Member's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll
Shipping

Highlights
- Roll Count: 45 rolls
- Sheet Count: 235 sheets per roll
- Total Area: 1,254 sq. ft.
- Ply: 2-ply
- Septic Safe: Yes
- Certification: PEFC Certified
- 45-roll bulk pack with 235 sheets per roll
- Stock-up value: 10,575 total sheets and 1,254 sq. ft. of bath tissue
- Soft, strong, and absorbent for a comfortable, confident clean
- 2-ply sheets produce less lint and are Tested Septic-Safe
- Sheet size: 4.27" x 4"
- Large roll helps reduce changeouts in shared baths, busy households, and offices
- PEFC Certified
- Backed by Member’s Mark 100% satisfaction guarantee
POM 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 473 sheets/roll, $24.98, Was $26.98, $0.01/sft

POM 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 473 sheets/roll
Members also considered
DUDE WIPES XL Flushable Wipes, Fragrance Free, 8 ct., 400 wipes, $19.56, $0.14/sft
Sponsored$1956current price $19.56$0.14/sftFrom $19.56DUDE WIPES XL Flushable Wipes, Fragrance Free, 8 ct., 400 wipes
22314.5397 out of 5 Stars. 2231 reviews4.5397 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Everyday 1-Ply White Napkins 4 pks., 300 napkins/pk., $12.84, $0.01/ea
$1284current price $12.84$0.01/eaMember's Mark Everyday 1-Ply White Napkins 4 pks., 300 napkins/pk.
115904.7058 out of 5 Stars. 11590 reviews4.7058 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingCottonelle Freshcare Flushable Wipes, 12 ct., 504 wipes, $14.28, $0.11/sft
$1428current price $14.28$0.11/sftCottonelle Freshcare Flushable Wipes, 12 ct., 504 wipes
126444.5105 out of 5 Stars. 12644 reviews4.5105 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMarathon Centerpull Premium 1-Ply White Paper Towels, 6 rolls, 300 sheets/roll, $38.88, Was $40.98, $0.03/sft
Instant Savings
SponsoredNow$3888current price Now $38.88, Was $40.98$40.98$0.03/sft$2.10 offEnds Nov 18Marathon Centerpull Premium 1-Ply White Paper Towels, 6 rolls, 300 sheets/roll
9454.546 out of 5 Stars. 945 reviews4.546 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Ultra Premium 2-Ply White Napkins 6 pks., 110 napkins/pk., $11.18, $0.02/ea
$1118current price $11.18$0.02/eaMember's Mark Ultra Premium 2-Ply White Napkins 6 pks., 110 napkins/pk.
69944.8051 out of 5 Stars. 6994 reviews4.8051 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingPuffs Plus Lotion 2-Ply Facial Tissues 12 Cube Boxes, 72 tissues/box, $18.34, $0.02/ea
$1834current price $18.34$0.02/eaFrom $18.34Puffs Plus Lotion 2-Ply Facial Tissues 12 Cube Boxes, 72 tissues/box
136004.5273 out of 5 Stars. 13600 reviews4.5273 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingKleenex Ultra Soft Facial Tissues, 12 boxes, 72 tissues/box, $18.18, $0.02/ea
$1818current price $18.18$0.02/eaFrom $18.18Kleenex Ultra Soft Facial Tissues, 12 boxes, 72 tissues/box
78024.7099 out of 5 Stars. 7802 reviews4.7099 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMarathon Multifold 1-Ply White Paper Towels 16 pks., 250 towels/pk, $32.88, Was $33.88, $0.01/sft
Instant Savings
Now$3288current price Now $32.88, Was $33.88$33.88$0.01/sftFrom $32.88$1 offEnds Nov 18Marathon Multifold 1-Ply White Paper Towels 16 pks., 250 towels/pk
29034.6417 out of 5 Stars. 2903 reviews4.6417 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingPOM Individually Wrapped 2-Ply Paper Towels 30 rolls, 110 sheets/roll, $35.98, $0.02/sft
$3598current price $35.98$0.02/sftPOM Individually Wrapped 2-Ply Paper Towels 30 rolls, 110 sheets/roll
50334.1119 out of 5 Stars. 5033 reviews4.1119 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMarathon Jumbo Roll 2-Ply White Toilet Paper 6 rolls, 1000 ft./roll, $24.98, Was $26.77, $0.01/sft
Instant Savings
Now$2498current price Now $24.98, Was $26.77$26.77$0.01/sft$1.79 offEnds Nov 18Marathon Jumbo Roll 2-Ply White Toilet Paper 6 rolls, 1000 ft./roll
194.4974 out of 5 Stars. 19 reviews4.4974 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMarathon Hardwound Roll 1-Ply White Paper Towels, 6 rolls, 700 ft./roll, $44.98, Was $46.98, $0.02/sft
Instant Savings
Now$4498current price Now $44.98, Was $46.98$46.98$0.02/sft$2 offEnds Nov 18Marathon Hardwound Roll 1-Ply White Paper Towels, 6 rolls, 700 ft./roll
12704.5575 out of 5 Stars. 1270 reviews4.5575 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Ultra Premium 3-Ply White Dinner Napkins, 4 pks., 80 napkins/pk., $12.64, $0.04/ea
$1264current price $12.64$0.04/eaMember's Mark Ultra Premium 3-Ply White Dinner Napkins, 4 pks., 80 napkins/pk.
11464.7068 out of 5 Stars. 1146 reviews4.7068 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMarathon Embossed 1-Ply White Beverage Napkins, 6 pk., 3000 ct., $17.78, $0.01/ea
$1778current price $17.78$0.01/eaMarathon Embossed 1-Ply White Beverage Napkins, 6 pk., 3000 ct.
3044.2434 out of 5 Stars. 304 reviews4.2434 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMarathon 1/8 Fold 2-Ply White Dinner Napkin, 12 pks., 100 napkins/pk., $24.64, $0.02/ea
$2464current price $24.64$0.02/eaMarathon 1/8 Fold 2-Ply White Dinner Napkin, 12 pks., 100 napkins/pk.
10854.7871 out of 5 Stars. 1085 reviews4.7871 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingKleenex Anti-Viral Facial Tissues 12 boxes, 55 tissues/box, $16.74, $0.03/ea
$1674current price $16.74$0.03/eaKleenex Anti-Viral Facial Tissues 12 boxes, 55 tissues/box
21004.6486 out of 5 Stars. 2100 reviews4.6486 out of 5 starsAvailable for ShippingShipping
About this item
Product details
Member’s Mark Ultra Premium Bath Tissue delivers an ultra-premium balance of softness, strength, and absorbency in a long-lasting 45-roll pack made for everyday comfort.
Soft, Strong, and Absorbent Comfort
Each 2-ply sheet is made to feel soft while staying strong and absorbent for a comfortable, confident clean. Every roll contains 235 sheets, providing more sheets per roll compared to other leading brands, ensuring you use less product without compromising quality.
Less Lint, Cleaner Tear
The 2-ply construction is designed to produce less lint, helping keep your bathroom cleaner while delivering the reliable performance you want from an ultra-premium bath tissue. With 235 sheets per roll, it delivers exceptional value and performance.
Tested Septic-Safe Performance
This bath tissue is Tested Septic-Safe and suitable for all septic systems, including older ones. Its efficient breakdown helps maintain septic system functionality, so you can use it with confidence at home.
Big Bulk Pack Value, Backed by a Guarantee
With a generous 45-roll count, this pack provides 1,254 square feet of premium bath tissue — 10,575 sheets in total — offering more value than leading brands and fewer replacements over time, whether for families, shared bathrooms, guest baths, or offices. It is made with PEFC Certified sourcing and backed by the Member’s Mark 100% satisfaction guarantee: if you are not satisfied, your purchase will be refunded or replaced.
Frequently Asked Questions
How many rolls and sheets come in Member’s Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper?
45 rolls, with 235 sheets per roll.
How many total sheets are in this pack?
10,575 total sheets (45 rolls × 235 sheets per roll).
How much toilet paper is included in total square footage?
1,254 sq. ft. total.
What size are the sheets?
Each sheet measures 4.27" x 4"
Is Member’s Mark Ultra Premium Bath Tissue septic safe?
Tested septic-safe and suitable for all septic systems, including older ones.
Is 2-ply toilet paper OK for a septic tank?
This product is 2-ply and tested septic-safe, making it suitable for septic systems, including older ones.
Does this 2-ply toilet paper produce less lint?
The 2-ply sheets are designed to produce less lint.
Is Member’s Mark Ultra Premium Bath Tissue absorbent?
It’s designed to be soft, strong, and absorbent.
Does this toilet paper have any sustainability certification?
PEFC Certified.
Is there a satisfaction guarantee?
Backed by a 100% satisfaction guarantee: if you’re not satisfied, your purchase will be refunded or replaced.
Specifications
- Quantity of Rolls: 45 rolls
- Sheets per Roll: 235 sheets/roll
- Total Sheets: 10,575 sheets
- Total Square Feet: 1,254 sq. ft.
- Sheet Dimensions: 4.27" x 4"
- Ply: 2-Ply
- Septic Safe: Yes
- Sustainability Certification: PEFC Certified
Warnings and disclaimers
Disclaimer
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 35,168 reviews
Verified Purchase
Doesn't Tear!
This tissue is bigger and better than most premium brands. My goto is normally Quilted Northern or Charmin. I'm just gonna say it, this is better. It's a bigger size and it's stronger. Bottom line, you don't want it tearing while your wiping and this doesn't.
Verified Purchase
The Unsung Hero of My Household
This toilet paper has been there for me during my best moments… and my worst decisions. Taco Tuesday? Handled. Gas station sushi regret? Like a soft, absorbent guardian angel. Let’s talk durability. This stuff holds up like it signed a contract. No unexpected breakthroughs. No trust issues. Just strength, comfort, and a quiet confidence that says, “I got you.” Would I buy again? Absolutely. In fact, I judge other bathrooms now. 10/10. Would sit again.
Verified Purchase
Worth the 30min drive
We started purchasing this item for my daughter & her roommate when they went off to college. They remarked how long it lasted and that it was a great quality product. We then began to also purchase it for our home and love it! We simply won’t buy anything else now
Other popular items in Disposable Paper Products
Capri Sun Variety Pack 6 fl. oz. pouches, 40 pk., $10.48, $0.04/foz
Sponsored$1048current price $10.48$0.04/fozCapri Sun Variety Pack 6 fl. oz. pouches, 40 pk.
56704.8176 out of 5 Stars. 5670 reviews4.8176 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingArtstyle 3-Ply Lunch Napkins, 6.5", 200 ct., Choose Color, $10.98, $0.05/ea
$1098current price $10.98$0.05/eaArtstyle 3-Ply Lunch Napkins, 6.5", 200 ct., Choose Color
384.8684 out of 5 Stars. 38 reviews4.8684 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingArtstyle Mahjong 3-Ply Paper Napkins, 6.5 in., 200 ct., $9.98, $0.05/ea
$998current price $9.98$0.05/eaArtstyle Mahjong 3-Ply Paper Napkins, 6.5 in., 200 ct.
304.7667 out of 5 Stars. 30 reviews4.7667 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingScott Shop Towels Original 55 sheets/roll, 12 rolls, $22.64, $0.05/sft
Sponsored$2264current price $22.64$0.05/sftScott Shop Towels Original 55 sheets/roll, 12 rolls
2014.806 out of 5 Stars. 201 reviews4.806 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingBananas, 3 lbs., $1.47, $0.49/lb
$147current price $1.47$0.49/lbBananas, 3 lbs.
527624.6059 out of 5 Stars. 52762 reviews4.6059 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryGreen Seedless Grapes, 3 lbs., $6.97, $2.32/lb
$697current price $6.97$2.32/lbGreen Seedless Grapes, 3 lbs.
314354.4705 out of 5 Stars. 31435 reviews4.4705 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryWhole Seedless Watermelon, $6.97, $6.97/ea
$697current price $6.97$6.97/eaWhole Seedless Watermelon
242533.8117 out of 5 Stars. 24253 reviews3.8117 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryRusset Potatoes, 10 lbs., $5.62, $0.56/lb
$562current price $5.62$0.56/lbRusset Potatoes, 10 lbs.
120794.5634 out of 5 Stars. 12079 reviews4.5634 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryClorox Performance Bleach, 3 ct., 363 fl. oz., $18.98, $0.05/foz
$1898current price $18.98$0.05/fozClorox Performance Bleach, 3 ct., 363 fl. oz.
112554.8257 out of 5 Stars. 11255 reviews4.8257 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Ultra Soup/Salad Paper Bowls 20 oz., 150 ct., $13.78, $0.09/ea
$1378current price $13.78$0.09/eaMember's Mark Ultra Soup/Salad Paper Bowls 20 oz., 150 ct.
137174.8519 out of 5 Stars. 13717 reviews4.8519 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Power Flex 13-Gallon Tall Kitchen Trash Bags, 200 ct., $19.98, Was $20.98, $0.10/ea
Now$1998current price Now $19.98, Was $20.98$20.98$0.10/ea$1 offMember's Mark Power Flex 13-Gallon Tall Kitchen Trash Bags, 200 ct.
77834.8613 out of 5 Stars. 7783 reviews4.8613 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark 33-Gallon Power Flex Drawstring Trash Bags 90 ct., $19.98, Was $20.98, $0.22/ea
Now$1998current price Now $19.98, Was $20.98$20.98$0.22/ea$1 offMember's Mark 33-Gallon Power Flex Drawstring Trash Bags 90 ct.
4094.8362 out of 5 Stars. 409 reviews4.8362 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark White Plastic Forks, Heavyweight 600 ct., $16.82, $0.03/ea
$1682current price $16.82$0.03/eaFrom $16.82Member's Mark White Plastic Forks, Heavyweight 600 ct.
59514.8189 out of 5 Stars. 5951 reviews4.8189 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingFresh Step Total Control Scented Clumping Litter with Febreze Freshness, 44 lbs., $22.62, $0.51/lb
$2262current price $22.62$0.51/lbFresh Step Total Control Scented Clumping Litter with Febreze Freshness, 44 lbs.
120734.7839 out of 5 Stars. 12073 reviews4.7839 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingFabuloso 2X Concentrated Multi-Purpose Cleaner, Lavender 210 fl. oz., $10.98, $0.05/foz
$1098current price $10.98$0.05/fozFabuloso 2X Concentrated Multi-Purpose Cleaner, Lavender 210 fl. oz.
31324.8218 out of 5 Stars. 3132 reviews4.8218 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShipping