Express Delivery: Available at participating locations on eligible Delivery from Club orders for an additional $8. Other restrictions may apply. Visit SamsClub.com/Delivery.

Seasonal Candy for Every Celebration

Celebrate the sweetest moments of the year with seasonal candy from Sam’s Club. From Halloween treats , Easter candies , and pies to festive Christmas chocolates, we have everything you need to make the holidays extra special.

Stock up on themed variety packs, individually wrapped goodies for trick-or-treaters, and elegant gift-ready chocolates perfect for holiday parties or stockings. Buying in bulk means you’ll save more while spreading more cheer. Whether you're hosting, gifting, or snacking, Sam’s Club seasonal candy selection has something for every occasion—all at exclusive member-only prices.

With Sam’s Club, you don’t just shop—you stock smart and save big!

Frequently Asked Questions

Do Sam’s Club candies meet the “Made Without” commitment?

What types of candy can I buy in bulk at Sam’s Club?

What brands of chocolate candy does Sam’s Club carry?

Are there variety packs or assortments available?

Can I shop for seasonal or holiday candy at Sam’s Club?

Does Sam’s Club sell bulk candy for businesses, fundraisers, or concession stands?

Is Sam’s Club a good place to buy Valentine’s Day candy?

Can I buy Easter candy in bulk at Sam’s Club?