REESE'S Milk Chocolate Peanut Butter Cups, Snack Size, 375 pcs.

Highlights
- Contains one (1) 206.8-ounce, 375-piece bulk bucket of REESE'S Milk Chocolate Peanut Butter Cups Snack Size Candy
- Kosher, individually wrapped and gluten free REESE'S milk chocolate peanut butter cups in a bulk bucket big enough to share with everyone or use as resale candy
- Enjoy smooth peanut butter and rich milk chocolate REESE'S cups during road trips, friend gatherings and nights at home with the family or use these bulk candies for concession stands and fundraising events
- Use REESE'S candy for filling birthday gift bags and back-to-school lunch boxes or bridal and baby shower candy dishes
- Include REESE'S snack size milk chocolate peanut butter cups candy in your Halloween festivities and hand them out at trunk or treat events
CRUNCH Candy Bars, 1.55 oz., 36 pk., $39.98, $1.11/ea

CRUNCH Candy Bars, 1.55 oz., 36 pk.


Members also considered
Mars Halloween Variety Pack Mini & Fun Size Assorted Candy, 83.27 oz., 290 pcs., $26.98, Was $29.98, $0.09/ea
Instant Savings
SponsoredNow$2698current price Now $26.98, Was $29.98$29.98$0.09/ea$3 offEnds Sep 30Mars Halloween Variety Pack Mini & Fun Size Assorted Candy, 83.27 oz., 290 pcs.
5774.8336 out of 5 Stars. 577 reviews4.8336 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingREESE'S Halloween Snack Size Milk Chocolate Peanut Butter Shapes Candy, 100 pcs., $24.98, $0.25/ea
$2498current price $24.98$0.25/eaREESE'S Halloween Snack Size Milk Chocolate Peanut Butter Shapes Candy, 100 pcs.
4324.6574 out of 5 Stars. 432 reviews4.6574 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingREESE'S Milk Chocolate Peanut Butter Cups, 1.5 oz., 36 pk., $41.72, $1.16/ea
$4172current price $41.72$1.16/eaFrom $41.72REESE'S Milk Chocolate Peanut Butter Cups, 1.5 oz., 36 pk.
70304.7477 out of 5 Stars. 7030 reviews4.7477 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMars Minis Chocolate Candy Bars, Variety Pack, 200 pcs., $18.68, $0.09/ea
Sponsored$1868current price $18.68$0.09/eaMars Minis Chocolate Candy Bars, Variety Pack, 200 pcs.
11464.8002 out of 5 Stars. 1146 reviews4.8002 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryREESE'S Milk Chocolate Peanut Butter Cups, Snack Size, 65 pcs., $9.98, $0.15/ea
$998current price $9.98$0.15/eaREESE'S Milk Chocolate Peanut Butter Cups, Snack Size, 65 pcs.
7604.7066 out of 5 Stars. 760 reviews4.7066 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingREESE'S Milk Chocolate Peanut Butter Cups, King Size, 2.8 oz., 24 pk., $52.98, $0.79/oz
$5298current price $52.98$0.79/ozREESE'S Milk Chocolate Peanut Butter Cups, King Size, 2.8 oz., 24 pk.
13484.7292 out of 5 Stars. 1348 reviews4.7292 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Assorted Halloween Shaped Chocolates, 16 oz., $12.98
$1298current price $12.98Member's Mark Assorted Halloween Shaped Chocolates, 16 oz.
443.0909 out of 5 Stars. 44 reviews3.0909 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or ShippingPickupShippingFerrero Halloween Candy, Variety Pack, 200 pcs., $22.98, $0.11/ea
$2298current price $22.98$0.11/eaFerrero Halloween Candy, Variety Pack, 200 pcs.
2744.4343 out of 5 Stars. 274 reviews4.4343 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingHERSHEY'S Halloween Miniatures Chocolate Candy, Variety Pack, 190 pcs., $23.98
$2398current price $23.98HERSHEY'S Halloween Miniatures Chocolate Candy, Variety Pack, 190 pcs.
SNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingREESE'S Miniatures Milk Chocolate Peanut Butter Cups Candy, 56 oz., $18.98
$1898current price $18.98REESE'S Miniatures Milk Chocolate Peanut Butter Cups Candy, 56 oz.
6554.858 out of 5 Stars. 655 reviews4.858 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingM&M'S Peanut Milk Chocolate Candy, 62 oz., $16.98, $0.27/oz
$1698current price $16.98$0.27/ozM&M'S Peanut Milk Chocolate Candy, 62 oz.
132234.7813 out of 5 Stars. 13223 reviews4.7813 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMars Halloween Minis & Fun Size Chocolate Candy, Variety Pack, 110 pcs., $14.98
$1498current price $14.98Mars Halloween Minis & Fun Size Chocolate Candy, Variety Pack, 110 pcs.
SNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingHERSHEY'S Chocolate Lovers Candy Bars, Variety Pack, Full Size, 52 pk., $51.98, Was $59.98, $1.00/ea
Instant Savings
Now$5198current price Now $51.98, Was $59.98$59.98$1.00/ea$8 offEnds Nov 01HERSHEY'S Chocolate Lovers Candy Bars, Variety Pack, Full Size, 52 pk.
10964.7308 out of 5 Stars. 1096 reviews4.7308 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingHERSHEY'S Milk Chocolate Candy Bars, 1.55 oz., 36 pk., $41.72, $1.16/ea
$4172current price $41.72$1.16/eaFrom $41.72HERSHEY'S Milk Chocolate Candy Bars, 1.55 oz., 36 pk.
45774.7075 out of 5 Stars. 4577 reviews4.7075 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingHERSHEY'S Factory Favorites Snack Size Candy Assortment, 155 pcs., $22.98, Was $23.98, $0.37/oz
Now$2298current price Now $22.98, Was $23.98$23.98$0.37/oz$1 offHERSHEY'S Factory Favorites Snack Size Candy Assortment, 155 pcs.
4224.6043 out of 5 Stars. 422 reviews4.6043 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShipping
About this item
Product details
Don't Let Their Small Size Fool You
Snack size REESE'S milk chocolate peanut butter cups candies are huge on chocolate and peanut butter taste. Individually wrapped and perfectly pop-able, REESE'S snack size candies make a delicious anytime treat. Plus, this bulk candy bucket ensures you'll have plenty for sharing with friends, family and trick or treaters during Halloween festivities. Perfectly sized to fit your storage needs, this bucket is easily stackable inside your pantry, refrigerator or freezer, no matter how you like to enjoy your peanut butter candies. Feeling experimental in the kitchen? Add these snack size REESE'S peanut butter treats covered in milk chocolate to your ice cream sundae buffet, crumble them on top of cookies or place them on individually knotted pretzels to melt in the oven for a sweet, salty and gooey combination. If you want to get more creative, whip up some frightful yet edible Halloween crafts by turning snack size REESE'S cups into creepy, crawling spiders and scary goblin faces to terrify guests. The classic taste of milk chocolate and peanut butter will keep everyone smiling throughout the night. REESE'S snack size candies are the perfect size for sharing, just don't forget to save a few for yourself.
Specifications
Net Weight: 206.8 oz.
Includes: 375 pieces
Ingredients: Milk Chocolate (Sugar, Cocoa Butter, Chocolate, Skim Milk, Milk Fat, Lactose, Lecithin (Soy), Pgpr), Peanuts, Sugar, Dextrose, Salt, Tbhq & Citric Acid (To Maintain Freshness).
Allergy Information: Contains Peanuts, Milk, And Soy.
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 1,145 reviews
Verified Purchase
Excelled in shipping
They shipped this item to our location. It was very very well packed, even with ice packs. Which helped because it was shipped but somehow lost and arrived two days late. Those ice packs were wonderful in maintaining the item remained in tact and not melted.
Verified Purchase
The Joys of Childhood
Enjoyed feeling like a kid.
Verified Purchase
Fresh from the factory!
I like purchasing directly from the factory because items are fresh! You can taste it!
Other popular items in Chocolate Candy
Butterfinger Candy Bars, 1.9 oz., 36 pk., $39.98, $1.11/ea
Sponsored$3998current price $39.98$1.11/eaButterfinger Candy Bars, 1.9 oz., 36 pk.
5244.6756 out of 5 Stars. 524 reviews4.6756 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Milk Chocolate Sea Salt Caramels, 36 oz., $13.48, $0.37/oz
$1348current price $13.48$0.37/ozMember's Mark Milk Chocolate Sea Salt Caramels, 36 oz.
67794.8373 out of 5 Stars. 6779 reviews4.8373 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryKIT KAT Milk Chocolate Wafer Candy, Full Size, 1.5 oz., 36 pk., $41.72, $1.16/ea
$4172current price $41.72$1.16/eaKIT KAT Milk Chocolate Wafer Candy, Full Size, 1.5 oz., 36 pk.
11614.745 out of 5 Stars. 1161 reviews4.745 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingM&M'S Milk Chocolate Halloween Candy, 62 oz., $16.48, $0.27/oz
Sponsored$1648current price $16.48$0.27/ozFrom $16.48M&M'S Milk Chocolate Halloween Candy, 62 oz.
3324.7711 out of 5 Stars. 332 reviews4.7711 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingHERSHEY'S NUGGETS Assorted Chocolate Candy, 145 pcs., $19.98, $0.14/ea
$1998current price $19.98$0.14/eaHERSHEY'S NUGGETS Assorted Chocolate Candy, 145 pcs.
37054.8032 out of 5 Stars. 3705 reviews4.8032 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMars Full Size Fundraiser Candy Bars, Variety Pack, 52 pk., $57.18, $1.10/ea
$5718current price $57.18$1.10/eaMars Full Size Fundraiser Candy Bars, Variety Pack, 52 pk.
4104.778 out of 5 Stars. 410 reviews4.778 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Milk Chocolate Almonds, 48 oz., $17.98, $0.37/oz
$1798current price $17.98$0.37/ozMember's Mark Milk Chocolate Almonds, 48 oz.
37044.781 out of 5 Stars. 3704 reviews4.781 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryHERSHEY'S Miniatures Variety Pack Chocolate Candy, 180 pcs., $20.98, $0.12/ea
$2098current price $20.98$0.12/eaHERSHEY'S Miniatures Variety Pack Chocolate Candy, 180 pcs.
28794.7892 out of 5 Stars. 2879 reviews4.7892 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingM&M'S Peanut Milk Chocolate Halloween Candy, 62 oz., $16.48, $0.27/oz
$1648current price $16.48$0.27/ozFrom $16.48M&M'S Peanut Milk Chocolate Halloween Candy, 62 oz.
5884.7262 out of 5 Stars. 588 reviews4.7262 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingKinder Bueno Milk Chocolate Hazelnut Bars, 1.5 oz., 20 pk., $17.48, $0.87/ea
$1748current price $17.48$0.87/eaKinder Bueno Milk Chocolate Hazelnut Bars, 1.5 oz., 20 pk.
6464.8251 out of 5 Stars. 646 reviews4.8251 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingHERSHEY'S Cookies 'n' Creme Candy Bars, Full Size, 1.55 oz., 36 pk., $41.72, $1.16/ea
$4172current price $41.72$1.16/eaHERSHEY'S Cookies 'n' Creme Candy Bars, Full Size, 1.55 oz., 36 pk.
33844.6501 out of 5 Stars. 3384 reviews4.6501 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingTootsie Pops, Assorted Flavors, 100 ct., $14.42, $0.14/ea
$1442current price $14.42$0.14/eaTootsie Pops, Assorted Flavors, 100 ct.
21994.7954 out of 5 Stars. 2199 reviews4.7954 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingSnickers Pumpkins Fun Size Milk Chocolate Candy Bars, 43 pcs., $12.98
$1298current price $12.98Snickers Pumpkins Fun Size Milk Chocolate Candy Bars, 43 pcs.
634.1587 out of 5 Stars. 63 reviews4.1587 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingM&M'S Peanut Butter Milk Chocolate Candy, 55 oz., $16.98, $0.31/oz
$1698current price $16.98$0.31/ozM&M'S Peanut Butter Milk Chocolate Candy, 55 oz.
37824.798 out of 5 Stars. 3782 reviews4.798 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMars Ghoulish Green, Halloween Variety Pack Candy, Fun Size, 80 pcs., $14.98, $0.19/ea
$1498current price $14.98$0.19/eaMars Ghoulish Green, Halloween Variety Pack Candy, Fun Size, 80 pcs.
2214.7647 out of 5 Stars. 221 reviews4.7647 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShipping