REESE'S Pumpkins, Milk Chocolate Peanut Butter Candy, 65 pcs.

Highlights
- Contains one (1) 39.8-ounce, 65-piece bulk bag of REESE'S Milk Chocolate Peanut Butter Pumpkins Candy
- Bulk bag of kosher, individually wrapped peanut butter pumpkin shaped REESE'S candies in a 65 count decorative Halloween bag
- Make Halloween and fall festivities more fun, whether you're trick-or-treating or carving pumpkins with REESE'S pumpkin shaped peanut butter candies
- Unwrap REESE'S candies during Sunday night football games, retirement parties, lunch breaks and birthday celebrations
- Have your Halloween candy bowls ready with REESE'S milk chocolate peanut butter sweets for trick-or-treaters and costume party guests
Snickers Pumpkins Fun Size Milk Chocolate Candy Bars, 43 pcs., $12.98

Snickers Pumpkins Fun Size Milk Chocolate Candy Bars, 43 pcs.


Members who viewed this also viewed
Mars Ghoulish Green, Halloween Variety Pack Candy, Fun Size, 80 pcs., $14.98, $0.19/ea
Sponsored$1498current price $14.98$0.19/eaMars Ghoulish Green, Halloween Variety Pack Candy, Fun Size, 80 pcs.
2214.7647 out of 5 Stars. 221 reviews4.7647 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingREESE'S Halloween Snack Size Milk Chocolate Peanut Butter Shapes Candy, 100 pcs., $24.98, $0.25/ea
$2498current price $24.98$0.25/eaREESE'S Halloween Snack Size Milk Chocolate Peanut Butter Shapes Candy, 100 pcs.
4324.6574 out of 5 Stars. 432 reviews4.6574 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingHERSHEY'S Variety Pack, Milk Chocolate Candy, 30 pk., $22.78, Was $33.48, $0.76/ea
Instant Savings
Now$2278current price Now $22.78, Was $33.48$33.48$0.76/ea$10.70 offEnds Nov 01HERSHEY'S Variety Pack, Milk Chocolate Candy, 30 pk.
29994.7683 out of 5 Stars. 2999 reviews4.7683 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingChex Mix Traditional Savory Snack Mix, 40 oz., $7.98, $0.20/oz
Sponsored$798current price $7.98$0.20/ozChex Mix Traditional Savory Snack Mix, 40 oz.
17344.6107 out of 5 Stars. 1734 reviews4.6107 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingUtz Halloween Mini Cheese Balls, 56 ct., $6.98, $0.50/oz
$698current price $6.98$0.50/ozUtz Halloween Mini Cheese Balls, 56 ct.
10584.5482 out of 5 Stars. 1058 reviews4.5482 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or ShippingPickupShippingREESE'S Milk Chocolate Peanut Butter Cups, 1.5 oz., 36 pk., $41.72, $1.16/ea
$4172current price $41.72$1.16/eaFrom $41.72REESE'S Milk Chocolate Peanut Butter Cups, 1.5 oz., 36 pk.
70304.7477 out of 5 Stars. 7030 reviews4.7477 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingM&M'S Peanut Milk Chocolate Candy, 62 oz., $16.98, $0.27/oz
$1698current price $16.98$0.27/ozM&M'S Peanut Milk Chocolate Candy, 62 oz.
132344.7811 out of 5 Stars. 13234 reviews4.7811 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingHERSHEY'S NUGGETS Assorted Chocolate Candy, 145 pcs., $19.98, $0.14/ea
$1998current price $19.98$0.14/eaHERSHEY'S NUGGETS Assorted Chocolate Candy, 145 pcs.
37104.8032 out of 5 Stars. 3710 reviews4.8032 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingUtz Halloween Bats & Jacks Shaped Pretzels Barrel, 66 pcs., $6.98, $0.20/oz
$698current price $6.98$0.20/ozUtz Halloween Bats & Jacks Shaped Pretzels Barrel, 66 pcs.
12894.7192 out of 5 Stars. 1289 reviews4.7192 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingKIT KAT Variety Pack Snack Size Chocolate Halloween Candy, 75 pcs., $17.98, $0.24/ea
$1798current price $17.98$0.24/eaKIT KAT Variety Pack Snack Size Chocolate Halloween Candy, 75 pcs.
1254.416 out of 5 Stars. 125 reviews4.416 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingChinet Comfort Cup and Lids, 16 oz. 70 ct., $14.58, $0.21/ea
$1458current price $14.58$0.21/eaChinet Comfort Cup and Lids, 16 oz. 70 ct.
86734.6782 out of 5 Stars. 8673 reviews4.6782 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingHERSHEY'S KISSES Milk Chocolate Candy, 330 pcs., $20.98, $0.06/ea
$2098current price $20.98$0.06/eaHERSHEY'S KISSES Milk Chocolate Candy, 330 pcs.
25544.832 out of 5 Stars. 2554 reviews4.832 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingMars Minis & Fun Size Chocolate Candy, Variety Pack, 145 pcs., $22.68, Was $23.48, $0.16/ea
Now$2268current price Now $22.68, Was $23.48$23.48$0.16/eaFrom $22.68$0.8 offMars Minis & Fun Size Chocolate Candy, Variety Pack, 145 pcs.
40374.7072 out of 5 Stars. 4037 reviews4.7072 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingBolner's Fiesta Brand Fajita Seasoning, 30 oz., $9.98, $0.33/oz
$998current price $9.98$0.33/ozBolner's Fiesta Brand Fajita Seasoning, 30 oz.
1744.8391 out of 5 Stars. 174 reviews4.8391 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingFairlife Nutrition Plan 30g Protein Shake, Chocolate, 11.5 fl. oz., 12 pk., $26.78, $0.19/foz
$2678current price $26.78$0.19/fozFairlife Nutrition Plan 30g Protein Shake, Chocolate, 11.5 fl. oz., 12 pk.
303344.8384 out of 5 Stars. 30334 reviews4.8384 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShipping
About this item
Product details
Get ready for a sweet Halloween night with REESE'S peanut butter chocolate pumpkins candy. Yes, it's the same peanut butter and milk chocolate you love but in fun, Halloween shaped designs. Set these individually wrapped REESE'S candies out during your next costume party, give some to trick-or-treaters or have them ready to go for a Halloween movie marathon. They go well with a cold glass of milk, as well as hot cocoa, coffee and salty snacks. With a bulk bag of chocolate peanut butter candy, you'll be ready for whatever the Halloween season throws at you. Halloween is also the perfect time to experiment in the kitchen. Incorporate these fun peanut butter pumpkin shaped candies into your homemade Halloween treats or add them as toppers in your delicious ice cream sundae bar. Wrap your favorite cookie dough around these shapes to create a melty surprise or add icing to each REESE'S Halloween candy for extra fear, fun and festivity. It's the kind of decorating you can eat no matter how it turns out. With a bag of pumpkin shaped candies on hand, your Halloween is sure to become deliciously fun. Just don't forget to save a few candies for yourself during all that sharing.
Specifications
Net Weight: 39.8 ounces
Includes: 65 pieces
Ingredients: Peanuts, Milk Chocolate (Sugar, Cocoa Butter, Chocolate, Skim Milk, Milk Fat, Lactose, Lecithin (Soy), PGPR), Sugar, Dextrose, Vegetable Oil (Palm Oil, Shea Oil, Sunflower Oil, Palm Kernel Oil, &/Or Safflower Oil), Contains 2% Or Less Of: Chocolate, Salt, Skim Milk, Whey (Milk), Lecithin (Soy), TBHQ & Citric Acid (To Maintain Freshness), Vanillin (Artificial Flavor).
Allergy Information: Contains Peanuts, Soy, Milk.
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 3,935 reviews
Verified Purchase
Not just for Halloween
Reese's Pumpkin-shaped candy is like the ultimate fall treat! It's your classic Reese's combo of creamy peanut butter and smooth milk chocolate, but in the festive shape of a pumpkin. The peanut butter to chocolate ratio is often praised for being just right, with even more peanut butter filling than the standard cups. It's the perfect mix of sweet and salty that makes it a fan favorite during Halloween. Plus, the pumpkin shape just makes it more fun! Whether you're handing them out to trick-or-treaters or saving them for yourself, they're always a hit. Love them straight from the fridge for breakfast because Reese's is a food group- right!!
Verified Purchase
Delicious and decent price
These were perfect for a donation to a trick or treat event. It was a decent price considering how expensive Halloween candy was this year. But Reese pumpkins are the best! This is a favorite in our home.
Verified Purchase
Yummy October Treat
These resses pumpkins are just the right size for a quick snack. Price was good and not always available in stores.
Top products
Pure Life Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk., $5.48, $0.01/foz
Sponsored$548current price $5.48$0.01/fozPure Life Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk.
197684.7977 out of 5 Stars. 19768 reviews4.7977 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryApple AirPods 4, $89.00
$8900current price $89.00Apple AirPods 4
60214.0955 out of 5 Stars. 6021 reviews4.0955 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingBeats Solo 4, $199.95
$19995current price $199.95Beats Solo 4
4814.3929 out of 5 Stars. 481 reviews4.3929 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingStrawberries, 2 lbs., $6.52, $3.26/lb
Sponsored$652current price $6.52$3.26/lbStrawberries, 2 lbs.
396904.416 out of 5 Stars. 39690 reviews4.416 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryBananas, 3 lbs., $1.47, $0.49/lb
$147current price $1.47$0.49/lbBananas, 3 lbs.
527624.6059 out of 5 Stars. 52762 reviews4.6059 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark 27 Gallon Heavy-Duty Black and Yellow Storage Tote, 20.6" D x 30.6" W x 14.3" H, $6.98, Was $7.98
Instant Savings
Now$698current price Now $6.98, Was $7.98$7.98$1 offEnds Oct 01Member's Mark 27 Gallon Heavy-Duty Black and Yellow Storage Tote, 20.6" D x 30.6" W x 14.3" H
88284.8367 out of 5 Stars. 8828 reviews4.8367 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingDisney Classic VHS Boxed Silk Touch Throw, 50" x 70", $19.98
$1998current price $19.98Disney Classic VHS Boxed Silk Touch Throw, 50" x 70"
2334.0129 out of 5 Stars. 233 reviews4.0129 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll, $24.76, $0.02/sft
$2476current price $24.76$0.02/sftMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll
1937854.8417 out of 5 Stars. 193785 reviews4.8417 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Select & Tear 2-Ply Paper Towel 15 rolls, 150 sheets/roll, $20.93, $0.02/sft
$2093current price $20.93$0.02/sftMember's Mark Select & Tear 2-Ply Paper Towel 15 rolls, 150 sheets/roll
1544884.8588 out of 5 Stars. 154488 reviews4.8588 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk., $4.28, $0.01/foz
$428current price $4.28$0.01/fozMember's Mark Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk.
626394.8197 out of 5 Stars. 62639 reviews4.8197 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark 16" Hot Baked Cafe Pizza, $8.98, $1.12/ea
$898current price $8.98$1.12/eaMember's Mark 16" Hot Baked Cafe Pizza
15743.8685 out of 5 Stars. 1574 reviews3.8685 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryFisher-Price Little People Disney Princess Parade Figure & Vehicle Set, $59.98
$5998current price $59.98Fisher-Price Little People Disney Princess Parade Figure & Vehicle Set
343.9412 out of 5 Stars. 34 reviews3.9412 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Seasoned Rotisserie Chicken, $4.98
$498current price $4.98Member's Mark Seasoned Rotisserie Chicken
742744.6653 out of 5 Stars. 74274 reviews4.6653 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember’s Mark Cage Free Grade AA Large White Eggs, 2 dozen, $4.82, $2.41/dz
$482current price $4.82$2.41/dzMember’s Mark Cage Free Grade AA Large White Eggs, 2 dozen
222184.7304 out of 5 Stars. 22218 reviews4.7304 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Power Flex 13-Gallon Tall Kitchen Trash Bags, Fresh Scent, 200 ct., $19.98, Was $20.98, $0.10/ea
Now$1998current price Now $19.98, Was $20.98$20.98$0.10/ea$1 offMember's Mark Power Flex 13-Gallon Tall Kitchen Trash Bags, Fresh Scent, 200 ct.
173534.8551 out of 5 Stars. 17353 reviews4.8551 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShipping