O'Keeffe's 3-Piece Variety Set, 3 oz., 3 ct.

Highlights
- Healthy Feet Foot Cream helps repair and revitalize dry feet
- Skin Repair Body Lotion relieves dry skin on body
- Working Hands Hand Cream moisturizes and repairs hands
Nutrius Brazilian Body Butter Cream, 12 fl. oz. $16.98

Nutrius Brazilian Body Butter Cream, 12 fl. oz.


Top sellers
Pure Life Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk. $5.48 $0.01/foz
Sponsored$548current price $5.48$0.01/fozPure Life Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk.
197754.7978 out of 5 Stars. 19775 reviews4.7978 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk. $4.28 $0.01/foz
$428current price $4.28$0.01/fozMember's Mark Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk.
627574.8196 out of 5 Stars. 62757 reviews4.8196 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryBananas, 3 lbs. $1.47 $0.49/lb
$147current price $1.47$0.49/lbBananas, 3 lbs.
528134.6059 out of 5 Stars. 52813 reviews4.6059 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Select & Tear 2-Ply Paper Towel 15 rolls, 150 sheets/roll $20.93 $0.02/sft
$2093current price $20.93$0.02/sftMember's Mark Select & Tear 2-Ply Paper Towel 15 rolls, 150 sheets/roll
1545434.8588 out of 5 Stars. 154543 reviews4.8588 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll $24.76 $0.02/sft
$2476current price $24.76$0.02/sftMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll
1939634.8417 out of 5 Stars. 193963 reviews4.8417 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingStrawberries, 2 lbs. $6.52 $3.26/lb
$652current price $6.52$3.26/lbStrawberries, 2 lbs.
397144.4155 out of 5 Stars. 39714 reviews4.4155 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Seasoned Rotisserie Chicken $4.98
$498current price $4.98Member's Mark Seasoned Rotisserie Chicken
743174.6652 out of 5 Stars. 74317 reviews4.6652 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark 27 Gallon Heavy-Duty Black and Yellow Storage Tote, 20.6" D x 30.6" W x 14.3" H $7.98
$798current price $7.98Member's Mark 27 Gallon Heavy-Duty Black and Yellow Storage Tote, 20.6" D x 30.6" W x 14.3" H
88394.8366 out of 5 Stars. 8839 reviews4.8366 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingGreen Seedless Grapes, 3 lbs. $6.97 $2.32/lb
$697current price $6.97$2.32/lbGreen Seedless Grapes, 3 lbs.
314474.4706 out of 5 Stars. 31447 reviews4.4706 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember’s Mark Cage Free Grade AA Large White Eggs, 2 dozen $4.82 $2.41/dz
$482current price $4.82$2.41/dzMember’s Mark Cage Free Grade AA Large White Eggs, 2 dozen
222304.7305 out of 5 Stars. 22230 reviews4.7305 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryFairlife Nutrition Plan 30g Protein Shake, Chocolate, 11.5 fl. oz., 12 pk. $26.78 $0.19/foz
$2678current price $26.78$0.19/fozFairlife Nutrition Plan 30g Protein Shake, Chocolate, 11.5 fl. oz., 12 pk.
303404.8384 out of 5 Stars. 30340 reviews4.8384 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Salted Sweet Cream Butter Sticks, 4 oz., 16 ct. $10.22
$1022current price $10.22Member's Mark Salted Sweet Cream Butter Sticks, 4 oz., 16 ct.
245504.8631 out of 5 Stars. 24550 reviews4.8631 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Ultra Dinner Paper Plates, 10", 204 ct. $18.98 $0.09/ea
$1898current price $18.98$0.09/eaMember's Mark Ultra Dinner Paper Plates, 10", 204 ct.
423824.8563 out of 5 Stars. 42382 reviews4.8563 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Vitamin D Whole Milk,1 gal. $3.62 $0.03/foz
$362current price $3.62$0.03/fozMember's Mark Vitamin D Whole Milk,1 gal.
98074.6891 out of 5 Stars. 9807 reviews4.6891 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryRusset Potatoes, 10 lbs. $5.62 $0.56/lb
$562current price $5.62$0.56/lbRusset Potatoes, 10 lbs.
120854.5635 out of 5 Stars. 12085 reviews4.5635 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDelivery
About this item
Product details
Effective Relief for Dry Skin
Experience relief from chronically dry skin with O'Keeffe's three-piece variety set. This set includes clinically proven formulas designed to moisturize and soothe severely dry skin. Apply O'Keeffe's Healthy Feet cream to address dry, calloused feet, O'Keeffe's Working Hands cream to treat cracked hands, and O'Keeffe's Skin Repair body lotion to hydrate your legs and torso. Each product works to boost moisture levels and alleviate dryness-related discomfort.
Unscented and Non-Greasy Formulas
The lotions in this O'Keeffe's variety set are unscented and non-greasy, ensuring a comfortable application without unwanted odors or residue. These products create a protective barrier on your skin, helping to maintain softness and smoothness throughout the day.
Suitable for All Skin Types
Made with powerful yet gentle ingredients, this three-piece set is ideal for all skin types. Whether you need to treat dryness or maintain healthy skin, these products are designed to provide effective hydration and care. They are also hypoallergenic and safe for individuals with diabetes, offering a mindful solution for skin care.
Meet the O'Keeffe's Family
This set includes O'Keeffe's Working Hands Hand Cream, Healthy Feet Foot Cream, and Skin Repair Body Lotion. Each product is concentrated to heal, relieve, and repair extremely dry, cracked skin. Keep them handy for after-shower moisturizing or daily use to maintain healthy skin.
Commitment to Quality
O'Keeffe's is part of The Gorilla Glue Company, a brand known for its dedication to quality and hardworking products. The company values its employees and fosters a healthy work culture centered on core values, ensuring that every product reflects their commitment to excellence.
Specifications
- One 3 oz. O'Keefe's Working Hands Tube Hand Cream
- One 3 oz. O'Keefe's Healthy Feet Tube Foot Cream
- One 3 oz. O'Keefe's Skin Repair Tube Body Lotion
- Unscented and non-greasy
- Hypoallergenic
- Clinically proven
How To Use
For best results, apply a small dab (close to the size of a pea) as needed throughout the day. Apply after hand washing, bathing and at bedtime as these are the most effective times for moisturizing extremely dry skin. Mild stinging of severely dry skin is normal, but discontinue if it persists. If recommended usage is followed, you should begin to see improvement in a week or so.
Ingredients
WORKING HANDS TUBE - Water, Glycerin, Stearic Acid, Isopropyl Myristate, Ceteareth-20, Cetyl Alcohol, Cetearyl Alcohol, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Sodium Hydroxide, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Paraffin, Dimethicone, Propylene Glycol, Iodopropynyl Butylcarbamate, Diazolidinyl Urea
HEALTHY FEET TUBE – Water, Glycerin, Stearic Acid, Isopropyl Myristate, Ceteareth-20, Cetyl Alcohol, Cetearyl Alcohol, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Sodium Hydroxide, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Paraffin, Allantoin, Dimethicone, Propylene Glycol, Iodopropynyl Butylcarbamate, Diazolidinyl Urea
SKIN REPAIR TUBE – Water, Glycerin, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Cetyl Alcohol, Isopropyl Myristate, Hydrogenated Poly(C6-14 Olefin), Dimethicone, Cetearyl Alcohol, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Ceteareth-20, Polyquaternium-10, Distearyldimonium Chloride, Beeswax, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Laureth-4, Laureth-23, Propylene Glycol, Diazolidinyl Urea, Iodopropynyl Butylcarbamate, Ethylene/Propylene/Styrene Copolymer, Butylene/Ethylene/Styrene Copolymer, Pentaerythrityl Tetra-DI-T-Butyl Hydroxyhydrocinnamate, Disodium EDTA."
Product Disclaimer: Product pages contain information provided by third-party sellers and other content providers. Despite our best efforts to make sure that information is accurate, we don’t guarantee it, and images, descriptions, specifications, or other attributes may be incomplete, out of date, unreliable or miscategorized. Before you buy, use or consume a product, you should always review nutritional, ingredient and allergen information and any warnings or instructions. We don’t guarantee the accuracy of nutritional labels or any other information on product packaging.
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 24 reviews
Verified Purchase
Best lotion ever.
Bought this product on the recommendation. I bartend in Nevada my hands are always dry. I tried many different products but they all made my hands slippery . This product works great can't say enough good things about it . A little goes a long way just don't use to much at one time or it makes your hands sticky .
Verified Purchase
Awsome product!
This stuff is awsome.The heals of my feet have been so cracked to the point of bleeding. Nothing I tried helped including using a foot scraper to get the dryed callousness off. This is the only lotion that has healed them. I have smooth feet now. Just used it at bed time and put on socks. My hands are so dry from washing them all the time and this hand lotion has made my hands soft and smoothe again. It does not make you feel greasy at all .Definitely recommend this lotion.
Verified Purchase
GREAT PRODUCTS
I ALWAYS BELIEVED IN O'KEEFE PRODUCTS AS I HAVE BEEN USING THESE FOR YEARS. MY DAUGHTER LIVES ON A FARM AND WORKS VERY HARD. I ORDERED THE SET FOR HER FOR HER BIRTHDAY AND SHE LOVES IT.
Top products
Dawn Professional Plus Manual Pot & Pan Dish Detergent, 1 gal. $16.98 $0.13/oz
Sponsored$1698current price $16.98$0.13/ozDawn Professional Plus Manual Pot & Pan Dish Detergent, 1 gal.
113574.7402 out of 5 Stars. 11357 reviews4.7402 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryBeats Solo 4 $199.95
$19995current price $199.95Beats Solo 4
4814.3929 out of 5 Stars. 481 reviews4.3929 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark 16" Hot Baked Cafe Pizza $8.98 $1.12/ea
$898current price $8.98$1.12/eaMember's Mark 16" Hot Baked Cafe Pizza
15743.8685 out of 5 Stars. 1574 reviews3.8685 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryHERSHEY'S Variety Pack, Milk Chocolate Candy, 30 pk. $22.78 Was $33.48 $0.76/ea
Instant Savings
Now$2278current price Now $22.78, Was $33.48$33.48$0.76/ea$10.70 offEnds Nov 01HERSHEY'S Variety Pack, Milk Chocolate Candy, 30 pk.
30104.7684 out of 5 Stars. 3010 reviews4.7684 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingFisher-Price Little People Disney Princess Parade Figure & Vehicle Set $59.98
$5998current price $59.98Fisher-Price Little People Disney Princess Parade Figure & Vehicle Set
343.9412 out of 5 Stars. 34 reviews3.9412 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingHP 16" 3K Touchscreen OmniBook 7 Flip 2-in-1 Next Gen AI Copilot+ PC | Intel Evo Ultra 7 | 16GB RAM | 512GB SSD | 2-Year HP Care Pack w/Accidental Damage Protection $1,099.00
$1,09900current price $1,099.00HP 16" 3K Touchscreen OmniBook 7 Flip 2-in-1 Next Gen AI Copilot+ PC | Intel Evo Ultra 7 | 16GB RAM | 512GB SSD | 2-Year HP Care Pack w/Accidental Damage Protection
1274.2047 out of 5 Stars. 127 reviews4.2047 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingLenovo IdeaPad Slim 3 WUXGA Laptop | Qualcomm Snapdragon X | 16GB RAM | 512GB SSD | Windows 11 Home Copilot+ | 2-Year Warranty with Accidental Damage Protection $699.00
$69900current price $699.00Lenovo IdeaPad Slim 3 WUXGA Laptop | Qualcomm Snapdragon X | 16GB RAM | 512GB SSD | Windows 11 Home Copilot+ | 2-Year Warranty with Accidental Damage Protection
494.449 out of 5 Stars. 49 reviews4.449 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark Halloween Lounge Throw, 60" x 70" $10.88
$1088current price $10.88Member's Mark Halloween Lounge Throw, 60" x 70"
854.7529 out of 5 Stars. 85 reviews4.7529 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingSealy ICON 12" Gel Memory Foam Mattress-in-a-Box $299.00 Was $349.00
Instant Savings
Now$29900current price Now $299.00, Was $349.00$349.00Options from $299.00 – $399.00$50 offEnds Oct 12Sealy ICON 12" Gel Memory Foam Mattress-in-a-Box
414.6098 out of 5 Stars. 41 reviews4.6098 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingPremium Acrylic Mahjong Bundle: Flora & Fortune Edition $169.98
$16998current price $169.98Premium Acrylic Mahjong Bundle: Flora & Fortune Edition
Available for ShippingShippingMonster Vision 3rd Generation 15.6" Portable Video Bluetooth Speaker $219.00
$21900current price $219.00Monster Vision 3rd Generation 15.6" Portable Video Bluetooth Speaker
Available for ShippingShippingMember's Mark Memory Foam Mattress (Available in Medium, Firm, and Ultra Plush) $199.98
$19998current price $199.98Options from $199.98 – $499.98Member's Mark Memory Foam Mattress (Available in Medium, Firm, and Ultra Plush)
34504.3107 out of 5 Stars. 3450 reviews4.3107 out of 5 starsAvailable for Pickup or ShippingPickupShippingMember's Mark Baby 4-Pack Bodysuits $4.81 Was $11.98
Now$481current price Now $4.81, Was $11.98$11.98$7.17 offMember's Mark Baby 4-Pack Bodysuits
1794.8603 out of 5 Stars. 179 reviews4.8603 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingPeak Optix Plus Beam Wiper Blade - 15",16", 17", 18", 19", 20", 21", 22", 24", 26", 28" $10.88
$1088current price $10.88Peak Optix Plus Beam Wiper Blade - 15",16", 17", 18", 19", 20", 21", 22", 24", 26", 28"
33264.3725 out of 5 Stars. 3326 reviews4.3725 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingPremier Protein 30g High Protein Shake, Chocolate, 11 fl. oz., 15 pk.
Members-only pricePremier Protein 30g High Protein Shake, Chocolate, 11 fl. oz., 15 pk.
181094.7802 out of 5 Stars. 18109 reviews4.7802 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShipping