Takis Fuego Rolled Tortilla Chips, 1 oz., 46 pk.
Shipping

Smart summary
- Fiery Flavor: Each rolled chip delivers an intense Fuego flavor, combining fiery chile pepper with a refreshing, tangy kick of lime for a bold and daring taste experience.
- Individual Portions: The product contains 46 conveniently packaged 1 oz. bags, perfect for single servings, easy storage, and on-the-go snacking in various settings.
- Rolled Design: These tortilla chips feature a unique rolled shape, ensuring a distinct and easy-to-handle format that enhances the overall snacking enjoyment.
- Snack Versatility: With individual UPC-coded packages, these chips are ideal for lunchboxes, quick snacks, vending machines, and concession stands.
- Daring Intensity: Experience a snack crafted for the adventurous, as each crunch offers an unforgettable and intense flavor journey designed for bold taste buds.
Lotus Biscoff XL Cookies, 0.9 oz., 48 pk $10.98

Lotus Biscoff XL Cookies, 0.9 oz., 48 pk


Members also considered
Sonoma Creamery Pepperoni Pizza Cheese Crisps, 9.5oz. $9.98 $1.05/oz
Sponsored$998current price $9.98$1.05/ozSonoma Creamery Pepperoni Pizza Cheese Crisps, 9.5oz.
13633.4182 out of 5 Stars. 1363 reviews3.4182 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliverySunChips Whole Grain Variety Pack Chips, 30 pk. $18.48 $0.62/ea
$1848current price $18.48$0.62/eaSunChips Whole Grain Variety Pack Chips, 30 pk.
35614.7504 out of 5 Stars. 3561 reviews4.7504 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMiss Vickie's Kettle Cooked Potato Chips Variety Pack, 30 pk. $18.48 $0.62/ea
$1848current price $18.48$0.62/eaMiss Vickie's Kettle Cooked Potato Chips Variety Pack, 30 pk.
9024.5976 out of 5 Stars. 902 reviews4.5976 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingSlim Jim Giant Smoked Meat Sticks, Original Flavor, 0.97 oz., 24 pk. $18.98 Was $20.98 $0.79/ea
Instant Savings
SponsoredNow$1898current price Now $18.98, Was $20.98$20.98$0.79/ea$2 offEnds Oct 25Slim Jim Giant Smoked Meat Sticks, Original Flavor, 0.97 oz., 24 pk.
32074.492 out of 5 Stars. 3207 reviews4.492 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingUtz Cheeseball Barrel, 28 oz. $7.48 $0.27/oz
$748current price $7.48$0.27/ozUtz Cheeseball Barrel, 28 oz.
34484.6876 out of 5 Stars. 3448 reviews4.6876 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingCheetos Puffs Cheese Snacks, 15.25 oz. $3.98 Was $4.48 $0.26/oz
Instant Savings
Now$398current price Now $3.98, Was $4.48$4.48$0.26/oz$0.50 offEnds Oct 25Cheetos Puffs Cheese Snacks, 15.25 oz.
43494.7804 out of 5 Stars. 4349 reviews4.7804 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingLay's Classic Potato Chips, 1 oz., 50 pk. $18.98 $0.38/oz
$1898current price $18.98$0.38/ozLay's Classic Potato Chips, 1 oz., 50 pk.
48554.7652 out of 5 Stars. 4855 reviews4.7652 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingPopchips Variety Pack Chips, 0.8 oz., 30 pk. $12.98 Was $14.98 $0.43/ea
Now$1298current price Now $12.98, Was $14.98$14.98$0.43/ea$2 offPopchips Variety Pack Chips, 0.8 oz., 30 pk.
5744.5052 out of 5 Stars. 574 reviews4.5052 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingFrito-Lay Baked Mix Chips, Variety Pack, 30 ct. $18.48 $0.62/ea
$1848current price $18.48$0.62/eaFrito-Lay Baked Mix Chips, Variety Pack, 30 ct.
5384.5929 out of 5 Stars. 538 reviews4.5929 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingUtz Jumbo Snack Pack, 1 oz., 42 pk. $14.38 $0.34/ea
$1438current price $14.38$0.34/eaUtz Jumbo Snack Pack, 1 oz., 42 pk.
21364.537 out of 5 Stars. 2136 reviews4.537 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingTakis Fuego Rolled Tortilla Chips, Party Size, 24.7 oz. $5.88 $0.24/oz
$588current price $5.88$0.24/ozTakis Fuego Rolled Tortilla Chips, Party Size, 24.7 oz.
18104.5768 out of 5 Stars. 1810 reviews4.5768 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingLay's Barbecue Potato Chips, 1 oz., 50 pk. $18.98 $0.38/ea
$1898current price $18.98$0.38/eaLay's Barbecue Potato Chips, 1 oz., 50 pk.
12444.7034 out of 5 Stars. 1244 reviews4.7034 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingCape Cod Original Kettle Cooked Potato Chips, 28 oz. $7.48 $0.27/oz
$748current price $7.48$0.27/ozCape Cod Original Kettle Cooked Potato Chips, 28 oz.
24804.7407 out of 5 Stars. 2480 reviews4.7407 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryUtz Halloween Mini Cheese Balls, 56 ct. $6.98 $0.50/oz
$698current price $6.98$0.50/ozUtz Halloween Mini Cheese Balls, 56 ct.
10584.5482 out of 5 Stars. 1058 reviews4.5482 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or ShippingPickupShippingFunyuns Onion Rings Snacks, 0.75 oz., 50 ct. $18.98 $0.51/oz
$1898current price $18.98$0.51/ozFunyuns Onion Rings Snacks, 0.75 oz., 50 ct.
14704.7422 out of 5 Stars. 1470 reviews4.7422 out of 5 starsAvailable for ShippingShipping
About this item
Product details
New look, same one-of-a-kind Fuego flavor! Warning: This snack is not for the faint of heart. Oh, no. Takis Fuego is a snack for the daring. A treat for the brave. It's a delight for the everyday hero inside of each of us. Each crunch is bursting with fiery chile pepper and tangy kick of lime. With so much flavor packed into one case, there is plenty of fun to go around. Grab a pack for you and your closest pals and see which of you are Takis enough?
Choose Takis Fuego
These aren’t the boring old chips that you used to pack in your lunch. Thanks to the Takis flavors, which are always tasty and intense, you can make your snack time a little more rewarding for your taste buds. These rolled tortillas have a great shape that makes snacking easy, and you’ll certainly want to keep coming back for more.
What Do You Get With These Takis Fuego Chips?
When you choose these Takis chips, you'll receive a box that contains 46 bags of the Takis Fuego, and each of those bags weighs just one ounce. The large box should fit easily into most pantries, but you can remove the packages and store them separately if needed.
How to Enjoy the Takis Fuego Chips?
This package of Takis Fuego Chips could be a great choice to buy and put in your pantry or on the shelf. You can easily put these into your own lunches or lunches for the kids. Plus, they're a nice snack to have at any time! They are a single serving, so you won’t have to worry about eating too much.
Because they're in individual packages and have their own UPC code, they can work quite well for vending machines and concession stands. They're a snack that's sure to be popular not only with you and your family, but with anyone who ever experiences the fantastic Takis flavors.
Specifications
Net Weight: 46 oz. (2.88 pounds)
Includes: 46 pack, 1 oz. per pack
Ingredients: Corn Flour (Processed With Lime), Vegetable Oil (Palm And/Or Soybean And/Or Canola Oil And/Or Rice Bran Oil), Seasoning [Salt, Maltodextrin, Citric Acid, Sugar, Monosodium Glutamate, Hydrolyzed Soy Protein, Onion Powder, Yeast Extract, Red 40 Lake, Yellow 6 Lake, Natural And Artificial Flavors, Sodium Bicarbonate, Soybean Oil, Chili Pepper (Chile), Disodium Inosinate, Disodium Guanylate, TBHQ (Antioxidant)]. Contains Soy. Made in a facility that may also use Milk, Egg, Wheat and Peanuts.
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 1,650 reviews
Verified Purchase
Takis
Good price that's hard to find, my kids loved it. Perfect size for the kids
Flavor and crunch
[This review was collected as part of a promotion.] Rolled corn tortilla fried with a extreme spicy chili and lemon flavor unique rolled shape that gives them an extremely crispy and hard consistency in each bite ideal for lovers of spicy snack with a pleasant and crunchy flavor perfect to snack
Spicy and crunchy
[This review was collected as part of a promotion.] Takis fuego is one of my favorite snacks. These chip sticks are spicy, tangy and crunchy. Enjoy them alone or mix with other snacks. My favorite combo is with cheese and olives. Pair it with a michelada or cold beer and you get the perfect summer snack
Items you may like
Nutri-Grain Breakfast Bars Variety Pack, 1.3 oz., 36 pk. $9.98 $0.28/ea
Sponsored$998current price $9.98$0.28/eaNutri-Grain Breakfast Bars Variety Pack, 1.3 oz., 36 pk.
58644.6973 out of 5 Stars. 5864 reviews4.6973 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingUtz Halloween Bats & Jacks Shaped Pretzels Barrel, 66 pcs. $6.98 $0.20/oz
$698current price $6.98$0.20/ozUtz Halloween Bats & Jacks Shaped Pretzels Barrel, 66 pcs.
12894.7192 out of 5 Stars. 1289 reviews4.7192 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingChex Mix Traditional Savory Snack Mix, 40 oz. $6.98 Was $7.98 $0.17/oz
Instant Savings
Now$698current price Now $6.98, Was $7.98$7.98$0.17/oz$1 offEnds Nov 01Chex Mix Traditional Savory Snack Mix, 40 oz.
17344.6107 out of 5 Stars. 1734 reviews4.6107 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingArcher Original Mini Beef Sticks, 0.5 oz, 24 pk. $15.42 $1.28/oz
Sponsored$1542current price $15.42$1.28/ozArcher Original Mini Beef Sticks, 0.5 oz, 24 pk.
44254.4579 out of 5 Stars. 4425 reviews4.4579 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingJayone Roasted & Lightly Salted Seaweed, 0.17 oz., 24 pk. $8.98 $0.37/ea
$898current price $8.98$0.37/eaJayone Roasted & Lightly Salted Seaweed, 0.17 oz., 24 pk.
5704.5246 out of 5 Stars. 570 reviews4.5246 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingSensible Portions Sea Salt Garden Veggie Straws, 23.5 oz. $6.98 $0.30/oz
$698current price $6.98$0.30/ozSensible Portions Sea Salt Garden Veggie Straws, 23.5 oz.
21924.6679 out of 5 Stars. 2192 reviews4.6679 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingBananas, 3 lbs. $1.47 $0.49/lb
$147current price $1.47$0.49/lbBananas, 3 lbs.
527924.6059 out of 5 Stars. 52792 reviews4.6059 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll $24.76 $0.02/sft
$2476current price $24.76$0.02/sftMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll
1938544.8417 out of 5 Stars. 193854 reviews4.8417 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingStrawberries, 2 lbs. $6.52 $3.26/lb
$652current price $6.52$3.26/lbStrawberries, 2 lbs.
397084.4155 out of 5 Stars. 39708 reviews4.4155 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliverySprite Lemon Lime Soda Soft Drinks, 12 fl oz., 35 pk. $18.48 $0.04/foz
$1848current price $18.48$0.04/fozSprite Lemon Lime Soda Soft Drinks, 12 fl oz., 35 pk.
128924.7744 out of 5 Stars. 12892 reviews4.7744 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryGreen Seedless Grapes, 3 lbs. $6.97 $2.32/lb
$697current price $6.97$2.32/lbGreen Seedless Grapes, 3 lbs.
314354.4705 out of 5 Stars. 31435 reviews4.4705 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMott's Assorted Fruit Flavored Snacks, 0.8 oz., 90 pk. $9.98 Was $11.98 $0.14/oz
Instant Savings
Now$998current price Now $9.98, Was $11.98$11.98$0.14/oz$2 offEnds Oct 11Mott's Assorted Fruit Flavored Snacks, 0.8 oz., 90 pk.
60534.7626 out of 5 Stars. 6053 reviews4.7626 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingNature's Garden Probiotic Mixed Berry Yoggies 0.7 oz., 24 pk. $10.38 $0.61/oz
$1038current price $10.38$0.61/ozNature's Garden Probiotic Mixed Berry Yoggies 0.7 oz., 24 pk.
31554.748 out of 5 Stars. 3155 reviews4.748 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingNature's Bakery Fig Bars, Variety Pack, 2 oz., 32 ct. $16.48 $0.52/ea
$1648current price $16.48$0.52/eaNature's Bakery Fig Bars, Variety Pack, 2 oz., 32 ct.
75214.8101 out of 5 Stars. 7521 reviews4.8101 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingYoplait Go-Gurt Kids Nonfat Yogurt Variety Pack, 2 oz., 32 ct. $6.78 $0.21/ea
$678current price $6.78$0.21/eaYoplait Go-Gurt Kids Nonfat Yogurt Variety Pack, 2 oz., 32 ct.
35224.803 out of 5 Stars. 3522 reviews4.803 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDelivery