Mott's Apple Sauce No Sugar Added Variety Pack, 3.2 oz., 32 pk.

Highlights
- 32 pack of 3.2 oz. pouches, three flavors: refreshing apple, sweet strawberry, and tart mixed berry
- Made with 100% real fruit, no sugar added
- Good source of vitamin C
- No artificial flavors, gluten free, kosher
- Since 1842 Mott's has provided high quality with the delicious taste of real fruit
Brainiac Halloween Fruit and Oat Smoothie Pouches, 3.2 oz., 20 ct. $14.98 $0.75/ea

Brainiac Halloween Fruit and Oat Smoothie Pouches, 3.2 oz., 20 ct.


Members also considered
Mott's No Sugar Added Applesauce Variety Pack, 3.2 oz., 32 ct. $14.98 $0.47/ea
$1498current price $14.98$0.47/eaMott's No Sugar Added Applesauce Variety Pack, 3.2 oz., 32 ct.
2284.5482 out of 5 Stars. 228 reviews4.5482 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMott's Natural Applesauce, 3.9 oz., 36 ct. $12.22 $0.34/ea
$1222current price $12.22$0.34/eaFrom $12.22Mott's Natural Applesauce, 3.9 oz., 36 ct.
29844.7795 out of 5 Stars. 2984 reviews4.7795 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingGoGo SqueeZ Applesauce Pouches, Variety Pack, 3.2 oz., 32 ct. $16.32 $0.51/ea
$1632current price $16.32$0.51/eaFrom $16.32GoGo SqueeZ Applesauce Pouches, Variety Pack, 3.2 oz., 32 ct.
24034.8186 out of 5 Stars. 2403 reviews4.8186 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMott's No Sugar Added Applesauce, 46 oz., 3 pk. $8.86 $0.06/oz
$886current price $8.86$0.06/ozMott's No Sugar Added Applesauce, 46 oz., 3 pk.
34924.8116 out of 5 Stars. 3492 reviews4.8116 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingGoGo SqueeZ Organic Applesauce Pouches, Variety Pack, 3.2 oz., 24 ct. $17.48 $0.73/ea
$1748current price $17.48$0.73/eaGoGo SqueeZ Organic Applesauce Pouches, Variety Pack, 3.2 oz., 24 ct.
1744.8506 out of 5 Stars. 174 reviews4.8506 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingMember's Mark Mandarin Oranges 4 oz., 24 ct. $12.17 $0.13/oz
$1217current price $12.17$0.13/ozMember's Mark Mandarin Oranges 4 oz., 24 ct.
26754.4755 out of 5 Stars. 2675 reviews4.4755 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingMember's Mark Diced Peach Cups, 4 oz., 24 ct. $11.22 $0.47/ea
$1122current price $11.22$0.47/eaFrom $11.22Member's Mark Diced Peach Cups, 4 oz., 24 ct.
33094.6153 out of 5 Stars. 3309 reviews4.6153 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingGoGo SqueeZ Applesauce Pouches, Apple Apple, 3.2 oz., 32 ct. $16.32 $0.51/ea
$1632current price $16.32$0.51/eaFrom $16.32GoGo SqueeZ Applesauce Pouches, Apple Apple, 3.2 oz., 32 ct.
33524.8344 out of 5 Stars. 3352 reviews4.8344 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingDole No Sugar Added Fruit Bowls in Water, Variety Pack, 4 oz., 20 pk. $11.98 $0.60/ea
$1198current price $11.98$0.60/eaDole No Sugar Added Fruit Bowls in Water, Variety Pack, 4 oz., 20 pk.
1854.4811 out of 5 Stars. 185 reviews4.4811 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShipping
About this item
Product details
Delicious and Nutritious Snack
Mott's No Sugar Added Applesauce Variety Pack is a delightful treat that doubles as a nutritious snack or meal companion. This 32-pack variety offers a range of refreshing flavors including appetizing Apple, sweet Strawberry, and tart Mixed Berry. Crafted with 100% real fruit and devoid of artificial flavors, this applesauce variety pack is a healthy choice that doesn't compromise on taste.
Rich in Vitamin C and Cholesterol-Free
Each serving of Mott's No Sugar Added Applesauce is a good source of Vitamin C and is free from cholesterol. This variety pack brings the best of the orchard straight to your household, making it easier for families to enjoy delicious fruit goodness every day.
Trusted Brand Since 1842
Mott's has been a trusted apple juice and sauce brand since 1842. Committed to providing parents with easy ways to help their families be their very best, Mott's ensures that every apple used meets a very high standard. This dedication to quality is evident in the delicious fruit flavor packed into every serving.
Perfect for Any Occasion
Whether you're at home with your family or on the go in need of a snack, Mott's No Sugar Added Applesauce Variety Pack is a convenient and tasty option. With an extensive suite of flavors, this variety pack offers flavorful choices to satisfy all your snacking needs.
Specifications
Net Weight: 102.4 oz. (6.4 bs.)
Includes: 32 pack of 3.2 oz. pouches, three flavors: refreshing apple, sweet strawberry, and tart mixed berry
Apple Ingredients: apples, ascorbic acid (vitamin C)
Strawberry Ingredients: apples, strawberry puree, vegetable and fruit juices (for color), ascorbic acid (vitamin C), water, natural flavors.
Mixed Berry Ingredients: apples, raspberry puree, water, strawberry puree concentrate, vegetable and fruit juices (for color), apple puree concentrate, blueberry puree concentrate, ascorbic acid (vitamine C), natural flavors.
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 527 reviews
Delicious
[This review was collected as part of a promotion.] Very delicious! My kids love eating this in the mornings and as a snack. I couldn't really tell the difference of no sugar, because it is that delicious.
My kiddos love these
[This review was collected as part of a promotion.] My daughters love Apple sauce so these are perfect because they come in these small packages which can be thrown into my bag for snacks on the go. They taste really good compared to other brands and also have clean ingredients which is a must for me.
Yummy goodness
[This review was collected as part of a promotion.] Great applesauce as always. I've already tried this before, and it is a great snack. I love the no-sugar added. Perfect amount of thickness. Packaging is cute as always.
Popular products in this category
Cinnamon Toast Crunch Cereal, 49.5 oz. $7.98 $0.16/oz
Sponsored$798current price $7.98$0.16/ozCinnamon Toast Crunch Cereal, 49.5 oz.
83164.8253 out of 5 Stars. 8316 reviews4.8253 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Thai Jasmine Rice, 25 lb. $20.98 Was $22.98 $0.05/oz
Now$2098current price Now $20.98, Was $22.98$22.98$0.05/oz$2 offMember's Mark Thai Jasmine Rice, 25 lb.
78024.7717 out of 5 Stars. 7802 reviews4.7717 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Granulated Sugar, 10 lbs. $6.58 $0.04/oz
$658current price $6.58$0.04/ozMember's Mark Granulated Sugar, 10 lbs.
72094.8064 out of 5 Stars. 7209 reviews4.8064 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingRao's Homemade Marinara Sauce, 22 oz., 2 pk. $9.76 $0.22/oz
Sponsored$976current price $9.76$0.22/ozRao's Homemade Marinara Sauce, 22 oz., 2 pk.
68504.7908 out of 5 Stars. 6850 reviews4.7908 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingStarKist Chunk Light Tuna in Water, 5 oz., 12 pk. $9.98 Was $10.98 $0.17/oz
Instant Savings
Now$998current price Now $9.98, Was $10.98$10.98$0.17/oz$1 offEnds Oct 04StarKist Chunk Light Tuna in Water, 5 oz., 12 pk.
88464.6918 out of 5 Stars. 8846 reviews4.6918 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingNestle Toll House Semi-Sweet Chocolate Chips, 72 oz. $15.98 $0.22/oz
$1598current price $15.98$0.22/ozNestle Toll House Semi-Sweet Chocolate Chips, 72 oz.
108874.8059 out of 5 Stars. 10887 reviews4.8059 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember’s Mark Wildflower Pure Premium Honey, 48 oz. $8.78 $0.18/oz
$878current price $8.78$0.18/ozMember’s Mark Wildflower Pure Premium Honey, 48 oz.
73184.7673 out of 5 Stars. 7318 reviews4.7673 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingJif Creamy Peanut Butter, 48 oz., 2 pk. $11.98 $0.12/oz
$1198current price $11.98$0.12/ozJif Creamy Peanut Butter, 48 oz., 2 pk.
257934.8585 out of 5 Stars. 25793 reviews4.8585 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingKraft Original Macaroni and Cheese Easy Microwavable Dinner, 2.05 oz., 12 pk. $9.98 $0.83/ea
$998current price $9.98$0.83/eaKraft Original Macaroni and Cheese Easy Microwavable Dinner, 2.05 oz., 12 pk.
70804.6715 out of 5 Stars. 7080 reviews4.6715 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingDel Monte Cut Green Beans, 14.5 oz., 8 pk. $8.42 $0.07/oz
$842current price $8.42$0.07/ozDel Monte Cut Green Beans, 14.5 oz., 8 pk.
111404.8098 out of 5 Stars. 11140 reviews4.8098 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingPrego Traditional Italian Sauce, 45 oz., 3 pk. $7.98 Was $8.98 $0.06/oz
Instant Savings
Now$798current price Now $7.98, Was $8.98$8.98$0.06/oz$1 offEnds Nov 01Prego Traditional Italian Sauce, 45 oz., 3 pk.
55244.7753 out of 5 Stars. 5524 reviews4.7753 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Chicken Broth, 32 oz., 6 pk. $7.98 $0.04/foz
$798current price $7.98$0.04/fozMember's Mark Chicken Broth, 32 oz., 6 pk.
81664.8107 out of 5 Stars. 8166 reviews4.8107 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Vegetable Oil, 192 oz. $14.98 $0.08/foz
$1498current price $14.98$0.08/fozMember's Mark Vegetable Oil, 192 oz.
47624.7709 out of 5 Stars. 4762 reviews4.7709 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Canola Oil, 192 fl. oz. $14.98 $0.08/foz
$1498current price $14.98$0.08/fozMember's Mark Canola Oil, 192 fl. oz.
74734.8021 out of 5 Stars. 7473 reviews4.8021 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Light Brown Sugar, 7 lbs. $6.98 $0.06/oz
$698current price $6.98$0.06/ozMember's Mark Light Brown Sugar, 7 lbs.
49374.822 out of 5 Stars. 4937 reviews4.822 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShipping