Quaker Rice Crisps Variety Pack 36 pk.
Item # 990380038
Current price is USD$17.98
$0.50/ea
Prices may vary in club and online
Shipping
Free for Plus on eligible orders over $50
Columbus, 43215
Return or replace anytime.
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only

Get a $30 statement credit when you open an account and use it to make $30 in eligible Sam's Club purchases within 30 days¹.
Highlights
We also recommend
Pringles Potato Crisps, Grab N’ Go Variety Pack Chips, 36 pk. $21.98 $0.45/oz

$2198
current price $21.98$0.45/oz
Pringles Potato Crisps, Grab N’ Go Variety Pack Chips, 36 pk.
4.5729 out of 5 stars
Sponsored


Hero image 0 of Quaker Rice Crisps Variety Pack 36 pk., 0 of 6
Members also considered
Sonoma Creamery Pepperoni Pizza Cheese Crisps, 9.5oz. $9.98 $1.05/oz
Sponsored$998current price $9.98$1.05/ozSonoma Creamery Pepperoni Pizza Cheese Crisps, 9.5oz.
13633.4167 out of 5 Stars. 1363 reviews3.4167 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryDoritos Nacho Cheese Tortilla Chips, 1 oz., 50 pk. $18.98 $0.38/oz
$1898current price $18.98$0.38/ozDoritos Nacho Cheese Tortilla Chips, 1 oz., 50 pk.
28614.676 out of 5 Stars. 2861 reviews4.676 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingTakis Fuego Rolled Tortilla Chips, 1 oz., 46 pk. $17.28 $0.38/ea
$1728current price $17.28$0.38/eaTakis Fuego Rolled Tortilla Chips, 1 oz., 46 pk.
36394.618 out of 5 Stars. 3639 reviews4.618 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingUtz Cheeseball Barrel, 28 oz. $7.48 $0.27/oz
Sponsored$748current price $7.48$0.27/ozUtz Cheeseball Barrel, 28 oz.
34484.6876 out of 5 Stars. 3448 reviews4.6876 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingCheetos Puffs Cheese Snacks, 15.25 oz. $3.98 Was $4.48 $0.26/oz
Instant Savings
Now$398current price Now $3.98, Was $4.48$4.48$0.26/oz$0.50 offEnds Oct 25Cheetos Puffs Cheese Snacks, 15.25 oz.
43494.7804 out of 5 Stars. 4349 reviews4.7804 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingLay's Classic Potato Chips, 1 oz., 50 pk. $18.98 $0.38/oz
$1898current price $18.98$0.38/ozLay's Classic Potato Chips, 1 oz., 50 pk.
48554.7652 out of 5 Stars. 4855 reviews4.7652 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingUtz Jumbo Snack Pack, 1 oz., 42 pk. $14.38 $0.34/ea
$1438current price $14.38$0.34/eaUtz Jumbo Snack Pack, 1 oz., 42 pk.
21364.537 out of 5 Stars. 2136 reviews4.537 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingTakis Fuego Rolled Tortilla Chips, Party Size, 24.7 oz. $5.88 $0.24/oz
$588current price $5.88$0.24/ozTakis Fuego Rolled Tortilla Chips, Party Size, 24.7 oz.
18144.5777 out of 5 Stars. 1814 reviews4.5777 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingCheetos Flamin' Hot Crunchy Snacks, 1 oz., 50 pk. $18.98 $0.38/oz
$1898current price $18.98$0.38/ozCheetos Flamin' Hot Crunchy Snacks, 1 oz., 50 pk.
11254.6347 out of 5 Stars. 1125 reviews4.6347 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingUtz Halloween Mini Cheese Balls, 56 ct. $6.98 $0.50/oz
$698current price $6.98$0.50/ozUtz Halloween Mini Cheese Balls, 56 ct.
10584.5482 out of 5 Stars. 1058 reviews4.5482 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or ShippingPickupShippingSlim Jim Giant Smoked Meat Sticks, Original Flavor, 0.97 oz., 24 pk. $18.98 Was $20.98 $0.79/ea
Instant Savings
Now$1898current price Now $18.98, Was $20.98$20.98$0.79/ea$2 offEnds Oct 25Slim Jim Giant Smoked Meat Sticks, Original Flavor, 0.97 oz., 24 pk.
32074.492 out of 5 Stars. 3207 reviews4.492 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingLay's Barbecue Potato Chips, 1 oz., 50 pk. $18.98 $0.38/ea
$1898current price $18.98$0.38/eaLay's Barbecue Potato Chips, 1 oz., 50 pk.
12444.7034 out of 5 Stars. 1244 reviews4.7034 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingCape Cod Original Kettle Cooked Potato Chips, 28 oz. $7.48 $0.27/oz
$748current price $7.48$0.27/ozCape Cod Original Kettle Cooked Potato Chips, 28 oz.
24814.7408 out of 5 Stars. 2481 reviews4.7408 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryFunyuns Onion Rings Snacks, 0.75 oz., 50 ct. $18.98 $0.51/oz
$1898current price $18.98$0.51/ozFunyuns Onion Rings Snacks, 0.75 oz., 50 ct.
14704.7422 out of 5 Stars. 1470 reviews4.7422 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingCheetos Crunchy Cheese Flavored Snacks, 1 oz., 50 pk. $18.98 $0.38/oz
$1898current price $18.98$0.38/ozCheetos Crunchy Cheese Flavored Snacks, 1 oz., 50 pk.
15504.7419 out of 5 Stars. 1550 reviews4.7419 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShipping
About this item
Product details
info:
If the item details above aren't accurate or complete, we want to know about it.
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Sort by |
Showing 1-3 of 396 reviews
Sep 9, 2026
Reviewer name: K Brewer
5 out of 5 stars
Verified Purchase
First Time Trying
I was pleasantly surprised about these. They are much better than rice crisps. Packed full of flavor and crunch the kids and I really enjoyed them as a healthier alternative to potato chips.
Helpful?3DMYA4ZC2N9U3000056617
Feb 3, 2026
Reviewer name: SIMON
5 out of 5 stars
Verified Purchase
Great Health Snack
Great snack, keeps me going at work in the afternoon. Better than sugar alternative or high carbohydrates snacks.
Helpful?3DMYA4ZC2N9U3000056617
Apr 13, 2021
Reviewer name: RobinRae67
5 out of 5 stars
Verified Purchase
Perfect Single-Serving Snack!
Single serving snacks are essential for my dietary needs! Otherwise, I tend to overindulge. This variety pack offers sweet & savory rice crisp options to satisfy any snack craving. We love them!
Helpful?3DMYA4ZC2N9U3000056617
Popular products in this category
DJ&A Veggie Crisps Original, 8.8 oz. $7.78 $0.88/oz
Sponsored$778current price $7.78$0.88/ozDJ&A Veggie Crisps Original, 8.8 oz.
4604.1565 out of 5 Stars. 460 reviews4.1565 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingUtz Halloween Bats & Jacks Shaped Pretzels Barrel, 66 pcs. $6.98 $0.20/oz
$698current price $6.98$0.20/ozUtz Halloween Bats & Jacks Shaped Pretzels Barrel, 66 pcs.
12914.7196 out of 5 Stars. 1291 reviews4.7196 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingChex Mix Traditional Savory Snack Mix, 40 oz. $6.98 Was $7.98 $0.17/oz
Instant Savings
Now$698current price Now $6.98, Was $7.98$7.98$0.17/oz$1 offEnds Nov 01Chex Mix Traditional Savory Snack Mix, 40 oz.
17354.6104 out of 5 Stars. 1735 reviews4.6104 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingPure Life Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk. $5.48 $0.01/foz
Sponsored$548current price $5.48$0.01/fozPure Life Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk.
197754.7978 out of 5 Stars. 19775 reviews4.7978 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryJayone Roasted & Lightly Salted Seaweed, 0.17 oz., 24 pk. $8.98 $0.37/ea
$898current price $8.98$0.37/eaJayone Roasted & Lightly Salted Seaweed, 0.17 oz., 24 pk.
5714.5254 out of 5 Stars. 571 reviews4.5254 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingQuest Cheesy 10g Protein Crackers Variety Pack, 14 ct. $20.98 $1.42/oz
$2098current price $20.98$1.42/ozQuest Cheesy 10g Protein Crackers Variety Pack, 14 ct.
25 out of 5 Stars. 2 reviews5 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk. $4.28 $0.01/foz
$428current price $4.28$0.01/fozMember's Mark Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk.
627574.8196 out of 5 Stars. 62757 reviews4.8196 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryBananas, 3 lbs. $1.47 $0.49/lb
$147current price $1.47$0.49/lbBananas, 3 lbs.
528074.6059 out of 5 Stars. 52807 reviews4.6059 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Select & Tear 2-Ply Paper Towel 15 rolls, 150 sheets/roll $20.93 $0.02/sft
$2093current price $20.93$0.02/sftMember's Mark Select & Tear 2-Ply Paper Towel 15 rolls, 150 sheets/roll
1545434.8588 out of 5 Stars. 154543 reviews4.8588 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll $24.76 $0.02/sft
$2476current price $24.76$0.02/sftMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll
1939324.8417 out of 5 Stars. 193932 reviews4.8417 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingStrawberries, 2 lbs. $6.52 $3.26/lb
$652current price $6.52$3.26/lbStrawberries, 2 lbs.
397144.4155 out of 5 Stars. 39714 reviews4.4155 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Seasoned Rotisserie Chicken $4.98
$498current price $4.98Member's Mark Seasoned Rotisserie Chicken
743174.6652 out of 5 Stars. 74317 reviews4.6652 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark 27 Gallon Heavy-Duty Black and Yellow Storage Tote, 20.6" D x 30.6" W x 14.3" H $6.98 Was $7.98
Instant Savings
Now$698current price Now $6.98, Was $7.98$7.98$1 offEnds Oct 01Member's Mark 27 Gallon Heavy-Duty Black and Yellow Storage Tote, 20.6" D x 30.6" W x 14.3" H
88374.8366 out of 5 Stars. 8837 reviews4.8366 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingGreen Seedless Grapes, 3 lbs. $6.97 $2.32/lb
$697current price $6.97$2.32/lbGreen Seedless Grapes, 3 lbs.
314474.4706 out of 5 Stars. 31447 reviews4.4706 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember’s Mark Cage Free Grade AA Large White Eggs, 2 dozen $4.82 $2.41/dz
$482current price $4.82$2.41/dzMember’s Mark Cage Free Grade AA Large White Eggs, 2 dozen
222304.7305 out of 5 Stars. 22230 reviews4.7305 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDelivery