Reynolds Wrap Non-Stick 12" Aluminum Foil 130 sq. ft., 2 pk.
Shipping

Highlights
- Line pans with non-stick aluminum foil for easy food removal without any grease or cooking spray
- Perfect for roasting or baking foods that tend to stick like cheesy nachos, salmon, veggies and more
- Helps make quick & easy foil packet meals that lock in flavor and keep food moist
- Wrap and store leftovers
- Reynolds Wrap is the #1 brand of aluminum foil
Reynolds Kitchens Countertop Prep Paper 100 sq. ft., 2 pack $8.98 $0.09/sft

Reynolds Kitchens Countertop Prep Paper 100 sq. ft., 2 pack


Members also considered
Glad Press'n Seal Plastic Food Wrap 140 sq. ft./roll, 2 rolls $9.28 $0.03/sft
Sponsored$928current price $9.28$0.03/sftGlad Press'n Seal Plastic Food Wrap 140 sq. ft./roll, 2 rolls
83524.6982 out of 5 Stars. 8352 reviews4.6982 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingReynolds Wrap Every Day 12" Aluminum Foil, 200 sq. ft., 2 pk. $24.98 $0.06/sft
$2498current price $24.98$0.06/sftReynolds Wrap Every Day 12" Aluminum Foil, 200 sq. ft., 2 pk.
9224.6139 out of 5 Stars. 922 reviews4.6139 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingReynolds Wrap Heavy Duty 18" Aluminum Foil, 120 sq. ft., 2 pk. $21.78 $0.09/sft
$2178current price $21.78$0.09/sftReynolds Wrap Heavy Duty 18" Aluminum Foil, 120 sq. ft., 2 pk.
9334.8424 out of 5 Stars. 933 reviews4.8424 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Heavy Duty Foodservice Foil 18" x 500' $43.98 $0.06/sft
$4398current price $43.98$0.06/sftMember's Mark Heavy Duty Foodservice Foil 18" x 500'
38774.7826 out of 5 Stars. 3877 reviews4.7826 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingReynolds Kitchens Pop-Up Parchment Paper Sheets, 125 ct. $10.98 $0.09/ea
$1098current price $10.98$0.09/eaReynolds Kitchens Pop-Up Parchment Paper Sheets, 125 ct.
9134.7218 out of 5 Stars. 913 reviews4.7218 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark Foodservice Aluminum Foil 12 in. x 1000 ft., 1,000 ft. $44.58 $0.04/sft
$4458current price $44.58$0.04/sftMember's Mark Foodservice Aluminum Foil 12 in. x 1000 ft., 1,000 ft.
3474.7061 out of 5 Stars. 347 reviews4.7061 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark Foil Sheets, 12" x 10.75", 500 ct. $18.36 $0.04/ea
$1836current price $18.36$0.04/eaFrom $18.36Member's Mark Foil Sheets, 12" x 10.75", 500 ct.
20794.6503 out of 5 Stars. 2079 reviews4.6503 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Foil Sheets, 9" x 10.75" (500 ct.) $14.34 $0.03/ea
$1434current price $14.34$0.03/eaFrom $14.34Member's Mark Foil Sheets, 9" x 10.75" (500 ct.)
16324.6127 out of 5 Stars. 1632 reviews4.6127 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingReynolds Kitchens Slow Cooker Liners, Regular Size 24 ct. $10.48 $0.44/ea
$1048current price $10.48$0.44/eaReynolds Kitchens Slow Cooker Liners, Regular Size 24 ct.
28574.8558 out of 5 Stars. 2857 reviews4.8558 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShipping
About this item
Product details
Reynolds Wrap 12" Non-Stick Aluminum Foil (130 sq. ft./roll, 2 rolls) features a special food-safe non-stick coating to help foods slide right off. Use this everyday strength foil to line sheet pans or create foil packets to infuse oven-baked meats and vegetables with fresh herbs. Reynolds Non-Stick Aluminum Foil helps you to easily prepare special occasion meals too. Use this aluminum foil wrap to tent your turkey, ham or roast to keep it tender and juicy, and wrap your make-ahead recipes in tin foil sheets to store refrigerated or frozen until you're ready to reheat.
What Are Some Uses for Reynolds Wrap Non-Stick Foil?
Reynolds Wrap 12" Non-Stick Aluminum Foil is especially great for sticky foods like mac and cheese, nachos, lasagna, fish, delicate meats and breaded foods. Thanks to the non-stick coating, you won’t miss out on any of your food that would otherwise get stuck on the pan. Enjoy all of the sticky, cheesy goodness of your meals and keep cleanup easy! You can also wrap foods for storage with this versatile product.
Reynolds Wrap Quality You Can Trust
Reynolds Wrap is committed to ensuring you're happy with your purchase, so if you have any issue with our products, please contact us via the hotline number on the back of the package so that we can help.
Specifications
- Non-stick so foods slide right off
- Easy dispensing
- 12" wide
- Quantity: 2 rolls
- Size: 130 sq. ft./roll x 2 rolls = 260 total sq. ft.
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 652 reviews
Verified Purchase
The Greatest Non-Stick foil.
I have been using Reynolds Wrap Non-stick since it first hit the shelves of my grocery store. LOVE IT
Verified Purchase
Tin foil
I only use Reynolds, I tried other brands and they were flimsy.
Verified Purchase
Must have for cooking
The best for non sticking baking and broiling
Items you may like
Marathon Jumbo Roll 2-Ply White Toilet Paper 6 rolls, 1000 ft./roll $24.98 Was $26.77 $0.01/sft
Instant Savings
SponsoredNow$2498current price Now $24.98, Was $26.77$26.77$0.01/sft$1.79 offEnds Nov 18Marathon Jumbo Roll 2-Ply White Toilet Paper 6 rolls, 1000 ft./roll
194.4979 out of 5 Stars. 19 reviews4.4979 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingT-Shirt Carry-Out Bags, 11.5" x 6.5" x 22" 1,000 ct. $20.98 $0.02/ea
$2098current price $20.98$0.02/eaT-Shirt Carry-Out Bags, 11.5" x 6.5" x 22" 1,000 ct.
27024.5496 out of 5 Stars. 2702 reviews4.5496 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingZiploc Brand Sandwich Bags with EasyGuide Texture, Grip ’n Seal Technology, 580 ct. $12.98 $0.02/ea
$1298current price $12.98$0.02/eaZiploc Brand Sandwich Bags with EasyGuide Texture, Grip ’n Seal Technology, 580 ct.
71774.7587 out of 5 Stars. 7177 reviews4.7587 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingZiploc® Storage Bags, Variety Pack with Stay Open Design, Easy to Fill, 104 Gallon, 100 Quart, 204 Total $17.98 $0.09/ea
Sponsored$1798current price $17.98$0.09/eaZiploc® Storage Bags, Variety Pack with Stay Open Design, Easy to Fill, 104 Gallon, 100 Quart, 204 Total
7014.3124 out of 5 Stars. 701 reviews4.3124 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingZiploc Brand Quart Freezer Storage Bags, Stay Open Design, Easy to Fill, 216 ct. $14.78 $0.07/ea
$1478current price $14.78$0.07/eaZiploc Brand Quart Freezer Storage Bags, Stay Open Design, Easy to Fill, 216 ct.
110424.8612 out of 5 Stars. 11042 reviews4.8612 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingBlack T-Shirt Carryout Bags, 11.5" x 6.5" x 22" 1000 ct. $20.98 $0.02/ea
$2098current price $20.98$0.02/eaBlack T-Shirt Carryout Bags, 11.5" x 6.5" x 22" 1000 ct.
14634.6083 out of 5 Stars. 1463 reviews4.6083 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Ultra Lunch Paper Plates, 8.5", 300 ct. $20.98 $0.07/ea
$2098current price $20.98$0.07/eaMember's Mark Ultra Lunch Paper Plates, 8.5", 300 ct.
278484.8294 out of 5 Stars. 27848 reviews4.8294 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingBananas, 3 lbs. $1.47 $0.49/lb
$147current price $1.47$0.49/lbBananas, 3 lbs.
528464.606 out of 5 Stars. 52846 reviews4.606 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Ultra Soup/Salad Paper Bowls 20 oz., 150 ct. $13.78 $0.09/ea
$1378current price $13.78$0.09/eaMember's Mark Ultra Soup/Salad Paper Bowls 20 oz., 150 ct.
137284.8518 out of 5 Stars. 13728 reviews4.8518 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingStrawberries, 2 lbs. $6.52 $3.26/lb
$652current price $6.52$3.26/lbStrawberries, 2 lbs.
397404.4153 out of 5 Stars. 39740 reviews4.4153 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Seasoned Rotisserie Chicken $4.98
$498current price $4.98Member's Mark Seasoned Rotisserie Chicken
744144.6654 out of 5 Stars. 74414 reviews4.6654 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryZiploc Brand Snack Bags with EasyGuide Texture, Grip ’n Seal Technology, 300 ct. $9.28 $0.03/ea
$928current price $9.28$0.03/eaZiploc Brand Snack Bags with EasyGuide Texture, Grip ’n Seal Technology, 300 ct.
6064.2343 out of 5 Stars. 606 reviews4.2343 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingHefty Slider Storage Bags, Gallon, 136 ct. $13.98 $0.10/ea
$1398current price $13.98$0.10/eaHefty Slider Storage Bags, Gallon, 136 ct.
354.8 out of 5 Stars. 35 reviews4.8 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingGold Medal Popcorn Bags, 1 oz. 1,000 ct. $21.88 $0.02/ea
$2188current price $21.88$0.02/eaGold Medal Popcorn Bags, 1 oz. 1,000 ct.
1564.5897 out of 5 Stars. 156 reviews4.5897 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingPanSaver Ovenable Pan Liners for 4” to 6” Deep Medium & Deep Half Size Pan (100 pk.) $29.98 $0.30/ea
$2998current price $29.98$0.30/eaPanSaver Ovenable Pan Liners for 4” to 6” Deep Medium & Deep Half Size Pan (100 pk.)
84.25 out of 5 Stars. 8 reviews4.25 out of 5 starsAvailable for ShippingShipping